Lechia Gdańsk - Qyzyljar Pietropawłowsk (Kazachstan) 1:0. Awantury na boisku

30 stycznia 2024, godz. 15:00
Opinie (46)

Tomas Bobcek zapewnił Lechii Gdańsk drugie zwycięstwo w trzecim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Tomas Bobcek zapewnił Lechii Gdańsk drugie zwycięstwo w trzecim sparingu podczas zgrupowania w Turcji.

Lechia Gdańsk wygrała drugi sparing z rzędu podczas zgrupowania w Turcji. Znów skończyło się wynikiem 1:0 (1:0). Tym razem pokonana została 5. drużyna Kazachstanu - Qyzyljar Pietropawłowsk. Jedynego gola strzelił Tomas Bobcek. Trener Szymon Grabowski sprawdził 20 piłkarzy, a mecz kończył z siedmioma młodzieżowcami w składzie. Tego dnia trzeba było wykazać się nie tylko piłkarskimi umiejętnościami, gdyż na boisku zdarzały się... awantury.

Bramka:
Bobcek 30

LECHIA: Mikułko (63 Gutowski) - Piła, Koperski, Olsson (63 Brzęk), Kałahur (88 Bajko) - D'Arrigo (88 Borkowski), Żelizko (88 Kardaś) - Mena (63 Sypek) Neugebauer (46 Kapić), Chłań (63 Sezonienko) - Bobcek (63 Zjawiński)

Lechia Gdańsk trzeci sparing podczas zgrupowania w Turcji rozegrała w Limak Arcadia Atlantis Football Center. Qyzyljar Pietropawłowsk to 5. drużyna ubiegłorocznego sezonu w Kazachstanie. Rozgrywki trwają tam systemem wiosna - jesień. Zespół Ali Aliewa 11 meczów wygrał, 6 zremisował i 9 przegrał przy bilansie bramkowym 25:23.

Czy Lechia Gdańsk działa? Sprawdź, co na ten temat pisze dyrektor generalna oraz co z transferami i odwołaniem od kary PZPN Czy Lechia Gdańsk działa? Sprawdź, co na ten temat pisze dyrektor generalna oraz co z transferami i odwołaniem od kary PZPN

W sezonie 2022/23 ta drużyna była w tym samym koszyku co Lechia w losowaniu Ligi Konferencji Europy. Niespodziewanie wyeliminował Osijek (1:2, 2:0), a został wyeliminowany przez Apoel Nikozja (0:0, 0:1).

Sparing Lechia zaczęła źle, gdyż już w 2. minucie Antoni Mikułko musiał ratować drużynę przed stratą gola. Czym dłużej trwał mecz, to biało-zieloni dochodzili do coraz lepszych sytuacji.

Nim jednak o piłce odnotujmy zdarzenie z 6. minucie. Doszło do nerwowej atmosfery i przepychanek po tym, gdy ostro sfaulowany został Camilo Mena.

Kolumbijczyk za tę sytuacje wziął rewanż po pół godzinie od rozpoczęcia sparingi. To on zaliczył asystę przy goli Tomasa Bobcka. Natomiast akcję rozpoczął Tomasz Neugebauer, który nieco wcześniej sam mógł też zdobyć gola. Po tzw. centrostrzale młodzieżowca piłka trafiła w poprzeczkę.

"Lechia Gdańsk to materiał na Netflixa. Książka byłaby bestsellerem"

Jednak w przerwie to właśnie tylko Neugebauer został zmieniony. Szymon Grabowski zdecydował się na odważniejsze ustawienie w środku pola, gdyż w pierwszej połowi grało tam de facto trzech defensywnych pomocników. Na drugą połowę na pozycji nr 10 wyszedł Rifet Kapić.

Lechia Gdańsk - sparingi zima 2024

W tej odsłonie też mieliśmy na początku awanturę. Bobcek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Meny nie trafił w dobrej sytuacji na gola, ale i tak został poturbowany przez bramkarza.

Po niewiele ponad godzinie gry szkoleniowiec Lechii zdecydował się aż na pięć zmian, w tym wprowadził na boisko trzech młodzieżowców. Wejście do bramki Kacpra Gutowskiego oznaczało, że tego dnia wolne mieć będzie Bogdan Sarnawski, który dzień wcześniej skończył 29 lat.

Natomiast Bartosz Brzęk, podobnie jak na początku sezonu w Fortuna 1. Lidze, mógł się sprawdzić na pozycji środkowego obrońcy. Na jego nominalnej pozycji - prawej obronie grał z kolei nominalny skrzydłowy - Dominik Piła.

Lechia Gdańsk zwleka z zimowymi transferami. W ostatniej dekadzie były perełki Lechia Gdańsk zwleka z zimowymi transferami. W ostatniej dekadzie były perełki

Krótka ławka Lechii, brak nowych piłkarzy, wciąż przechodzący rekonwalescencje: Luis FernandezConrado oraz narzekający po ostatnim meczu na uraz Andrei Chindris to wszystko będzie stanowiło dla trenera Grabowskiego duże wezwanie 2 lutego. Na ten dzień gdańszczanie mają zaplanowane dwa sparingi, a to oznacza, że powinni zagrać na dwie jedenastki.

Na ostatnie minuty sparingu z Qyzyljar weszło trzech kolejnych młodzieżowców. Natomiast akcja dwóch piłkarzy, którzy dostali ponad kwadrans mogła przynieść drugiego gola. Kacper Sezonienko podawał, a Jakub Sypek skierował piłkę w słupek.

Mogło to się zemścić, gdyż rywale stworzyli groźną akcję, którą zdecydowanym faulem przed polem karnym przerwał Iwan Żelizko. Po strzale ze stałego fragmentu gry piłka trafiła w mur. Tym samym Lechia wygrała drugi sparing z rzędu 1:0.