Lechia Gdańsk - Cracovia 3:0. Jest skuteczność, jest okazałe zwycięstwo

Jacek Główczyński
14 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Zobacz, dlaczego mecz Lechia Gdańsk - Cracovia (3:0) został przerwany na kilka minut

Lechia Gdańsk rozbiła u siebie Cracovię 3:0 (1:0). Gospodarze odnieśli okazałe zwycięstwo dokładnie w 10. rocznicę pierwszego meczu na stadionie w Letnicy, w którym również mierzyli się z "Pasami", ale wówczas zremisowali. Teraz sukces podopiecznych Piotra Stokowca jest okazały, gdyż wróciło to, czego brakowało w pierwszych kolejkach sezonu 2021/22. Wreszcie biało-zieloni byli skuteczni. Po 4 celnych strzałach zdobyli aż 3 gole. Debiutanckiego w ekstraklasie strzelił 19-letni Mateusz Żukowski. Na razie nagrodą jest pozycja wicelidera tabeli, ale to mogą jeszcze zmienić następne mecze w ramach 4. kolejki.

Alvarez
  • 85' 22 Ceesay Zmiany 79 Sezonienko
  • 85' 7 Gajos Zmiany 4 Tobers
  • 90+2 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 90+2 7 Kubicki Zmiany 33 Terrazzino
  • 90+4 99 Durmus Zmiany 9 Zwoliński
  • 55' 73 Zaucha Zmiany 20 Knap
  • 55' 19 Sadiković Zmiany 33 Pestka
  • 68' 18 Rocha Zmiany 7 Rivaldo
  • 83' 6 Kusiusz Zmiany 25 Kakabadze
  • 83' 4 Hanca Zmiany 8 Rasmussen
  • 42' Gajos
  • 84' Żukowski
  • 90+5 Zwoliński
  • 57' Gajos
  • 75' Durmus
  • 86' Tobers
  • 7' Zaucha
  • 76' Hanca

Lechia Gdańsk - Cracovia 3:0. Wspólna radość piłkarzy i kibiców

14 sierpnia 2011 roku w pierwszym meczu na stadionie w Letnicy Lechia zremisowała z Cracovią 1:1

Przypomnij sobie premierowy mecz, zobacz foto i video

teraz na tego rywala trener Stokowiec wystawia niemal tę samą "11" co w ostatniej kolejce we Wrocławiu

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1 - przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

jedyna zmiana w ataku. W miejsce Zwolińskiego zagra Paixao, który jednocześnie przejmuje kapitańską opaskę

Co zapowiedział Piotr Stokowiec po remisie we Wrocławiu?

ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak, 2 Pietrzak, 4 Tobers, 9 Zwoliński, 10 Diabate, 33 Terrazzino, 78 Musolitin, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
w ostatnich dniach Lechia pozyskała długo wyczekiwanego ofensywnego pomocnika. Jednak Terrazzino na razie na ławce rezerwowych

Niemiecki pomocnik w Lechii Gdańsk. Ma znanego brata

na środku drugiej linii okazje do wykazania się otrzyma m.in. ponownie Makowski, strzelec jedynego gola we Wrocławiu

Tomasz Makowski gra o nowy kontrakt lub transfer. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Lechii Gdańsk

trener Stokowiec obiecuje, że dla żadnego z jego podopiecznych nie zabraknie szans na wykazanie się. Wkrótce do rozgrywek ekstraklasy dojdzie Puchar Polski

Z kim Lechia Gdańsk zagra w 1/32 finału Pucharu Polski. Poznaj wszystkie pary

Lechia w przypadku wygranej awansuje na pozycję wicelidera
Cracovia w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu w ekstraklasie, na koncie ma tylko punkt
w porównaniu z ostatnią porażką z Lechem 0:2 trener Probierz w wyjściowym składzie dokonał dwóch zmian. Nowi gracze w "11" to: Rocha (Cracovia) i Alvez
ławka rezerwowych Cracovii: 31 Hrosso, 3 Siplak, 7 Rivaldo, 8 Rasmussen, 11 Rakoczy, 20 Knap, 22 Loshaj, 25 Kakabadze, 33 Pestka
dziś równolegle relacjonować będziemy dwa piłkarskie mecze trójmiejskich piłkarzy. Poza spotkaniem ekstraklasy w Gdańsku przeczytacie o starciu I-ligowym w Olsztynie pomiędzy Stomilem a Arką Gdynia

