Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 1:1. Tomasz Neugebauer dał punkt w ostatniej akcji

Jacek Główczyński
6 października 2023, godz. 22:25
Opinie (125)

Zobacz jak cieszyli się kibice po golu na 1:1 w meczu Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna

Lechia Gdańsk zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1 (0:1) w meczu 11. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze mieli wielką, optyczną przewagę, ale nie kreowali groźnych sytuacji podbramkowych i punkt uratowali dopiero w ostatniej akcji meczu. Kapitalnym strzałem popisał się wówczas rezerwowy pomocnik Tomasz Neugeubauer, który jest powołany do reprezentacji Polski do lat 20. Wcześniej najlepszą okazję na gola miał Carolina Mena, ale przegrał pojedynek sam na sam z Maciejem Gostomskim. Natomiast biało-zieloni bramkę stracili po rzucie rożnym, gdy w 34. minucie trafił Karol Podliński.

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 11 Piła, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 79 Sezonienko, 99 Neugebauer

Podliński

Rezerwowi: 12 Woźniak, 5 Pawlik, 7 Durmus, 11 Janaszek, 19 Starzyński, 21 Bednarczyk, 23 Turek, 29 Dziwniel, 77 Gąska
  • 70' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 70' 10 Fernandez Zmiany 16 D’Arrigo
  • 70' 7 Mena Zmiany 21 Sypek
  • 84' 8 Kapić Zmiany 99 Neugebauer
Zmiany Zmiany
  • 71' 17 Łukasiak Zmiany 11 Janaszek
  • 71' 9 Podliński Zmiany 77 Gąska
  • 79' 16 Żyra Zmiany 7 Durmus
  • 83' 10 Deja Zmiany 5 Pawlik
  • 83' 3 Grabowski Zmiany 29 Dziwniel
  • 90+5 Neugebauer
Bramki Bramki
  • 34' Podliński
  • 23' Bugaj
Kartki Kartki
  • 11' Podliński
  • 86' Janaszek

Piłkarze i kibice po meczu Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 1:1

Lechia Gdańsk rzutem na przysłowiową taśmę uratowała punkt w meczu z Górnikiem Łęczna. Lechia Gdańsk rzutem na przysłowiową taśmę uratowała punkt w meczu z Górnikiem Łęczna.

Takie zaś okrzyki z trybun dochodziły, gdy Lechia Gdańsk przegrywała

Lechia ruszyła w tym tygodniu do ofensywy wizerunkowej. Było pozyskanie sponsora i zatrudnienie skauta

Lechia Gdańsk pozyskała samochody i skauta. Sprawdź, na jakie korzyść liczy klub?

kibiców zaprosiła na prezentację

Zobacz prezentację Lechii Gdańsk - video

Adam Mandziara przyznał, że w bieżącą działalność klubu nie ingeruje, ale nadal są wobec niego zobowiązania finansowe ze strony Lechii

Adam Mandziara: Z Lechią Gdańsk łączą mnie jedynie rozliczenia finansowe. Przeczytaj, co jeszcze zakomunikował były prezes i współwłaściciel klubu

trener Grabowski podtrzymał, że celem jest awans, ale przyznał też, iż są kłopoty zdrowotne w drużynie. Na dłużej wypada Conrado

Przeczytaj co mówił trener Lechii Gdańsk

Za Brazylijczyka w "11" Kałahur, a drugą zmianą w porównaniu z ostatnim meczem, zremisowanym w Niecieczy jest zastąpienie w ataku Zjawińskiego przez Bobcka

Przypomnij sobie, gra zagrał w "11" Lechii w Niecieczy

Górnik jest jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie Fortuna 1. Liga. Trener Mamrot wymieni "11" dwóch piłkarzy w stosunku do ostatniego meczu, zremisowanego u siebie z Zagłębiem 1:1. Tym razem postawił na: Cisse i Łukasiaka, którzy zastąpili Starzyńskiego i Gąskę
w Górniku dwóch byłych piłkarzy Lechii, w "11" Kyeziu, a na ławce - Durmus
w pierwszym meczu 11. kolejki Chrobry zremisował z liderem Odrą 0:0. Już wiadomo, że drużyna z Opola pozostanie na 1. miejscu w tabeli na przerwę dla reprezetacji
przed meczem koszulkę nr 20 otrzymał Zbigniew Zalewski. Kustosz Muzeum Lechii Gdańsk tyle właśnie lat przepracował w klubie. Dekoracji dokonała dyrektor zarządzająca Magdalena Urbańska

Sprawdź, czym zajmują się nowi dyrektorzy Lechii Gdańsk

piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Górnik żółte stroje
"Tylko zwycięstwo" - z miejscowych sektorów
dziś nie ma żadnych zakazów ani kar. Zatem sektor dopingowy wrócił za jedną z bramek. W pierwszej połowie będzie za plecami Gostomskiego (Górnik Łęczna)
1'
od środka mecz rozpoczął Górnik
1'
w sektorze gości kilkanaście osób bez barw klubowych
2'
pierwsza akcja gości daje im korner
2'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (Górnik Łęczna)
3'
goście w ustawieniu z trzema, a Lechia z czterema obrońcami
5'
Lechia próbuje ataku pozycyjnego
5'
pierwsze dośrodkowanie gospodarzy w ręce Gostomskiego (Górnik Łęczna)
7'
na razie zbyt wolna gra Lechii, by rozerwać obronę Górnika
7'
Chłań (LECHIA Gdańsk) przegrał drybling w polu karnym rywali
9'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę przed siebie po strzale Żyry (Górnik Łęczna) z 12. metra, ale był na asekuracji Olsson (LECHIA Gdańsk), który wybił ją na rzut rożny. A wszystko zaczęło się od dośrodkowania Zbozienia (Górnik Łęczna) z prawego skrzydła
10'
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym rywali
11'
Żółtą kartką został ukarany Podliński (Górnik Łęczna) po faulu na Chindrisie
12'
Mena (LECHIA Gdańsk) wbiegł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany przez de Amo
13'
Łukasiak (Górnik Łęczna) szukał technicznego uderzenia, ale "nie dokręcił" piłki i poszybowała ona nad bramką Lechii
15'
Chłańs (LECHIA Gdańsk) znów próbował indywidualnie, ale wręcz odbił się od znacznie wyższego od siebie Cisse (Górnik Łęczna)
16'
Lechia nabija posiadanie piłki, gdyż Górnik całą drużyną cofa się na własną połowę
17'
nadal Lechia zbyt wolno i zbyt czytelnie dla przeciwnika próbuje atakować
19'
Kapić (LECHIA Gdańsk) podbił piłkę głową do góry, a Sarnawski (LECHIA Gdańsk) dość niepewnie, ale wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Deji (Górnik Łęczna)
20'
były piłkarz Arki teraz zagrywał z narożnika boiska, ale już dużo gorzej niż chwilę wcześniej z rzutu wolnego
20'
cały czas doping dla Lechii z trybun
kontuzja
21'
leży na boisku Fernandez (LECHIA Gdańsk), ale sędzia po konsultacji z piłkarzem dał mu jeszcze kilkanaście sekund na podniesienie się z murawy i nie wzywał pomocy medycznej
22'
kapitalne podanie Chindrisa (LECHIA Gdańsk) ze strefy środkowej boiska na 7. metr od bramki Górnika. Mena (LECHIA Gdańsk) znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale strzelił w Gostomskiego (Górnik Łęczna)
23'
Żółtą kartką został ukarany Bugaj (LECHIA Gdańsk), który faulował Grabowskiego
23'
to 4. żółta kartka dla Bugaja (LECHIA Gdańsk) w tym sezonie. W kolejnej kolejce czeka go pauza
24'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po bardzo silnym strzale Deji (Górnik Łęczna) z narożnika pola karnego
27'
po mocniejszym okresie z obu stron znów wolniejsze tempo akcji
28'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) przyspieszył i od razu jest rzut rożny
29'
po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska piłkę głową sięgnął Fernandez (LECHIA Gdańsk), ale nie zdołał jej skierować w kierunku bramki Górnika
29'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) musiał interweniować poza własnym polem karnym, gdyż nadbiegał Podliński
30'
Bobcek wbiegł w pole karne, ale długo zwlekał ze strzałem i gdy się na niego zdecydował, został zablokowany
30'
i kolejna akcja Bobcka, tym razem próbował dograć przed bramkę, ale zorientowali się w tym rywale i wybili piłkę
31'
jeszcze dośrodkowanie Kałahura (LECHIA Gdańsk) z lewego skrzydła, ale też nie dotarło do jego kolegów wbiegających w "16"
32'
z trybun wulgarnie pod adresem arbitra, który odgwizdał faul Lechii w ataku
33'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) poza bramkę wypchnął piłkę po uderzeniu Deji (Górnik Łęczna), do którego podawał Zbozień (Górnik Łęczna)
34'
[0:1] Górnik Łęczna STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Podliński. Grabowski z rzutu rożnego dośrodkował w pole bramkowe. Było tam bardzo dużo zawodników. Sarnawski nie trafił z piąstkowaniem i się przewrócił, a największym refleksem wykazał się napastnik gości, który z 2-3 metrów skierował piłkę do siatki
34'
piłkarze Lechii podbiegli do sędziego, ten pokazał na słuchawkę w uchu, czyli posłucha podpowiedzi z VAR
36'
gol uznany, Lechia wznowiła grę od środka boiska
37'
niecelny strzał z dystansu Meny (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
38'
fizjoterapeuci Lechii już byli przy linii bocznej, ale Kałahur (LECHIA Gdańsk) pozbierał się o własnych siłach
39'
po zdobyciu prowadzenia Górnik już się nie cofa, a wychodzi do pressingu na połowę Lechii
41'
nieśmiałe śpiewy z sektora gości
41'
zbyt mocne dośrodkowanie Bugaja (LECHIA Gdańsk). Piłka wyszła na aut
42'
Podliński w ataku sfaulował Chindrisa (LECHIA Gdańsk)
42'
Bobcek wybiegał do podania prostopadłego Fernandezowi (LECHIA Gdańsk), ale Hiszpan wybrał przerzucenie piłki do Meny (LECHIA Gdańsk) i zrobił to zbyt mocno
43'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym Górnika, sędzia pokazuje: "grać dalej"
43'
dopiero, gdy piłka wyszła poza boisko, sędzia nasłuchiwał VAR
44'
bez zmiany decyzji, Lechia wznawia grę tylko od autu
45'
w polu karny Górnika padł Chłań (LECHIA Gdańsk), ale sędzia odgwizdał faul przed polem karnym Żelizko (LECHIA Gdańsk)
45'
45+2
Żelizko (LECHIA Gdańsk) wrzucił piłkę w pole karne, ale był tam tylko niski Mena (LECHIA Gdańsk) i futbolówka padła łupem Gostomskiego (Górnik Łęczna)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ŁĘCZNA 0:1
Lechia aż przez 69 procent gry miała piłkę przy nodze, ale wykreowała tylko jedną okazję na gola. Nie została ona wykorzystana przez Menę (LECHIA Gdańsk).
Natomiast Górnik cztery razy celnie uderzał na bramkę Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk). Ukrainiec długo dość szczęśliwie odbijał te strzały. Jednak go po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gdy nie wybił piłki z pola bramkowego obciąża jego konto.
Lechia musi zagrać zdecydowanie szybciej i z polotem, jeśli w ataku pozycyjnym chce "dobrać" się do Górnika. Goście prezentują dobrze znane atutu z tego sezonu - dobrze bronią i wiedzą, co chcą zrobić, gdy przejmą piłkę i ruszają do ataku.
w przerwie konkurs dla kibiców, w którym nagrody funduje nowy partner klubu - Toyota Carter. Trzech kibiców kopie piłki z okolic boiskowego koła, a wygra ten, którego piłka będzie najbliżej linii 16. metra, ale jej nie przekroczy. Nagroda główna to "samochód na weekend"
Spiker ogłosił frekwencję - 6382 kibiców
piłkarze gotowi do rozpoczęcia drugiej połowy, z trybun: "Tylko BKS"
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Lechia grać, kur... mać" - z trybun
48'
Klemenz (Górnik Łęczna) sfaulował Bobcka około 20 metrów od bramki i był to jego błąd bo napastnik Lechii wyraźniej nie miał pomysłu co zrobić i holował się tylko z piłką
49'
niecelny strzał z rzutu wolnego Kapicia (LECHIA Gdańsk)
50'
po wrzucie piłki z autu gości uderzał głową Cisse (Górnik Łęczna), ale zbyt lekko. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę
51'
przerwana akcja Chłania (LECHIA Gdańsk). Ukrainiec przy przyjmowaniu piłki w polu karnym rywali pomógł sobie ręką
53'
"Lechia grać, kur.., mać". Spiker te okrzyki stara się "neutralizować", czytając komunikaty o terminach najbliższych meczów
54'
celne uderzenie Kapicia (LECHIA Gdańsk) z dystansu, ale Gostomski (Górnik Łęczna) nie miał kłopotu z udaną interwencją
55'
Bobcek miał kłopoty z przyjęciem piłki przed polem karnym, a po chwili ją stracił
57'
rzut rożny dla gości
58'
znów Grabowski (Górnik Łęczna) z narożnika boiska, jak przy golu, mocno wkręcił piłkę w pole bramkowe, ale udało ją się wybić na górną siatkę bramki Lechii, choć strzału głową próbował Cisse
59'
kolejny korner z drugiej strony boiska w wykonaniu Deji (Górnik Łęczna). Piłkę złapał Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
60'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) uderzył nad poprzeczką sprzed pola karnego Górnika
61'
coraz większe zniecierpliwienie na trybunach i coraz głośniejsze okrzyki "Lechia grać..."
61'
Lechia ma 68 procent posiadania piłki, ale nie przekłada się to na wynik
64'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ale nikt z jego kolegów nie dostawił w odpowiednim czasie nogi, by skierować ją do siatki
65'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) z około 30 metrów zdecydował sie na strzał z rzutu wolnego. Posłał piłkę w światło bramki, a Gostomski (Górnik Łęczna) ją złapał. Goście zlekceważyli tę sytuację, gdy do muru posłali tylko jednego zawodnika
67'
de Amo (Górnik Łęczna) wybił piłkę poza boisko spod nóg Bobcka
67'
Cisse (Górnik Łęczna) głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
68'
Chłań (LECHIA Gdańsk) mógł uderzać, ale podał do Meny (LECHIA Gdańsk), który w gorszej sytuacji został zablokowany
68'
dośrodkowanie Żelizko (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Gostomskiego (Górnik Łęczna)
69'
rykoszet to dośrodkowaniu Bugaja (LECHIA Gdańsk) i Gostomski (Górnik Łęczna) z trudem wybił piłkę poza bramkę
69'
szykuje się potrójna zmiana w Lechii
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fernandez, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo.
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.
71'
Górnik odpowie podwójną zmianą
71'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiak, w jego miejsce wchodzi Janaszek.
71'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podliński, w jego miejsce wchodzi Gąska.
71'
po zejściu Fernandeza (LECHIA Gdańsk) kapitanem Lechii Kałahur (LECHIA Gdańsk)
73'
strzał Chłania (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką
74'
Grabowski (Górnik Łęczna) z własnego pola karnego próbował wybić piłki do boku, ale tam był Bugaj (LECHIA Gdańsk). Piłka odbiła sie od nóg obrońcy i trafiła w ręce Gostomskiego (Górnik Łęczna)
76'
po strzale Żelizko (LECHIA Gdańsk) Gostomski (Górnik Łęczna) miał dużo czasu, a zatem pozwolił sobie, aby wypuścić piłkę z rąk, bo nikt nie ruszył w jego kierunku, a dopiero po chwili ją złapał
77'
Zbozień (Górnik Łęczna) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Chłania (LECHIA Gdańsk)
78'
dośrodkowanie z rzutu wolnego na tzw. pierwszy słupek. Walczył tam o piłkę Zjawiński (LECHIA Gdańsk), ale trafiła ona do Gostomskiego (Górnik Łęczna)
79'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żyra, w jego miejsce wchodzi Durmus.
79'
przypomnijmy, że Durmus (Górnik Łęczna) zerwał kontrakt z Lechią

Przypomnij sobie oświadczenie Lechii Gdańsk w sprawie Ilkauya Durmusa i Dusana Kuciaka

79'
lekkie gwizdy, gdy Durmus (Górnik Łęczna) wchodzi na boisko
82'
obraz gry bez zmian, Lechia nadal w ataku pozycyjnym, Górnik całą drużyną cofnięty na własną połowę, a nawet 30-35 metrów od własnej bramki
83'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Pawlik.
83'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grabowski, w jego miejsce wchodzi Dziwniel.
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
84'
Górnik wykorzystał komplet zmian, trener Lechii zostawił sobie jeszcze jedną roszadę
85'
Sypek (LECHIA Gdańsk) przewraca się, pokazuje do sędziego, że był faulowany, ale nie ma reakcji arbitra
86'
"Walczyć do końca" - skandowanie z trybun
86'
teraz pada na murawę Chłań (LECHIA Gdańsk), ale też bez gwizdka sędziego
86'
Żółtą kartką został ukarany Janaszek (Górnik Łęczna) po faulu na Neugebauerze
88'
de Amo (Górnik Łęczna) wyprzedził Sypka i wybił piłkę w aut. Lechia nadal w ataku
88'
niecelny strzał D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
90'
90'
90+3
Chindris (LECHIA Gdańsk) wpada w Gostomskiego (Górnik Łęczna) próbując dojść do dośrodkowania Gostomskiego (Górnik Łęczna) i sędzia odgwizdał faul na bramkarzu
90+4
jeszcze trochę przepychanek po tej sytuacji i Górnik zyskuje sekundy
90+5
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neugebauer. Strzał Zjawińskiego zablokowany w polu karnym, ale był jeszcze Neugenauer, który pięknym strzałem w lewy, górny róg bramki wyrównał
90+6
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ŁĘCZNA 1:1
90'
"My jesteśmy gdańską Lechią" - wspólna radość piłkarzy i kibiców ze zdobytego punktu
Lechia atakowała w tym meczu, ale długo jej to niezbyt wychodziło. Brakowało szybkości i elementu zaskoczenia w ataku pozycyjnym. Jednak cierpliwość i konsekwencja przyniosły ostatecznie punkt. Ostatnia akcja meczu sprawiła, że Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wyrównał. Górnik zapłacił karę za pasywność i za to, że próbował jedynie "dowieźć" korzystny wynik do końca. Lechia otrzymała kapitalny materiał nad czym trzeba pracować podczas przerwy ligowej, aby nie tylko nabijać statystyki piłki, ale kreować rzeczywiste zagrożenie dla bramki przeciwnika.