Lider z awansu

11 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze ręczni SMS wrócili na pozycję liderów II ligi. Pierwsze miejsce gdańscy licealiści zawdzięczają nie tyle wysokiemu zwycięstwu w derby Trójmiasta, co rozegraniu awansem meczu z ostatniej kolejki, która zaplanowana została w terminarzu na 29 kwietnia.

W ramach 19. serii gier gdańscy szczypiorniści rozgromili w Gdyni tamtejszy Handballtic 42:29 (22:14). Tydzień później, korzystając z przerwy w rozgrywkach, zaprosili do siebie Gwardię Koszalin. W meczu z outsiderem znów bardzo dobrze zagrali przed przerwą. Ostatecznie gospodarze triumfowali 37:25 (21:8).

Czym bliżej końca sezonu, coraz lepiej poczyna sobie AZS PG. Gdańscy akademicy zainkasowali ósme zwycięstwo, wygrywając w Koszalinie 28:25 (13:13).

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Cartusia - Borowiak Czersk 41:37 (20:15), Łącznościowiec Szczecin - MKS Grudziądz 37:23 (15:14).