Floreciści dziewięć razy na podium

28 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
W gdańskim turnieju wystartowało ponad 250 młodych zawodników, którzy rywalizowali łącznie w sześciu kategoriach. Na zdjęciu dziewczęta najlepsze wśród młodziczek. W gdańskim turnieju wystartowało ponad 250 młodych zawodników, którzy rywalizowali łącznie w sześciu kategoriach. Na zdjęciu dziewczęta najlepsze wśród młodziczek.

257 młodych florecistek i florecistów wystartowało podczas w 10. edycji "Gdańskiej Kuźni". Dwudniowe zawody w Gdańskiej Szkole Floretu były otwartymi mistrzostwami Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Dziewięć miejsc na podium wywalczyli reprezentanci UKS Ateny, a jedno zawodniczka UKS de La Salle.

Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy, a na podium znalazło się troje gdańszczan z UKS Atena. W najstarszej kategorii wiekowej na drugim miejscu uplasował się Tomasz Naruszewicz, a na trzecim Wiktor Olszewski (trenerzy: Katarzyna Zakrzewska, Adam Kaszubowski i Andrzej Witkowski). Wśród młodzików na najniższym stopniu podium stanął Marcel Druszkowski (trener Krzysztof Walka).

W turniejach florecistek absolutną dominacją gdańszczanek zakończyły się walki w kategorii juniorek młodszych, gdzie całe podium zajęły przedstawicielki Ateny. Podobnie jak przed rokiem triumfowała Anna Szymczak. Podopieczna trenera Adama Kaszubowskiego w finale pokonała Martę Mech prowadzoną przez Konrada Pietrusiaka. Na trzecich miejscach uplasowały się Anna JereczekSara Żelechowska.

Ponadto drugie miejsce wśród młodziczek zajęła Alicja Kozłowska z Ateny, a trzecie Anna Borkowska z UKS de La Salle Gdańsk. Na trzecim miejscu wśród dzieci zawody ukończyła Alicja Zakrzewska (UKS Atena, trener: Longin Szmit).

Finały drugiego dnia okraszone były dodatkowymi wydarzeniami. 27 uczniów ZKPiG 26 na szermierzy pasował dyrektor szkoły Jacek Mielewczyk wraz z wychowawcą Joanną Domską oraz opiekującymi się klasą trenerami - Longinem Szmitem, Andrzejem Witkowskim oraz Alicją Walicką i Jackiem Graczykiem.

Impreza odbyła się pod patronatem sportowym srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich w Sydney (2000 r., floret drużynowy), Magdaleny Mroczkiewicz. W nawiązaniu do jej pseudonimu, najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymał oprócz dyplomu, maskotkę - "mrówę".

Podczas turnieju odbyło się pasowanie uczniów na szermierzy. Podczas turnieju odbyło się pasowanie uczniów na szermierzy.