Juniorki na parkiecie

21 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
To był udany dla piłkarek ręcznych Sambora Tczew dwumecz w hali przy ul. Topolowej. Juniorki starsze umocniły się na prowadzenieniu ligi wojewódzkiej, wygrywając z Izohanem Gdynia 27:21 (12:11). Młodsza drużyna, dzięki sukcesowi nad AZS AWFiS Gdańsk 26:22 (15:14), zachowała szanse na drugą pozycję i awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

SAMBOR: Nowak, Rostankowska - Fryca 4, Tarasiewicz, Ksobiak 6, Kasprzak 6, Kula 4, Woźniak, Midura 4, Gdaniec, Portjanko 1, Sulżycka 1, Wołowiec 1.
IZOHAN: Skompska, Kurpyta - Żołnierewicz 3, Kotłowska 2, Zagrodzka, Katulska 4, Wróblewska 4, Gościńska 2, Piewcewicz 3, Waldowska 3, Mazurek.

Zanosiło się na kolejny spacerek podopiecznych Eugeniusza Kwiatkowskiego, gdy prowadziły 2:0, a później 7:4. Jednak w 19 minucie tczewianki stanęły. Z kolei Marta Katulaska i Dorota Wróblewska trafiły po dwa razy. Niespodziewana przewaga 8:7 do tego stopnia zmobilizowała gdynianki, że przez następne 20 minut były równorzędnymi rywalkami dla liderek. Jeszcze na kwadrans przed końcem zespół Marzeny Warchoł przegrywał tylko 17:18. Wszystko skończyło się, gdy przyjezdnym dwukrotnie zadrżała ręka przy karnych, a skuteczny ostrzał ich bramki rozpoczęły Karolina Kasprzak i Magdalena Ksobiak. Co prawda, próbowały odgryzać się jeszcze Elżbieta Gościńska i Agnieszka Piewcewicz, ale nawet uraz nosa Anny Portjanko nie mógł zawrócić Sambora z drogi do zwycięstwa.

7. kolejka juniorek starszych:
MTS Kwidzyn - AZS AWFiS Gdańsk 23:23 (12:15). Pauzowała: Słupia.

1. Sambor 12:0 205-142
2. AZS AWFiS 7:3 127-124
3. Izohan 6:6 154-145
4. Kwidzyn 3:9 146-152
5. Słupia 0:10 116-185

SAMBOR: Olesiak - Seroka 1, Bednarek, Kolka 9, Licbarska 1, Parulska 5, Portjanko 1, Serafin, Skotnicka 6, Szynwelska 3.
AZS: Dąbrowska - Brzóska 2, Trojanowicz 1, Światlak 11, Kordunowska 1, Chrzanowska 3, Wypasek 2, Górska 2, Olech.

Tylko w końcówce pierwszej połowy zespół Marii Bochińskiej zagroził tczewiankom. Akademiczki, które remisowały tylko w trzeciej minucie (1:1), a później miały nawet czterobramkową stratę (3:7, 4:8, 5:9), dzięki akcjom Sylwii Światlak, Magdaleny Chrzanowskiej i Anny Górskiej zdołały objąć prowadzenie 13:12 i 14:13.

Okres powrotu do normalności, czyli przewagi Sambora, rozpoczęła i zamknęła celnym rzutem Paulina Kolka. Trzy minuty po przerwie zespół Artura Wierzbickiego odskoczył na 18:14 i kontrolował wynik do końca meczu. Przyszło mu to tym łatwiej, że z gdańskiej strony rzucała tylko Światlak. W drugiej połowie zdobyła sześć z ośmiu bramek drużyny!

9. kolejka juniorek młodszych:
MTS - LUKS-Pol Czersk 26:18 (11:7), AKS Dora-Eko Starogard - UKS MDK Lis Kościerzyna 35:17 (18:8). Pauzował: UKS PTF Gdańsk.

• Brawo Sylwia

Dzieki za 11 bramek na Ciebie mozna zawsze liczyc az milo patrzec jak sobie radzisz na boisku.Tak trzymaj i trenuj dalej.

• 0 0

• dlaczego

brak relacji z meczow juniorek starszych zawsze tylko tabela wynikow a przeciez AZS AWFiS zajmuja 2 miejsce w tabeli