• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Konie i jeźdźcy w Ergo Arenie. Cavaliada od 20 do 23 stycznia

jag.
12 stycznia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Konie i jeźdźcy zawitają do Ergo Areny od 20 do 23 stycznia. Konie i jeźdźcy zawitają do Ergo Areny od 20 do 23 stycznia.

Tego jeszcze nie było. Konie i jeźdźcy zagoszczą w Ergo Arenie. Od 20 do 23 w ramach Cavaliady Tour będzie można oglądać konkursy w: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi oraz WKKW. Bilety kosztują od 59 do 139 złotych.Cavaliada Sopot 2022 - kup bilet przez internetCavaliada Tour to cykl zawodów jeździeckich, które w bieżącej edycji rozgrywane są w: Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie.

- To wyjątkowe widowisko sportowe łączące całe środowisko jeździeckie, wypełnione z każdej strony przez rzeszę kibiców, zawodników, sponsorów i partnerów, a także przedstawicieli branży i mediów oraz wystawców. Wszystko to składa się na wyjątkową atmosferę i niezapomniane emocje. Bardzo się cieszymy, że ten potencjał został zauważony przez przedstawicieli Sopot - deklaruje Radosław Kulupa, dyrektor touru.

Cavaliada Sopot 2022 - program minutowy zawodówJeździectwo zadebiutuje w Ergo Arenie od 20 do 23 stycznia. Bilety kosztują od 59 do 139 złotych. Ceny są uzależnione od dnia, w którym chcemy zasiąść na trybunach.

Konkursy zaczynać się będą jeszcze przed godziną 8. Od czwartku do soboty najważniejsze konkurencje kończyć się będą po 20. Natomiast w niedzielę najważniejszy z konkursów w skokach zaplanowany jest o 14:20.

Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena w te dni zamieni się w wielki parkur, na którym zostaną rozegrane cztery jeździeckie konkurencje. Bedzie można oglądać: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, powożenie zaprzęgami czterokonnymi oraz próbę terenową WKKW. zaprezentują się też dzieci, które dosiadać będą kucyki.

W programie będą m.in. potęga skoku, która polega na pokonaniu przez jeźdźca i konia jak najwyższej przeszkody. Publiczności zazwyczaj podoją się konkursy "Speed&Music", gdzie szybkość łączy się z głośną muzyką. Poza zmaganiami indywidualnymi będą również sztafetowe.

Na deser jest konkurs Grand Prix, w którym pula nagród wynosi ponad 100 tys. zł.

Cavaliada - konkurencjeWszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego

W tradycyjnej wersji składa się z trzech konkurencji: ujeżdżenia, próby terenowej i skoków przez przeszkody. W ramach Cavaliady rozgrywana jest tylko ta druga konkurencja. Do pokonania są przeszkody terenowe i parkurowe. Po eliminacjach do finału awansuje 6 najlepszych zawodników lub wszyscy, którzy zaliczyli bezbłędne przejazdy

Powożenie

Na to powożenie zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn. Rywalizacja odbywa się w formule maratonu kombinowanego, czyli połączenia przeszkód maratonowych i  zręcznościowych.

Ujeżdżenie

Jeździec i koń wykonują poszczególne figury na czworoboku o wymiarach 20x60 metrów. Program składa się zazwyczaj z kilkudziesięciu elementów do wykonania.

Skoki przez przeszkody

Najpopularniejsza konkurencja jeździecka. Jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Są one różnej wysokości.
jag.

Miejsca

Wydarzenia

  • Cavaliada 20 - 23 stycznia 2022 (10 opinii)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane