Lechia Gdańsk - Neftchi Fergana 1:0. Wygrany sparing z 5. drużyną Uzbekistanu

Jacek Główczyński
26 stycznia 2024, godz. 16:55
Opinie (30)

Szymon Grabowski w sparingu z Neftchi Fergana sprawdził 21 piłkarzy z 25, których zabrał na zgrupowanie do Turcji. Szymon Grabowski w sparingu z Neftchi Fergana sprawdził 21 piłkarzy z 25, których zabrał na zgrupowanie do Turcji.

Lechia Gdańsk pokonała Neftchi Fergana 1:0 (0:0) w drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. w meczu z pięciokrotnym mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem Uzbekistanu, który ostatni sezon ukończył na 5. miejscu, trener Szymon Grabowski sprawdził 19 piłkarzy. Jedynego gola strzelił Dawid Bugaj, choć były okazje i na następne trafienia.

Bramka:
Bugaj 71

LECHIA (pierwsza połowa): Sarnawski - Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur - Żelizko, Neugebauer - Mena, Kapić, Sypek - Zjawiński

(druga połowa): Mikułko - Bugaj (75 Brzęk), Koperski, Olsson, Kałahur (75 Piła) - Żelizko, D'Arrigo - Mena (75 Sezonienko), Kapić, Chłań - Zjawiński (60 Bobcek)

Lechia Gdańsk na drugi sparing w Turcji stawiło się na boisko Ekodizayn Futbol Shalari w Belek. Szymon Grabowski nadal do dyspozycji ma tylko tych piłkarzy, których zabrał z Gdańska. Pole manewru jest ograniczone, gdyż z 25-osobowej kadry do gry nie są zdolni: Luis FernandezConrado.

Miły gest. Jakub Kałuziński zaprosił do swojego nowego klubu piłkarzy Lechii Gdańsk Miły gest. Jakub Kałuziński zaprosił do swojego nowego klubu piłkarzy Lechii Gdańsk

Lechia rozpoczęła niemal w optymalnym składzie na tę chwilę. Z podstawowych piłkarzy w wyjściowej "11" zabrakło tylko: Maksyma ChłaniaTomasa Bobcka.

Takie "11" były przygotowane przez Lechię Gdańsk na sparing z Neftchi Fergona. Ostatecznie nie wszyscy zawodnicy weszli do gry. Takie "11" były przygotowane przez Lechię Gdańsk na sparing z Neftchi Fergona. Ostatecznie nie wszyscy zawodnicy weszli do gry.
Mimo że byli przygotowali piłkarze, aby zagrać na dwie jedenastki, szkoleniowiec Lechii postanowił "skrócić" skład. Trzej zawodnicy rozegrali pełny mecz. To Elias Olsson, Iwan ŻelizkoRifet Kapić, który był kapitanem.

Szwed po raz kolejny zagrał 90 minut, choć początkowo mecz w takim wymiarze ze środkowych obrońców miał rozegrać Andrei Chindris. Rumun jednak nabawił się urazu i zdecydowano się, że to on nie wyjdzie na drugą połowę.

Szkoleniowiec Lechii skorzystał ostatecznie z 18 zawodników. W przerwie dokonał cztery zmianę, a kolejnych czterech graczy zaczął wymieniać, gdy minęła godzina gry.

Na przykład Filip Koperski znów był próbowany na środku obrony, a Dominik Piła kończył mecz jako lewy obrońca.

Lechia Gdańsk była drugim rywalem tego dnia dla Neftchi Fergana. Lechia Gdańsk była drugim rywalem tego dnia dla Neftchi Fergana.
O ile Lechia jest nadal na etapie, w którym jeszcze stara się grać na dwa składy, to Neftczi już wydłużył grę piłkarzy do typowych ligowych obciążeń. Dlatego na piątek, 26 stycznia klub z Uzbekistanu zakontraktował aż dwa sparingi.

Jeśli nie Luis Fernandez to kto? Lechia Gdańsk w sparingach wyłoni kapitana Jeśli nie Luis Fernandez to kto? Lechia Gdańsk w sparingach wyłoni kapitana

Sześć godzin wcześniej zagrał on z Yelimay Semey i przegrał z beniaminkiem kazachskiej elity aż 0:3. Była to pierwsza porażka Neftczi w Turcji. Wcześniej w starciach z rosyjskimi drużynami uzyskał: wygraną nad FK Leningradets 1:0 oraz remis z SKA Chabarowsk 1:1.

Przypomnijmy, że Nettczi to pięciokrotny mistrz i dwukrotny wicemistrz Uzbekistanu. W O'zbekiston Superligasi rozgrywki toczą się systemem wiosna - jesień, a zatem jest tam po sezonie. Ostatnie rozgrywki ukończył dopiero na 5. miejscu z bilansem: 11 zwycięstw 12 remisów, 3 porażki, bramki 33:18.

Jak widać ekipę Vitalija Lewczenki trudno jest pokonać, ale i ona niezbyt często wygrywa. Jednak Lechii udało się zdobyć zwycięskiego gola w 71. minucie. Po strzale z około 25. metra piłkę do siatki posłał obrońca Dawid Bugaj.

Lechia Gdańsk - sparingi zima 2024

Wygrana biało-zielonych mogłaby być wyższa. Chłań nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a strzały Tomasza NeugebaueraTomasa Bobcka trafił - odpowiednio - w w poprzeczkę i słupek.

Lechia Gdańsk nie wzmocni sztabu trenerskiego. Pracuje nad transferami Lechia Gdańsk nie wzmocni sztabu trenerskiego. Pracuje nad transferami

Dla Lechii był to trzeci, a drugi zaplanowany w Turcji sparing. Kolejna gra zaplanowana jest we wtorek, 30 stycznia, a rywalem będzie klub z Kazachstanu - Kyzył-Żar Petropawł, którego nazwa w transkrypcji angielskiej pisana jest jako Qyzyljar Petropavlovsk.