Jeśli dopasują się do rywalek, będzie tie-break

25 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

To we Wrocławiu siatkarki Atomu Trefla zostawiły pierwszy punkt w PlusLidze Kobiet. Do meczu z Impelem Gwardią w hali Ergo Arena sopocianki muszą wyjść w pełni skoncentrowane, bo w przeciwnym wypadku grozi im spędzenie na parkiecie nawet ponad dwóch godzin. Rywalki w wyspecjalizowały się w tie-breakach. Taki też był finał pierwszej potyczki tych zespołów. Początek gry rewanżowej w sobotę o godzinie 18.00

.

W grudniu, tuż przed świętami, w czwartej kolejce Atom Trefl wygrał we Wrocławiu 3:2, choć przegrywał już 1:2 w setach. Był to pierwszy stracony punkt podopiecznych Alessandro Chappiniego w tym sezonie. Do rywalek poszedł jasny sygnał, że nawet z sopockim zespołem, nazywanym przez wielu dream teamem - można walczyć.

Obecnie w tabeli te drużyny dzieli przepaść, bo tak należy określić 11 punktów i pięć lokat różnicy. Jednak nie oznacza to jednostronnego spotkania w sobotę. Nie wiadomo jak sopocianki zniosły przymusową przerwę, która wynikała z przełożenia meczu z Białegostoku. Natomiast gwardzistki w ostatnich spotkaniach pokazały, że nikomu nie odpuszczają.

Tabela wprowadzona: 2011-02-27

W 8. kolejce podopieczne Rafała Błaszczyka wygrały gładko w Bielsku 3:0. Natomiast w trzech ostatnich seriach gier rozgrywały tie-breaki. Na własnym parkiecie po 3:2 wygrywały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza i Centrostalem Bydgoszcz, a po pięciu setach przegrały w Łodzi spotkanie z Organiką Budowlanymi, czyli drużyną, która na razie jako jedyna wygrała w Ergo Arenie.

Wrocławianki są o wiele groźniejsze niż na początku sezonu, gdyż po kontuzjach wróciły do gry Anna Witczak i Katarzyna Mroczkowska. Na dobrym poziomie grają ponadto byłe siatkarki Gedanii: Joanna Wołosz i Maja Tokarska. Nie można też zapominać o wysokiej Zuzannie Efimienko, tym bardziej, że wszystkie te zawodniczki znajdowały się albo znajdują nadal w zainteresowaniu selekcjonerów reprezentacji narodowej. Także trener Błaszczyk, który dwa lata temu prowadził kadrę Polski B.