Lechia Gdańsk - Chemik Bydgoszcz 3:1

Tomasz Łunkiewicz
8 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Kolejne trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Biało-zieloni przy ul. Traugutta pokonali Chemika Bydgoszcz 3:1 (3:0).

1:0 Melaniuk (19), 2:0 Brede (20), 3:0 Melaniuk (38), 3:1 Korecki (75).
Lechia: BIECKE - Matuk, Gąsiorowski, ŻUK - Radoń, Brede, PIETROŃ Ż (46 Borkowski), Wojciechowski, Biskup (89 LODA) - MELANIUK, Kazubowski Ż (72 KAWA). Trener: Kaczmarek.

Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy. Goście przetrzymali pierwsze minuty i sami zaczęli grać bardziej ofensywnie. Mecz toczący się przy padającym deszczu nie był ciekawym widowiskiem. Gdańszczanie grali słabo do piętnastej minuty.

W 17 min Kazubowski uderzył obok bydgoskiej bramki. Sto dwadzieścia sekund później pierwszą okazję mieli goście. Olszewski z rzutu wolnego trafił prosto w Bieckego. Po chwili było 1:0 dla biało-zielonych. Gospodarze przeprowadzili szybką akcję. Z lewej strony dośrodkował Kazubowski. Golkiper Chemika spóźnił się z interwencją, o co miał do niego pretensje trener bydgoszczan. Melaniuk wepchnął piłkę do siatki. Kibice nie skończyli jeszcze fetować pierwszego gola, kiedy stadion ponownie eksplodował radością. Po uderzeniu Kazubowskiego do piłki na lini pola karnego doszedł Brede i płaskim strzałem pokonał Gajewskiego. To pierwsze trafienie Brede w barwach Lechii.

Szybko zdobyte bramki rozochociły kibiców, którzy zaczęli domagać się kolejnych goli. W 32 min ładnie z wolnego uderzył Wojciechowski, ale jego strzał obronił bramkarz Chemika. Szanse na podwyższenie wyniku mieli również Melaniuk i Biskup. W 38 min biało-zieloni przechwycili piłkę w środku boiska i ruszyli z szybką kontrą. Po dośrodkowaniu Biskupa Wojciechowski uderzył w poprzeczkę, ale na miejscu był Melaniuk, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Napastnik Lechii miał szansę na trzecią bramkę. W ostatniej chwili obrońca Chemika zdjął mu piłkę z nogi.

W przerwie zastanawiano się ile bramek strzelą jeszcze biało-zieloni. Ale w drugiej połowie podopieczni Marcina Kaczamarka zaczęli grać bardziej zachowawczo. Coraz śmielej poczynał sobie Chemik. Ataki bydgoszczan zokończyły się powodzeniem. W 75 min, po błędzie Bieckego, który wybił piłkę tuż pod nogi Koreckiego, goście uzyskali pierwszą bramkę. W 82 min, po uderzeniu Świerblewskiego futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.

- Cieszę się z trzech punktów - powiedział nam Marcin Kaczmarek. - Pierwsza połowa była dobra. W szatni uczulaliśmy zawodników, by nie poddawali się psychozie wyniku. Niestety niektórzy za wcześnie uwierzyli w zwycięstwo. Jestem zadowolony, że dwójka napastników, którzy w sumie nie mają 40 lat, rozmontowała dobrą obronę Chemika - dodał szkoleniowiec biało-zielonych.

Fachowym okiem
Roman Korynt
: - Trzy punkty cieszą, ale gra była nierówna. Do przerwy Lechia grała koncertowo. Gra była szybka, były przerzuty. Tak grającą Lechię chcielibyśmy widzieć częściej. Po przerwie coś się stało. Tempo spadło. Nasza drużyna grała słabo. Lepiej jednak wygrać po słabym meczu niż przegrać po dobrym. Pod koniec spotkania trochę zacząłem drżeć. Zastanawiałem się czy nie powtórzy się historia z meczu z Toruniem. Wtedy też było 3:1 i skończyło się remisem. Brakuje mi zawodnika, który pokierowałby grą obronną. To kolejny mecz, w którym drużyna w końcówce spisuje się słabiej. Czegoś brakuje - może doświadczenia. Pochwalić należy trenera, który kilka razy w trakcie meczu podszdł do linii i krzyknął. Tak trzeba prowadzić drużynę. Nie tylko w przerwie, ale również w trakcie gry. Najważniejsze, że wygrali.

Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 3:6 (2:5), Tarnogrodzki (10, 52), Pawłowski (36) - Muzyczuk (5), Gosik (14), Polakowski (21), Halaburda (26), Dubiela (30-karny), Chwastek (55).
Tur Turek - Toruński KP 2:1 (1:0), Nawrocki (26), Kanclerowicz (90) - Świderek (66). Czerwona kartka: Hanczewski (2Ż 45, Toruński KP).
Flota Świnoujście - Lech II Poznań 2:1 (0:1), Noga (47), Baran (89) - Buzała (17). Czerwone kartki: Niewiada (14 2Ż, Flota), Czarnecki (55 2Ż, Lech II).
Pogoń II Szczecin - Unia Janikowo 0:4 (0:2), Suchomski (39), Ciesielski (40), Mikołajczak (72), Filipek (88).
Amica II Wronki - Odra Chojna 5:0 (2:0), Nowak (10), Lisowski (44), Dereżyński (65, 82), Łudziński (70).
Unia Tczew - Obra Kościan 3:0, Lechia Gdańsk - Chemik Bydgoszcz 3:1, Warta Poznań - Kaszubia Kościerzyna 2:1
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (14)

• FAN

a ilu bylo kibicow na lechii podobno chodzi po 5 tys co mecz :):):)

• 0 0

• Ciekawosc...............................

Nie badz taki ciekawy bo kociej mordy dostaniesz sledziu,gwarantuje ze jest nas wiecej niz was.

• 0 0

• Kibice

Primo ,czyżby ilość widzó była tajemnicą ?
    Nie zachowuj się jak beton, przynosisz wstyd Lechii.

• 0 0

• Due

ty też jesteś śledziem?
    A kibiców bylo tyle ile trzeba> Kto mial ochote to przyszedl.Nikt nikogo na sile przez plot nie przerzucal by zrobic frekwencje.Podrowienia dla sympatykow LECHII :-)

• 0 0

• dziś pytanie - dziś odpowiedź :)

Mimo lejącego przez cały dzień deszczu, około 2000 fanów przyszło oglądać zmagania gdańskiej Lechii, znajdującej się aktualnie w środku trzecioligowej tabeli.

Dzień wcześniej tradycyjnie na bardzo gościnnym stadionie Bałtyku występowała inna gdyńska drużyna. Mimo dogodnej jak na piłkarskie widowisko godziny spotkania, grze przy sztucznym oświetleniu i sprzyjającej aurze - zmagania drużyny znajdującej się na miejscu premiowanym bezpośrednim awansem do piłkarskiej ekstraklasy oglądało ledwie 3500 widzów.

• 0 0

• i znowu odpuścili sobie końcówkę...

na szczęście tym razem skończyło się happy-end'em

• 0 0

• niejestem z gdyni

2000 to porażka. i niespodziewam sie zeby przychodzilo wiecej nawet po awansie. ewentualnie na pierwszych kilka meczy