Wiadomości

Jerzy Jastrzębowski: Lechia Gdańsk powalczy o tytuł. Nie ruszać kadry

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk budowała zespół z myślą o grze na kilku frontach. Odpadła już z eliminacji Ligi Europy. Czy to pociągnie za sobą uszczuplenie kadry?
Lechia Gdańsk budowała zespół z myślą o grze na kilku frontach. Odpadła już z eliminacji Ligi Europy. Czy to pociągnie za sobą uszczuplenie kadry? fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

"Lechia Gdańsk ma kadrę do walki o mistrzostwo Polski. Świadczy o tym również szeroki skład i moim zdaniem nie powinna go uszczuplać, choć odpadła z eliminacji Ligi Europy. Najlepiej tego zespołu już nie ruszać, a gdyby miały potwierdzić się plotki o powrocie Artura Sobiecha do Niemiec, wierzę że biało-zieloni mają plan B. Co do pogłosek na temat odejścia Karola Fili do Parmy, myślę że to jeszcze nie jest dla niego dobry moment na taki ruch" - mówi Jerzy Jastrzębowski, który jako trener 36 lat temu doprowadził Lechię do zdobycia pierwszego w historii klubu Pucharu Polski.Dusan Kuciak Ligowcem Lipca. Zadaj pytanie bramkarzowi Lechii GdańskCzy Lechia Gdańsk powinna dokonać zmian w składzie po odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy?

tak, zespół trzeba jeszcze wzmocnić 56%
ktoś powinien odejść, by ktoś mocniejszy przyszedł na jego miejsce 16%
powinna zmniejszyć kadrę i wysłać kogoś na wypożyczenie 3%
nie, najlepiej zostawić kadrę bez zmian 25%
zakończona Łącznie głosów: 1203
Przygoda Lechii Gdańsk z eliminacjami Ligi Europy skończyła się na pierwszym dwumeczu. Choć zespół budowano uwzględniając te rozgrywki, nie uważam, że teraz biało-zieloni mogą uszczuplić kadrę. Lechia ma mistrzowskie aspiracje, a przynajmniej chce powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu. Zresztą i w nim było stać gdańszczan na lepszy wynik niż trzecie miejsce w ekstraklasie. Ławka była za krótka, pojawiły się kontuzje, kartki czy słabsza forma u niektórych graczy. W walce o najwyższe cele trzeba mieć szeroką kadrę.

Trener Stokowiec już na początku sezonu pokazał, że nie będzie uciekał od rotacji. Oczywiście fakt, że po pierwszym meczu z Broendby przeciwko Wiśle Kraków wymienił całą jedenastkę za wyjątkiem Michała Nalepy, może budzić wątpliwości. Ja nie mam nic przeciwko, o ile nie mówimy o oszczędzaniu sił, bo zawodowy piłkarz, nie może narzekać, że gra co trzy dni. Myślę, że szkoleniowiec Lechii skorzystał z faktu, że mamy początek sezonu i dokonał przeglądu kadry w warunkach meczu o punkty. Może mógł tych zmian zrobić mniej, ale przegląd wojsk ma za sobą i zdanie sobie wyrobił. Już po kadrze na mecz w Płocku było widać, że nie wszyscy spełnili jego oczekiwania.

Piotr Stokowiec: Jestem rozczarowany. Przeczytaj więcej wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu Broendby IF - Lechia Gdańsk 4:1O składzie decydują zawodnicy, a konkretnie ich forma. Wszystko w ich nogach i głowach. Jeśli ktoś dostaje szansę w 60. minucie meczu, musi być gotowy i dać większą jakość niż ten, który schodzi z boiska. Musi dać sygnał, że jego obecność podniesie jakość gry. Spójrzmy na to jakie nazwiska siedziały ostatnio na ławce Lechii. Nie ma pewniaków i tak właśnie powinno być. Duża konkurencja jest potrzebna i Lechia przynajmniej na razie, pokazuje że wyciągnęła wnioski z poprzedniego sezonu.

Można dyskutować co do tego, czy Lechia powinna teraz oddać na wypożyczenia takich piłkarzy jak Mateusz Sopoćko czy Mateusz Żukowski, którzy są młodzi i potrzebują gry. To jest jednak złożona kwestia, nie zawsze wypożyczenie spełnia oczekiwania. Tu mają od kogo się uczyć i szkoda tylko, że Lechia nie ma obecnie rezerw w III lidze. W każdym razie tu są pod stałą kontrolą trenera Piotra Stokowca, tu też mogą podnosić umiejętności i jeśli miałoby dojść do transferów czasowych, to musi być obopólna decyzja. To bardzo indywidualna kwestia, w której ważny jest charakter zawodnika.

