Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0. Rekord frekwencji w tym sezonie. 12 tys. kibiców

Jacek Główczyński
10 listopada 2023, godz. 22:30
Opinie (124)

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków. Efektowna oprawa na trybunach

Lechia Gdańsk zremisowała z Wisłą Kraków 0:0 w 15. kolejce Fortuna 1. Ligi. Na Polsat Plus Arenie Gdańsk zasiadło 12 003 kibiców, co jest rekordem frekwencji w tym sezonie na tym obiekcie. Biało-zieloni nie wygrali czwarty raz rzędu, ale do ośmiu gier przedłużyli serię meczów ligowych bez porażki. W kontekście derbów Trójmiasta stracili: Tomasza Neugebauera i Iwana Żelizko, których żółte kartki eliminują z występu 24 listopada w Gdyni przeciwko Arce.

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 27 Bugaj, 42 Kardaś, 72 Koperski, 79 Sezonienko

Alfaro

Rezerwowi: 1 Broda, 7 Sapała, 18 Talar, 19 Plano, 23 Sobczak, 26 Łasicki, 50 Kutwa, 54 Wiśniewski, 77 Baena
  • 71' 99 Neugebauer Zmiany 79 Sezonienko
  • 79' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 79' 7 Mena Zmiany 21 Sypek
  • 52' 28 Junca Zmiany 19 Satrustegui
  • 52' 17 Alfaro Zmiany 77 Baena
  • 69' 9 Rodado Zmiany 23 Sobczak
  • 85' 8 Carbo Zmiany 7 Sapała
  • 85' 10 Villar Zmiany 18 Talar
  • 36' Neugebauer
  • 90+1 Żelizko
  • 10' Villar
  • 25' Gogół
  • 64' Carbo

Odświętna sceneria przed meczem Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

To ma być mecz jesieni Lechii na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Odbędzie się w odświętnej atmosferze

Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano podczas meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

trener Grabowski wystawia dokładnie tę samą "11" co w zwycięskim meczu w Tychach

Przeczytaj relację z meczu GKS Tychy - Lechia Gdańsk oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

szkoleniowiec liczy na dobry mecz i podtrzymanie zwycięskiej passy

Przeczytaj, co mówił trener Lechii Gdańsk przed meczem z Wisłą Kraków

kapitanem Lechii ponownie dziś Kapić (LECHIA Gdańsk)

Lechia Gdańsk w tym sezonie miała już siedmiu kapitanów. "Zwariowana sytuacja"

Wisła we wtorek grała w Pucharze Polski, w którym pokonała Polonię Warszawa 3:0. Z "11" z tego meczu w Gdańsku zagra tylko dwóch piłkarzy: Alfaro i Jaroch
na telebimie wyświetlono kilka sylwetek osób, które walczyły o niepodległość Polski
przed meczem iluminacja świetlna
w pierwszym meczu 15. kolejki Znicz pokonał Motor 1:0
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie meczu, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane
harcerze wyprowadzają piłkarzy i sędziów na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Wisła czerwone stroje
również biało-czerwona flaga z okazji Święta Niepodległości. Za chwilę hymn narodowy
"Tylko zwycięstwo" - z trybun
przypomnijmy, że ze względów bezpieczeństwa Lechia zdecydowała się zamknąć sektor gości
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Wisła
3'
niecelny strzał sprzed pola karnego Romana (Wisła Kraków)
5'
Wisła wychodzi do pressingu już na połowę Lechii
5'
pierwsza próba zagrania za linię obrony krakowskiej drużyny. Żelizko (LECHIA Gdańsk) jednak zbyt mocno i Mena (LECHIA Gdańsk) nie dogonił piłki
6'
Bobcek w ataku sfaulował Urygę (Wisła Kraków)
8'
cały czas doping z trybun
8'
rzut rożny dla Wisły, był rykoszet po strzale Gogóła (Wisła Kraków)
8'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alfaro
10'
na razie częściej przy piłce Wisła
10'
Żółtą kartką został ukarany Villar (Wisła Kraków) po faulu na Kałahurze
11'
Junca (Wisła Kraków) wybił piłkę poza własną bramkę
12'
Chindris (LECHIA Gdańsk) domagał się odgwizdania faulu, gdy skakał do dośrodkowania Żelizko (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska, ale sędzia nie zareagował
13'
Chindris (LECHIA Gdańsk) na linii pola karnego powstrzymał rozpędzającego się Villara (Wisła Kraków)
15'
"Lechia gol" - z trybun
16'
przygotowania do oprawy na trybunach
17'
Kapić (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji, ale w "16" Wisły stracił piłkę
17'
jeszcze dośrodkowania Kałahura (LECHIA Gdańsk), ale zbyt mocne. Od bramki Raton (Wisła Kraków)
19'
będzie kartoniada na trybunach
20'
nikt w polu karnym Wisły nie doszedł do dośrodkowania Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
22'
Coley zagrał głową po strzale Neugebauera (LECHIA Gdańsk), a Raton (Wisła Kraków) tak niefortunnie interweniował, że o mały włos nie było gola samobójczego. Kończy się kornerem dla Lechii
22'
po dośrodkowaniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska zbyt krótko wybita piłka przez Wisłę. Mena (LECHIA Gdańsk) około 14-15 metrów od bramki był niepilnowany. Miał dużo miejsca i czasu na precyzyjny strzał, ale strzelił nad poprzeczką
22'
"Za Lechią stoimy murem. 2008-2023. Walcząc o wyższe cele. Biało-Zielona Rodzina. Po kres życia przyjaciele" - na trybunach
24'
szybka akcja Wisły. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale Gogóła (Wisła Kraków)
25'
Żółtą kartką został ukarany Gogół (Wisła Kraków) za symulowanie faulu w polu karnym Lechii przy starciu z Olssonem. Obaj piłkarze znaleźli się na murawie
27'
Mena (LECHIA Gdańsk) ruszył na przebój pomiędzy dwóch obrońców Wisły, ale stracił piłkę
28'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) sfaulował Gogóła (Wisła Kraków) tuż przed polem karnym Wisły
30'
rzut rożny dla Wisły
31'
zamieszanie w "16" Lechii po rzucie rożnym gości, Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nawet się rzucał, ale piłka nie została skierowana w kierunku jego bramki
33'
"Lechia, Biało-Zieloni" - z trybun, a jednocześnie kibice kręcą szalikami
33'
Neugebauer zabrał piłkę Carbo na połowie Wisły. Bobcek rozrzucił akcję do prawego skrzydła. Po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk) Chłań z pola bramkowego próbował strzelać głową i nogą, ale był blokowany. Ostatecznie sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny dla Wisły
35'
kolejny atak Lechii kończy się niecelnym strzałem Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
36'
Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk).
36'
dla Neugebauera (LECHIA Gdańsk) to czwarta żółta kartka. Będzie musiał pauzować w derbach Trójmiasta
37'
37'
do strzału głową próbował dojść Uryga (Wisła Kraków), ale nie zagroził Lechii
39'
"Ten mecz musimy wygrać" - przypominają kibice
39'
Bobcek, a po chwili i Kapić (LECHIA Gdańsk) powstrzymani przed polem karnym Wisły
40'
w posiadaniu piłki idealny remis, Lechia jeszcze bez celnego strzału, goście raz sprawdzili formę Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
41'
Mena (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk)
41'
ładna rozegrana piłka w trójkącie przez Wisłę. Roman wyłożył piłkę na 10-11 metr od bramki. Kończy tę akcję celnym strzałem Villar (Wisła Kraków). Bardzo lekkie uderzenie i Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie mógł popełnić błędu przy chwycie piłki
43'
Kapić (LECHIA Gdańsk) uderzył z dystansu wysoko nad bramką
44'
Jaroch (Wisła Kraków) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) zwleka z wybiciem piłki od własnej bramki
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 0:0
Dobra atmosfera, doping i oprawy, ale brakuje goli. Duża nieskuteczność Lechii pod bramką rywala. Gospodarze nie oddali jeszcze celnego strzału. Najlepszych okazji nie wykorzystali: Mena i Chłań.
Wisła uderzała w światło bramki dwukrotnie, ale nie były to takie strzały, przy obronie których Sarnawski (LECHIA Gdańsk) musiałby się mocniej wysilić.
Generalnie bardzo wyrównany mecz. W posiadaniu nieznaczna przewaga Lechii (52:48). Znacznie więcej od obu drużyn, uchodzących za chcących grać w piłkę, oczekiwaliśmy w akcjach ofensywnych.
w przerwie kibice, którzy złapali piłeczki rzucane w trybuny, stają do konkursu żonglerki piłką
Spiker ogłosił frekwencję. Jest najwyższa w tym sezonie - 12 003 kibiców
piłkarze wracają z szatni, z trybun wulgarnie pod adresem Wisły
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
w przerwie żaden trener nie zdecydował się na zmiany
46'
kibice z trybun przypominają piłkarzom Lechii, że celem jest zwycięstwo
48'
Olsson (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Villara (Wisła Kraków)
49'
na rozgrzewce w Lechii 4, w Wiśle 3 piłkarzy
50'
Uryga (Wisła Kraków) uprzedził Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Gdyby nie to, Tomek wyszedłby sam na sam z bramkarzem
51'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę, a Alfaro stratował Olssona (LECHIA Gdańsk)
51'
fizjoterapeuci Wisły interweniują jednak w zupełnie innym sektorze boiska. Niedaleko linii środkowej leży Junca (Wisła Kraków)
52'
już przygotowywana zmiana, a nawet dwie
52'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Junca, w jego miejsce wchodzi Satrustegui.
52'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Alfaro, w jego miejsce wchodzi Baena.
55'
jest pierwszy celny strzał w tym meczu Lechii. Należy on do prawego obrońcy. Piła (LECHIA Gdańsk) uderzył z pola karnego po podaniu Meny (LECHIA Gdańsk). Raton (Wisła Kraków) złapał piłkę
56'
sektorówka "12 zawodnik" na sektorze dopingowym
57'
Kapić (LECHIA Gdańsk) próbował przyspieszyć atak, ale i stracił piłkę
58'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) przechwycił piłkę około 30 metrów od bramki Wisły, ale ją stracił 5 metrów dalej
58'
Wisła odpowiedziała kontrą. Strzał Ramona w "16" Lechii został zablokowany
60'
narada wśród rezerwowych Lechii, którzy są na rozgrzewce. Czy to wróży wkrótce zmiany?
60'
wymienność pozycji w Lechii. Neugebauer (LECHIA Gdańsk) zbiegł na pozycję skrzydłowego i dośrodkował. A Chłań (LECHIA Gdańsk) ze skrzydła wbiegł na pozycję 9 i próbował główkować. Kończy się rzutem rożnym
61'
piłkarze Lechii przeszkadzali sobie w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) i skończyło się stratą piłki
62'
LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Podanie Żelizko zza linię obrony Wisły. Maksym w pojedynku sam na sam z Ratonem nie dał szans bramkarzowi Wisły. Pewny strzał po tzw. długim rogu
62'
Chłań cieszy się z gola, jednak po analizie VAR sędzia bramki nie uznał. Był spalony, którego też podniesieniem chorągiewki sygnalizował boczny arbiter! Nadal 0:0
64'
będzie rzut wolny dla Lechii tuż sprzed pola karnego. Gdańszczanie znów rzucili piłkę za linię obrony Wisły, a tam Chłań zgrywał ją do Bobcka, który szukał strzału sprzed "16"
64'
Żółtą kartką został ukarany Carbo (Wisła Kraków) po faulu na Bobcku
66'
bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Żelizko (LECHIA Gdańsk), piłka minęła mur, ale i bramkę Wisły
66'
Lechia naciera. Chłań (LECHIA Gdańsk) przegrał pojedynek jeden na jeden z Jarochem (Wisła Kraków) w narożniku pola karnego
67'
fizjoterapeuci Lechii na boisku, pomocy wymaga Neugebauer
67'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) otrzymał hasło, aby przygotował się do wejścia na boisko
68'
gra wznowiona, Lechia na razie w "10"
69'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wraca na boisko
69'
odpalone race na trybunach. Jest też nowe przesłanie z trybun: "donosicielstwo - grzech ciężki - śmiertelny"
69'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rodado, w jego miejsce wchodzi Sobczak.
71'
Raton (Wisła Kraków) z problemami odbił piłkę po strzale Chłania (LECHIA Gdańsk) z narożnika pola karnego
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
74'
posiadanie piłki 54:46 na korzyść Lechii, w strzałach celnych 2:1 na korzyść Wisły
74'
spiker apeluje, aby nie rzucać żadnych przedmiotów na płytę boiska
75'
za bramkę, w której stoi teraz Sarnawski (LECHIA Gdańsk), spadają papierowe, białe kulki. Olsson wybija piłkę na rzut rożny
75'
Wisła zagroziła Lechii po rzucie rożnym. Dobra interwencja Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) po strzale Satrustegui głową
76'
szykuje się kolejna zmiana w Lechii
78'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) z dużymi kłopotami wybił piłkę poza bramkę po strzale Jarocha sprzed "16"
79'
mocno niecelny strzał Colley'a (Wisła Kraków) po kolejnym rzucie rożnym dla Wisły
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.
80'
nowi piłkarze w Lechii w ataku, na prawym skrzydle i na pozycji "10", gdyż na tę pozycję wcześniej wszedł Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
81'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) i Zjawiński (LECHIA Gdańsk) to więcej centymetrów w ataku Lechii. Czy obsłużą ich dobrym dośrodkowaniem skrzydłowi?
81'
i było dośrodkowanie, ale na razie przyniosło rzut rożny
82'
bez zagrożenia dla Wisły po 4. tego dnia kornerze Lechii. Wisła miała 5 tego typu okazji
83'
a teraz będzie miała szóstą okazję z narożnika boiska
84'
i siódmą też
84'
w Wiśle szykuje się kolejne zmiany
84'
sędzia przerywa grę po dośrodkowaniu Gogóła (Wisła Kraków) z narożnika boiska, bo po jedynym zawodniku z każdej drużyny padło na murawę. Rzut wolny jest dla Lechii
85'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Carbo, w jego miejsce wchodzi Sapała.
85'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Villar, w jego miejsce wchodzi Talar.
86'
Baena (Wisła Kraków) strzelał już leżąc na boisku, nie trafił w bramkę
86'
Wisła wykorzystała limit zmian, trener Grabowski może wprowadzić nawet dwóch piłkarzy, jeśli dokonałby tego w jednej zmianie
87'
niecelny strzał Jarocha (Wisła Kraków), aż klepnął się w czoło ze złości po tym zagraniu
88'
88'
składna akcja Lechii. Sypek (LECHIA Gdańsk) zostawił piłkę Kałahurowi (LECHIA Gdańsk), ale jego strzał został zablokowany i będzie rzut rożny
89'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska strzelał Kapić (LECHIA Gdańsk). Raton (Wisła Kraków) pewnie złapał piłkę. Kapitan (LECHIA Gdańsk) Lechii sygnalizował jeszcze zagranie ręką rywala, ale sędzia nie zareagował
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk).
90+1
to 8. żółta kartka dla Żelizki (LECHIA Gdańsk). On - podobnie jak Neugebauer (LECHIA Gdańsk) - także będzie musiał pauzować w derbach Trójmiasta
90+3
Żelizko (LECHIA Gdańsk) ryzykuje, gdyż znów fauluje
90+4
Chłań (LECHIA Gdańsk), choć w murze był sam, to zablokował dośrodkowanie z rzutu wolnego Sapały (Wisła Kraków)
90+5
to była piłka meczowa dla Lechii. Po ataku prawym skrzydłem Sezonienko zagrał do Piły (LECHIA Gdańsk), ale Dominik, już przewracając się, strzelał z 6-7 metra. Posłał piłkę nad poprzeczką
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 0:0
Nie ma czwartego z rzędu ligowego zwycięstwa Lechii, ale jest ósme kolejne spotkanie w Fortuna 1. Ligi bez porażki. Z przebiegu gry remis zasłużony. Było dużo walki, ale obie drużyny miały kłopoty ze sfinalizowanie skutecznym akcji. Były albo nieprecyzyjne strzały i podania lub błędne decyzje pod bramką przeciwnika. Natomiast, gdy piłkę do siatki posłał wreszcie Chłań, sędzia odgwizdał spalonego.
kibice przypominają piłkarzom, czego oczekują od nich w derbach Trójmiasta, choć przypomnijmy, że na skutek żółtych kartek otrzymanych dziś, w następnej kolejce będą pauzować: Żelizko (LECHIA Gdańsk) i Neugebauer (LECHIA Gdańsk)