Lider PlusLigi nie dał szans outsiderowi

12 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Siatkarki Atomu Trefla pokonały Sandeco EC Rumię.

Derby Pomorza nie wywołały nadzwyczajnej zwyżki formy w drużynie Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia. Dlatego w hali Ergo Arena byliśmy świadkami jednostronnego spotkania. Atom Trefl Sopot zdecydowanie pokonał outsidera PlusLigi 3:0 (25:15, 25:17, 25:14) i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Bardziej niż siatkarki około 2,5-tysięczną publiczność próbował rozgrzać Paweł Konio Konnak, który z okazji Walentynek namawiał publiczność do całowania się. Najodważniejsi otrzymywali zaproszenia na romantyczną kolację do Hotelu Haffner. Poniżej zapis naszej bezpośredniej relacji.

ATOM TREFL: Bełcik zdobyła 1 punkt, Ozsoy 11, Maculewicz 13, Fatiejewa 6, Świeniewicz 11, Dziękiewicz 13, I.Śliwa (libero) oraz M.Śliwa, Konieczna 6, Sieczka 1

SANDECO: Leszczyńska, Starzyk-Bonach 2, Pykosz 5, Hudima 7, Adlun 7, Ziemcowa 1, Jagodzińska (libero) oraz Brodacka, Mikołajewska 5, Toborek 3

SET PIERWSZY
W drużynie gospodyń modyfikacja w porównaniu z podstawowym składem. Na libero do gry wyszła Izabela Śliwa, a na środku bloku szansę dostała Eleonora Dziękiewicz. Na długo przed meczem na tablicy wyników wyświetlono wynik... 0:3, ale to była tylko próba aparatury. W taki wynik chyba wierzy tylko grupa około 50 sympatyków gości, która zajęła jeden z sektorów.

Spotkanie rozpoczęło się od nieudanej zagrywki Izabeli Bełcik. Jednak pięć kolejnych punktów zapisano na konto miejscowych. Przy prowadzeniu Atomu Trefla 5:1 o czas poprosił Jerzy Skrobecki, szkoleniowiec przyjezdnych. Pierwsza przerwa techniczna przy przewadze miejscowych 8:4.

Sandeco zbliżyło się na 9:6. Od tego momentu seria trzech punktów Neriman Ozsoy. Przy 12:6 trener TPS zdecydował się dokonać zmianę na pozycji rozgrywającej. Nic to nie dało. Na 15:7 asem serwisowym popisała się Izabela Bełcik. Tym razem odpowiedzią na to była roszada w ekipie przyjezdnych wśród przyjezdnych. Jednak po chwili jest już przerwa techniczna (16:7) po kolejnym udanym bloku sopocianek.

Przy 17:8 po pojedynczym bloku Ozsoy o drugi czas poprosił trener Skrobecki. 18. punkt zdobyła Dorota Świeniewicz. Końcówka seta należy do Dziękiewicz. Popularna Lena blokiem poprawiła wynik na 23:14, a po chwili asem serwisowym zdobyła setballa. Za drugim podejściem grę skończyła Ozsoy atakiem z lewego skrzydła. Atom Trefl wygrał 25:15

SET DRUGI
3:0 dla Atomu Trefla. Pierwszy punkt dla gości zdobyła Dorota Pykosz. Obok niej na środek bloku weszła do gry Ewelina Toborek, która w poprzednim sezonie reprezentowała... Trefla. As serwisowy Kingi Maculewicz na 6:2. Grę przerywa trener Skrobecki.

Po powrocie do gry z atakiem przebiła się Świeniewicz. Kapitan Atomu Trefla po kolejnej udanej akcji doprowadziła do przerwy technicznej przy 8:2. "Dziewczyny szybkie 3:0" - skanduje sopocki klub kibica. Fani gości też nie kapitulują. Właśnie rozwinęli tzw. "sektorówkę" w niebiesko-biało-czerwonych barwach klubu, która przykryła ich wszystkich.

Rumia zniwelowała straty do 7:11 po soczystym zbiuciu Eweliny Mikołajewskiej oraz autowym zbiciu Dziękiewicz. Środkowa Atomu Trefla jednak szybko zrehabilitowała się za tę nieudaną akcję. To ona poprawiła wynik na 13:7, zagrywając m.in. kolejnego asa.

Dwa razy z rzędu z lewego skrzydła po autach biła Ozsoy. W kolejnej akcji Bełcik wystawiło na drugą flankę, gdzie z obejścia skutecznie zbijała Maculewicz. Druga przerwa techniczna po udanym bloku gospodyń przy 16:10. Po powrocie do gry dała o sobie znać Kubanka Mayrelis Martinez Adlun, skutecznie obijając blok.

Jednak TPS nie ma szans na równorzędną walkę przy tak kiepskim przyjęciu. As Maculewicz na 18:11. W pierwszym secie przyjezdne miały tylko 33 procent tzw. bardzo dobrego przyjęcia, po którym to od rozgrywającej zależy, w jakim kierunku pójdzie wystawa. Dla porównania Atom Trefl aż 69.

Przy 20:13 Alessandro Chappini dokonał pierwszych zmian w miejscowej drużynie, od razu mamy podwójną roszadę na rozegraniu i ataku. Katarzyna Konieczna zdobyła punkt od razu po wejściu z ławki. Gdy Veronika Hudima z drugiej linii trafiła w siatkę, czas wziął trener Skrobecki. Jego drużyna przegrywała już 13:22.

I tak jak przy poprzedniej przerwie, także i teraz pierwszy udany atak po wznowieniu gry należał do Adlun. Po chwili był jeszcze dobry blok TPS. Gdyby nie zimna krew Koniecznej, passa przyjezdnych trwałaby w najlepsze. Jednak Kasia, mimo kiepskiej wystawy, zdecydowała się na atak lewą ręką i skutecznie obiła blok.

Przy 24:16 był już pierwszy setbball. Grę przedłużył atak Hudimej. Na zagrywkę udała się Alicja Leszczyńska i zakończyła seta. Po autowym serwisie rozgrywającej Sandeco, Atom Trefl triumfował 25:17

SET TRZECI
Tę partię otworzył skuteczny atak Agnieszki Starzyk-Bonach. Wyrównała Konieczna, która została na parkiecie. Natomiast na rozegranie od początku seta wróciła Bełcik. TPS prowadzi 4:2 po dwóch niewymuszonych błędach gospodyń.

Ze skończeniem ataków ma problemy Świeniewicz, a gdy zablokowana została Świeniewicz zrobiło się 2:5. Sandeco miała jeszcze szansę na 6. punkt, ale tym razem dobry blok po sopockiej stronie i piłka spadła pod nogi Adlun.

Do remisu 6:6 doprowadziła Dziękiewicz, najpierw blokując, a w kolejnej akcji skutecznie atakując nad blokiem rywalek. Kolejne prowadzenie dla gości (7:6) po zepsutej zagrywce Świeniewicz.

Przerwa techniczka przy przewadze Atomu Trefla 8:7, gdyż udanie zbijała Dziękiewicz, a w następnej akcji Maculewicz zablokowała Starzyk-Bonach. Po powrocie do gry w aut "strzeliła" z krótkiej Toborek na 7:9 i od razu czas wziął trener Skrobecki.

Niewiele to dało przyjezdnym, a wręcz je wybiło z rytmu. 10. i 11. punkt należały do Maculewicz. Na 12:7 asa serwisowego posłała Dziękiewicz. Lena zepsuła zagrywkę, gdy jej drużyna odskoczyła na 14:7 po ataku Ozsoy udanym i Hudimy w siatkę.

Przerwa techniczna przy wyniku 16:9 po ataku Koniecznej. Po wznowieniu gry od razu dwa punktowe serwisy Ozsoy. Na 19:10 z atakiem przebiła się Ewelina Sieczka, która weszła na parkiet zaraz po przerwie technicznej.

Ostatnia próba trenera Skrobeckiego zmienienia obrazu tego meczu. Szkoleniowiec Sandeco przywołał drużynę do ławki przy niekorzystnym dla niej rezultacie 11:20. Po wznowieniu gry skuteczne zbicie z krótkiej Natalii Ziemcowej.

Ozsoy na 23:13. Piłka meczowa po autowym ataku Mikołajewskiej. Tym razem Mikołajewska obiła ręce bloku. Druga piłka meczowa jest jednak ostatnia. Trzy punkty i 3:0 Atomowi Trefla zapewniła Ozsoy. Trzeci set 25:14. Tytuł MVP po raz pierwszy w tym sezonie trafił do sopockiej środkowej bloku, Eleonory Dziękiewicz. Dodajmy, że zasłużenie bo miała ona duży wpływ na statystyki, w których była znaczna przewaga gospodyń: bloki 14:4 oraz punkt z zagrywki 8:0.

Powiedzieli po derbach:

Dorota Pykosz (kapitan Sandeco): -Nadal trenujemy i czekamy na swoją szansę. Cóż mogę więcej powiedzieć? Chyba tylko to, że być może przegrałyśmy z przyszłym mistrzem Polski

Dorota Świeniewicz (kapitan Atomu Trefla): - Ten tydzień był dla nas bardzo ciężki, gdyż trenowałyśmy z większymi obciążeniami już pod kątem dalszej części sezonu. W meczu najważniejsze było zrealizowanie założeń taktycznych i utrzymanie cały czas koncentracji. To nam się udało.

Jerzy Skrobecki: - Przyjechaliśmy tutaj, aby swoją postawą przyczynić się do dobrej siatkówki i zadowolić liczną publiczność. Wydawało się, że derby wyzwolą więcej emocji, będzie ciekawiej niż na to wskazywały miejsca w tabeli. Niestety, okazuje się, że to co dobrze wygląda na treningach, na mecze z tak dobrymi drużynami nie wystarcza. W każdym secie momentami i zbyt krótko graliśmy tylko dobrze. Natomiast Atom Trefl prezentował się znacznie lepiej niż to miało miejsce w meczu z nami w pierwszej rundzie.

Alessandro Chapinni: - Graliśmy bardzo dobrze zagrywką, blokiem, a także w obronie. W porównaniu z ostatnimi meczami poprawiliśmy też atak i przyjęcie zagrywki. Zadowolony jestem z występu wszystkich swoich zawodniczek, a najbardziej tych, które ostatnio mniej grały. Dziękiewicz i Konieczna potwierdziły na parkiecie dobrą dyspozycję z treningów, udowadniając, że w kolejnych pojedynkach także warto dawać im szanse. Jednak zbyt wielkiej liczby zmian też nie mogłem robić, aby nie zdekomponować zespołu, gdyż uczymy się funkcjonować w nowym ustawieniu, gdyż niedawno dołączyła do nas Fatiejewa, co wiązało się ze zmianą pozycji Ozsoy.

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Organika Budowlani Łódź - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 25:20, 21:25, 15:9), GCB Centrostal Bydgoszcz - AZS Białystok 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:22), Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:17, 12:25, 25:10), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:21, 25:9).

Opinie (75) 10 zablokowanych

• Trójmiasto ma swoje 5 minut szczęścia, a w maju i tak mistrzem Polski będzie: (3)

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

• 11 40

• okaże się

• 8 0

• Dzisiaj Bank BPS gra z Aluprofem. Transmisja w TV4 o 14.30. (1)

• (4)

Czekam tylko na moment, aż Gdynia znowu wyczuje, że pojawił się dobry klub w Trójmieście i go wykupi z Sopotu tak jak zrobili to z Lotosem Gdynia i Assecco... a potem beda mieli 5 minut szczescia i zjazd po rowni pochylej jako kara za kombinatorstwo, bo nie potrafią sami od 0 dojść do sukcesów, tylko biorą wszystko na gotowca, żeby tylko odnieść chwilowy sukces o utrzymaniu którego nie mają zielonego pojęcia... Najłatwiej kupić, najtrudniej kupione umieć wykorzystać potencjał kupionego tworu...

• 8 7

• hmmm, a to przypadkiem ten klub nie zaczynal jako trefl Gdynia?...?!! proponuje troche histroii.
        lotos? a niby co lotos mial do sopotu? kiedys dawno byla to spojnia gdansk, a pozniej przeniesli sie do Gdyni, bo klub sam chcial, sopotu w tym nie bylo

asseco, to kasiorka byla z Gdyni, mlodzi koszykarze tez w Gdyni, sponsorzy z Gdyni, nowa hala za darmo w Gdyni, wiec po co mieli siedziec w sopocie? to tylko kwestia czasu byla;)

• 2 3

• (1)

Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj. Obecny sport to kasa i jeszcze raz kasa. A Gdynia nic nie ukradła . Spójnia się rozpadała więc Cegielska ją przygarnęła bo dawno by jej nie było. Asseco, to klub gościa z Gdyni, Pana Ryszarda Krauze i już na początku powiedział, że jak w jego mieście wybudują halę to przeniesie zespół do Gdyni. Atom Trefl to dawny Trefl Gdynia, więc to Sopot ukradł drużynę. Łączpol Gdynia to ekipa od podstaw zbudowana w Gdyni, która w niedalekiej przyszłości zdobędzie tytuł mistrza Polski. Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to zamilcz, bo się nieźle kompromitujesz. Bez odzewu, bez pozdrowień dla ciebie. To by było na tyle - do widzenia.
        P.S. jesteś takim tchórzem, że anonimowo występujesz co? Beka z ciebie. Amen.

• 1 3

• GDYNIA--- GRAMY DLA WAS

• 0 1

• uwaga-jestes w Gdyni-wyłącz ROZUM,włącz PR

• 2 0

• Myślę, że...

Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia idzie na mistrza!

• 14 18

• Trener Jerzy Skrobecki to fachowiec. (4)