Na pewno nie jestem zwolennikiem wypożyczania za wszelką cenę. Karol Fila w Chojniczance nie był jakąś wielce wyróżniającą się postacią. To u Stokowca zaistniał, podobnie jak Tomasz Makowski. Tu nie ma reguły. Młodzież może skorzystać na pozostaniu w Lechii w roli rezerwowych, ale z drugiej strony to nie może trwać wiecznie, abyśmy nie słuchali o nich później, że w wieku 23 lat są rozwojowymi zawodnikami. W tym wieku trzeba już być w pełni gotowym do gry na pełnych obrotach.

Lechia ma materiał ludzki i doświadczenie do walki o mistrzostwo Polski. Nie licząc wygłupu w meczu z ŁKS, świetnie do zespołu wprowadził się Żarko Udovicić, który znakomicie współpracuje z lewej strony Filipem Mladenoviciem. Do formy wraca Rafał Wolski, który odzyskuje pewność po kontuzji, a i Sławomir Peszko nie powiedział ostatniego słowa. Lechia wygląda jak drużyna, nie jest tak jak w Legii Warszawa, gdzie z jedenastu piłkarzy na boisku, każdy gra w innym filmie.

Romario Balde znów zaginął. Przeczytaj dlaczego Lechia Gdańsk nie będzie odwoływać się od kartekNie licząc Romario Balde, który zachował się niepoważnie opuszczając treningi, nie ruszałbym składu. Zawodnik ten został ciepło przyjęty po powrocie z wypożyczenia do Portugalii, co było widać na filmach w mediach społecznościowych. Trener chciał dać mu szanse, ale Lechia musi się szanować jako klub i wobec takiego postępowania Balde, nie może przejść obojętnie.

Martwić mogą doniesienia odnośnie możliwych odejść: Lukasa Haraslina, Artura Sobiecha i Karola Fili. Jeśli chodzi o tego pierwszego, myślę że przynajmniej do zimy, jego odejście nam nie grozi. W Lechii jest ważną postacią, ale brakuje mu bramek, a kluby zachodnie często na to patrzą. Poza tym niedawno przedłużył umowę.

Artur Sobiech na temat pogłosek o powrocie do NiemiecKlub utrzymuje, że oficjalnie nie ma tematu odejścia Sobiecha, ale są sygnały, że może odejść do Niemiec ze względu na małżonkę, która występuje tam jako piłkarka ręczna. Strata Artura byłaby dużym osłabieniem, bo myślę, że nikt nie zagrałby tak jak on zdobywając gola na wagę Pucharu Polski. Marian Kelemen do dziś stoi na Stadionie Narodowym i czeka żeby piłka mu wpadła w ręce. Jestem pewien, że Lechia sonduje plan na wypadek odejścia Sobiecha, ale oczywiście nie wszystko musi przedostawać się do mediów. Brak planu "B" byłby katastrofą i nie wierzę, że nikt w Lechii nad tym nie główkuje.

Co do Fili, który rzekomo jest na celowniku włoskiej Parmy, myślę że to jeszcze nie czas na taki ruch z jego strony. Moim zdaniem powinien jeszcze poczekać i potwierdzić swoją wartość kolejnym udanym sezonem w ekstraklasie. Jestem przekonany, że trener Stokowiec ma warianty na wszelkie możliwości. Najbardziej bym się cieszył, gdyby tej drużyny już nie ruszać.

Karol Fila: Nie wyjadę po to, aby grzać ławę. Przeczytaj wywiad z obrońcą Lechii

Opinie (89) 6 zablokowanych

 • Nie dmuchajcie zbyt mocno balonika (11)

  Bo jeszcze pęknie

  • 31 36

  • Ostatnie miejsce już zajete. Więc można dmuchać :) (1)

   • 19 3

   • Nie mów hop z tym ostatnim miejscem...

    • 5 7

  • Pęknie (1)

   To wam żyłka sledziuchy jak w tym roku zdobędziemy komplet

   • 11 3

   • w tym roku już nie ma nic do zdobycia, wszystkie trofea rozdane, betonowy bałwanku :)

    • 0 0

  • (6)

   A ja coś czuje że w tym sezonie o pucharach można pomarzyć. Obstawiam optymistycznie miejsce od 4 do 7...

   • 2 9

   • Nudny jesteś

    • 2 2

   • Dla twojej arki

    obstawiam optymistycznie 14 miejsce spadkowe.

    • 6 1

   • Goniłem Lechię razem z Policją (3)

    Marszczę Freta co dzień rano by moją Areczka nie spadła z ekstraklasy. Kiedyś mieli wózek że mają lepszy bilans zwycięstw z Lechią. Szybko wybito im to z rybich łbów.Zdobyli puchar i superpuchar więc znów zaczoło się kozaczenie że ONI to najbardziej utytuowana drużyna na pomorzu . znów szybko postawiono ich do pionu. Brak argumentów tak im zaszkodził że na Żabiance ganiali Lechię razem z policją. Konkretni i nie zwycìeżeni arkowcy i czy problemem jest dla was zadzwonić i się umówić na rozmowę którą rozwiąże ten problem ?

    • 6 1

    • lepiej sam się umów na rozmowę z twoim lekarzem od głowy (2)

     schizofrenia w stanie zaawansowanym, o ile zdarzało się, że betony raz pisały komentarz jako betony a raz jako niby-Arkowiec, to ten przypadek tutaj już jest wybitny: w jednym komentarzu w pierwszym zdaniu niby-Arkowiec, w drugim beton...

     • 0 1

     • Kompleksy kiboli z wioski rybackiej (1)

      mają już długą historię. Śledzie zapewne spadną, a szkoda, bo to zawsze dla Lechii 4-6 punktów

      • 0 0

      • ale tylko jak sędziuje Stefański pod Lechię

       • 0 0

 • Lechia ma kadrę na Mistrzostwo Polski? (1)

  Gdyby grali jak w pierwszym meczu z Broendby przez cały sezon to zgoda. Byłaby szansa na mistrzostwo, a tak? Testy medyczne chyba sfałszowane bo po meczu z Broendby potrzebne były piłkarzom butle z tlenem i tygodniowy odpoczynek bo oddychali rękawami.

  Zawodowi piłkarze w Lechii są chyba tylko z nazwy. Nie wieszajcie medali za wcześnie bo znowu bedzie balonik pompowany i stolec z tego będzie.

  `Za dużo` spotkań jest w lidze dla gwiazdeczek. Bardzo ciężki sezon- trzeba znowu biegać. Szkoda ze nie po galerii handlowej a po boisku. Póki sie to nie zmieni zapomnijcie o Wielkiej Lechii.

  • 30 58

  • A masz jakąś inną drużynę, która w e-klapie by wytrzymała ??? Tu nie ma zawodowstwa, jedynie kasa jak za pelnowartosciowych zawodników

   • 4 1

 • (1)

  Przydałby się ktoś, kto potrafi grać w piłkę. Poza tym wszystko ok.

  • 38 20

  • dokładnie, ale takich trener nie lubi

   • 2 1

 • I tu się zgadzam. (2)

  Dowodem na słuszność art. jest poprzedni sezon i "zadyszka" na koniec sezonu. Wyraznie było widać że 2gi garnitur nie podołał zadaniu .a szkoda bo mistrz był na wyciągnięcie ręki!
  Mysle że trener wie co się stało i nie popelni ponownie takich błędów. Ale czy skłąd jest na walkę o MP? Watpie tu trzeba wzmocnien.Nie mniej fajnie by było jak byście włączyli się do walki o tytoł...czego życze kibicom....i nie mówie o kibolstwie!

  • 49 3

  • TYTlko ze drugi garniutur byl duzo slabszy niz dzisiaj niz obecnie, Uwazam, ze jak bedzie rotacja skladrm i wszyscy w formie beda mogli pograc i czuc sie poptrzebni, to jest duzo szansa na majstra. Z tym, ze w obecnym sezonie bedzie duzo trudniej o majstra. Legia, Lech ,Piast , Pogon, Jagielonia, oze Gornik.

   • 3 0

  • ..

   Tytuł się pisze.

   • 0 0

 • Pozbyc się Peszkina i Wolskiego , ale koniecznie potrzeba kogoś solidnego na środku pomocy i dobrego napastnika (4)

  • 10 84

  • (1)

   Peszkin tylko jest dla atmosfery w szatni.

   • 9 18

   • O znowu ten ch... co przed kanarem spier...... ba Żabiance.

    • 16 2

  • (1)

   Peszkin to akurat obecnie najlepszy w Lechii jest.

   • 1 2

   • no pewnie! żadnej setki nie zmarnuje

    • 1 0

 • Odchudzac???

  Jak dla mnie to powinni kupić przynajmniej jednego napastnika który będzie strzelał bramki, i jednego "dorosłego " obrońcę.Reszta na ta ligę wystarczy w zupelnosci

  • 47 7

 • (2)

  A moim zdaniem powinna. Lepiej mniej pilkarzy ale konkretnych niż duża część darmozjadów...

  • 11 21

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • uciekałeś na Żabiance? sprzedam tanio but na lewą nogę

   • 0 0

 • Lechia nie ma kadry na mistrza Polski. Gdyby miała to trener nie musiał by ustawiać taktykę zachowawczą z celem numer jeden, czyli nie tracić bramk, gdyby taka kadra była trener nie wystawiłby na mecz z Wisłą Kraków zawodników rezerwowych aby nie zmęczyć pierwszy skład. Ten pierwszy skład musiał tak odpoczywać,że w Płocku grał piłkę daleko od mistrzowskiej a w Kopenhadze ustępował piłkarsko rywalom o klasę.
  Nie przeceniajmy też potencjału tzw młodych, Żukowski to piłkarsko jeszcze pisklę,Sopoćko nie wiele potrafi a w tym wieku powinien, Makowski żadnych postępów nie robi.
  Cała siła Lechii to trener Stokowiec i kilku starych ale jarych z bramkarzem na czele.

  • 26 33

 • Nasza Lechia (1)

  Lechia mistrzem Gdańska!

  • 9 17

  • mistrzem galaktyki

   • 0 0

 • Pozbyć się definitywnie Sobiecha (1)

  i kupić obiecującego młodego napastnika. Żukowski jako trzeci, niech się uczy. Sopoćce dawać szanse w końcówkach.

  • 26 22

  • zukowski nic nie umie....ciekawe za co gra, tzn bierze kasę bo to drewno nad drewnami

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 23.10.2021 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

188 typowań

x

6%

11 typowań

2

3%

7 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Hubert Kowalik 12 30 83.3%
2. Marcin Kaczmarek 12 30 83.3%
3. Barbara Werner 12 30 83.3%
4. Wojciech Żuchowski 12 30 83.3%
5. RYSZARD KIWATROWSKI 10 30 90%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 11 7 3 1 23:6 24
2 LECHIA GDAŃSK 11 6 4 1 20:9 22
3 Raków Częstochowa 10 6 3 1 21:14 21
4 Pogoń Szczecin 11 5 4 2 16:9 19
5 Śląsk Wrocław 11 4 5 2 15:14 17
6 Cracovia 11 4 4 3 18:18 16
7 Jagiellonia Białystok 11 4 4 3 12:12 16
8 Stal Mielec 11 4 3 4 15:18 15
9 Zagłębie Lubin 10 5 0 5 13:17 15
10 Piast Gliwice 11 4 2 5 14:15 14
11 Wisła Kraków 11 4 2 5 14:16 14
12 Wisła Płock 11 4 1 6 18:17 13
13 Radomiak Radom 11 2 7 2 12:11 13
14 Górnik Zabrze 10 4 1 5 13:15 13
15 Legia Warszawa 9 3 0 6 10:13 9
16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 10 1 4 5 10:15 7
17 Warta Poznań 11 1 4 6 8:15 7
18 Górnik Łęczna 11 1 3 7 9:27 6

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 11 kolejki:

 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
 • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:2 (0:0)
 • Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
 • Cracovia - Warta Poznań 2:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:0)
 • Stal Mielec - Zagłębie Lubin 4:2 (1:2)
 • Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:1 (1:1)

Terminarz

23.10 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk typuj Górnik Zabrze LIVE!
26.10 (wt) godz.15:45 Świt Nowy Dwór Mazowiecki typuj LECHIA Gdańsk
30.10 (sob) godz.15:00 Warta Poznań typuj LECHIA Gdańsk
16.10 (sob) godz.15:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 LECHIA Gdańsk LIVE!
03.10 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 3:1 Legia Warszawa LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane