• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kacper Gomólski ponownie w Wybrzeżu i w Gdańsku. Zobacz warsztat żużlowców

jag.
30 stycznia 2023, godz. 17:30 
Opinie (48)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie zachwycili w Memoriale Alfreda Smoczyka
Kacper Gomólski będzie trenerem w Akademii Sportu Wybrzeże w Gdańsku oraz żużlowcem Startu Gniezno. Kacper Gomólski będzie trenerem w Akademii Sportu Wybrzeże w Gdańsku oraz żużlowcem Startu Gniezno.

Kacper Gomólski znów wraca do Gdańska. W latach 2017 oraz 2019-20 startował jako żużlowiec. Teraz bronić zamierza barw... Startu Gniezno, a jednocześnie będzie trenerem w Akademii Sportu Wybrzeże, czyli w klubie partnerskim Zdunek Wybrzeża Gdańsk, który od 2023 roku odpowiada za szkolenie młodzieży na mini torze. W sobotę, 4 lutego o godzinie 9:30 nie tylko, ci co chcą spróbować w przyszłości sił w tym sporcie, ale wszyscy chętni mogą odwiedzić klubowy warsztat. Gospodarzem będzie menedżer Eryk Jóźwiak. Wstęp bezpłatny.Eryk Jóźwiak w 11. Plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2022 w Trójmieście. Sprawdź końcowe wynikiKacper Gomólski chętnie wraca do Gdańska, mimo że po pierwszym sezonie, w 2017 roku musiał spotkać się z tutejszym klubem w Trybunale PZMot., bo były rozbieżności co do wysokości i słuszności nałożonej kary. Ostatecznie strony nie tylko doszły do porozumienia, ale żużlowiec ponownie jeździł w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk w latach 2019-2020.

2 marca Gomólski skończy 30 lat. Jego największym sukcesem pozostaje tytuł wicemistrz świata juniorów z 2014 roku. Na starty zawodnicze w 2023 roku ma kontrakt podpisany w Starcie Gniezno. Jednak nie przeszkodziło mu to w kolejnym powrocie do Gdańska. Akademia Sportu Wybrzeże poinformowała, że Kacper będzie jej trenerem.

Przypomnij sobie, o co chodziło w sporze Wybrzeże - GomólskiPrzypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże i Akademia Sportu Wybrzeże podpisały umowę, na mocy której od 2023 roku żużlowcy trenujący na mini torze zostaną bezpłatnie wypożyczeni do akademii, która jako klub partnerski, będzie prowadziła bieżące nabory oraz szkolenie na motocyklach do pojemności 140 cc włącznie.

Natomiast po przejściu do klasy 250 cc zawodnicy stawać się będą ponownie członkami GKŻ Wybrzeże i w jej barwach kontynuować karierę do seniorskiej włącznie.

Przeczytaj jak klub i akademia podzieliły się wpływami w gdańskim żużluZawodnik

Kacper Gomólski

Kacper Gomólski

ur.
1993-03-02
waga
78 kg
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Popularny "GinGer" w ubiegłym roku ukończył kurs na Instruktora Sportu Żużlowego. W Gdańsku zmierzy się z pierwszą pracą w charakterze szkoleniowca.

Zobacz kevlary żużlowców na sezon 2023. Zagłosuj, jak ci się podobają w porównaniu z tymi z poprzednich lat?- Jest to nowe wyzwanie dla mnie, ale moją przyszłość wiąże ze sportem żużlowym. Praca z dziećmi jest czymś fajnym, bardzo lubiłem pomagać moim młodszym kolegom zarówno w Gnieźnie czy w Gdańsku, gdy tutaj jeździłem lub uczestniczyłem w wydarzeniach organizowanych przez Krystiana Plecha. Liczę, że moje doświadczenie pomoże tym młodym zawodnikom, a Gdańsk jest dla mnie miejscem sentymentalnym - tutaj mam wielu znajomych i sponsorów, którzy działają w stowarzyszeniu, dlatego zdecydowałem się na pomoc. W tygodniu nie zapowiada się, że będę miał sporo jazdy w ligach zagranicznych, dlatego ten czas mogę spożytkować edukując młodzież, a te obowiązki będę łączył z jazdą dla Startu Gniezno, gdzie najważniejszym celem będzie awans do I ligi - tak tę współpracę widzi Gomólski, którego słowa cytuje oficjalna strona akademii.
Dodatkowym argumentem za zatrudnieniem Gomólskiego w akademii przemawiał fakt, że posiada on certyfikat "Profis - sport bez uzależnień", który potwierdza ukończenie kursu i znajomości podręcznika z interwencji profilaktycznej.

Sprawdź, gdzie żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk udadzą się na obóz i kto został ich nowy sponsorem"Zagadnienia te są ważne również w kontekście zajęć dla dzieci w Mieście Gdańsku, na które kluby i akademie otrzymując wsparcie na realizację zadań obejmujących rozwój sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska w roku 2023 wraz z prowadzeniem działań z zakresu profilaktyki uzależnień" - informuje akademia, która została zarejestrowana w 2020 roku.
Obecnie w gdańskiej szkółce mini żużlowej trenuje czterech chłopców, którzy zostaną przekazani akademii do szkolenia. Wiosną mają ruszyć nabory nie tylko w Gdańsku, ale również w innych miejscach województwa pomorskiego.

Tego transferu nie będzie. Dramat żużlowca, który miał przejść do Zdunek Wybrzeża GdańskNatomiast chłopcy w wieku 12-14 lat, którzy od razu chcą zmierzyć się z klasą 250 cc mogą zgłaszać się do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej GKŻ Wybrzeże pod numerem telefonu 519 185 422 lub adresem mailowym: klub@wybrzezegdansk.pl. Koszt miesięcznej składki wynosi 100 zł.

Zarówno młodzi adepci, którzy myślą nad rozpoczęciem kariery żużlowej, jak również wszyscy chętni, którzy chcą zobaczyć jak wygląda żużel od kulis, mogą w sobotę, 4 lutego wybrać się do warsztatu. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 o godz. 9:30 czekać będzie Eryk Jóźwiak. Menedżer I-ligowej drużyny opowie o tajnikach pracy przy sprzęcie oraz pokaże zaplecze żużlowego stadionu. Spotkanie potrwa około 2 godzin. Udział jest bezpłatny.

Typowanie wyników

GdańskDługie Ogrody
3 pkt.

Zyskaj +1 pkt, ale możesz też stracić -3 pkt

Zaznaczenie tej opcji podczas typowania skutkuje tym, że w przypadku trafienia rozstrzygnięcia zostanie przyznany dodatkowy 1 punkt, jednakże jeśli nie uda się poprawnie wytypować takiego spotkania zostaną odjęte aż 3 punkty.

Korzystanie z tej opcji jest nieobowiązkowe i jest dodatkowym elementem strategii pozwalającym na uzyskanie dodatkowych punktów. Sugerujemy z niej korzystać tylko w przypadku gdy jesteśmy pewni proponowanego rozstrzygnięcia, w przeciwnym wypadku możemy być narażeni na straty punktowe.

Jak typują inni?

79% 100 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 1 typowanie REMIS
20% 25 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
GdańskDługie Ogrody
79% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Enea Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane