• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2:1. Hokeiści wygrali po karnych

Mikołaj Pachniewski
15 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk po raz trzeci w tym sezonie ograli Comarch Cracovię. Trzeci raz do zwycięzcy nie wyłonił regulaminowy czas gry. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk po raz trzeci w tym sezonie ograli Comarch Cracovię. Trzeci raz do zwycięzcy nie wyłonił regulaminowy czas gry.

Lotos PKH Gdańsk pokonał Comarch Cracovię 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 2:0k.) w meczu 39. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych. W niej decydujący najazd wykonał Petr Polodna. Było to trzecie spotkanie z wicemistrzem Polski, w którym o zwycięstwie decydowały dogrywka bądź karne. Trzeci raz dodatkowy punkcik na swoim koncie zapisali gdańszczanie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


33 Fucik; 22 Havlik, 55 Bilcik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 44 Szurowski, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg - 25 Popow, 10 Stasiewicz, 21 Mocarski, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Polak - Pobożniak, Grelich
Widzów: 1700
Składy
1 Kopriva; 88 Stebih, 90 Jezek - 16 Mikula, 69 Vachovec, 80 Tvrdon; 97 Rompkowski, 89 Gula - 12 Leivo, 23 Bahensky, 95 Kapica; 91 Bychawski, 26 Kruczek - 84 Drzewiecki, 20 Domogała, 24 Bepierszcz; 19 Pac, 34 Musioł - 28 Gajor, 13 Bryniczka, 8 Kamiński
 • 44:32' Vitek as. Steber - Polodna 5 na 4
Bramki Bramki
 • 00:36' Stebih as. Vachovec

Kibice oceniają


Relacja LIVE

- Chcemy wygrać każdy mecz i z takim nastawieniem wyjdziemy na mecz z Cracovią - powiedział nam przed meczem Ladislav Havlik.

Ladislav Havlik: Decydują detale

W ostatnim spotkaniu gdańszczanie wygrali na lodowisku mistrza Polski - GKS Tychy. Tym samym sprawili sporą niespodziankę.

GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk 1:2. Relacja, oceny

Równocześnie prowadzimy dla was relację na żywo z meczu koszykówki Arka Gdynia - Fenerbache Stambuł. Trwa pierwsza kwarta.

Relacja live: Arka Gdynia - Fenerbache Stambuł

1'
Rozpoczynamy spotkanie. Krążek dla gospodarzy.
bramka
00:36'
[0:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stebih. Strzał z niebieskiej Stebiha, Fucik był zasłonięty i przepuścił krążek pomiędzy parkanami.
kara
2'
Kara dla gości za nadmierną liczbę graczy na lodzie.
3'
Gdańszczanie grają w przewadze, ale nie potrafią wjechać z krążkiem do tercji Cracovii.
4'
Cracovia już w pełnym składzie.
5'
Na razie to przyjezdni lepiej prezentują się na lodzie. Hokeiści Lotosu zbyt bardzo bawią się krążkiem.
kara
6'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
7'
Szybko wymienili kilka podań krakowianie. Strzelali Mikula (Comarch Cracovia) i Stebih (Comarch Cracovia), ale wynik bez zmian.
8'
Miejscowi już w pełnym składzie.
9'
Strzelał Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk), krążek odbił przez siebie Kopriva (Comarch Cracovia), ale zabrakło dobitki.
10'
Teraz dobrą okazję miał Marzec (LOTOS PKH Gdańsk). Szczęście po stronie bramkarza gości.
11'
Kontra Cracovii, ale dobrze wrócił Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) i przeszkodził Bepierszczowi (Comarch Cracovia) w oddaniu strzału.
kara
12'
Gajor (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
14'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) w indywidualnej akcji. Nie zdołał ponieść krążka nad parkanem i nie ma remisu.
14'
Cracovia w pełnym składzie.
15'
Vachovec (Comarch Cracovia) z bliska prosto w bramkarza.
17'
Mocniej zaatakowali przyjezdni. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) jednak dobrze dysponowany i raz po raz odbija krążek.
18'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) znów zapędził się do ataku, strzelił po lodzie, ale obok bramki.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
ważne zdarzenie
Goście prowadzenie objęli już w 36 sekundzie, kiedy to Stebih (Comarch Cracovia) zaskoczył Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Później Lotos miał kilka dobrych okazji do wyrównania, ale gdańszczanie nie mogli znaleźć sposobu na Koprivę (Comarch Cracovia). Pierwsza tercja prowadzona była w niezłym tempie, ale gospodarze popełniają dziś zbyt wiele prostych błędów.
21'
Drugą tercję od wygranego wznowienia rozpoczęli gospodarze.
22'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) mocno spod niebieskiej. Zasłonięty był Kopriva (Comarch Cracovia), ale krążek minął słupek.
24'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) pomknął sam na sam, strzał odbił Kopriva (Comarch Cracovia), a dobitki zabrakło. Powinien być remis.
25'
Dużo teraz przypadkowości na lodzie. Krążek ucieka jednym i drugim.
25'
Ależ się zakotłowało pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Najpierw wyśmienitą okazję miał Kapica (Comarch Cracovia), a po chwili Vachovec (Comarch Cracovia), ale guma, jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki.
ważne zdarzenie
26'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) w odpowiedzi, strzał z najbliższej odległości, ale wyciągnął się, jak długi Kopriva (Comarch Cracovia) i parkanem odbił krążek!
29'
Próbuje wyrównać Lotos, ale dobrze broni się Cracovia.
30'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) w doskonałej okazji, ale przekombinował i Kopriva (Comarch Cracovia) zdołał się przemieścić pomiędzy słupkami.
kibice
31'
"Hej Stocznia gol" z trybun. Kibice domagają się bramki dla miejscowych.
33'
Nie mogą znaleźć sposobu na Koprivę (Comarch Cracovia) gdańszczanie. Ten, jak w transie broni każde uderzenie.
35'
Kąśliwy strzał Mikuli (Comarch Cracovia). Krążek odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten przeleciał później centymetry obok słupka.
36'
Najpierw świetna okazja Vitka na wyrównanie, a po chwili kontra 2 na 1 i strzał Tvrdonia (Comarch Cracovia). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) świetnie interweniuje!
37'
Mocniej przycisnęli gdańszczanie. Kopriva (Comarch Cracovia) kilkukrotnie zmuszony do interwencji, ale dziś Czech świetnie dysponowany, a w sukurs przyszedł mu także słupek.
38'
Świetna, koronkowa akcja pierwszej formacji Lotosu zakończona strzałem Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk), krążek szybował w samo okienko, ale tam już nastawiona była rękawica Koprivy (Comarch Cracovia)! Nie ma bramki!
40'
Kolejne zamieszanie pod bramką Cracovii, szansa Vitka, ale gdzie jest krążek...oczywiście ma go Kopriva (Comarch Cracovia)!
40'
Zakończyła się druga tercja. Wciąż 0:1.
ważne zdarzenie
Druga tercja znacznie ciekawsza niż pierwsza. Było wiele okazji z obu stron, ale więcej z gry mieli gdańszczanie. Znakomicie spisuje się jednak bramkarz Cracovii i uderzenia Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk), Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) i Vitka wylądowały w jego łapaczce. Mimo wszystko tercja ta napawa optymizmem przed decydującymi dwudziestoma minutami.
41'
Rozpoczynamy trzecią tercję.
41'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk)! Miał krążek na łopatce i strzelił prosto w Koprivę (Comarch Cracovia) z metra!
kara
43'
Kapica (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
45'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) z lewego bulika! Barkiem odbił krążek Kopriva (Comarch Cracovia)!
bramka
44:32'
[1:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Polodna wyłuskał krążek pod bandą, podał do Stebera, ten do Vitka, który strzelił z pierwszego. Krążek odbił Kopriva, ale przy dobitce już skapitulował! Remis!
47'
Musioł (Comarch Cracovia) bliski wpakowania krążka do własnej bramki! Po chwili poprawiali Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) i Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), ale ofiarnie zablokowali krążek obrońcy Cracovii.
kara
48'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
ważne zdarzenie
50'
Krążek gdzieś za Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), krakowianie cieszą się, ale ich radość przedwczesna, bo sędziowie pokazują, że nie było bramki!
50'
Lotos już w pełnym zestawieniu.
51'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) podawał spod bandy, krążek odbił się od łyżwy Vachovca i przeleciał tuż obok bramki bronionej przez Koprivę (Comarch Cracovia).
53'
Kapica (Comarch Cracovia) sam na sam! Górą Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), dobitka także padła jego łupem.
53'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk)! Ależ to była okazja, krążek uderzył w słupek, a w siatce zamiast gumy znalazł się czeski napastnik.
kara
54'
Bepierszcz (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
55'
Szanse mieli Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) i Polodna (LOTOS PKH Gdańsk). Ten ostatni znów trafił w słupek! Dużo pecha mają gospodarze.
kara
56'
Kara dla Lotosu za sześciu zawodników na lodzie.
56'
Goście teraz w przewadze, bo Bepierszcz (Comarch Cracovia) wrócił już na lód.
58'
Lotos także w pełnym składzie.
58'
Groźna kontra Lotosu, strzelali Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) i Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk), ale Kopriva (Comarch Cracovia), jak mur.
60'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył bez przyjęcia. Krążek przeleciał tuż nad poprzeczką.
60'
Koniec III tercji. Będziemy mieli dogrywkę!
ważne zdarzenie
Trzecia tercja pod dyktando gospodarzy. Udało im się w końcu pokonać Koprivę (Comarch Cracovia) i doprowadzić do wyrównania. Uczynił to Josef Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) podczas gry w przewadze. Później Lotos miał kolejne znakomite okazje, ale zabrakło chłodnej głowy, a do tego dzień konia ma bramkarz Cracovii. Dogrywkę rozegramy 3 na 3, a gra toczyć się będzie przez 5 minut do pierwszej strzelonej bramki. W przypadku braku rozstrzygnięcia nastąpi seria rzutów karnych.
61'
Rozpoczynamy dogrywkę.
61'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) dołożył łopatkę kija do strzału Polodny (LOTOS PKH Gdańsk). Krążek minimalnie minął słupek.
62'
Akcja za akcje.
63'
Bahensky (Comarch Cracovia) zmienił tor lotu krążka po strzale Jezka. Było gorąco, ale nie ma bramki.
65'
Vachovec (Comarch Cracovia) do Rompkowskiego (Comarch Cracovia)! Ten uderzył bez przyjęcia i wyciągnął się, jak struna Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odbijając krążek! Fenomenalna interwencja.
65'
Koniec dogrywki. Nie mamy rozstrzygnięcia i czeka nas seria rzutów karnych.
ważne zdarzenie
W dogrywce nie brakowało dogodnych okazji, ale obaj bramkarze po raz kolejny popisywali się refleksem i rozegrana zostanie seria rzutów karnych. W niej oba zespoły wykonają po 5 najazdów. W przypadku braku rozstrzygnięcia będzie wykonywane po jednym najeździe aż do pierwszej pomyłki.
ważne zdarzenie
Kapica (Comarch Cracovia) nie pokonał Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Broni bramkarz Lotosu.
ważne zdarzenie
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) umieszcza krążek pod poprzeczką! 1:0 dla Lotosu po pierwszej serii.
ważne zdarzenie
Strzał Bahenskiego (Comarch Cracovia) broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)! 1:0 dla Lotosu.
ważne zdarzenie
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) nie zdołał pokonać bramakarza. 1:0 dla Lotosu po 2. serii.
ważne zdarzenie
Rompkowski (Comarch Cracovia) nie pokonał Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)! Nadal 1:0 dla Lotosu.
ważne zdarzenie
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) w samo okienko! 2:0 dla Lotosu po 3. serii.
ważne zdarzenie
Vachovec (Comarch Cracovia) w słupek i to gdańszczanie zgarniają dwa punkty!
ważne zdarzenie
Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani: Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) i Kopriva (Comarch Cracovia).
ważne zdarzenie
Był to trzeci remis w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami i po raz trzeci wygrali hokeiści Lotosu!

Typowanie wyników

LOTOS PKH Gdańsk
Comarch Cracovia

Jak typowano

66% 186 typowań LOTOS PKH Gdańsk
9% 25 typowań REMIS
25% 70 typowań Comarch Cracovia

Twoje dane


Tabela po 39 kolejkach

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy 37 24 1 3 9 158:69 77
2 Re-Plast Unia Oświęcim 37 22 3 3 9 138:77 75
3 JKH GKS Jastrzębie 37 21 4 1 11 151:79 72
4 Podhale Nowy Targ 37 19 5 3 10 144:78 70
5 GKS Katowice 37 30 2 2 12 120:65 69
6 Lotos Pkh Gdańsk 37 16 6 4 11 120:82 63
7 Comarch Cracovia 37 15 2 10 10 113:100 59
8 Energa Toruń 37 13 4 2 18 123:119 49
9 Zagłębie Sosnowiec 37 13 2 2 20 107:137 45
10 Kadra PZHL 20 1 0 0 19 31:151 3
11 Naprzód Janów 37 1 0 0 36 40:287 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-15

Wyniki 39 kolejki

 • LOTOS PKH GDAŃSK - Comarch Cracovia 2:1 po karnych (0:1, 0:0, 1:0, 2:0k.)
 • Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 4:3 po karnych (2:0, 0:2, 1:1, 4:2k.)
 • JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (1:0, 1:2, 0:0, 1:0d.)
 • Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 9:1 (5:0, 2:0, 2:1)
 • Energa Toruń - GKS Katowice 1:10 (0:3, 1:6, 0:1)

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (88) 2 zablokowane

 • Brawo Brawo Brawo (1)

  Mamy bardzo cenna przewagę nad Pasami !

