Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk 36:27. Rugbiści przebudzili się za późno

dak.
28 października 2023, godz. 14:40
Opinie (4)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Lechia Gdańsk zainaugurowała rundę wiosenną od porażki. Lechia Gdańsk zainaugurowała rundę wiosenną od porażki.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Juvenią Kraków 27:36 (13:17) w meczu otwierającym rundę wiosenną w ekstralidze rugby. Biało-zieloni jeszcze w pierwszej połowie toczyli wyrównany bój, ale po przerwie lider odskoczył na 23 punkty. W końcówce gdańszczanie dwukrotnie zdołali jeszcze przyłożyć, ale przebudzili się zbyt późno.

Przeczytaj relację z meczów w 10. kolejce pozostałych trójmiejskich drużyn

Punkty dla Juvenii: Rafał Lewicki 10, Rian Van Zyl 9, Conwill Draghoender 5, Jakub Rapacz 5

Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 12, Michał Krużycki 5, Sebastian Beśka 5, Antony Siale 5

LECHIA: Huhane (52 Kamoń), Beśka, Rachubka - Dabkiewicz, Krużycki (61 Wasilewski) - Kossakowski, Smoliński (61 Niespodziany), Klaasen - Boczulak (69 Kruszczyński) - Bruwer - Siale, Selupe, Wójtowicz (72 Romanowicz), Czerniak - Kolas

Lechia Gdańsk nie zdołała zrewanżować się Juvenii Kraków za sierpniową porażkę i na inaugurację rundy wiosennej przegrała 27:36. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom umocnić się na pozycji lidera.

Piotr Płoszaj: Czwórka już wyklarowana. Przeczytaj zapowiedź rundy inaugurującej wiosnę Piotr Płoszaj: Czwórka już wyklarowana. Przeczytaj zapowiedź rundy inaugurującej wiosnę

Biało-zieloni od początku musieli gonić wynik, gdy sędzia odgwizdał karne przyłożenie w 15. minucie. Szybko chcieli odrobić straty i choć nie udało się Denzo Bruwerowi z rzutu karnego, to niedługo potem w polu punktowym z piłką znalazł się Michał Krużycki.

Bruwer nie mylił się jednak przy kolejnych próbach. Najpierw podwyższył, a potem dwukrotnie wykorzystał karne, dzięki czemu gdańszczanie prowadzili 13:10. Wydawało się nawet, że z korzystnym wynikiem zejdą do szatni po pierwszej połowie, ale nie utrzymali koncentracji i przyłożenie zdobył Rafał Lewicki.

Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk. Zobacz transmisję z meczu

To ewidentnie dodało skrzydeł miejscowym, którzy po przerwie przez długi czas rozgrywali jednostronne spotkanie. Podopieczni Pawła Lipkowskiego nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji, za to ich rywale tylko powiększyli swoją przewagę do wyniku 36:13.

Nadzieje gdańskiej ekipy zostały przywrócone w końcówce, gdy w odstępnie 3 minut przyłożenia zdobyli: Sebastian Beśka oraz Antony Siale. Było jednak za późno, by jeszcze cokolwiek tu zmienić. Ostatecznie biało-zieloni nie odwrócili losów spotkania i nie zdołali wyrwać choćby bonusa defensywnego.

5 miejsc, gdzie obejrzysz Puchar Świata w rugby 5 miejsc, gdzie obejrzysz Puchar Świata w rugby

9 Budowlani Commercecon Łódź 9 0 0 9 55:606 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.
Tabela wprowadzona: 2023-10-29