Lotos PKH Gdańsk - Unia Oświęcim 6:3. Skandaliczny faul bramkarza

Rafał Sumowski
1 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Petr Polodna miał udział przy 3 z 6 bramek Lotosu PKH. Petr Polodna miał udział przy 3 z 6 bramek Lotosu PKH.

Lotos PKH Gdańsk pokonał u siebie Re-Plast Unię Oświęcim 6:3 (2:0, 2:1, 2:2). To ważne i efektowne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem w Polskiej Hokej Lidze. Spotkania nie dokończył Josef Vitek po tym, gdy został uderzony przez bramkarza gości. Na lodzie pojawiła się krew, a Clarke Saunders otrzymał karę meczu.

Re-Plast Unia Oświęcim Re-Plast Unia Oświęcim
33 Fucik; 55 Bilcik, 44 Szurowski - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 10 Stasiewicz, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 12 Smal - 21 Mocarski, 4 Wołoszyk
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kasprzyk, Meszyński
Widzów: 1500
90 Saunders; 45 Lipiński; 5 Wanacki, 7 Pretnar - 9 Koblar, 93 Kalan, 20 Malicki; 4 Bezuska, 24 Luza - 12 S.Kowalówka, 87 Trandin, 11 Przygodzki; 33 Saur, 6 Zatko - 16 Protasenia, 10 Wanat, 88 Temar; 18 Noworyta - 32 Piotrowicz, 14 Prusak, 66 Raska
  • 59:08' Kalan as. Zatko

Gdańszczanie zagrają bez trzech kontuzjowanych graczy. Poza kadrą są: Havlik, Jełakow i Popow.
Lotos PKH Gdańsk zajmuje 6. miejsce na półmetku sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. To pozytywne zaskoczenie.

- Wyniki mamy ponad stan, gdyż są lepsze niż zakładaliśmy. Marzymy o tym, aby być jak najwyżej w tabeli i w play-off nie trafić od razu na pierwszy lub drugi zespół - mówi prezes Bartosz Purzyński.

Hokeiści Lotosu zaskoczyli prezesa

Gdańszczanie mają za sobą zwycięstwo w Janowie, gdzie pokonali Naprzód aż 10:2.

Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 2:10. Relacja, oceny

Z Unią Lotos mierzył się w tym sezonie dwukrotnie. U siebie przegrał po dogrywce 1:2, a na wyjeździe wygrał 4:3. Dziś również zapowiadają się wielkie emocje.

Lotos PKH Gdańsk. Wszystkie wyniki z tego i poprzednich sezonów

Równolegle od godz. 17:15 prowadzić będziemy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Lechia Gdańsk.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Relacja Live.

1'
Rozpoczęła się I tercja.
3'
Od pierwszej minuty akcje od bramki do bramki, ale kasowane przez obrońców.
3'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) przerywa akcję za bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
3:49'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Akcję zaczął Pastryk prawą stroną, wjechał za bramkę i podał do Stebera. Ten podał do Vitka, a Czech pociągnął z niebieskiej. Tor lotu krążka przed bramką Saundersa zmienił jeszcze Polodna.
kara
6'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
6'
Strzał na bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) ten odbija i krążek za lodowiskiem.
6'
Pretnar (Re-Plast Unia Oświęcim) uderzał z niebieskiej linii, obok bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
7'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) mrozi krążek po strzale. 31 sekund do końca gry gdańszczan w osłabieniu.
8'
Luza (Re-Plast Unia Oświęcim) z dystansu obok bramki.
8'
Gdańszczanie w komplecie.
kara
8'
Już nie. Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
8'
Sporo ostrej walki w narożnikach pod bandami.
10'
Koniec kary dla Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk).
10:11'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Podanie spod niebieskiej linii. Vitek posłał krążek przy prawym, odkrytym słupku.
14'
Saur (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej, ale nie zagroził Fucikowi (LOTOS PKH Gdańsk).
14'
Cały czas głośny doping gdańskich kibiców.
16'
Za mocne podanie do Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk).
16'
Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) z najbliższej odległości, ale znakomicie interweniuje Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), który łapie krążek.
17'
Goście z dystansu, ale krążek znów w rękawicy Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
18'
"Stocznia, Stocznia, my czekamy na zdobycie trzeciej bramy" - śpiewają kibice.
18'
Obrońcy powstrzymali wjeżdżającego do tercji Polodne (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
20'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Gdańszczanie mają pretensje do arbitrów.
20'
Koniec I tercji. Lotos PKH Gdańsk prowadzi u siebie z Re-Plast Unią Oświęcim 2:0
Za nami intensywne 20 minut. Unia wydaje się jednak pogubiona w konstruowaniu ataków. Większość z nich jest przerywana przez gdańszczan lub krążek ląduje po nich w rękawicy Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Z kolei gospodarze są skuteczni i po dwóch akcjach czeskiego ataku, prowadzą 2:0. Trzeba też podkreślić, że miejscowi nie dają się zaskoczyć podczas gry w osłabieniu.
Równolegle prowadzimy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Lechia Gdańsk.

21'
Rozpoczęła się II tercja.
20:47'
[2:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki S.Kowalówka. Goście wykorzystali przewagę liczebną. Zamek w tercji gdańszczan i strzał z najbliższej odległości.
23'
Themar wpadł w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) i przesunęli bramkę.
23'
Z trybun delikatnie to ujmując, nieprzychylne uwagi w stosunku do sędziów.
24'
Rzucili się do ataku gospodarze.
kara
25'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
25'
Czwarta kara dla gospodarzy, goście jeszcze ani razu nie grali w osłabieniu.
26'
Wydawało się, że Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) faulował jednego z gdańszczan. Gramy dalej, kibice gwiżdżą na arbitrów i skandują co myślą o ich decyzjach.
27'
Lotos PKH już w komplecie.
27'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) na posterunku przy kolejnej próbie gości.
26:39'
[3:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Akcja prawą stroną. Marzec do środka, zamieszanie pod bramką i Danieluk pakuje krążek do siatki upadając na lód.
30'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) zatrzymał na raty kontrę gości.
30'
Gdańszczanie szukają czwartej bramki.
31'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam, ale zamiast strzelać podał do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk) i nie udało się skutecznie zamknąć akcji.
32'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) do najeżdżającego Vitka, ale Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) odbił krążek!
33'
Kolejna bramka dla gdańszczan wisi w powietrzu.
34'
Zgubił krążek Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim), kontra gdańszczan przerwana faulem. Pierwsza kara dla Unii.
kara
34'
Luza (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
34'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) po wznowieniu, ale jego strzał z dystansu blokuje Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim).
35'
Zamek w tercji gości.
35'
Faulowany w narożniku Steber (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
35'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
35'
Goście 44 sekundy w podwójnym osłabieniu.
35'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) po lodzie, ale zablokowany.
36'
Wrócił na lód Luza (Re-Plast Unia Oświęcim).
36'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) mrozi krążek.
37'
Urazu nabawił się Protasenja.
37'
Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk) z niebieskiej, broni Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
40'
Groźnie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale na raty łapie krążek.
kara
40'
Protasenja (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
39:39'
[4:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Szybko wykorzystana przewaga. Polodna dobija po strzale Stebera.
39'
Koniec II tercji. Lotos PKH prowadzi z Unią 4:1
Unia rozpoczęła II tercję od zdobycia bramki i wydawało się, że będzie dążyć do wyrównania. Gdańszczanie nie stracili jednak animuszu. Gdyby nie interwencje Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim), mogliby prowadzić jeszcze wyżej. Było sporo uwag do sędziów. Goście pierwszą karę otrzymali w 34. minucie. Do końca tercji dostali ich w sumie trzy, przy czym jedną z przewag wykorzystali gospodarze.
41'
Rozpoczęła się III tercja
40:37'
[4:2] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piotrowicz. Pociągnął z dystansu i zaskoczył Fucika. Znów goście zaczynają tercję od zdobycia bramki.
42'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) uderzył Vitka w głowę a ten upadł na taflę. Będzie kara meczu. Gwizdy z trybun, a zawodnicy obu drużyn stoją nad Vitkiem.
42'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) opuszcza taflę w asyście kolegów. Nie wygląda jakby był w stanie dalej grać.
kara
42'
Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą meczu. Do bramki wchodzi Lipinski.
42'
Gra została wznowiona. Z lodu trzeba było zmyć krew.
44'
Napierają na bramkę gości gdańszczanie.
45'
Podanie do Krasowskiego (LOTOS PKH Gdańsk) przy słupku, ale ten chybił.
kara
45'
Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
48'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi.
49'
Strzela Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk), ale parkanem odbija krążek Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim).
kara
49'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
49:53'
[5:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz. Najechał z lewej strony i potężnie pociągnął na długi słupek. Bramka zdobyta w osłabieniu!
53'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) 1 na 1, broni Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim).
54'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), parkanami odbija Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim).
kara
55'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za dużo graczy na lodzie.
56'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) łapie krążek po strzale jednego z rywali.
56'
Pretnar (Re-Plast Unia Oświęcim) z niebieskiej, niecelnie
56'
57'
56:23'
[6:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Chwilę po zejściu z kary. Zamieszanie pod bramką gości i na raty pokonany Lipiński.
58'
Wszyscy kibice oglądają już mecz na stojąco.
59:08'
[6:3] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kalan. Trafił po lodzie, pomiędzy parkanami Fucika.
kara
60'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
60'

11 Naprzód Janów 24 0 0 0 24 23:171 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-12-02

Wyniki 27 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
  • GKS Katowice - Naprzód Janów Katowice 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
  • Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
  • Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Brawo, liczę na grę o medal.

• 44 1

• Zdrowia Vitek

• 69 0

• (4)

To się nazywa fair play...? I to w wykonaniu sędziów i hokeistow Unii. Dużo zdrowia dla Vitka! Potrzebny nam, bo zaraz mecz z Tychami :)

• 55 0

• Zaraz ti jest mecz w Sosnowcu, w układzie tabeli raczej ważniejszy. (3)

• 9 0

• (2)

Mi bardziej chodziło o konkretny "związek" Vitka z Tychami ;) ale fakt, mecz z Zagłębiem teraz ważny

• 11 0

• (1)

Mnie chodzi bardziej o zdrowie Vitka a mniej o związek!!

• 13 0

• Masz rację Klementyna zawiąrz Vitkowi na supeł bo ten związek z Iwoną raczej tylko wyciąga z niego zdrowie

• 0 0

• Będzie dobrze !

Już od dłuższego czasu twierdze , że sprawimy niespodziankę w play offach. Wspomnicie moje słowa - będziemy w strefie medalowej !!!
    Ave Stocznia

• 42 2

• Bolo i co ty na to??? brawo Stocznia!!!!!

• 39 1

• zagrali na medal i...

ten medal jest w zasiegu! Stocznia na Podium!!!

• 40 2

• Vitek to jest gość i wzór sportowca ! Niezbędny w drużynie! Trzymamy kciuki za Ciebie!

• 55 0

• Brawo dla Rożkowa! (1)

Bardzo pracowity zawodnik. Widać go w każdej akcji. Świetny na buliku. Szybki i zwinny. I najważniejsze: skuteczny! Brawo!

• 40 0

• racja, może nie błyszczy ale wykonuje robotę za 2 zawodników.

• 16 0

• Opinia wyróżniona

Chciałbym żeby Arka tak budowała drużynę jak nasi hokeisci (1)

Mimo oporu ze strony władcy lodowiska w Oliwii. Mimo niewielkiej kasy (zbiórka wśród kibiców na zakup zawodnika). Mimo tego, że są na końcu Polski, i mają kawał drogi na południe, gdzie jest reszta ligi. Dają radę i idą do przodu.
    Szacun

• 63 9

• Arka jest z kanapy i nie ma co jej żałować!!

• 16 3

• (6)

• 28 8

• (1)

Niestety mafia go wciągnęła w swoje szeregi.

• 15 6

• Przecież wygraliśmy więc jakie drukowanie?

• 1 12

• Liniowy to w zasadzie tylko może spalonego albo uwolnienie pokazać a i tak gwiżdże główny.

• 11 1

• Wyluzijcie, liniowi nie gwidżą fauli, od tego są główni.

Liniowi to tylko uwolnienia, spalone, ewentualnie 6 na lodzie. A tu kontrowersji nie było dziś, czyli Byku sędziował poprawnie.

• 14 2

• "Byczkowski! Nie wstyd Ci?! Chyba jesteś z Gdańska, jak się czujesz drukując mecz przeciwko drużynie lokalnej?!" , jeszcze raz napisze: podpisz się łajzo

• 4 0

• W jaki sposób wydrukował mecz? Ja widziałem, że gwizdał spalone i uwolnienia. Drużyna była pokrzywdzona jego decyzjami? Nie sądzę.