  • 42 0

  • Brawo pierwsza piątka na Was kibice zawsze mogą liczyć a Polodna podwójne brawa

   • 15 0

 • no, no, no....

  nasze dzielne chłopaki znowu dały czadu.... brawo Stocznia

  • 39 0

 • Ależ meczyk! (4)

  Powinniśmy wygrać w regulaminowym czasie ale brakło szczęścia. Najważniejsze, że forma rośnie przed play off więc coś może pogramy w tym sezonie ;)

  • 42 0

  • Powinniśmy? (3)

   Równie dobrze mogliśmy przegrać. Sytuacji po obu stronach było mnóstwo.
   W sumie wynik sprawiedliwy, w meczu remis, w karnych nasi górą.

   • 8 0

   • (2)

    W 2 i 3 tercji mieliśmy więcej okazji na czyściocha aby coś strzelić. Craxa stanęła nie wiem czemu ale to nie nasz problem. Fajny mecz.

    • 6 3

    • (1)

     Stanęła? Może chwilami zwalniali tempo, ale groźni byli do końca. Mają trzy mecze pucharowe z weekendu w nogach.

     • 9 1

     • Strzaly 41:26 dla nas. To pokazuje obraz gry szczególnie w 2 i 3 tercji. Powinniśmy wygrać to w 60min...mieliśmy lepsze sytuację.

      • 1 0

 • Najważniejsze (3)

  Że Cracovia nas już nie dogoni w tabeli przed play-off

  • 24 14

  • Przecież jeszcze kilka kolejek do play-off'ów

   • 14 1

  • Jeszcze 5 runda plus mecz z Kato, więc 30 punktów do zdobycia.

   • 16 1

  • przed nami jeszcze kilka meczy przed PO

   w piątek z Katowicami a później 9 meczy, cztery u siebie i pięć na wyjeździe.

   • 6 3

 • Brawo

  Po raz kolejny pokazaliście ze warto przychodzić i Was oglądać ,Gratulacje !!!

  • 48 0

 • (1)

  Nie powinno zostać odgwizdane przewinienie na Rozkovie przy bramce dla cracovii?

  • 10 0

  • Powinno

   • 3 0

 • Brawo lotos pkh pokazaliscie duże serce do walki byliście równorzędnym zespołem nie mieliście szczescia ale mecz b. dobry życzę takiego występu z Katowicami forma rośnie to jest ważne że pleyofy w waszym wykonaniu będą dobre tego życzymy wam i nam kibicom

  • 25 0

 • uff

  mozna?

  • 20 0

 • A Bolka Tychy ciągle w plecy hahaha

  • 28 0

 • Brawo Fucik, to jest turbo mega kozak (3)

  On stanowi 90% sukcesu, jego obrony i karne które bronił rewelacja...Brawo i gratulacje chłopy daliście radę...Vitek nic dziś nie grał A jak trzeba to zatrybil w odpowiednim momencie!!! Dla mnie osobiście najlepszy mecz w tym sezonie19/20! Zabrakło tylko efektownej bojki;) niestety dużo błędów dziś w obronie #3, 22, 55-każdy pi 5,6 błędów na szczęście na posterunku #33;) #68 coraz lepiej i poprawnie...Brawo panowie jesteście hokejowa fabryką emocji!!!

  • 35 2

  • (2)

   Tak błędy jak i fajne akcje były po obu stronach.

   A mecz naprawdę ekstra :)

   • 13 0

   • (1)

    Akurat karne to Cracovia słabo strzelała, bez pomysłu. Więc nie przesadzaj my, że to Fucik w karnych tak mega bronił.

    • 2 6

    • Bez pomysłu jedynie Rompkowski strzelił.

     Bo się zestresowal dobrze broniącym bramkarzem :)

     • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Lotos PKH Gdańsk

 

Klub zakończył działalność i wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu 2019/2020.

rok założenia: 2014
barwy: biało-niebieskie
sukcesy: Awans do Polskiej Ligi Hokeja w sezonie 2015/16
prezes: Bartosz Purzyński
wiceprezesi: Arkadiusz Bruliński Maciej Gulczyński Michał Śmigielski
dyrektor sportowy: Przemysław Tutaj

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane