Lechia Gdańsk uległa Grekom. Kontuzja Lukasa Haraslina

Rafał Sumowski
13 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Fragmenty meczu i prezentacja drużyny

Lechia Gdańsk przegrała sparingowy mecz z Asterasem Tripolis 0:1 (0:1). Spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk obejrzało z trybun 2090 osób. Mecz zakończył się przepychanką między drużynami po faulu na Lukasie Haraslinie, który opuścił boisko utykając. Na szczęście nie nabawił się groźniejszego urazu. Po meczu zaprezentowano nowe stroje wyjazdowe. Szary kolor ma nawiązywać do "budowlanej" przeszłości klubu. W sobotę o godz. 14 biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z IV-ligowym Gryfem Słupsk.

Bramka:
Triantafillopoulos 45

LECHIA: Alomerović (46 Kuciak) - Stolarski (62 Nunes), Nalepa, Augustyn, Mladenović - Sopoćko (46 Lipski), Borysiuk (71 Łukasik), Kubicki - Mak (62 Peszko), Paixao (85 Żukowski), Haraslin

Asteras: Papadopoulos (31 Athanasiadis, 62 Tsifitis) - Triantafillopoulos (46 Valiete), Christopoulos (71 Matricardi), Kotsiras (54 Glezos, 71 Salas), Kuriakopoulos (54 Kumadey, 71 Martinez), Iglesias (46 Pasalidis), Munafo (54 Bellocq), Rolle (46 Valentinios), Tsilianidis (54 Tsimas), Kalstas (46 Mpastianos), Manias (54 Douvikas)

EGY MAULANA VIKRI WRÓCIŁ DO INDONEZJI GRAĆ O MEDALE MISTRZOSTW AZJI

W pierwszych minutach meczu przeciwko piątej drużynie greckiej ekstraklasy, Lechia praktycznie nie rozstawała się z piłką i napierała na rywali. Na pierwszy strzał biało-zielonych trzeba było czekać jednak ponad 10 minut, ale Michał Mak wywalczył tylko rzut rożny.

Próbowali także Grecy, ale nie byli w stanie zagrozić Zlatanowi Alomeroviciowi. W 17. minucie z ok. 25 metra groźnie uderzał Ariel Borysiuk, ale piłkę złapał Nikos Papadoupoulos.

PRZECZYTAJ DLACZEGO FILIP MLADENOVIĆ LICZY NA ZNACZNIE LEPSZĄ RUNDĘ NIŻ WIOSNĄ

W pierwszej połowie z dobrej strony pokazał się Mateusz Sopoćko, który w 34. minucie uderzał głową nad bramką po wrzutce Filipa Mladenovicia. Ten ostatni kilkukrotnie zaprezentował składne akcje lewą stroną razem z Lukasem Haraslinem, a w dodatku dokładnie dogrywał z rzutów wolnych. To właśnie przy stałych fragmentach gry biało-zieloni byli najgroźniejsi do przerwy.

Po faulu na Lukasie Haraslinie (w środku) doszło do przepychanki między drużynami Lechii i Asterasu. Słowak opuścił boisko utykając i z grymasem bólu, ale nie nabawił się groźniejszego urazu. Po faulu na Lukasie Haraslinie (w środku) doszło do przepychanki między drużynami Lechii i Asterasu. Słowak opuścił boisko utykając i z grymasem bólu, ale nie nabawił się groźniejszego urazu.

Jednak to Grecy wykorzystali rzut rożny tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu piłkę głową do bramki Alomerovicia skierował Kostas Triantafillopoulos. Po zmianie stron trener Piotr Stokowiec dokonał dwóch zmian, a Dusan Kuciak już po chwili miał okazję, aby wykazać się po strzale Giannisa Kotsiriasa.

W odpowiedzi po wrzutce Michała Maka z prawej strony uderzał Kubicki, ale został zablokowany, a piłka po dobitce Borysiuka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później na dalszy słupek po ziemi uderzał Mladenović, ale Giorgios Athanasiadis odbił piłkę na rzut rożny.

BYŁY TRENER LECHII JERZY BRZĘCZEK NOWYM SELEKCJONEREM REPREZENTACJI POLSKI

Tempo gry spadło jednak, tak jak w pierwszej połowie. W 70. minucie zerwał się jednak Joao Nunes, który wrzucał na głowę Flavio Paixao, ale kapitan Lechii nie zdołał czysto uderzyć piłki. Biało-zieloni przejęli inicjatywę i dążyli do wyrównania, ale m.in trzykrotnie byli łapani na spalonym.

• Zlatan Alomerovic

Spotkanie zakończyło się przepychanką pomiędzy drużynami przy linii bocznej. Punktem zapalnym był faulu Giannisa Mpastianosa na Haraslinie. Słowak po jego wejściu upadł z krzykiem na murawę. Gdy Grek podszedł przeprosić, Słowak odtrącił jego rękę. Z ławki wyskoczyli gracze gości i doszło do utarczki, nad którą udało się ostatecznie zapanować sędziemu. Haraslin opuścił jednak boisko utykając, a przypomnijmy, że stracił dużą część minionego sezonu ze względu na zerwane więzadło krzyżowe. Na szczęście wiemy już, że dzisiejszy uraz nie okazał się groźny.

W kadrze na przedostatni letni sparing Lechii znalazło się 22 zawodników. Zabrakło w niej Egy'ego Maulany Vikriego, który wyjechał do Indonezjii, aby grać dla narodowej reprezentacji do lat 19. Nie było również, głównie z powodu urazów lub rekonwalescencji: Rafała Wolskiego, Stevena Vitorii, Macieja Woźniaka, Grzegorza Wojtkowiaka, Floriana Schikowskiego, Daniela MikołajewskiegoTomasza Makowskiego.

TUTAJ ZNAJDZIESZ TERMINARZ EKSTRAKLASY NA SEZON 2018/19

Po meczu zaprezentowano nowe stroje wyjazdowe Lechii. Szary kolor zamiast zielonego ma nawiązywać do "budowlanej" przeszłości klubu i popularnych "betonów". Wzór pozostał jednak ten sam, co w zeszłym sezonie. Stroje domowe i alternatywne będą identyczne.

30.06 Władysławowo - Chojniczanka 5:1
Błażej Augustyn, Paixao, Lukas Haraslin, Mateusz Sopoćko, Przemysław Macierzyński

06.07 Wronki - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
Filip Mladenović, Jarosław Kubicki

07.07 Szamotuły - Zeleżiarne Podbrezova (Słowacja) 3:0 (1:0)
Patryk Lipski karny, Lukas Haraslin, Paixao

13.07 Gdańsk - Asteras Tripolis FC (Grecja) 0:1 (0:1)

Opinie (110) ponad 20 zablokowanych

• Lechia Gdańsk najlepszym klubem na Pomorzu (10)

• 100 102

• Chyba zachodnim! (7)

• 22 16

• na zachodnim to się sprzedajesz śledziu buahahahaaaa (6)

dziś promocja w Gdyni na maść od bólu 4 liter idz i skorzystaj buahahaaaa

• 17 30

• Po porażce maść potrzebna, ale wam penery (3)

• 23 10

• nie pisz jak masz na imię śledziu i tak każdy o tym wie (2)

a teraz kmiocie zanuć na powrocie...co to za drużyna co śledziem........

• 20 22

• lepiej walić śledziem (1)

niż g*wnem z Motławy

• 20 8

• Przecież w gdansku wala czym popadnie a najczęściej ręka bo tam nawet dziewczyn niema ;) betonki ale wy śmieszni jesteście. Maść to u was w dwa dni się rozeszła

• 10 9

• (1)

Ból 4 liter to w wolnym mieście
          Buahahahaha

• 6 2

• 3 x w du...sko tylko ostatnim sezonie :)

• 0 0

• (1)

chyba w lidze folksdojczów...

dzisiejsze mecze pokazują kto jest najlepszy na Pomorzu, a kto jest piłkarską popierdółką: