• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kacper Gomólski ponownie w Wybrzeżu i w Gdańsku. Zobacz warsztat żużlowców

jag.
30 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (48)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu. Żużlowcy pobiegną do latarni morskiej
Kacper Gomólski będzie trenerem w Akademii Sportu Wybrzeże w Gdańsku oraz żużlowcem Startu Gniezno. Kacper Gomólski będzie trenerem w Akademii Sportu Wybrzeże w Gdańsku oraz żużlowcem Startu Gniezno.

Kacper Gomólski znów wraca do Gdańska. W latach 2017 oraz 2019-20 startował jako żużlowiec. Teraz bronić zamierza barw... Startu Gniezno, a jednocześnie będzie trenerem w Akademii Sportu Wybrzeże, czyli w klubie partnerskim Zdunek Wybrzeża Gdańsk, który od 2023 roku odpowiada za szkolenie młodzieży na mini torze. W sobotę, 4 lutego o godzinie 9:30 nie tylko, ci co chcą spróbować w przyszłości sił w tym sporcie, ale wszyscy chętni mogą odwiedzić klubowy warsztat. Gospodarzem będzie menedżer Eryk Jóźwiak. Wstęp bezpłatny.Eryk Jóźwiak w 11. Plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2022 w Trójmieście. Sprawdź końcowe wynikiKacper Gomólski chętnie wraca do Gdańska, mimo że po pierwszym sezonie, w 2017 roku musiał spotkać się z tutejszym klubem w Trybunale PZMot., bo były rozbieżności co do wysokości i słuszności nałożonej kary. Ostatecznie strony nie tylko doszły do porozumienia, ale żużlowiec ponownie jeździł w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk w latach 2019-2020.

2 marca Gomólski skończy 30 lat. Jego największym sukcesem pozostaje tytuł wicemistrz świata juniorów z 2014 roku. Na starty zawodnicze w 2023 roku ma kontrakt podpisany w Starcie Gniezno. Jednak nie przeszkodziło mu to w kolejnym powrocie do Gdańska. Akademia Sportu Wybrzeże poinformowała, że Kacper będzie jej trenerem.

Przypomnij sobie, o co chodziło w sporze Wybrzeże - GomólskiPrzypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże i Akademia Sportu Wybrzeże podpisały umowę, na mocy której od 2023 roku żużlowcy trenujący na mini torze zostaną bezpłatnie wypożyczeni do akademii, która jako klub partnerski, będzie prowadziła bieżące nabory oraz szkolenie na motocyklach do pojemności 140 cc włącznie.

Natomiast po przejściu do klasy 250 cc zawodnicy stawać się będą ponownie członkami GKŻ Wybrzeże i w jej barwach kontynuować karierę do seniorskiej włącznie.

Przeczytaj jak klub i akademia podzieliły się wpływami w gdańskim żużluZawodnik

Kacper Gomólski

Kacper Gomólski

ur.
1993
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Popularny "GinGer" w ubiegłym roku ukończył kurs na Instruktora Sportu Żużlowego. W Gdańsku zmierzy się z pierwszą pracą w charakterze szkoleniowca.

Zobacz kevlary żużlowców na sezon 2023. Zagłosuj, jak ci się podobają w porównaniu z tymi z poprzednich lat?- Jest to nowe wyzwanie dla mnie, ale moją przyszłość wiąże ze sportem żużlowym. Praca z dziećmi jest czymś fajnym, bardzo lubiłem pomagać moim młodszym kolegom zarówno w Gnieźnie czy w Gdańsku, gdy tutaj jeździłem lub uczestniczyłem w wydarzeniach organizowanych przez Krystiana Plecha. Liczę, że moje doświadczenie pomoże tym młodym zawodnikom, a Gdańsk jest dla mnie miejscem sentymentalnym - tutaj mam wielu znajomych i sponsorów, którzy działają w stowarzyszeniu, dlatego zdecydowałem się na pomoc. W tygodniu nie zapowiada się, że będę miał sporo jazdy w ligach zagranicznych, dlatego ten czas mogę spożytkować edukując młodzież, a te obowiązki będę łączył z jazdą dla Startu Gniezno, gdzie najważniejszym celem będzie awans do I ligi - tak tę współpracę widzi Gomólski, którego słowa cytuje oficjalna strona akademii.
Dodatkowym argumentem za zatrudnieniem Gomólskiego w akademii przemawiał fakt, że posiada on certyfikat "Profis - sport bez uzależnień", który potwierdza ukończenie kursu i znajomości podręcznika z interwencji profilaktycznej.

Sprawdź, gdzie żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk udadzą się na obóz i kto został ich nowy sponsorem"Zagadnienia te są ważne również w kontekście zajęć dla dzieci w Mieście Gdańsku, na które kluby i akademie otrzymując wsparcie na realizację zadań obejmujących rozwój sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska w roku 2023 wraz z prowadzeniem działań z zakresu profilaktyki uzależnień" - informuje akademia, która została zarejestrowana w 2020 roku.
Obecnie w gdańskiej szkółce mini żużlowej trenuje czterech chłopców, którzy zostaną przekazani akademii do szkolenia. Wiosną mają ruszyć nabory nie tylko w Gdańsku, ale również w innych miejscach województwa pomorskiego.

Tego transferu nie będzie. Dramat żużlowca, który miał przejść do Zdunek Wybrzeża GdańskNatomiast chłopcy w wieku 12-14 lat, którzy od razu chcą zmierzyć się z klasą 250 cc mogą zgłaszać się do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej GKŻ Wybrzeże pod numerem telefonu 519 185 422 lub adresem mailowym: klub@wybrzezegdansk.pl. Koszt miesięcznej składki wynosi 100 zł.

Zarówno młodzi adepci, którzy myślą nad rozpoczęciem kariery żużlowej, jak również wszyscy chętni, którzy chcą zobaczyć jak wygląda żużel od kulis, mogą w sobotę, 4 lutego wybrać się do warsztatu. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 o godz. 9:30 czekać będzie Eryk Jóźwiak. Menedżer I-ligowej drużyny opowie o tajnikach pracy przy sprzęcie oraz pokaże zaplecze żużlowego stadionu. Spotkanie potrwa około 2 godzin. Udział jest bezpłatny.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane