Jędrzejczak bilardowym mistrzem Polski

24 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Ligowi kibice doskonale wiedzą, że pod szyldem Trefla grają sopoccy koszykarze i siatkarki oraz gdańscy siatkarze. Dawid Jędrzejczak przypomniał, że od kilkunastu lat w żółto-czarnych barwach grają również bilardziści. Zawodnik sopockiego klubu został mistrzem Polski w pool bilard w odmianie '8' bil.

Sekcja bilarda w Treflu powstała już w końcu 2001 roku, gdy początek klubowi dało włączenie do niego drużyny "Club 21". Pierwszym dużym sukcesem był drużynowy Euro-Tour w Willingen. W 2002 roku bilardziści Trefla zdobyli mistrzostwo I Ligi Bilardowej.

Największym sukcesem drużynowym było zajęcie drugiego miejsca w Klubowym Pucharze Europy w 2002 roku. Kolejny sezon rozpoczął się wyśmienicie; zawodnik Wojciech Trajdos jako pierwszy w historii Polak zwyciężył w zawodach o Puchar Europy z cyklu Euro Tour.

Obecnie o sopockim bilardzie przypomniał Dawid Jędrzejczak. Reprezentant Trefla nie miał sobie równych w mistrzostwach Polski w pool bilard w Starachowicach.

W turnieju wzięło udział 32. najlepszych graczy wyłonionych z całorocznych eliminacji. Byli tam miedzy innym medaliści mistrzostw Europy i Świata.

Sopocianin w drodze po złoto pokonał kolejno - w grupie: Stefańczyka (Kielce) 8:0, Bąka (Kraków) 8:2, Kanika (Poznań) 8:6, Szewczyka (Warszawa) 8:3, w ćwierćfinale Turkowskiego (Kielce) 8:7, w półfinale Kudlika (Sokółka) 8:3 oraz w finale Piekarskiego (obaj Sokółka) 8:5.

-Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali i we mnie wierzyli, a w szczególności klubowi Trefl, który wspiera mnie od 6 lat oraz lokalowi Soprano, gdzie mogę przygotowywać się do zawodów - powiedział Jędrzejczak, który poza tytułem zdobył również nominację do reprezentacji Polski rok 2011.