• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kickboxing. Są medale mistrzostw Polski, ale wciąż potrzeba warunków do trenowania

26 marca 2024, godz. 12:00 
Opinie (6)
 • Mistrzostwa Polski w kickboxingu.
 • Mistrzostwa Polski w kickboxingu.
 • Mistrzostwa Polski w kickboxingu.

Eryk Niewęgłowski klubu Corpus Gym Gdańsk, Szymon Majewski z klubu Złomiarz Team Gdańsk i Aleksandra Mądraszewska z Champion Gdańsk wrócili z mistrzostw Polski w kickboxingu w formule ringowej Low Kick ze złotymi medalami. To pokazuje, jaki potencjał w Trójmieście drzemie w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu, ale niestety do jeszcze większego rozwoju potrzeba lepszych warunków.Za nami najważniejsza impreza kickboxerska tego roku, czyli mistrzostwa Polski w formule ringowej Low Kick, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Wygrana jest przepustką do reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i Europy. Do rywalizacji przystąpiła zatem czołówka polskich zawodników i zawodniczek.Co ciekawe, po najwyższe trofea sięgnęli gdańszczanie. Eryk Niewęgłowski z klubu Corpus Gym Gdańsk po czterech wygranych pojedynkach został mistrzem Polski kategorii -86kg senior. W kategorii -75kg senior królował Szymon Majewski z klubu Złomiarz Team Gdańsk, a wśród kobiet najwyższe laury zebrała seniorka Aleksandra Mądraszewska z klubu Champion Gdańsk w kategorii -48kg.

To również szansa dla wielu młodych talentów na propozycje zawodowych walk. Niestety mimo, że od 2021 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie uznał kickboxing za sport olimpijski, to nadal zawodnikom i zawodniczkom jest trudno pozyskać mecenasów tego sportu, którzy finansowo wspierają przygotowania do startów, które przede wszystkim wiążą się z zapotrzebowaniem na nowy sprzęt, rehabilitację, fizjoterapię i wynagrodzenia trenerów. Problemów jest jednak więcej.

- My w klubie Corpus mamy słabe warunki przygotowań, ponieważ od pożaru w 2017 roku, mimo decyzji komisji sportu Rady Miasta Gdańska i pobranego ubezpieczenia za dach przez Gdańskie Nieruchomości przez siedem lat nie zrobiło nic w kierunku remontu. Miejscami woda kapie nam na głowę, a ciepło ucieka przez dach. Wprawdzie kilka dni temu pojawiło się pismo informacyjne, że miasto zajmie się sprawą, ale traktuję to jako kolejną obietnicę wyborczą i obawiam się, że po wyborach temat znowu skończy w zamrażalce - mówi Dobrosław Bielecki, trener i prezes klubu Corpus Gym.
Kickboxing na olimpijskim szlaku znów rośnie w siłę. Dwa medale MŚ dla Trójmiasta Kickboxing na olimpijskim szlaku znów rośnie w siłę. Dwa medale MŚ dla Trójmiasta


M.in. dlatego właśnie sportowcom przyda się wszelka pomoc, by godnie przygotowywać się do reprezentowania Gdańska i kraju w zbliżających się imprezach jakimi będą: Puchar Świata WAKO w kickboxingu w Budapeszcie oraz mistrzostwa Europy WAKO seniorów, w Grecji.

- Proszę pomóżmy młodym sportowcom Gorąco zachęcamy do kibicowania i wspierania, bo ci młodzi ludzie, często zdyscyplinowanie poświęcają kawał życia, aby móc z dumą reprezentować nie tylko Gdańsk, ale i nasz kraj. Nie bądźmy obojętni. Młodzież to nasza przyszłość - kończy trener Bielecki.

Mistrzostwa Polski Low Kick Seniorów:low-kick / Senior / -86kg
 1. Eryk Niewęgłowski (Corpus Gym Gdańsk)
 2. Dawid Uzarczyk (Gladiators Kick boxing Bełchatów)
 3. Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)
 4. Adam Piestrzyński (KS Gym Fight Wrocław)
 5. Grzegorz Chmielowiec (Stowarzyszenie Sarara Team Fight Club Kraków)
 6. Dawid Łabowski (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice)
 7. Karol Łasiewicki (Fight Academy Ostrołęka)
 8. Marcel Kuzyk (Scorpion Krępice)

low-kick / Senior / -75kg
 1. Szymon Majewski (Złomiarz Team Gdańsk)
 2. Hubert Marcisz (Kick Boxing Małpka Zawiercie)
 3. Daniel Strzemiński (Aligatores FC Warszawa)
 4. Antoni Predygier (Aligatores FC Warszawa)
 5. Filip Chomicz (Legia Fight Club Warszawa)
 6. Marcin Kujawa (UKS High Kick Gym Szczecin)
 7. Adam Kryszewski (Rebelia Kartuzy)
 8. Jakub Jankowski (Uniq Fight Club Warszawa)

low-kick / Senior / -48kg
 1. Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk)
 2. Kamila Gołębiewska (Fight Club Radzymin)
 3. Natalia Zarzycka (Uniq Fight Club Warszawa)
 4. Martyna Czuchraj (UKS KORIO GYM RUSZÓW)
 5. Natalia Żygadło (Kickboxer Wrocław)
 6. Julia Marciniak (Łaski Klub Sztuk Walki)


Quiz Sporty Walki w Trójmieście Średni wynik 47%

Sporty Walki w Trójmieście

Rozpocznij quiz

Opinie (6)

Wszystkie opinie

 • Namnożyło się tych sportów, (4)

  w których każdy chce kogoś reprezentować...

  • 3 4

  • (3)

   Kick boxing byl od zawsze.

   • 7 1

   • Od czasów pojawienia się w Polsce filmów z Brucem Lee (2)

    Geneza wszystkich sztuk walki...

    • 1 2

    • kolejny troll (1)

     dwie różne opinie

     • 0 2

     • Przepraszam, jak dwie różne?

      Zafascynowanie sztukami walki wybuchło za komuny, kiedy pojawiły się filmy pokroju "Wejście Smoka". To jest fakt. Natomiast liczba dyscyplin, które szukają sponsorów, bo chcą reprezentować Polskę powiedzmy w Brazylijskim Dżudżitsu jest wyjątkowo duża. Czy wyobraża sobie pan, że po meczu piłki nożnej, ktoś przełączy na kick boxing, żeby później obejrzeć kapojerę? To jest opinia.

      • 0 1

 • Opinia wyróżniona

  Brawo Ola!

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane