• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Landshut - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Michael Jepsen Jensen: Nie jestem zablokowany

Mikołaj Pachniewski
10 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (54)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Liderzy gdańskiego klubu powracają do składu
Michael Jepsen Jensen niedawno kontuzją usprawiedliwia spadek formy, a jednocześnie tłumaczy, dlaczego wybrał szybki powrót na tor niż dłuższą rehabilitację. Michael Jepsen Jensen niedawno kontuzją usprawiedliwia spadek formy, a jednocześnie tłumaczy, dlaczego wybrał szybki powrót na tor niż dłuższą rehabilitację.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę, 11 czerwca o godz. 14 pojedzie w wyjazdowym meczu z Trans MF Landshut Devils w 9. kolejce 1. Ligi Żużlowej. Spotkanie będziemy relacjonować na żywo. Po raz pierwszy w karierze w Bawarii pojedzie Michael Jepsen Jensen. - Podjąłem decyzję o powrocie do ścigania, przez co nie będzie się to goić aż tak szybko, jakby mogło w przypadku, gdybym odpoczywał. Nie jest to jednak coś, co uniemożliwiłoby mi jazdę, czy w jakiś sposób blokowało psychicznie - zapewnia niedawny lider drużyny, który po kontuzji wyraźnie obniżył loty.Typowanie wyników

11 czerwca 2023, godz. 14:00
2 pkt.
Trans MF Landshut Devils
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

48% 125 typowań Trans MF Landshut Devils
0% 0 typowań REMIS
52% 137 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneMikołaj Pachniewski: Jak się pan obecnie czuje? Pytam w kontekście upadku w Danii i odniesionej przez to kontuzji dłoni.

Michael Jepsen Jensen: Czuję się dobrze. Oczywiście podczas jazdy nie jest perfekcyjnie, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej. Podjąłem decyzję o powrocie do ścigania, przez co nie będzie się to goić aż tak szybko, jakby mogło w przypadku, gdybym odpoczywał. Jest to jeden z czynników, dlaczego moje wyniki w ostatnim czasie wyglądają, jak wyglądają. Nie jest to jednak coś, co uniemożliwiłoby mi jazdę, czy w jakiś sposób blokowało psychicznie.

Awizowane składy Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sprawdź, jakie dwie zmiany, poza powrotem Michaela Jepsen Jensena, są w składzie w porównaniu z meczem z 21 maja Awizowane składy Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sprawdź, jakie dwie zmiany, poza powrotem Michaela Jepsen Jensena, są w składzie w porównaniu z meczem z 21 maja

Czy w trakcie jazdy ten ból jest mocno odczuwalny?

To skomplikowane. Czasem bardzo to czuję, a czasem jest OK. To zależy od sytuacji. Trochę siedzi to też w mojej głowie. Nie chcę, by to źle wybrzmiało, bo nie jest to żadna blokada czy lęk. Podczas ostatniego meczu w Gdańsku tor był bardziej wymagający niż zwykle. Normalnie jeśli nawierzchnia jest trudna i są w niej dziury to uważam, że bardzo dobrze sobie radzę w takich warunkach. Teraz mam z tym trochę problem. Bardzo się cieszę, bo pomimo słabszego dorobku punktowego, udało się pomóc drużynie wygrać i to z bonusem.

Pańska kontuzja wydaje się bardzo złożona. Ile czasu potrwa powrót do pełnej sprawności?

Lekarz powiedział, że bez ścigania powinienem mieć rękę w gipsie przez 6 tygodni. Ja w zasadzie nie miałem jej w nim wcale. Nosiłem specjalny temblak, który mogłem zdejmować, co pozwoliło na leczenie i rehabilitację, by przyspieszyć proces gojenia. Lekarz powiedział, że po tych 6-ciu tygodniach w gipsie potrzeba by 2-3 miesięcy, by móc w pełni obciążać dłoń. Zdecydowałem się jednak wrócić po 2 tygodniach, bo bardzo chciałem pomóc drużynie. Może punktowo nie wyglądało to najlepiej, ale bardzo pomagałem kolegom w parkingu. Jeżdżę w specjalnym ochraniaczu na dłoń, który sprawia, że mam siłę w innych palcach. Bez niego jazda byłaby niemożliwa.

Trzygodzinny żużel w Gdańsku - relacja. Sprawdź wyniki zawodników Zdunek Wybrzeża na torach w Danii i Anglii Trzygodzinny żużel w Gdańsku - relacja. Sprawdź wyniki zawodników Zdunek Wybrzeża na torach w Danii i Anglii

Po powrocie na tor za wyjątkiem kwalifikacji do GP Challenge, pana wyniki na pewno nie są satysfakcjonujące. Co jest tego powodem?

W trakcie, gdy miałem przerwę od ścigania to pogoda uległa znacznej poprawie. Z uwagi na kontuzję nie miałem zupełnie czasu potrenować. Potrzebuję tego, by poczuć, jak zachowują się moje motocykle. Do Gdańska "wpadłem" z marszu. Wiem już, na co muszę zwrócić uwagę przed kolejnymi meczami domowymi, by wyeliminować problemy. Podczas spotkania z PSŻ, moje motocykle nie były tak szybkie na dojeździe do pierwszego łuku, jak na początku sezonu. Oczywiście, może mieć na to wpływ sytuacja z dłonią i reakcją, ale uważam, że podczas większości startów najszybciej puszczam sprzęgło, ale motocykl po prostu nie rozpędza się tak, jak powinien na dojeździe.

Jestem po całkiem udanym meczu w Danii, gdzie udało mi się rozwiązać kilka problemów. Był nim zapłon. Gdyby nie on, wygrałbym dwa wyścigi. Wtedy wyglądałoby to jeszcze lepiej. Cały czas się staram i robię wszystko, co w mojej mocy.

Sprawdź, jak jeździli żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk na zagranicznych torach 5 i 6 czerwca Sprawdź, jak jeździli żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk na zagranicznych torach 5 i 6 czerwca

Mówi pan o pogodzie. Rzeczywiście robi się teraz bardzo ciepło. Czy nie obawia się pan powrotu sytuacji z poprzednich sezonów, gdzie latem miał pan spore problemy sprzętowe?

Nie, nie martwię się tym ponieważ wcześniej była to wina zapłonu. Teraz używam nowego układu zapłonowego, który jest cyfrowy. Co ciekawe, teraz pozostali żużlowcy zaczynają mieć z nim jakieś problemy, a ja to samo miałem w środę w Danii. Mam nadzieję, że uda się z tym uporać. To frustrujące. Wierzę, że gdy z powrotem wejdę w tym rytm meczowy, to wszystko się ułoży. Mam nadzieję, że uda się to już w ten weekend. Jeśli nie, to planuję potrenować w poniedziałek w Szwecji, by zdiagnozować problem. Od wtorku do czwartku będę miał zawody, a w piątek chce przyjechać do Gdańska i również tu "pokręcić" trochę kółek. Jestem pewny, że nie wyglądałoby to tak, gdybym nie miał tej przerwy.

Przeczytaj poprzedni wywiad z Michaelem Jepsenem Jensenem Przeczytaj poprzedni wywiad z Michaelem Jepsenem Jensenem

W niedzielę czeka was wyjazd na trudny teren do Landshut, gdzie tor jest bardzo specyficzny i sprzyja gospodarzom. Czy wierzy pan, że Wybrzeże stać będzie na zwycięstwo?

Na pewno stać nas na to. Nie widzę powodu, byśmy nie mogli powalczyć tam o pełną pulę. Będzie to dla mnie pierwszy występ na tamtejszym torze, więc będąc szczerym nie wiem czego się spodziewać. Czasami jednak bywa tak, że ten pierwszy raz jest najlepszy. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało na miejscu. Mamy bardzo dobrą atmosferę w drużynie. Postaram się wypaść jak najlepiej, pomimo tego, że ostatnie mecze nie były w moim wykonaniu najlepsze. Wszyscy chcemy wygrywać, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, kto zdobywa najwięcej punktów, na koniec liczy się, byśmy przywieźli ich więcej niż przeciwnicy.

Sprawdź, który żużlowiec urodziny spędził w...warsztacie Sprawdź, który żużlowiec urodziny spędził w...warsztacie

Awizowane składy na mecz 11.06.2023
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

1. Daniel Kaczmarek
2. Keynan Rew U24
3. Michael Jepsen Jensen
4. Oskar Kołak
5. Nicolai Klindt
6. Miłosz Wysocki
7. Seweryn Orgacki
8.

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smolinski
11. Marius Hillebrand
12. Kim Nilsson
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Bloedorn
16.

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret
Komisarz techniczny: Grzegorz Sokołowski


Zdunek Wybrzeże Gdańsk - InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny żużlowcom i menedżerowi Zdunek Wybrzeże Gdańsk - InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny żużlowcom i menedżerowi

Po spotkaniu w Landshut nadejdzie seria trzech domowych meczów z rzędu. To dobra czy zła nowina? Pytam, bo w tym roku lepiej radzicie sobie na wyjeździe, a domowy tor wciąż zdaje się sprawiać problemy

Mam nadzieję, że te problemy, które mieliśmy poprzednio zostaną wyeliminowane. To dobrze, że będziemy mieć trzy mecze z rzędu w Gdańsku i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej dograć się z torem i sprzętem.Na koniec chciałem pana zapytać o sytuację w ligowej tabeli w tym sezonie. Rozgrywki są bardzo wyrównane, a różnice tak małe, że można albo walczyć o czołowe miejsca i udział w play-off, a za chwilę bić się o utrzymanie.

Rzeczywiście w tym roku liga jest bardzo ekscytująca. Właściwie każdy może wygrać z każdym. O to przecież chodzi w żużlu, czy ogólnie sporcie. Szczerze to nie zwracam za bardzo uwagi na tabelę. Skupiam się tylko na naszej postawie i tym, by klub radził sobie jak najlepiej. Naszym celem pozostaje awans do play-off. Jak już się tam znajdziemy to wszystko może się wydarzyć.

Zawodnik

Michael Jepsen Jensen

Michael Jepsen Jensen

ur.
1992
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Wybrzeża

Texcom Stal Rzeszów
67% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
33% Texcom Stal Rzeszów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Marcin Guyfd 10 30 80%
5 Piotr MATYSIAK 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 11 8 0 3 ++84 19
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 7 0 4 ++119 18
3 Innpro ROW Rybnik 10 7 0 3 ++24 17
4 Cellfast Wilki Krosno 11 6 0 5 -10 15
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 11 6 1 4 -4 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 4 0 7 -42 9
7 Texom Stal Rzeszów 11 4 0 7 -40 8
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 10 0 1 9 -131 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 11 kolejki

  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 60:30 (pierwszy mecz 27:21, bonus dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz)
  • Texom Stal Rzeszów - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 38:52 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesy Ostrów Wlkp.)
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Cellfast Wilki Krosno 44:46 (pierwszy mecz 35:55, bonus dla Cellfast Wilki Krosno)
  • Innpro ROW Rybnik - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36 (pierwszy mecz 50:39, bonus dla Innpro ROW Rybnik)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań
67% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
32% #OrzechowaOsada PSŻ Poznań

Relacje LIVE

Najczęściej czytane