LIVE: Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

piłkarze wychodzą na murawę, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Cracovia czarne stroje
brawa przy wyjściu miejscowych kibiców i gwizdy oraz niezbyt cenzuralne śpiewy, gdy pojawili się na murawie goście
losowanie kapitanów: Paixao (LECHIA Gdańsk) i Hanca (Cracovia)
od razu doping dla Lechii. "Tylko BKS" - z trybun
piłkarze zostają na tych samych połowach, na których prowadzili rozgrzewkę
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Lechia
1'
Cessay już w pierwszej akcji zdobył rzut rożny
2'
Durmus (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska mocno wkręcił w pole bramkowe, próbował strzelać Żukowski (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
2'
jeszcze Durmus (LECHIA Gdańsk) uderzył sprzed pola karnego, ale też zablokowany strzał
4'
naciera Lechia
4'
Rodin (Cracovia) wybił piłkę z pola bramkowego po zagraniu po ziemi Cessay'a
5'
Maloca (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego z około 40. metra
6'
ładna kontra Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Paixao (LECHIA Gdańsk), ale gdy poszło podanie do Cessay'a, skrzydłowy Lechii został sfaulowany
7'
Żółtą kartką został ukarany Zaucha (Cracovia). Tym bardziej, że nie był to jego pierwszy faul. Chwilę wcześniej nieprzepisowo powstrzymał Żukowskiego
8'
pierwsza akcja ofensywna gości. Alvarez (Cracovia) strzelił w boczną siatkę
9'
Paixao (LECHIA Gdańsk) sygnalizuje, że było zagranie ręką gości po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
10'
jest czas na konsultację z VAR, bo sędzia odgwizdał faul Lechii 30 metrów od bramki rywali
10'
gra wznowiona, rzutu karnego nie ma
10'
"Gdańska Lechia" - z trybun
11'
"Lechijko jazda..." - z trybun, a spiker apeluje o kulturalny doping
12'
Durmus (LECHIA Gdańsk) fauluje Alvareza (Cracovia) tuż przy bocznej linii własnego pola karnego
13'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokował piłkę po strzale z rzutu wolnego Rochy (Cracovia)
14'
Niemczycki (Cracovia) o mały włos nie wypadł z piłką z własnej "16", gdy ją złapał tuż przed nadbiegającym Durmusem (LECHIA Gdańsk)
15'
gwizdy przy ataku Cracovii najwyraźniej zdeprymowany gości. Rapa (Cracovia) nie utrzymał piłki w boisku
16'
po pierwszych 5 minutach całkowitej dominacji Lechii, Cracovia ma coraz większą ochotę do wychodzenia z kontrami
17'
"Lechia gol" - z trybun
17'
Niemczycy broni piłkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk). Skrzydłowy uderzał z prawej nogi, choć mocniejszą ma lewą i strzał nie był zbyt mocny, ale w statystykach będzie jako celny
19'
kolejna sygnalizacja zagrania ręką w polu karnym Cracovii. Sędzia nie reaguje, ale nasłuchuje podpowiedzi VAR
19'
arbiter pozwala wznowić grę Cracovii, a zatem rzutu karnego nie będzie. Dziś VAR zawiaduje sędzia Frankowski
19'
warto podkreślić, że Lechia popisała się pomysłowym rozegraniem rzutu wolnego z okolic 40. metra. Ostatecznie w pole karne zagrywał Gajos (LECHIA Gdańsk)
22'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wślizgiem powstrzymał w polu karnym atak Rapy (Cracovia)
23'
na razie w statystykach strzeleckich tylko po 2 uderzenia z obu stron, w tym zaledwie jedno celne - Durmusa (LECHIA Gdańsk), a i też nie najmocniejsze
24'
Van Amersfoort (Cracovia) celnie uderzył sprzed pola karnego. Pewnie piłkę złapał Alomerović (LECHIA Gdańsk)
24'
szybka kontra Lechii. Dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokował Rodin (Cracovia). Flavio sygnalizuje, że rywal pomógł sobie przy tym zagraniu ręką. Gwizdka nie ma
25'
i szybki atak gości. Hanca (Cracovia) dośrodkowywał, Kopacz (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
26'
niepewne piąstkowanie Alomerovicia (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Alvareza (Cracovia). Kończy się na strachu. Piłka wybita
27'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) dobrze wybił piłkę po dośrodkowaniu Hancu
28'
w pierwszych fragmentach meczu posiadanie piłki było 79:21 na korzyść Lechii. Teraz jest 54:45, ale już dla gości
28'
Cessay zdobył rzut rożny
28'
"Lechia" - skandowanie z trybun
29'
niecelnie główkował Kopacz (LECHIA Gdańsk) z 5-6 metrów po dobrym dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Niemczycki (Cracovia) wyszedł z bramki, ale nie sięgnął piłki
31'
Zaucha (Cracovia) nie utrzymał piłki w boisku. Dobrze blokował go Żukowski (LECHIA Gdańsk), który coraz śmielej poczyna sobie na prawej stronie obrony
32'
nieudany atak Durmusa (LECHIA Gdańsk). Grę wznowi Niemczycki (Cracovia)
33'
Durmus (LECHIA Gdańsk) leży na boisku, sędzia pozwala, by Cracovia kontynuowała atak
34'
obaj trenerzy od początku meczu na stojąco, krążą po swojej strefie przy ławkach rezerwowych
34'
dobrze Makowski (LECHIA Gdańsk), w środku boiska nie pozwolił na zainicjowanie kontry Alvarezowi (Cracovia)
36'
Conrado (LECHIA Gdańsk) z rzutu z autu posłał piłkę w pole karne, ale nie dotarła ona do Paixao (LECHIA Gdańsk)
37'
Paixao (LECHIA Gdańsk) z 25. metra kopnął piłkę wysoko nad poprzeczką
38'
znów lepsze kilka minut Lechii, rusza do ataku
39'
"Zielono-biało-zieloni" - z trybun
40'
Conrado (LECHIA Gdańsk) uratował Lechię. To on stanął na drodze piłki na linii bramkowej po strzale Rapy (Cracovia). Akcję lewą stroną przeprowadził Rocha, a w polu karnym mijał obrońców van Amersfoort, który dogrywał do Rapy
41'
niespełna 30 metrów od bramki Cracovii faulowany Kubicki (LECHIA Gdańsk)
42'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Maciek uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru, a konkretnie Alvareza i wpadła tuż przy słupku bramki Cracovii. Zmylony bramkarz, który najpierw poszedł w prawy róg bramki, a później gonił piłkę, idącą w lewy, spóźnił się z interwencją
45'
rzut rożny dla Cracovii
45'
sędzia pozwoli na jego wykonanie, mimo że 45 minut minęło
45+1
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Alvareza (Cracovia) z rzutu rożnego i sędzia odsyła piłkarzy do szatni
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 1:0
45'
Wszystko co najciekawsze w pierwszej połowie miało miejsce w ciągu trzech minut, między 40. a 42. Wynik meczu powinna otworzyć Cracovia, ale tylko Rapa (Cracovia) wie, dlaczego nie zdobył gola, a Conrado (LECHIA Gdańsk) zachowa w słodkiej tajemnicy, jak udało mu się zagrozić strzałowi z kilku metrów drogę do siatki.
Natomiast w 42. minucie Lechii dopisało szczęście. Rykoszet po strzale Gajosa (LECHIA Gdańsk) zmylił bramkarza i dzięki temu gospodarze prowadzą.
Wcześniej i później niewiele groźnego działo się pod obiema bramkami. Zarówno Lechia, jak i Cracovia oddały po jednym słabym strzale celnym sprzed pola karnego.
spiker informuje, że Stowarzyszenie Lwy Północy organizuje wyjazd kibiców Lechii na mecz następnej kolejki do Poznania z Lechem. Koszt to 120 zł
Spiker ogłasza oficjalną frekwencję - 9 315 kibiców i namawia, aby na kolejnych meczach publiczność była jeszcze liczniejsza
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
"Tylko BKS" - z trybun
46'
"W Wolnym Mieście..." - teraz z trybun
47'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) wbiegł w pole karne, ale strzelił obok bramki
47'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki, którą w pole bramkowe wrzucił Conrado (LECHIA Gdańsk)
51'
po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk) Ceesay (LECHIA Gdańsk) zagrał piętą, ale najszybszy przy piłce bramkarz Cracovii
53'
początek drugiej połowy, tak jak pierwsze minuty meczu z przewagą Lechii. Oby gospodarzom na dłużej starczyło ofensywnego animuszu niż poprzednio
54'
próba ataku Cracovii. Blokowane próby strzałów: Zauchy (Cracovia) i Alvareza (Cracovia)
55'
Cracovia przygotowuje podwójną zmianę
55'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zaucha, w jego miejsce wchodzi Knap.
55'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sadiković, w jego miejsce wchodzi Pestka.
56'
pierwszy kontrakt z piłką Pestki (Cracovia) i od razu strzał, ale niecelny
57'
Żółtą kartką został ukarany Gajos (LECHIA Gdańsk). Faulowany Hanca
57'
spiker apeluje, aby nie rzucać żadnych przedmiotów na boisko
58'
spadło kilka serpentyn
58'
kibice przygotowują oprawę, sektorówka z herbem Gdańska
60'
żółta kartka dla członka sztabu szkoleniowego Cracovii
61'
Rapa (Cracovia) tak niefortunnie strzelił, że trafił w Hancu (Cracovia) i piłka wyszła poza bramkę Lechii
64'
do kilku minut zaczęła przeważać Cracovia
65'
dośrodkowanie Rochy (Cracovia) już zza linii końcowej. Od bramki Alomerović (LECHIA Gdańsk)
65'
z trybun cały czas: "W Wolnym Mieście..."
67'
mecz przerwany, na boisko poleciały serpentyny, na trybunach odpalono race
68'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rocha, w jego miejsce wchodzi Rivaldo.
70'
spiker cały czas apeluje do kibiców, aby nie rzucali żadnych przedmiotów na boisko
73'
piłkarze przygotowują się do wznowienia gry, serpentyny posprzątane, race dogasają
74'
gra wznowiona
75'
Żółtą kartką został ukarany Durmus (LECHIA Gdańsk).
76'
Żółtą kartką został ukarany Hanca (Cracovia).
79'
Gajos (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego strzelił nad bramką, a od celu było nie bliżej niż 30 metrów
79'
znów serpentyny w polu karnym Lechii, sędzia nie przerywa gry
79'
dopiero jak atak Cracovii się skończył jest gwizdek, jedną z serpentyn za bramkę wyrzuca Alomerović (LECHIA Gdańsk), pozostałe służby porządkowe
80'
kolejne apele spikera, by nic nie rzucać na boisko, bo znów są pojedyncze serpentyny
80'
Cracovia przygotowuje zmiany
81'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokowany w polu karnym, będzie jeszcze rzut rożny
81'
tym razem Gajos (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska wymienił piłkę z Makowskim (LECHIA Gdańsk), a dopiero potem dośrodkował. Bez zaskoczenia dla rywali
83'
rykoszet po strzale z dystansu, rzut rożny dla Cracovii
83'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kusiusz, w jego miejsce wchodzi Kakabadze.
83'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hanca, w jego miejsce wchodzi Rasmussen.
84'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żukowski. Kontra po rzucie rożnym Cracovii. Żukowski przejął piłkę na własnej połowie i pobiegł ją pod bramkę rywali. Nie podał do Durmusa, który miałby pustą bramkę przed sobą, a pewnie uderzył po tzw. długim rogu obok wychodzącego bramkarza
84'
dla 19-letniego Żukowskiego (LECHIA Gdańsk) to pierwszy gol w ekstraklasie, na pozycji prawego obrońcy wykorzystał tego, czego wcześniej nauczył się grając jako napastnik i lewy pomocnik

Przeczytaj wywiad z Mateuszem Żukowskim, który sam siebie nazywał piłkarzem niepokornym

84'
i będzie podwójna zmiana w Lechii
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Tobers.
86'
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk).
88'
Cracovia atakuje
89'
Lechia broni się przed dośrodkowaniami, blokuje strzały
90'
9 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
będą kolejne zmiany w Lechii
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.