• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk mecz opóźniony. Timo Lahti wierzy w wygraną

Damian Konwent
7 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 12:56 (8 maja 2022)

Energa Wybrzeże - żużel

Timo Lahti w barwach Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojedzie po raz drugi. Timo Lahti w barwach Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojedzie po raz drugi.

- Chciałbym awansować do fazy play-off. Musimy zapomnieć o początku. Jeśli będziemy drużyną, to wierzę, że uda nam się zrealizować ten cel. Potencjał na pewno jest. Bardzo chcemy wygrać to spotkanie - mówi nam Timo Lahti przed meczem z bawarskim Landshut Devils, które rozpocznie się na wyjeździe w niedzielę, 8 maja, o godz. 16. Spotkanie zostało opóźnione w związku z opadami deszczu.Trans MF Landshut Devils. Poznaj lepiej żużlową drużynę z BawariiAktualizacja, 8.05.2022, godz. 12:56

Mecz w Bawarii został opóźniony o 2 godziny. Ma rozpocząć się o 16. Po nocnych opadach deszczu trwają prace na torze. Obie drużyny czekają aż warunki pozwolą, aby zacząć rywalizację. Także czekamy my. Na początek relacji live zapraszamy od 15:45.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

8 maja 2022, godz. 16:00
One Solar Arena Flugplatzstrass
3 pkt.
Landshut Devils
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

63% 149 typowań Landshut Devils
1% 2 typowania REMIS
36% 84 typowania ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneDamian Konwent: W niedzielę będziecie walczyć z niemieckim Landshut Devils. Zdaniem wielu będzie to przełomowe i kluczowe dla waszych losów spotkanie. Jako drużyna również podchodzicie w ten sposób do tego starcia? Zdajecie sobie sprawę, że porażka znacznie skomplikuje waszą sytuację?

Timo Lahti: Zdajemy sobie sprawę z położenia, w którym jesteśmy. Bardzo chcemy wygrać to spotkanie i wierzymy, że to będzie nasz pierwszy wspólny triumf.

Sprawdź awizowane składy na mecz Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże GdańskMoże pan zapewnić, że zaprezentuje się lepiej niż w czwartek, gdy w Szwecji zdobył pan tylko dwa punkty z bonusem? Co tam się stało i skąd tak niski wynik?

To był gówn... dzień. Jak najszybciej chce się podnieść i o nim zapomnieć. Dlatego cieszę się, że okazja nadarzy się już w niedzielę.

Znacznie lepiej poszło w debiutanckim meczu dla Wybrzeża, gdy zdobył pan 9 punktów. Można było czuć się zadowolonym po takim występie?

Zdecydowanie nie. Na pewno chciałbym pokazać się z lepszej strony w Landshut, a jest ku temu potencjał.

Sprawdź wyniki żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk w ćwierćfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski i nie tylkoDlaczego nie dostał pan prawdziwej szansy w Łodzi? Po ostatnim spotkaniu Orła widać, że mógł być pan mocnym punktem tego zespołu.

Nie wiem, jak to skomentować, bo tak naprawdę nie znam przyczyny.

Czego możemy się zatem spodziewać po panu w tym sezonie w barwach Wybrzeża?

Myślę, że mogę być mentalnym wsparciem dla zespołu. Jeżdżę w Polsce od kilku lat, znam warunki, więc chciałbym wnieść wiele dobrego. W każdym meczu daję z siebie wszystko, cały czas staram się rozwijać i nie inaczej jest po dołączeniu do Wybrzeża.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wzmocnione. Ile kosztowało wypożyczenie?Landshut Devils - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK, niedziela, 8 maja, godz. 14

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK:

1. Wiktor Trofimow
2. Rasmus Jensen
3. Timo Lahti
4. Adrian Gała
5. Jakub Jamróg
6. Kamil Marciniec
7. Marcel Krzykowski
8.

Trans MF Landshut Devils
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Haertel
11. Erik Riss
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Bloedorn
16.

Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Paweł Stangret


Z jakimi celami dołączał pan do Wybrzeża?

Chciałbym awansować do fazy play-off. Musimy zapomnieć o początku. Jeśli będziemy drużyną, to wierzę, że uda nam się zrealizować ten cel. Potencjał na pewno jest.

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43. Przeczytaj relację, wystaw oceny żużlowcom i menadżerowiPorozmawiajmy trochę o pańskim życiu. Jest pan wielokrotnym mistrzem Finlandii, ale tak naprawdę żużel nie jest najpopularniejszą dyscypliną sportu w tym kraju. Dlaczego więc motocykle?

Moja cała rodzina uwielbia sporty rajdowe. Moi dziadkowie kochają motoryzację, auta. Mój ojciec i brat śledzili żużel w latach dziewięćdziesiątych. Mi również się spodobało, więc chciałem spróbować. Szybko zrozumiałem, że to jest to, co chciałbym robić.

To ciekawe, bo wydawało mi się, że Finowie żyją skokami narciarskimi. Zresztą zdaje się, że jeden z kompleksów Salpausselka położony jest niedaleko pańskiej rodzinnej miejscowości.

Tak, to prawda. Jednak w naszym kraju od skoków bardziej popularny jest hokej na lodzie. Ja również trenowałem tę dyscyplinę, ale jako 15-latek postawiłem na żużel.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk się podnieśli? Czy to już powód do optymizmu?Co można powiedzieć o żużlu, stadionach, torach, generalnie całej organizacji w Finlandii?

Zdecydowanie różni się od tego, co jest w Polsce. Tak naprawdę przez wiele lat nie było nawet żadnej ligi. Teraz to wygląda lepiej, ale wciąż jest daleko od tego co jest w innych częściach Europy.

Domyślam się, że przez to było panu trudniej, bo o ile w Szwecji czy Danii jest sporo żużlowców, tak w Finlandii początki nie mogły być łatwe.

Trenowałem obok domu, bo to było jedyne rozwiązanie. Dopiero z czasem zdecydowałem, że spakuje się w samolot i polecę do innego kraju, jeśli chcę coś osiągnąć. To była jedyna droga, aby robić to, co kocham.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
94% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane