Kolejny skalp

16 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
63 minut potrzebowały siatkarki Energi Gedania, aby zainkasować czwartą wygraną w I lidze. Gdańszczanki kolejny "skalp" zdobyły na Sokole Chorzów. Podopieczne Leszka Milewskiego triumfowały we własnej hali 3:0 (25:19, 25:12, 25:23). Oczywiście po tym sukcesie gedanistki umocniły się na prowadzeniu w tabeli.

ENERGA GEDANIA: Sawoczkina, Sołodkowicz, Kuczyńska, Reimus, Kruk, Drzewiczuk, Siwka (libero) oraz Ordak, Tomsia, Gryban, Wisniewska.

SOKÓŁ: Gołda, Grząba, Konsek, Kaczmar, Młodzieniewska, Wysocka, Settnik (libero) oraz Biernatek, Kania.

Sędziowali: Krzywda i Waleriańczyk (oboje Szczecin).

Dawne koleżanki klubowe odwiedziła Izabela Bełcik. Kierownictwo Energi Gedania obdarowało mistrzynię Europy kwiatami. Pierwsze wszak złoto z championatu kontynentu reprezentacyjna rozgrywająca świętowała jeszcze w gdańskich barwach.

W pierwszym secie przewaga punktowa gospodyń stopniowo narastała. Pewnie zagrywały oraz niemal nie myliły się w atakach ze skrzydeł, czyli w elemencie, który szwankował w ostatnią środę w Bełchatowie. Rywalki zerwały się tylko raz, gdy od 10:18 zniwelowały straty na 18:22. Ten pościg zamknął atak Aleksandry Kruk. W kolejnej akcji Patrycja Młodzieniewska wyrzuciła piłkę w aut. Partię po 18 minutach zbiciem po obejściu zakończyła Dominika Kuczyńska.

Drugi set przypominał egzekucję. Sokoła zbiła właściwie w pojedynkę Anna Sołodkowicz. 21-letnia gdańszczanka weszła na zagrywkę przy stanie 3:1, a opuściła pole serwisu, gdy poprawiła wynik na 11:1! W końcówce intuicją popisał się trener Milewski. Na ostatnią akcję wpuścił Berenikę Tomsię i to ona udanym blokiem zdobyła 25 punkt.

Najwięcej emocji było w trzeciej części gry. Zgodnie z planem wszystko szło tylko do prowadzenia Energi Gedania 5:2. Chorzowianki wyciągnęly do remisu 6:6 i na tym nie poprzestały. Kiwka Moniki Konsek dała im pierwsze prowadzenie w tym meczu, a na 8:6 poprawił blok przyjezdnych, zatrzymując Kruk. Gospodynie wyrównały dopiero na 15:15. Od tego wyniku prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większej przewagi niż jeden punkt.

Sokół miał korzystny wynik jeszcze przy 23:22, gdy udanie zaatakowała Karina Grząba. Ostatnie akcje to popis Emilii Reimus. 25-letnia atakująca najpierw wyrównała na 23:23, a za chwilę zdobyła piłkę meczową, stawiając blok na Sandrze Biernatek. Bożena Chaińska poprosiła o przerwę, ale nie zdołała przywołać chorzowianek przywołać do porządku. Mecz zakończył udany atak Reimus.

Powiedzieli po meczu:

Anna Sołodkowicz (przyjmująca Energi Gedania): - Z pewnością mogę grać jeszcze lepiej. Na dobre wychodzi mi rywalizacja z Gryban. Gdy jest konkurent do miejsca w składzie, to można szybciej pójść do przodu. Dzisiaj wygrałyśmy dość pewnie.

Bożena Chaińska (trener Sokoła): - Gdańszczanki mają bardzo dobry, wysoki zespół, ale przecież to nie są nadludzie. Przyjechaliśmy tutaj powalczyć, jeśli nie o zwycięstwo, to przynajmniej o seta. Była na to szansa w trzeciej partii. Generalnie mieliśmy za słabe przyjęcie oraz zbyt małe pole do robienia zmian. Dwie zawodniczki, ale nie z podstawowego składu, są kontuzjowane.

Leszek Milewski (trener Energi Gedanii): - Musieliśmy coś zrobić dla licznej publiczności, stąd w trzecim secie te emocje. A mówiąc poważnie, to kłopoty zaczęły się, gdy zaczęliśmy mieć kłopoty w ataku ze skrzydeł. Nie najlepsze było także przyjęcie zagrywki. Dlatego nie można było wykorzystac ataków ze środka, gdzie w ostatnim meczu królowała Kuczyńska. Blok się dobrze ustawiał, ale skakał nieco za wcześnie. Natomiast mieliśmy przez cały mecz bardzo dobrą zagrywkę.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Politechnika Częstochowa - Wisła Kraków 2:3, Polonia Świdnica - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3, SMS PZPS Sosnowiec - Legionovia Legionowo 0:3, Skra Bełchatów - Pałac II Bydgoszcz 3:0, ŁKS Łódź - Start Łódź 2:3, UMKS Łańcut - TPS Rumia 3:2.

• Sto lat Domi!!!

Wszystkiego najlepszego dla Dominiki!!! Zdrowia szczęścia i wesołej minki, bo dziś są Twoje urodzinki.

• 0 0

• Dyzio nie bądź minimalistą ;) Niech nam żyje Domino 105 lat!!! Jeszcze lepszych meczy niż ten wczoraj a prywatnie zdrowia, troszkę kasy i wiele, wiele przyjemności w życiu Domino :))))

• 0 0

• Szkoda że nikt z klubu kibica nie zauważył iż młode Gedanistki wygrały swój pierwszy mecz w II lidze. A i szkoda też że zapominają im kibicować. Ale w sumie po co kibicować tym "dziewczynkom". Może w tą sobotę się to zmieni!!