• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złoto Grabowskiego w MP

jag.
14 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Pomorscy żeglarze zdominowali mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie Laser. Na uwagę zasługuje zwłaszcza osiągnięcie Macieja Grabowskiego. Żeglarz YKP Gdynia zdobył w Trzebieży złoty medal wśród seniorów po raz ósmy z rzędu!

Na wodach Zalewu Szczecińskiego w czterodniowych regatach rywalizowało 38 zawodników o medale krajowego championatu seniorów, młodzieżowców i juniorów. Grabowski nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Ubiegłoroczny mistrz Europy wygrał sześć z dziewięciu wyścigów, dwukrotnie finiszował na drugim miejscu, a w najsłabszym starcie osiągnął metę jako trzeci! Zatem Maciek, który ten rok poświęcił przede wszystkim na naukę, aby ukończyć studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim, nic nie stracił ze sportowej klasy.

- Wyścigi rozgrywane były przy słabym i średnim wietrze, którego prędkość wahała się od 3 do 9 węzłów. To stawiało przed zawodnikami duże wymagania. Należało być cały czas maksymalnie skoncentrowanym, wnikliwie obserwować akwen i nieustanie modyfikować taktykę żeglowania. Maciek potwierdził nieprzeciętne umiejętności, co napawa optymizmem przed zblizającymi się regatami - testem olimpijskim w Atenach i mistrzostwami świata w USA - podkreśla Tomasza Chamera, trener główny PZŻ.

Wicemistrzem Polski seniorów został Artur Wilandt (Zatoka Puck), brązowy medal zdobył Marcin Rudawski (AZS UW Warszawa), na czwartym miejscu uplasował się Patryk
Lutomski
(Arka Gdynia), a szósty był Jacek Grabowski (YKP Gdynia).

Wśród młodzieżowców Wiland otrzymał złoto, Rudawski - srebro, a Lutomski - brąz. Podczas dekoracji juniorów na podium stanęli tylko pomorzanie: 1. A.
Wilandt, 2. Karol Porożynski (ChKŻ Chojnice), 3. Norbert Wilandt (Zatoka).
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane