Lechia Gdańsk ledwo zaczęła sezon, a już brakuje jej sił

31 lipca 2023, godz. 15:30
Opinie (76)

Trener Szymon Grabowski (z lewej) po meczu z Motorem Lublin przyznał, że jego piłkarze od pewnej minuty nie byli w stanie toczyć ten pojedynek jak równy z równym. Trener Szymon Grabowski (z lewej) po meczu z Motorem Lublin przyznał, że jego piłkarze od pewnej minuty nie byli w stanie toczyć ten pojedynek jak równy z równym.

Lechia Gdańsk ledwo zaczęła sezon, a piłkarzom już w końcówkach meczu brakuje sił. Doskonale wykorzystał to Motor Lublin, który zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry. - Niestety nasza fizyczność od pewnej minuty nie pozwalała nam, żeby toczyć ten pojedynek jak równy z równym - ocenia trener Szymon Grabowski, który nie miał odpowiednich warunków i narzędzi, aby przed sezonem solidnie przeprowadzić okres przygotowawczy.

Lechia Gdańsk sięga po kolejnego piłkarza. Bassekou Diabate odejdzie? Lechia Gdańsk sięga po kolejnego piłkarza. Bassekou Diabate odejdzie?

Czy Lechia Gdańsk musiała przegrać z Motorem Lublin? Otóż oglądający piątkowe spotkanie powiedzą, że niekoniecznie, gdyż z przebiegu spotkania biało-zieloni nie zasługiwali na porażkę. Jednak fakty są takie, że nie zdołali pokonać Łukasza Budziłka, a sami stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

Bartosz Wolski strzelił gola po serii błędów w gdańskim zespole. W finalnej fazie do strzelca nie zdołał doskoczyć Jan Biegański, a piłkarz Motoru technicznym strzałem zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę. Dawid Bugaj wypożyczony z włoskiego SPAL 2013 Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę. Dawid Bugaj wypożyczony z włoskiego SPAL 2013

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1. Prezentacja i trybuny

Ta akcja idealnie odwzorowała to, jak piłkarze Lechii prezentowali się w końcówce spotkania. Po prostu zabrakło im sił, dlatego należałoby się poważnie zastanowić nad przygotowaniem fizycznym do sezonu.

- Na pewno coś w tym jest. Jak przeanalizujemy ostatnie mecze Motoru, to widzimy kiedy ten zespół strzela bramki i zyskuje sporą przewagę. Nie inaczej było tym razem, byliśmy na to przygotowani, ale niestety nasza fizyczność od pewnej minuty nie pozwalała nam, żeby toczyć ten pojedynek jak równy z równym. Mimo tego my powinniśmy ten mecz zremisować. Strasznie się zachowaliśmy przy tej sytuacji i tu nie tylko mówię o zawodniku, który traci piłkę, czyli Janku Biegańskim, ale tam jeszcze kilku zawodników musi się lepiej zachowywać, bo na boisku jest nas jedenastu. Jeden popełnia błąd, ale reszta jest po to, żeby doprowadzać do sytuacji, do których doprowadzał Motor, który nie pozwalał nam dochodzić do klarownych sytuacji po błędach partnerów - skomentował Szymon Grabowski, trener Lechii.
Lechia Gdańsk oblała debiut w Fortuna 1. Lidze. Brak biletów i powrotu z meczu Lechia Gdańsk oblała debiut w Fortuna 1. Lidze. Brak biletów i powrotu z meczu

Lechia Gdańsk - Motor Lubin 0:1. Race na kilka minut przerwały mecz w 1. połowie

Problemy Lechii zaczęły się więc wcześniej niż przypuszczano. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że szkoleniowiec mógł przeprowadzić więcej zmian. Wszak dokonał ich tylko dwóch na pięć możliwych. Trzeba jednak podkreślić, że poza ConradoRifetem Kapiciem, którzy weszli na boisko, na ławce rezerwowych byli jedynie: Louis Poznański, Jakub Sypek, Adam Kardaś, Marcel Bajko, Bartosz BorkowskiDominik Lemka, czyli młodzi gracze bez doświadczenia.

Należy również dodać, że latem zespół nawet nie miał dobrych warunków, aby solidnie przeprowadzić okres przygotowawczy. Już pomijając fakt, że Lechia nie wyjeżdżała na zgrupowanie, to przez pewien okres na treningach zjawiało się kilkunastu zawodników, którzy w dodatku częściej zastanawiali się, czy klub w ogóle przystąpi do rozgrywek, aniżeli jak się w nich zaprezentuje.

Lechia Gdańsk idzie na wojnę z Ilkayem Durmusem. Dusan Kuciak musi też odejść Lechia Gdańsk idzie na wojnę z Ilkayem Durmusem. Dusan Kuciak musi też odejść

Dlatego trzeba mieć świadomość, że runda jesienna nie będzie łatwą przeprawą, jeżeli biało-zieloni będą drżeli o wynik do ostatnich minut. Pomóc oczywiście mogą też transfery piłkarzy, którzy nie tylko wzmocnią rotację w drużynie, ale i wniosą jakość do gry.

4 sierpnia 2023, godz. 20:30