Keynan Rew mistrzem Australii juniorów. Michael J. Jensen na rajskich wakacjach

Mikołaj Pachniewski
26 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (36)

Energa Wybrzeże - żużel

Keynan Rew wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Australii Juniorów. Już wkrótce powalczy o tytuł w kategorii seniorów. Keynan Rew wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Australii Juniorów. Już wkrótce powalczy o tytuł w kategorii seniorów.

Keynan Rew został Indywidualnym Mistrzem Australii Juniorów. Nowy żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrał je z kompletem punktów. Wkrótce powalczy o tytuł seniorski tytuł za rok 2022 i 2023. Na rajskich wakacjach w Tajlandii jest za to Michael Jepsen Jensen. Duńczyk nawet w takich okolicznościach nie zapomina jednak o...treningu.

Keynan Rew mistrzem Australii juniorów

Choć w Polsce zima dopiero przed nami, w Australii właśnie rozpędu nabiera sezon żużlowy. Jedną z pierwszych poważnych imprez były Indywidualne Mistrzostwa Australii Juniorów na torze Gilman Speedway, w których wystartował reprezentant Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Keynan Rew. Co ciekawe, były to pierwsze zawody po dwuletniej przerwie.

Przeczytaj, kto może pomóc uzupełnić skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

19-latek był jednym z faworytów turnieju i pewnie zwyciężył. Ba, w całych zawodach nie stracił nawet punktu. W rundzie zasadniczej wywalczył komplet, 15 "oczek", a w finale był bezkonkurencyjny, pokonując: Tate'a Zischke, Jamesa Pearsona oraz Jacoba Hooka.

Co ciekawe, równolegle trwała rywalizacja o mistrzostwo na motocyklach o pojemności 250cc w kategorii do 16 lat. Przez co zawody trwały niemal 4 godziny!

To dopiero przedsmak żużlowych emocji w Australii. 10 grudnia, również na torze Gillman Speedway, odbędzie się rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Australii. Mistrza wyłoni jeden turniej, ale już 3 stycznia ruszy rywalizacja o tytuł za rok 2023. Ta składać się będzie już z pięciu turniejów, które zostaną rozegrane zaledwie na przestrzeni ośmiu dni: 3 stycznia w Gillman, 5 stycznia w Mildurze, 7 stycznia w Albury, 9 stycznia w Kurri Kurri i 11 stycznia w North Brisbane.

Michael Jepsen Jensen trenuje na rajskich wakacjach

Na wakacje udał się za to Duńczyk Michael Jepsen Jensen. Nowy lider Zdunek Wybrzeża Gdańsk wraz ze swoją żoną wypoczywa obecnie w Tajlandii. Udali się tam po kilku dniach spędzonych w Abu Zabi, gdzie oglądali zmagania w ostatnich zawodach Formuły 1 w tym sezonie.

- Dobrze mi to zrobi, bo nie pamiętam, bym przez ostatnie 7-8 lat miał wakacje - mówił nam na początku listopada Duńczyk.
Jepsen Jensen chętnie dzieli się wrażeniami na swoim instagramie. Jak widać, Duńczyk nawet na wakacjach, w takich okolicznościach, nie zapomina o treningu i przygotowaniu fizycznym do sezonu 2023.
Przy takich widokach trenuje i odpoczywa Michael Jepsen Jensen. Przy takich widokach trenuje i odpoczywa Michael Jepsen Jensen.

- Ten widok nie jest taki zły na lunchowy bieg - napisał Jepsen Jensen.
Widać, że nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk traktuje to poważnie, a gdańscy kibice mogą być pewni, że Jensenowi uda się zbudować odpowiednią formę fizyczną.

8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 2 0 0 2 -42 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.