Kadra w Gdańsku

18 czerwca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Paweł Osmański odniósł życiowy sukces. 18-latek zajął trzecie miejsce w turnieju zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski Sietom Tour. W rywalizacji O Złoty Floret Rektora AWF Warszawa gdańszczanin był najlepszy wśród zawodników Sietom AZS AWFiS. Zawody wygrał przedstawiciel gospodarzy, Marcin Zawada i on też objął prowadzenie w punktacji generalnej.

W stolicy gdański fechtmistrz Stanisław Szymański wyznaczył ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Stawiło się 64 zawodników. Forma kadrowiczów na Gandawę (2-7 lipca) wykuwana będzie na zgrupowaniu w Gdańsku. Nasi floreciści, z wyjątkiem Osmańskiego, nie mają powodów do zadowolenia. Radosław Glonek przegrał już w ćwierćfinale, co kosztowało go utratę pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej. Ostatnia szansa na zmiany na tej liście będzie już po wakacjach. 1 września w Poznaniu odbędzie się XXIX Memoriał Jana Pieczyńskiego.

Wyniki z Warszawy:
Ćwierćfinały: Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) - Wojciech Szuchnicki (Sietom) 15:10, Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) - Radosław Glonek (Sietom) 15:8, Paweł Osmański (Sietom) - Andrzej Witkowski (AZS-AWF Poznań) 15:10, Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) - Andrzej Witkowski (Sietom) 15:9
Półfinały: Zawada - Rajski 15:12, Majewski - Osmański 15:14
Finał: Zawada - Majewski 15:7

Kolejność: 1. Zawada, 2. Majewski, 3. Rajski i Osmański, 5. Witkowski (Gdańsk), 6. Szuchnicki, 7. Witkowski (Poznań), 8. Glonek.

Klasyfikacja PPST: 1. Zawada 168 punktów, 2. Glonek 163, 3. Szuchnicki 139, 4. Osmański 131, 5. Witkowski (Poznań) 131, 6. Majewski 125.