Kościecha gdańskim jedynakiem w finale IMP

21 lipca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Awizowane składy Energa Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz. Mocne pary na start
Z czterech gdańskich żużlowców, którzy przystąpili do półfinałowych turniejów indywidualnych mistrzostw Polski do najlepszej w kraju "16" dojechał tylko Robert Kościecha. Popularny "Kostek" w Gdańsku zajął drugie miejsce. Zawodnik Lotosu uzyskał tyle samo punktów co zwycięzca zawodów, Rune Holta, Norweg z polskim paszportem. Finał odbędzie się 15 sierpnia w Tarnowie.

Turniej w Gdańsku rozpoczął się od minuty ciszy, ku czci Andrzeja Grubby. Także naszemu najwybitniejszemu tenisiście stołowemu swój sukces zadedykował Robert Kościecha. Teoretycznie gdański zużlowiec powinien być tego dnia w cieniu uczestników Grand Prix, ale ci ostatni zawiedli niemal na całej linii. Jarosław Hampel z dorobkiem pięciu punktów zadowolił się trzynastym miejscem, rezygnując z ostatniego startu, a Tomasz Gollob zdobył ostatnią premiowaną awansem do finału przepustkę.

Jak się później okazało sprawa pierwszego miejsca rozstrzygnęła się już w pierwszym biegu z udziałem Kościechy. "Kostek" przegrał z nim z Holtą i już do końca turnieju nie zdołał zniwelować tej sprawy. Norweg na chwilę słabości pozwolił sobie tylko w szesnatym wyścigu, w którym przyjechał ostatni. Trzy pozostałe swoje biegi wygrał. Kościecha zwyciężał trzykrotnie, a po jednym razie był drugi i trzeci.

Na pechu Wiesława Jagusia w ósmym biegu skorzystał Krzysztof Jabłoński. Torunianin po zderzeniu z bandą został odwieziony do szpitala. Na szczęście obyło się bez hospitalizacji, gdyż szczegółowe badania wykazały tylko potłuczenia.

Gdańszczanin wyjechał z rezerwy. Już w pierwszym starcie zdobył dwa punkty i okazał się lepszy od T.Golloba, który został wykluczony. Potem "Jabłuszko" ustabilizował formę, kończąc kolejne starty na trzecich miejscach.

Bieg po biegu
I: Jędrzejak, Remapała, Szczepaniak, Skórnicki
II: Świderski, T.Gollob, Staszek, Hampel
III: J.Gollob, Knapp, Jaguś, Protasiewicz
IV: Holta, Kościecha, Miedziński, Gapiński (d)
V: Kościecha,J.Gollob, Szczepaniak, Świderski (u)
VI: Jędrzejak, Knapp, Miedziński, Staszek
VII: Holta, Hampel, Skórnicki, Protasiewicz (d)
VIII: Rempała, Jabłoński, Gapiński, T.Gollob (w)
IX: Protasiewicz, Staszek, Gapiński, Szczepaniak
X: Holta, Świderski, Jabłoński, Jędrzejak
XI: T.Gollob, J. Gollob, Miedziński, Skórnicki
XII: Kościecha, Rempała, Hampel, Knapp
XIII: Hampel, Szczepaniak, Jabłoński, Miedziński
XIV: Protasiewicz, T.Gollob, Kościecha, Jędrzejak
XV: Świderski, Gapiński, Skórnicki, Knapp (d)
XVI: Staszek, J.Gollob, Rempała, Holta
XVII: Holta, Szczepaniak, T.Gollob, Knapp
XVIII: Gapiński, Jędrzejak, Jabłoński, J.Gollob (w)
XIX: Kościecha, Skórnicki, Jabłoński, Staszek
XX: Protasiewicz, Świderski, Rempała, Miedziński (d)

Wyniki:
1. Rune Holta (CKM Złomrex Częstochowa) 12 (3, 3, 3, 0, 3), 2. Robert Kościecha (Lotos Gdańsk) 12 (2, 3, 3, 1, 3), 3. Piotr Świderski (Atlas Wrocław) 10 (3, w, 2, 3, 2), 4. Piotr Protasiewicz (Budlex Polonia Bydgoszcz) 9 (0, d, 3, 3, 3), 5. Jacek Gollob (Unia Tarnów) 9 (3, 2, 2, 2, w), 6. Jacek Rempała (Unia Leszno) 9 (2, 3, 2, 1, 1), 7. Tomasz Jędrzejak (KM Intar Dartom Ostrów) 8 (3, 3, 0, 0, 2), 8. Tomasz Gollob (Unia Tarnów) 8 (2, w, 3, 2, 1), rezerwowy - 9. Tomasz Gapiński (Atlas) 7 (d, 1, 1, 2, 3); 12. Krzysztof Jabłoński (Lotos) 6 (1, 2, 1, 1, 1).

W drugim półfinale rządził przede wszystkim deszcz. Padać zaczęło pół godziny przed pierwszym wyścigiem. Arbiter Leszek Demski tak sprawnie przeprowadził zawody, że udało się rozegrać trzy serie. Tym samym turniej można było uznać za odbyty.

Nie jest to dobra wiadomość dla gdańskiego duetu, który zaprezentował się w Ostrowie Wielkopolskim. Tomasz Bajerski z powodu defektów nie ukończył żadnego biegu! W klasyfikacji był ostatni. Natomiast Tomasz Chrzanowski zajął ostatnie miejsce w inauguracyjnej gonitwie zawodów (za Walaskiem, Kasprzakiem, Świstem), a w następnych startach zajmował trzecie pozycje, wygrywając jedynie z Wilkiem i Jurczyńskim. Wystarczyło to do 12. pozycji.

Ostrów Wielkopolski
1. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 9, 2. Grzegorz Walasek 8, 3. Sebastian Ułamek (obaj Złomrex) 8, 4. Piotr Paluch (Mars RTV AGD Gorzów) 8, 5. Marcin Rempała (Unia Tarnów) 7, 6. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 5, 7. Grzegorz Rempała (Unia Tarnów) 5, 8. Damian Baliński (Unia Leszno) 5, rezerwowy - 9. Maciej Kuciapa (Stal Rzeszów) 4; 14. Tomasz Chrzanowski 2, 16. Tomasz Bajerski (obaj Lotos) 0.

Opinie (6)

• pojechali taką padlinę, że szkoda gadać

• 0 0

• Chrzanos ale ty cienki leszcz jestes!!!