Lechia Gdańsk strzela najwięcej goli, gdy Luis Fernandez bierze ciężar na barki

Jacek Główczyński
24 września 2023, godz. 17:15
Opinie (39)

Luis Fernandez w spotkaniu z GKS Katowiec po raz pierwszy od inauguracji wziął ciężar gry Lechii Gdańsk na swoje barki. Czy podobnie będzie w meczu z Wisłą Kraków, który dla Hiszpana będzie wyjątkowy? Luis Fernandez w spotkaniu z GKS Katowiec po raz pierwszy od inauguracji wziął ciężar gry Lechii Gdańsk na swoje barki. Czy podobnie będzie w meczu z Wisłą Kraków, który dla Hiszpana będzie wyjątkowy?

Luis Fernandez błysnął po raz drugi w tym sezonie. Po hat-tricku na inaugurację Fortuna 1. Ligi w Głogowie, poprowadził Lechię Gdańsk do zwycięstwa nad GKS Katowice, strzelając dwa gole. Forma do Hiszpana wróciła w samą porę, gdyż już w czwartek, 28 września czeka go wyjazdowy mecz w ramach Fortuna Pucharu Polski z Wisłą Kraków, z której to drużyny trafił do biało-zielonych.

Lechia Gdańsk zatrudniła nowych dyrektorów na kluczowych stanowiskach w klubie Lechia Gdańsk zatrudniła nowych dyrektorów na kluczowych stanowiskach w klubie

Czy jesteś zadowolona/y z postawy Luisa Fernandeza w Lechii Gdańsk?

Luis Fernandez doskonale wszedł w rozgrywki Fortuna 1. Ligi. Na inaugurację, gdy Lechia Gdańsk grała w ultra młodzieżowym zestawieniu, pozbawiona zupełnie klasycznych środkowych obrońców, ustrzelił hat-tricka i poprowadził zespół do wygranej wyjazdowej na Chrobrym 4:2.

- Fernandez po raz pierwszy od Głogowa wziął ciężar gry na swoje barki. Przez wszystkie minut było to widoczne - chwalił kapitana biało-zielonych Szymon Grabowski.
Lechia Gdańsk chciała strzelić jak najwięcej goli GKS z... szacunku do przeciwnika Lechia Gdańsk chciała strzelić jak najwięcej goli GKS z... szacunku do przeciwnika

Po wygranej nad GKS Katowice 5:1 trener Lechii indywidualnie wyróżnił właśnie tylko: Hiszpana, Thomas BobckaDawida Bugaja. Jak widać - Lechia strzela najwięcej goli w tych meczach, w których skuteczny jest także Luis. Idzie to dobrze w parze.

Najskuteczniejsi snajperzy Fortuna 1. Ligi 2023/24

• 7 goli - Łukasz Sekulski (Wisła Płock)
  • 6 - Luis Fernandez (Lechia Gdańsk), Angel Rodado (Wisła Kraków)
  • 5 - Karol Czubak (Arka Gdynia), Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów)

- To dla nas bardzo ważne 3 punkty i następny krok w budowaniu drużyny. Zagraliśmy też dla kibiców, którzy nie mogli wejść na stadion - podkreślił Fernandez przed kamerami Polsat Sport Extra.

Hiszpan strzelił GKS Katowice 2 gole i z dorobkiem 6. jest współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie z 20 trafieniami został wicekrólem strzelców tego poziomu rozgrywek. Jednak gdy będzie powracał wspomnieniami do piątkowego wieczoru to bardziej niż bramki pamiętać będzie...ból.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

- Rywale cały czas faulowali. Rozumiem, że każdy wykorzystuje takie środki, jakie może, by wygrać mecz. Rozumiem, że liga jest wyrównana, a futbol to gra kontaktowa, ale są jakieś granice. Mam zastrzeżenia do pracy sędziego, bo to mogło skończyć się kontuzją. W pierwszej połowie byłem mocno faulowany. Sporo bólu ten mecz mnie kosztował - podkreślił piłkarz w telewizyjnym wywiadzie.

Zobacz, komu dziękowali w pierwszej kolejności piłkarze Lechii Gdańsk po meczu

To właśnie po faulu na Fernandezie bezpośrednią czerwoną kartkę w 61. minucie otrzymał kapitan GKS - Arkadiusz Jędrych. Natomiast pierwszą z dwóch żółtych kartek, które na początku drugiej połowy skutkowały usunięcie z boiska, Shun Shibata otrzymał również po kopnięciu Luisa.

Hiszpan nie ma dużo czasu, aby "wylizać" rany. Dzień po meczu Lechia miała trening regeneracyjny, a w niedzielę piłkarze otrzymali wolne. Od poniedziałku rozpoczynają już przygotowania do czwartkowego meczu w Fortuna Pucharze Polski z Wisłą w Krakowie.

- To dla mnie wyjątkowy mecz. Kraków jest specjalnym miejscem, a Wisła klubem, do którego mam dużo sentymentu i szacunku. W tamtejszej drużynie, w sztabie trenerskim oraz wśród kibiców mam wielu przyjaciół. Jednak teraz gram dla Lechii i dla niej chcę zdobywać kolejne gole - zakończył Luis Fernandez.
Lechia Gdańsk - GKS Katowice 5:1. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Lechia Gdańsk - GKS Katowice 5:1. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

28 września 2023, godz. 21:00