Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2. Łukasz Zwoliński odmienił mecz

28 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

"Popatrz, to ja im strzeliłem dwa gole". Zdaje się mówić Łukasz Zwoliński do Flavio Paixao. "Popatrz, to ja im strzeliłem dwa gole". Zdaje się mówić Łukasz Zwoliński do Flavio Paixao.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:1 (0:1) w 33. kolejce ekstraklasy. To trzecie z rzędu zwycięstwo biało-zielonych w grupie mistrzowskiej. Mecz odmieniły dwie roszady ofensywne, których dokonał w przerwie trener Piotr Stokowiec. Łukasz Zwoliński strzelił 3 gole, z których 2 sędzia uznał. Dużo ożywienia do gry wniósł też Kenny Saief. Niestety, obaj ci piłkarze, po faulach rywali spotkanie kończyli utykając, ale nie mogli opuścić boiska, gdyż limit zmian był wykorzystany.

Paixao
  • 72' 11 Imaz Zmiany 8 Borysiuk
  • 75' 16 Mystkowski Zmiany 27 Wdowik
  • 82' 2 Kadlec Zmiany 14 Prikryl
Zmiany Zmiany
  • 46' 11 Mihalik Zmiany 35 Saief
  • 46' 7 Gajos Zmiany 24 Zwoliński
  • 69' 17 Ze Gomes Zmiany 20 Conrado
  • 45+3 Puljić
Bramki Bramki
  • 47' Zwoliński
  • 74' Zwoliński
  • 2' Romanczuk
Kartki Kartki

Lechia oba mecze w grupie mistrzowskiej wygrała po 1:0, czym przypomniała o stylu z poprzedniego roku

Lechia Gdańsk przypomina o stylu sprzed roku. Piotr Stokowiec: Nie wracamy do murowania

w Białymstoku defensywa Lechii będzie osłabiona, bo z klubem pożegnał się już Mladenović, a za kartki pauzować będzie Maloca

Filip Mladenović odchodzi z Lechii Gdańsk - pożegnalny wywiad

Trener Stokowiec miał w defensywie kilka wariantów, ale zdecydował się na ten najbardziej przewidywalny. Na lewej stronie defensywy zagra Pietrzak, a w środku Tobers

Lechia przed Białymstoku: Wzmocniona ofensywa, osłabiona defensywa

To dwie jedyne zmiany w "11" Lechii w porównaniu z ostatnim meczem. Tobers przesunięty z pozycji defensywnego pomocnika na stopera, a do drugiej linii wchodzi Makowski

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 - relacja, video, foto, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

po pauzie za żółte kartki miejsca w ataku nie odzyskał Zwoliński. Napastnik siada na ławce, a na pozycji nr 9 Paixao, który będzie dziś również kapitanem

88 Kałuziński
Jagiellonia w ostatniej kolejce zremisowała bezbramkową z Legią. W porównaniu z tym meczem trzy zmiany w "11", w tym dwie wymuszone kartkami. Do gry wchodzą: Arsenić (Jagiellonia Białystok), Imaz (Jagiellonia Białystok) i Mystkowski (Jagiellonia Białystok)
w "11" gospodarzy były piłkarz m.in. Lechii - Makuszewski (Jagiellonia Białystok), a na ławce Borysiuk
z drużyny Lechii w przeszłości barwy Jagiellonii reprezentowali: Gajos (LECHIA Gdańsk) i trener Stokowiec
38 Olszewski
obie drużyny, by zachować aspirację do dołączenia do ligowej czołówki i nadzieje, aby przez miejsce w ekstraklasie, zagrać w europejskich pucharach, muszą dziś wygrać. Remis praktycznie nic nie daje. To zapowiada emocjonujący mecz
piłkarze na boisku. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Jagiellonia czerwono-żółte koszulki, czerwone spodenki
1'
do środka rozpoczęła Lechia
2'
od razu zaatakowała Jagiellonia. Strzał w polu karnym Pujlicia zablokowany przez Nalepę, a chwilę wcześniej kilku piłkarzy gospodarzy minęło się z piłką
2'
Żółtą kartką został ukarany Romanczuk (Jagiellonia Białystok), który brzydkim faulem przerwał kontrę Ze Gomesa
kontuzja
2'
Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) opatrywany przez sztab medyczny Lechii, Saief rozpoczął rozgrzewkę
4'
Imaz (Jagiellonia Białystok) sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk) po stracie Tobersa (LECHIA Gdańsk). Piłka w siatce Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale gol nie został uznany. Był spalony
6'
nadal atakuje Jagiellonia
7'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę, uprzedzając Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
7'
niecelnie główkował Runje (Jagiellonia Białystok) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
9'
kolejne dośrodkowanie Jagiellonii. Pietrzak (LECHIA Gdańsk) klatką piersiową zagrywa piłkę i podaje do Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
12'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Pospisila (Jagiellonia Białystok)
13'
Jagiellonia atakuje raz lewym, raz prawym skrzydłem i z tych sektorów szuka dośrodkowań. Najwyraźniej chcą jak najszybciej wykorzystać eksperymentalne ustawienie obrony Lechii
13'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) przejął piłkę, którą Gajos (LECHIA Gdańsk) dośrodkowywał w kierunku Paixao (LECHIA Gdańsk)
14'
i już jesteśmy z drugiej strony boiska. Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko
14'
Pospisil (Jagiellonia Białystok) z Imazem (Jagiellonia Białystok) krótko rozegrali rzut rożny, a następnie piłka trafiła przed pole karne. Tutaj zablokowany strzał Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
15'
indywidualna akcja Ze Gomesa (LECHIA Gdańsk). Rykoszet po jego strzale i będzie korner dla Lechii
kontuzja
15'
pomocy potrzebuje Makuszewski (Jagiellonia Białystok), który leży przy polu karnym Lechii po strzale sprzed minuty
16'
Makuszewski (Jagiellonia Białystok) na razie opuszcza boisko
16'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) przejął piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
16'
trener Stokowiec protestuje, bo sędziowie pozwolili, aby Makuszewski (Jagiellonia Białystok) wbiegł na boisko i od razu przejął piłkę na kontrę
18'
kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). W pojedynku sam na sam bramkarz rzucił się pod nogi Mystkowskiemu i wybił piłkę. Jeszcze pomocnik gospodarzy próbował zagrać przed bramkę, ale tutaj był Nalepa i wybił futbolówkę
20'
niecelny strzał z dystansu Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
20'
otwarty mecz, dużo jest miejsca na boisku, nie ma mocnego pressingu. Na razie większą korzyść z tego ma Jagiellonia, która częściej atakuje. W Lechii w ofensywie najbardziej widoczny Ze Gomes (LECHIA Gdańsk)
21'
Runje (Jagiellonia Białystok) domaga się rzutu karnego, sygnalizując że był faulowany przy próbie dojścia do dośrodkowania Pospisila (Jagiellonia Białystok) z rzutu wolnego. Sędzia pozwala grać dalej
22'
sędzia poczekał na podpowiedź VAR i jeszcze raz dał znak, że gramy dalej bez rzutu karnego
23'
na spalonym Gajos (LECHIA Gdańsk)
25'
kontra Lechii. Paixao (LECHIA Gdańsk) nie miał szans dojść do dośrodkowania Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
27'
Lechia stara się dłużej utrzymać przy piłce, Jagiellonia nie patyczkuje się, gdy czuje się zagrożona, ucieka się do fauli
28'
niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk)
29'
Mystkowski (Jagiellonia Białystok) prosto w ręce Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
30'
nieudana próba strzału Kadleca (Jagiellonia Białystok)
31'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z trudem wybija nogami piłkę po strzale Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
32'
niecelny strzał Imaza (Jagiellonia Białystok)
32'
sędzia zarządził przerwę, aby piłkarze mogli uzupełnić niedobór płynów. Bardzo gorąco dziś w Białymstoku
33'
gra wznowiona
35'
kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Po wymianie piłki między Kadlecem (Jagiellonia Białystok) i Makuszewskim (Jagiellonia Białystok) ten ostatni mocno strzelił w tzw. krótki róg, ale tam były ręce Dusana
35'
bez zagrożenia dla Lechii po rozegraniu rzutu rożnego przez Jagiellonię
37'
najlepsza okazja dla Lechii. Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) wyłożył piłkę na strzał do Mihalika (LECHIA Gdańsk), ale to uderzenie zablokował Arsenić (Jagiellonia Białystok) i jest tylko rzut rożny
38'
nikt nie przejął piłki po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska, a jeszcze faul Nalepy (LECHIA Gdańsk) na Kadlecu (Jagiellonia Białystok)
39'
Lechia próbuje teraz atakować rywali już na ich połowie
39'
na spalonym Ze Gomes (LECHIA Gdańsk)
40'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
44'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) interweniuje poza polem karnym tylko po to, aby Lechia miała aut zamiast rzutu rożnego
45'
Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) przedarł się w pole karne, ale nie udało mu się dograć przed bramkę do Paixao (LECHIA Gdańsk)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
bez zdecydowanych ataków w doliczonym czasie gry
45+3
Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dośrodkowanie Kadlecowi (Jagiellonia Białystok)
45+3
[1:0] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Puljić. Gdy wydawało się, że piłkarze czekają na przerwę, Imaz wbiegł w pole karne, mimo asysty Makowskiego, dobiegł do końcowej linii i precyzyjnie dośrodkował. Napastnik gospodarzy, pozostawiony bez krycia przez Nalepę, precyzyjnie strzelił głową. Piłka nim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 1:0
Jedyny gol padł w ostatnich sekundach pierwszej połowy, ale na pewno prowadzenie Jagiellonii jest zasłużone. Gospodarze oddali 11 strzałów na bramkę Lechii, ale długo szwankował celownik, gdyż tylko 3 uderzenia były celne. Gdy trzeba to kapitalnymi interwencjami popisywał się Kuciak (LECHIA Gdańsk), a gdy Imaz (Jagiellonia Białystok) posłał piłkę do siatki, to był spalony.
Jednak w ostatniej akcji pierwszej połowy atak zaczął bardzo aktywny tego dnia, były piłkarz m.in. Lechii - Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Imaz (Jagiellonia Białystok) dośrodkował, a Puljić (Jagiellonia Białystok) zdobył prowadzenie dla Jagiellonii.
Dla Lechii to pierwszy gol stracony w tym sezonie w grupie mistrzowskiej. Gdańszczanie w ofensywie niezbyt wiele zdziałali. Oddali 5 strzałów, ale żadnego celnego. Aktywnemu Ze Gomesowi (LECHIA Gdańsk) potrzeba większego wsparcia z przodu, jeśli biało-zieloni chcą odwrócić wynik.
w przerwie intensywnie rozgrzewają się Saief i Zwoliński. Czyżby to świadczyło o dwóch zmianach na początek drugiej połowy?
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie dwie zmiany. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Saief.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
46'
drugą połowę rozpoczęła Jagiellonia, która w przerwie nie dokonała żadnej zmiany
46'
zmiana w ustawieniu Lechii. Saief (LECHIA Gdańsk) zajmuje miejsce na prawym skrzydle, Zwoliński (LECHIA Gdańsk) najbardziej wysuniętym piłkarzem, a za nim ustawiony Paixao (LECHIA Gdańsk)
47'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Paixao w środku boiska zagrał do Ze Gomesa, który z lewego skrzydła wrzucił w pole karne, a Łukasz celnie przymierzył z woleja
47'
To 6. gol w 9. meczu Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) w ekstraklasie Lechii

Jakiego znaku rozpoznawczego Lechii Gdańsk chciał Łukasz Zwoliński? - wywiad

49'
Tobers (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na rzut rożny
49'
i jeszcze jeden rzut rożny, choć wydawało się, że Fila (LECHIA Gdańsk) był faulowany
49'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale głową Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
49'
groźne pod bramką Lechii po stracie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Złe dobranie gospodarzy w pole bramkowe biało-zelonych
50'
Makowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę
50'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez miejscowych i strzał sprzed pola karnego Pospisila (Jagiellonia Białystok). Uderzenie wysoko nad bramką
51'
bardzo mocny początek drugiej połowy z obu strony, dużo się dzieje pod obiema bramkami
54'
Jagiellonia znów przejmuje inicjatywę
55'
Puljić (Jagiellonia Białystok) z rzutu wolnego trafił w mur
55'
kontra Lechii, ale Saief (LECHIA Gdańsk) faulował Wójcickiego (Jagiellonia Białystok)
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po zagraniu Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
57'
i już z drugiej strony boiska Zwoliński (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzela
58'
i kolejny faul Lechii w ataku. Tym razem Ze Gomesa (LECHIA Gdańsk) na Pospisilu (Jagiellonia Białystok)
59'
pomylił się Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego. Uderzenie obok słupka
61'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) po podaniu Saiefa (LECHIA Gdańsk) uderzył w tzw. krótki róg. Węglarz (Jagiellonia Białystok) wypuścił piłkę z rąk i o mały włos nie wrzucił jej do siatki. Kończy się na kornerze
61'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) nie przejął dośrodkowania z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Nalepa (LECHIA Gdańsk) główkował wzdłuży bramki, ale nie było nikogo, by skierować piłkę do siatki
63'
kontra Lechii, Kubicki (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno wycofał piłkę i nikt nie mógł uderzyć, ale i tak sędzia odgwizdał spalonego
64'
sędzia odesłał piłkarzy, aby uzupełnili płyny
65'
65'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki w polu karnym po długim przerzucie od Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
66'
Wójcicki (Jagiellonia Białystok) wymaga pomocy medycznej
67'
fatalnie przestrzelił Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który kończył akcję w trójkącie Saief (LECHIA Gdańsk) -Fila (LECHIA Gdańsk) -Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
68'
Lechia przygotowuje ostatnią zmianę
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ze Gomes, w jego miejsce wchodzi Conrado.
69'
roszada w Lechii na lewej stronie drugiej linii
69'
rzut rożny dla Lechii
69'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
70'
Lechia wykorzystała już wszystkie zmiany, a Jagiellonia nie dokonała jeszcze żadnej roszady w składzie
71'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) umieścił piłkę w siatce, ale sędzia uznał, że napastnik Lechii był na spalonym
72'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Imaz, w jego miejsce wchodzi Borysiuk.
72'
sędzia jeszcze czeka na podpowiedź z VAR
72'
gra wznowiona, wynik nadal 1:1, czyli gol nie został uznany
73'
najwyraźniej jednak gra Lechii w ataku zrobiła wrażenie na Jagiellonii, bo trener gospodarzy zdecydował się wymienić ofensywnego na defensywnego pomocnika
74'
Lechia przeważa, dużo dały dwie zmiany w przerwie
74'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Doskonałe podanie Makowskiego do Łukasza. W pojedynku sam na sam z bramkarzem Zwoliński posłał piłkę między nogami Węglarza
75'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mystkowski, w jego miejsce wchodzi Wdowik.
75'
Jagiellonia wymieniła młodzieżowca
kontuzja
77'
Saief (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
77'
przypomnijmy, że Lechia wykorzystała już wszystkie zmiany
80'
pierwsza groźniejsza akcja od dłuższego czasu gospodarzy. Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał głową Puljicia (Jagiellonia Białystok) po dośrodkowaniu Romanczuka
81'
Węglarz (Jagiellonia Białystok) broni strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), który gra dziś z wielką swobodą
81'
to 13. strzał Lechii, 4. celny
82'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kadlec, w jego miejsce wchodzi Prikryl.
83'
zablokowany strzał Prikryla
83'
ofensywa zmiana Jagiellonii. Skrzydłowy wszedł za obrońcę
kontuzja
85'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy medycznej po zderzeniu z Prikrylem (Jagiellonia Białystok)
87'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem
88'
Lechia wznawia grę w "10", limit zmian wykorzystany, a przecież już Saief (LECHIA Gdańsk) gra utykając, po ostatnim faulu
89'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko
kontuzja
90'
Saief (LECHIA Gdańsk) ma coraz większe problemy z poruszaniem się. Gorzej wygląda od Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
90'
aż 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Jagiellonia atakuje
90+2
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) przyblokował Prykrila i mimo że piłkarz Jagiellonii protestował, to sędzia nakazał grać Lechii od bramki
90+4
Conrado (LECHIA Gdańsk) w polu karnym, wycofana piłka, ale Saief (LECHIA Gdańsk), utykając nie mógł dojść do tego zagrania
90+5
Romanczuk (Jagiellonia Białystok) pada w polu karnym Lechii, ale o karnym nie ma mowy
90+5
sędzia jeszcze czeka na podpowiedź z VAR, choć Kuciak (LECHIA Gdańsk) już gotowy, aby wybijać piłkę od bramki
90+6
Kuciak (LECHIA Gdańsk) może wznowić grę
90+7
już 7. minuta doliczona
90+7
Tobers (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę, która zmierzała do bramki po strzale Prykrila, która dotknęła także nogi Fili, blokującego to uderzenie
90+7
KONIEC MECZU. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 1:2
Lechia Gdańsk wygrała trzeci mecz z rzędu w grupie mistrzowskiej i to jest najważniejsze. Statystyki są niejednoznaczne, bo na przykład przyznają Jagiellonii przewagę w posiadaniu piłki (60:40), czy większej liczbie strzałów, ale to biało-zieloni przebiegli więcej kilometrów, ale przede wszystkim strzelili o jednego gola więcej.
Po pierwszej połowie z przewagą gospodarze, grę Lechii zdecydowanie ożywiły dwie zmiany w przerwie meczu. Dwa gole strzelił Zwoliński (LECHIA Gdańsk), a dużo dobrego do gry wprowadził także Saeif. Paradoksalnie w końcówce obaj ci piłkarze doznali urazów i w ostatnich minutach grali, utykając na nogę.
Gospodarze mieli jeszcze piłkę meczową, ale w ostatniej akcji spotkania Kuciaka (LECHIA Gdańsk), który grał bardzo dobrze, zwłaszcza przed przerwą, wyręczył Tobers (LECHIA Gdańsk).

16 ŁKS Łódź 33 5 6 22 27:59 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-06-29

Wyniki 33 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:2 (0:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Raków Częstochowa - ARKA GDYNIA 3:2 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1 (1:1)
  • Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:0 (2:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Opinie (144) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Brawo Lechia idziemy na puchary (17)

Trójmiasto do Lechii Należy.

time to say goodbye z ekstraklasą Arko na wieki wieków amen

• 167 5

• Kolejny raz nasz trener zrobił fatalny skład na mecz: Makowski, Gajos czy Tober to dramat. (6)

Makowski ślisga sie na boisku jak na lodzie w obronie a w ataku widać że totalnie nie ma techniki przez co podania ma tragiczne. Gajos grał? Tober fatalny w 1 połowie, później dobrze. W 1 połowie Stokowiec zabił atak bo było dno dna. Ale w 2 połowie coś pięknego.

• 8 22

• Ja

pied... Ie ale z ciebie znawca. Przenieś się do sąsiadów z za między.