• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Laser burta w burtę

Arkadiusz Dawidowski
16 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasie Laser w ostatnich dwóch dniach regat Idea Gdynia Sailing Days. Po dzisiejszych wyścigach różnice punktowe w czołówce są bardzo małe. Na prowadzenie w klasie 730 wysunął się Przemysław Tarnacki, który wygrał dziś wszystkie cztery starty.

Trzeci dzień regat Idea Gdynia Sailing Days dobiegł końca. W klasach Finn, Laser, Europa, 470 i 730 rozegrano po cztery wyścigi, a w klasach Mistral K i Mistral M, Splash i Tornado po trzy starty.

W Finie Mateusz Kusznierewicz wygrał siódmy i ósmy wyścig i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji nad Wacławem Szukielem i Rafałem Szukielem. Czwarty jest Piotr Wojewski.

W klasie Laser po ośmiu wyścigach nadal prowadzi Białorusin Alexandr Mumyga. Drugi jest Artur Wilandt. Na trzecią pozycję awansował Białorusin Sergei Desukevich, a na czwartą Yuri Orlov z Ukrainy. Piąty jest Patryk Kuczys-Lutomski, szósty - Norbert Wilandt, a siódmy brat naszego najlepszego laserowca - Maciej Grabowskiego - Jacek. Rywalizacja w tej klasie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ różnice punktowe w czołówce są niewielkie.

W nieolimpijskiej klasie Splash, która dopiero raczkuje w naszym kraju, prowadzi gdynianin Filip Donarski przed Filipem Pietrzakiem i Piotrem Mrowińskim. W klasie 470 podczas Idea Gdynia Sailing Days dominują Rafał Sawicki i Paweł Nowakowski. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmują Białorusini Sergei Bartoshevich i Egor Petrovich, a trzecie Ukraińcy Konstantin Datsenko i Pavel Kzajniev.

W klasie Europa po ośmiu wyścigach nadal prowadzi Białorusinka Tatiana Drozovskaya. Druga jest prowadząca po wczorajszym dniu Monika Bronicka, a trzecia - Litwinka Gintare Volungeviciute.

W windsurfingowej w klasie Mistral wśród pań po siedmiu wyścigach prowadzi wciąż Agata Brygola. Drugie i trzecie miejsce zajmują także Polki: Anna Graczyk i Anna Gałecka. Na czwarte miejsce awansowała wicemistrzyni olimpijska z Sydney - Niemka Amelie Lux. Piąta jest Marzena Okońska. Wśród panów wygrywa Piotr Myszka, który wyprzedza w klasyfikacji Przemysława Miarczyńskiego i Miłosza Wójcika.
W klasie 730, startującej na akwenie Rafinerii Gdańskiej, wszystkie cztery dzisiejsze wyścigi wygrał Przemysław Tarnacki z Fundacji Sportów Żeglarskichi awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Drugi jest jacht Zbigniewa Kanii ze Spójni Warszawa, a trzeci Zbigniew Gutkowski z Volkswagen Yacht-Race Team.
Arkadiusz Dawidowski

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane