• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk. Dyrektorka generalna zwolniona po zabraniu głosu w sprawie finansów

Jakub Krysiewicz
9 lipca 2024, godz. 16:00 
Opinie (268)
aktualizacja: godz. 12:00 (10 lipca 2024)

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk rozpocznie ligowy sezon w piątek, 19 lipca. W pierwszym meczu biało-zielonych czeka wyjazdowy mecz z wicemistrzem Polski - Śląskiem Wrocław. Lechia Gdańsk rozpocznie ligowy sezon w piątek, 19 lipca. W pierwszym meczu biało-zielonych czeka wyjazdowy mecz z wicemistrzem Polski - Śląskiem Wrocław.

Na dziesięć dni przed rozpoczęciem ligowego sezonu w Lechii pojawia się wiele znaków zapytania. Brak sponsora, zaległe wypłaty, kara od FIFA - to tematy, które nie znikają z ust kibiców biało-zielonych. - Jak jest? Niełatwo. Proces licencyjny był i nadal jest bardzo wymagający pod kątem formalnym, jak i finansowym - informuje dyrektorka generalna klubu Magdalena Urbańska. W środę poinformowano o tym, że Urbańska została zwolniona z Lechii.

Aktualizacja, 10 lipca godz. 12

Magdalena Urbańska zwolnionaDzień po opublikowanym przez Magdalenę Urbańską wpisie poinformowano, że dyrektorka generalna została zwolniona. Jak jednak informuje klub, powodem miał nie być wpis, a wpłynąć na tę decyzję miały różne czynniki, w tym zła reputacja wśród kibiców biało-zielonych oraz utrudnianie pracy w klubie.

Lechia Gdańsk zatrudniła nowych dyrektorów na kluczowych stanowiskach w klubie Lechia Gdańsk zatrudniła nowych dyrektorów na kluczowych stanowiskach w klubie

Urbańska pracowała w Lechii od września 2023 roku. Została zatrudniona w tym samym czasie, co dyrektor marketingu i sprzedaży Michał Fijałkowski, który później pełnił również obowiązki rzecznika prasowego.

Awans wiele kosztowałJak mówi dyrektorka generalna Lechii, wiele porządków pod względem finansów, które klub wprowadzał w sezonie 2023/24 było jeszcze efektem przeszłości. Najważniejszym celem był przede wszystkim awans.

- Cały sezon 2023/2024 porządkowaliśmy sytuację finansową, w większości po przeszłości. Równocześnie klub starał się stworzyć jak najlepsze warunki dla drużyny w walce o awans - nadrzędny cel, który przyświecał wszystkim. Tu ukłony dla firm współpracujących, które są z klubem, pomimo niełatwej sytuacji finansowej i wierzą, tak jak my, że naszą, wspólną ciężką pracą, Lechia ustabilizuje swoje finanse - pisze na portalu X Magdalena Urbańska.


Brak możliwości zatrudnienia nowych pracownikówAktualnie trwa proces zamykania ubiegłego sezonu, a w klubie - jak informuje Urbańska - obowiązki trzech osób wykonuje jedna. Lechia miała wiele zainwestować w to, by wywalczyć awans do ekstraklasy, co sprawia, że nie ma w tym momencie możliwości zatrudnienia nowych osób.

- Obecnie jest jeszcze bardziej intensywnie i trwa moment wymagający dużego nakładu pracy (zamykamy sezon 2023/2024 i rozpracowujemy kolejny), gdzie np.: obowiązki trzech osób wykonuje jedna (nie mam tu na myśli ani sprzedaży, ani komunikacji). Dlaczego? Bo obecnie nie możemy pozwolić sobie na to, aby zatrudniać. Dlaczego? Bo awans w trakcie jednego sezonu był także znaczącą inwestycją - mówi dyrektorka generalna Lechii.

Lechia Gdańsk ukarana przez FIFA. Spóźnia się z płatnościami. Zakaz transferów Lechia Gdańsk ukarana przez FIFA. Spóźnia się z płatnościami. Zakaz transferów

Zaległości w wynagrodzeniachKolejną kwestią, którą poruszyła Magdalena Urbańska, jest sprawa związana z zaległościami w wynagrodzeniach. Jak informuje, te dotyczą umów B2B, a pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę, otrzymują swoje wynagrodzenia regularnie. Zapewnia jednak, że mimo tego, że większość osób w klubie ma problem z brakiem stabilizacji finansowej, ciężko pracują nad regulacją.

- Umowy o pracę są wypłacane regularnie, tu nie ma zaległości. Pozostałym pracownikom oraz współpracownikom, w poniedziałek, 8 lipca została wypłacona jedna pensja. Obecnie, formalnie mamy zaległość w wynagrodzeniu B2B - za maj. Pracujemy, kiedy nie jest łatwo i większość w klubie boryka się z brakiem stabilizacji finansowej - mówi.


Brak sponsoraGłośno wśród kibiców jest także w sprawie braku sponsora. Wcześniej współpracy odmówiła Energa, jednak jak informuje dyrektorka generalna klubu, dział marketingu stale pracuje nad kolejnymi potencjalnymi współpracami.

- Zapytacie, gdzie są sponsorzy. Energa odmówiła współpracy, co mogliście przeczytać wcześniej w mediach. Dział marketingu i sprzedaży pracuje nad kolejnymi. Czekamy na efekty - zapowiada Urbańska.
Lechia Gdańsk z problemami w ofensywie. Brakuje zdolnych do gry napastników Lechia Gdańsk z problemami w ofensywie. Brakuje zdolnych do gry napastników

"Wierzymy w to, co robimy"Magdalena Urbańska podsumowuje, że obecna sytuacja nie wynika z braku kompetencji, a możliwości, które zostają po zrealizowaniu najważniejszych celów. Gwarantuje, że pracownicy klubu robią, co w ich mocy oraz zachęca do wspierania zawodników podczas zbliżających się spotkań ligowych.

- Rozumiem, że najłatwiej jest stwierdzić brak kompetencji, aczkolwiek skupiamy się na tym, co kluczowe dla operacyjności klubu. (...) Razem trzymajmy kciuki za Lechię oraz chłopaków, aby dobrze weszli w nowy sezon. My ze swojej strony możemy zagwarantować determinację w naszej pracy, bo wierzymy w to, co robimy - kwituje.

Typowanie wyników

19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
3 pkt.

Zyskaj +1 pkt, ale możesz też stracić -3 pkt

Zaznaczenie tej opcji podczas typowania skutkuje tym, że w przypadku trafienia rozstrzygnięcia zostanie przyznany dodatkowy 1 punkt, jednakże jeśli nie uda się poprawnie wytypować takiego spotkania zostaną odjęte aż 3 punkty.

Korzystanie z tej opcji jest nieobowiązkowe i jest dodatkowym elementem strategii pozwalającym na uzyskanie dodatkowych punktów. Sugerujemy z niej korzystać tylko w przypadku gdy jesteśmy pewni proponowanego rozstrzygnięcia, w przeciwnym wypadku możemy być narażeni na straty punktowe.

Jak typują inni?

41% 195 typowań Śląsk Wrocław
26% 122 typowania REMIS
33% 158 typowań Lechia Gdańsk

Twoje dane

Jakub Krysiewicz

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (268)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Cracovia 0 0 0 0 0:0 0
1 GKS Katowice 0 0 0 0 0:0 0
1 Górnik Zabrze 0 0 0 0 0:0 0
1 Jagiellonia Białystok 0 0 0 0 0:0 0
1 Korona Kielce 0 0 0 0 0:0 0
1 Lech Poznań 0 0 0 0 0:0 0
1 Lechia Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
1 Legia Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
1 Motor Lublin 0 0 0 0 0:0 0
1 Piast Gliwice 0 0 0 0 0:0 0
1 Pogoń Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
1 Puszcza Niepołomice 0 0 0 0 0:0 0
1 Radomiak Radom 0 0 0 0 0:0 0
1 Raków Częstochowa 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Mielec 0 0 0 0 0:0 0
1 Śląsk Wrocław 0 0 0 0 0:0 0
1 Widzew Łódź 0 0 0 0 0:0 0
1 Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK (piątek, godz. 20:30)
 • piątek
 • Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice
 • sobota
 • GKS Katowice - Radomiak Radom
 • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce
 • niedziela
 • Cracovia - Piast Gliwice
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze
 • Motor Lublin - Raków Częstochowa
 • poniedziałek
 • Stal Mielec - Widzew Łódź

Ostatnie wyniki Lechii

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane