Lechia Gdańsk - Valmiera FC 2:1. Sparing dobrych znajomych. Kolejne kontuzje

Jacek Główczyński
2 lutego 2024, godz. 11:55
Opinie (34)

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Stal Rzeszów - LECHIA Gdańsk 4:2
Kacper Sezonienko (nr 79) ma powodu do zadowolenia. W sparingu z Valmierą zdobył gola i zaliczył asystę. Mniej szczęścia miał Tomasz Neugebauer (z prawej), który doznał kontuzji. Kacper Sezonienko (nr 79) ma powodu do zadowolenia. W sparingu z Valmierą zdobył gola i zaliczył asystę. Mniej szczęścia miał Tomasz Neugebauer (z prawej), który doznał kontuzji.

Lechia Gdańsk pokonała łotewski zespół Valmiera FC 2:1 (2:0) w czwartym sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Szymon Grabowski sprawdził 17 piłkarzy. Znów nie obyło się bez kontuzji. Gola i asystę zaliczył Kacper Sezonienko. Była to konfrontacja klubów, którzy mają szwajcarskich właścicieli, a jednocześnie są dobrymi znajomymi i latem ubiegłego roku przeprowadzili trzy transfery. Przeciwko byłym kolegom zagrali: Rifert Kapić i Iwan Żelizko, który strzelił... samobójczą bramkę.

Zjawiński 33, Sezonienko 38 - Żelizko 88 (samobójcza)

LECHIA: Sarnawski (64 Mikułko) - Brzęk (72 Bugaj), Koperski, Chindris, Piła - Neugebauer (28 Kapić), Żelizko - Sezonienko, D'Arrigo, Chłań (70 Sypek) - Zjawiński (64 Bobcek, 84 Borkowski)

Valmiera FC stała się popularnym klubem w Gdańsku latem ubiegłego roku. Właściciel mistrza Łotwy z 2022 roku - Ralph Oswald Isenegger to rodak oraz dobry znajomy Paolo Urfera, który został prezesem Lechii. Współpraca między Szwajcarami zaowocowała trzema transferami do biało-zielonych.

Lechia Gdańsk poinformowała o sytuacji finansowej klubu Lechia Gdańsk poinformowała o sytuacji finansowej klubu

W sparingu przeciwko byłym kolegom mogli się zaprezentować: Ukrainiec Iwan Żelizko i Bośniak Rifet Kapić. Nie grał Kolumbijczyk Carolina Mena, który narzekał na przeciążenia.

M.in. strata tych piłkarzy sprawiła, że Valmiera nie obroniła mistrzowskiego tytułu. Rozgrywki, powadzone systemem wiosna - jesień, zakończyła na 4. miejscu. Podopieczni Jurgisa Kalnsa z 36 meczów ligowych 14 wygrali, a po 11 zremisowali i przegrali, osiągając bilans bramkowy 47:40.

Obie drużyny są w innej fazie przygotowań. Łotewska drużyna w Turcji przebywa 4. dzień, a sparing z Lechią był jej pierwszym podczas zgrupowania. Natomiast Szymon Grabowski sprawdził podopiecznych podczas wyjazdu już po raz czwarty, ale nie udało mu się rozegrać dwóch spotkań, jak pierwotnie planowano. Piłkarzy było zbyt mało, aby tego dnia mierzyć się również ze słowackim Zemplinem Michalovce.

Lechia Gdańsk - sparingi zima 2024

Co gorsza w sparingu z Valmierą niespełna pół godziny grał Tomasz Neugebauer. Młodzieżowiec z powodu kontuzji łydki oddał zarówno miejsce w składzie jak i kapitańską opaskę Kapiciowi.

W drugiej połowie, mocno poturbowany opuścił boisko Bartosz Brzęk, który tym razem mógł się zaprezentować na swojej nominalnej pozycji prawego obrońcy. Natomiast Tomas Bobcek, który wszedł do gry w trakcie drugiej połowy, wytrzymał zaledwie 20 minut.

Łącznie szkoleniowiec biało-zielonych sprawdził 17 piłkarzy.

Lechia na przerwę zeszła z prowadzenie 2:0, gdyż dwa gole strzeliła w ciągu zaledwie 6 minut. Miedzy 33. a 38. minutą asystę i gola zaliczył Kacper Sezonienko.

Najpierw młodzieżowiec dograł piłkę do Łukasza Zjawińskiego, a następnie sam sfinalizował szybką akcję, w której uczestniczyli także Maksym ChłańLouis D'Arrigo.

Lechia Gdańsk odwołuje się. Sprawdź, co obiecuje i o co zarazem prosi dyrektor generalna klubu Lechia Gdańsk odwołuje się. Sprawdź, co obiecuje i o co zarazem prosi dyrektor generalna klubu

W drugiej połowie przeważali goście. Honorowego gola zdobyli w 88. minucie. Wyręczył ich były kolega. Antoniego Mikułkę pokonał... Żelizko.

Dla Lechii to trzeci wygrany sparing z rzędu, a niewiele zabrakło, aby był również trzecim bez straconego gola.