• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowcy o włos przegrali na Łotwie

Rafał Sumowski
20 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk przeprasza po blamażu. Tom Brennan dwa mecze w jeden dzień
Anders Thomsen (z lewej) i Troy Batchelor (z prawej) dwoili się i troili, aby uratować Wybrzeże przed wysoką porażką na Łotwie. Mogli odetchnąć po ostatnim wyścigu, w którym wspólnie dowieźli 5:1. 2 punkty straty przed rewanżem w Gdańsku to dobra pozycja wyjściowa. Anders Thomsen (z lewej) i Troy Batchelor (z prawej) dwoili się i troili, aby uratować Wybrzeże przed wysoką porażką na Łotwie. Mogli odetchnąć po ostatnim wyścigu, w którym wspólnie dowieźli 5:1. 2 punkty straty przed rewanżem w Gdańsku to dobra pozycja wyjściowa.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 44:46 w pierwszym meczu półfinału Nice 1. Ligi. Po 12 wyścigach przegrywali różnicą 12 punktów, ale znakomity finisz pozwolił im zminimalizować straty. Wynik na swoich barkach wieźli cały mecz Anders Thomsen, Troy BatchelorOskar Fajfer. Rewanż 3 września w Gdańsku.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Lokomotiv Daugavpils Lokomotiv Daugavpils
9. Maksim Bogdanow 9 (3,3,2,d,1)
10. Oleg Michaiłow 5+1 (1,2*,1,1)
11. Kjastas Puodżuks 12 (2,3,3,3,1)
12. Thomas Jonasson 4 (0,1,1,2,0)
13. Timo Lahti 9 (3,2,1,3,0)
14. Davis Kurmis 4 (3,0,1)
15. Jewgienij Kostygow 3+1 (2*,1,0)
Sędziowie: Słupski (Lublin)
Składy
1. Troy Batchelor 13+2 (2,2,2*,2,2*,3)
2. Renat Gafurow 0 (0,0,-,-,-)
3. Oskar Fajfer 10 (3,1,3,w,0,3)
4. Anders Thomsen 14+1 (1,3,3,2,3,2*)
5. Kacper Gomólski 6 (2,1,2,1)
6. Dominik Kossakowski 1 (1,0,0,0)
7. Aureliusz Bieliński 0 (d,u,-)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

- Oczekuję wyniku blisko remisu. Jedziemy o awans, a zawodnicy, którzy nie jeździli dotąd na poziomie, który deklarowali przed sezonem, mają szansę na rehabilitację - zapowiadał przed meczem prezes gdańskiego klubu Tadeusz Zdunek.

ZDUNEK: ZAWODNICY DOSTALI PRZELEWY, NIE BĘDZIE WYMÓWEK

ważne zdarzenie
Przypomnijmy, że ostatni wyjazd na Łotwę nie był udany dla gdańszczan. Na koniec sezonu zasadniczego przegrali 28:50, ale jechali bez Gomólskiego i Kossakowskiego. Obaj są dziś jednak w składzie.

WYSOKA PORAŻKA WYBRZEŻA NA ŁOTWIE
ważne zdarzenie
W składzie Lokomotivu zmiana. Za Trofimowa z numerem 12 pojedzie Jonasson, były zawodnik, a nawet kapitan Wybrzeża. Szwed jeździł w Gdańsku w latach 2010-2014. Obecnie jest jednak daleki od formy, którą prezentował w tamtych sezonach. Jego obecność pokazuje jednak, że Łotysze traktują półfinał poważnie i to pomimo tego, że gdy wygrają nawet finał, nie zostaną dopuszczeni do ekstraligi jako zespół zagraniczny.
Na próbę toru wyjechali Gomólski i Kossakowski oraz Kurmis i Lahti.
ważne zdarzenie
Zawody zostaną rozegrane wg pierwszego zestawu startowego.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Maksim Bogdanow,
  Renat Gafurow,
  Oleg Michaiłow.
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Maksim Bogdanow (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Ze startu 3:3, ale Gafurow szybko stracił trzecią pozycję na wyjściu z łuku. Bardzo słaba postawa Rosjanina. Wyścig bez historii, pewna wygrana Bogdanowa.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Jewgienij Kostygow,
  Dominik Kossakowski,
  Davis Kurmis,
  Aureliusz Bieliński.
bieg 5:1
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Davis Kurmis (3 pkt), Jewgienij Kostygow (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Aureliusz Bieliński d4/(0 pkt).

Juniorzy z Łotwy nie dali gdańszczanom najmniejszych szans. Pewne zwycięstwo z dużą przewagą. Bieliński tracił całą prostą i zjechał z toru.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Oskar Fajfer,
  Thomas Jonasson,
  Anders Thomsen.
bieg 4:2
III
[11:7] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Kjastas Puodżuks (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Słabszy start gdańszczan, ale Fajfer znakomicie przyciął do krawężnika i uciekł do przodu. Thomsen ambitnie gonił Jonassona i wszedł mu pod łokieć przy krawężniku na ostatnim okrążeniu!
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Jewgienij Kostygow,
  Aureliusz Bieliński,
  Timo Lahti.
bieg 4:2
IV
[15:9] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Aureliusz Bieliński (u/0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, ale przy krawężniku zaatakował go Lahti. Niewiele brakowało, a z drugiej strony wyprzedziłby go także Kostygow. Kacper obronił się przed tym drugim atakiem, ale nie zdołał już powalczyć o pierwsze miejsce. Zostawił zbyt dużo miejsca Lahtiemu przy krawężniku. Bieliński upadł na ostatnim miejscu, ale zdążył wstać i nie trzeba było przerywać wyścigu.
4'
Przerwa na równanie toru. Pierwsza seria nie napawa gdańszczan optymizmem. W czterech wyścigach jedynym, który potrafił wygrać był Fajfer. Fatalnie zaprezentował się Gafurow oraz juniorzy.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Troy Batchelor,
  Kjastas Puodżuks,
  Renat Gafurow.
bieg 4:2
V
[19:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Batchelor wygrał start, ale z dziecinną łatwością na prostej minął go po zewnętrznej Puodżuks. Australijczyk aż do mety próbował odbić pozycję, ale bez powodzenia. Jazdę Gafurowa lepiej przemilczeć.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Timo Lahti,
  Anders Thomsen,
  Davis Kurmis.
bieg 4:2
VI
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Davis Kurmis (0 pkt).

Po słabszym starcie Thomsen jeszcze na drugim okrążeniu poradził sobie z Lahtim przycinając na wejściu w drugi łuk i do końca kontrolował sytuację. Fajfer obronił się przed Kurmisem, ale drugie miejsce było po jego zasięgiem. Fajfer - Thomsen to na razie jedyna dobrze dziś rokująca para gdańszczan.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Maksim Bogdanow,
  Kacper Gomólski,
  Oleg Michaiłow,
  Dominik Kossakowski.
bieg 5:1
VII
[26:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Maksim Bogdanow (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Problemy ze sprzętem Gomólskiego, który po udanym starcie był wolny na dystansie. Pewna wygrana gospodarzy.
ważne zdarzenie
VII
Przerwa na równanie toru. Póki co, sytuacja dla Wybrzeża układa się beznadziejnie. Gafurow i młodzieżowcy nie są w stanie nawiązać walki z rywalami, Batchelor znów daje się objeżdżać na dystansie, a Gomólski zmaga się z problemami sprzętowymi. Jeśli nic się nie zmieni, zapowiada się sromotna klęska.
7'
Zdecydowanie ciekawszy przebieg ma półfinał w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł przegrywa z Unią Tarnów 29:31.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Oskar Fajfer
  Jewgienij Kostygow,
  Troy Batchelor.
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Gafurowa.
bieg 5:1
VIII
[27:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Jewgienij Kostygow (0 pkt).

Jest jeszcze nadzieja! Ze startu 3:3, ale przy krawężniku Fajfer minął Lahtiego i zrobił miejsce dla Batchelora, który dołączył do Oskara. Jest pierwsze podwójne zwycięstwo Wybrzeża! Udany manewr trenera Kowalika w postaci rezerwy taktycznej.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Oleg Michaiłow,
  Oskar Fajfer,
  Maksim Bogdanow.
ważne zdarzenie
IX
Wyścig przerwany. Na torze leży Fajfer. Ze startu najlepiej Bogdanow i Thomsen. Walkę wygrał Łotysz, ale znakomitą szarżą na drugim okrążeniu popisał się Thomsen i wyszedł na prowadzenie. Fatalnie wystartował Fajfer, który jechał na czwartej pozycji i próbując się napędzić po szerokiej na trzecim okrążeniu zanotował uślizg. Na szczęście zdołał puścić motocykl i bezpiecznie wpadł w dmuchaną bandę. Z powtórki będzie jednak wykluczony.
bieg 3:3
IX
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Maksim Bogdanow (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Po raz kolejny w tym sezonie fenomenalna jazda Thomsena. Wygrał walkę w pierwszym łuku, ale Bogdanow minął go po wewnętrznej na wyjściu z drugiego. Duńczyk jednak nie odpuszczał i napędzał się po szerokiej, aby wreszcie odważnym manewrem na trzecim okrążeniu odzyskać pozycję i wygrać z dużą przewagą.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Kjastas Puodżuks,
  Kacper Gomólski,
  Thomas Jonasson.
Kossakowski jako rezerwa taktyczna za Bielińskiego.
bieg 4:2
X
[34:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Wyścig bez historii. Gomólski ewidentnie ma problemy z motocyklem lub po prostu nie może trafić z przełożeniami.
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Oleg Michaiłow,
  Anders Thomsen,
  Timo Lahti,
  Oskar Fajfer.
Thomsen jako rezerwa taktyczna za Gafurowa.
bieg 4:2
XI
[38:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Gospodarze wygrali podwójnie start, ale Thomsen zdołał szybko uporać się z Michaiłowem. Lahti był jednak poza jego zasięgiem.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Davis Kurmis,
  Troy Batchelor,
  Kjastas Puodżuks.
ważne zdarzenie
XII
Drugi półfinał w Łodzi pomiędzy Orłem a Unią Tarnów zakończył się remisów 45:45.
bieg 4:2
XII
[42:30] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Davis Kurmis (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla Łotyszy. Batchelor szybko minął Kurmisa i do samej mety gonił Puodżuksa, ale zabrakło mu czasu.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Anders Thomsen,
  Maksim Bogdanow,
  Kacper Gomólski.
bieg 4:2
XIII
[44:34] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Maksim Bogdanow (d4/0 pkt).

Thomsen wygrywa z dużą przewagę. Gomólski bronił się na trzeciej pozycji przed Bogdanowem. Łotyszowi zdefektował jednak motocykl.
ważne zdarzenie
Przed wyścigami nominowanymi Wybrzeże traci do Lokomotivu 10 pkt. To kiepski wynik i aż strach pomyśleć co by było, gdyby nie znakomita postawa Thomsena.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Thomas Jonasson,
  Oskar Fajfer,
  Maksim Bogdanow.
Batchelor jako rezerwa taktyczna za Gafurowa.
bieg 5:1
XIV
[45:39] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Maksim Bogdanow (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan, którzy uciekli rywalom. Przez chwilę wydawało się, że Bogdanow na czwartym okrążeniu minie Batchelora, ale ten obronił się dość ostrym manewrem, który wybił z rytmu Łotysza. Jak widać, opłacało się zaufać Fajferowi pomimo słabego poprzedniego wyścigu.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Anders Thomsen,
  Timo Lahti,
  Troy Batchelor.
bieg 5:1
XV
[46:44] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Timo Lahti (0 pkt).

Gdańszczanie wygrali walkę w pierwszym łuku i uciekli do przodu. Puodżuks wyprzedził Thomsena, ale ten po chwili odbił drugą pozycję. Kapitalny powrót Wybrzeża w końcówce spotkania!
Koniec meczu. Wybrzeże przegrało w Daugavpils z Lokomotivem 44:46. Gdańszczanie przegrali minimalnie, choć trafili do Łotyszy aż 12 pkt. Taki powrót był możliwy dzięki temu, że wygrali dwa ostatnie wyścigi po 5:1. Aby awansować do finału, muszą 3 września wygrać rewanż w Gdańsku przynajmniej różnicą 2 pkt (w przypadku remisu w dwumeczu decyduje wyższa pozycja po sezonie zasadniczym).

Typowanie wyników

20 sierpnia 2017, godz. 14:30
3 pkt.
Lokomotiv Daugavpils
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

75% 272 typowania Lokomotiv Daugavpils
1% 3 typowania REMIS
24% 87 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane

Opinie (71) 4 zablokowane

 • no i gitara

  • 52 0

 • Brawo GKS za walkę do końca !

  • 61 0

 • Thomsen poezja jak zwykle-świetny zawodnik (1)

  Brawo panie Kowalik za dobrze rozegrany taktycznie mecz. Finał jest nasz!

  • 64 1

  • Genialny jest ten chlopak! Dla niego warto przychodzić na nasz beton.

   • 25 0

 • Łotysze się zlitowali, Tarnów już taki łaskawy nie będzie

  • 33 31

 • Finał jest nasz

  Finał już mamy!

  • 32 5

 • GKS!

  Brawo Panowie za walkę do końca!

  • 35 1

 • brawo renat (2)

  Prawdziwy kapitan

  • 38 10

  • lepszy taki renat (1)

   Niż linus.

   • 14 18

   • linus to ten co zawalil Szwedom DPŚ?

    nawet w tym Gorzowie go nie wystawiaja

    • 3 4

 • Na szczęście Thomsen ma kontrakt na sezon 2018. (2)

  Gdyby było inaczej, to podejrzewam że już w przyszłym sezonie sięgnęłaby po niego ekstraliga.

  • 47 0

  • (1)

   Jak Wybrzeże nie awansuje, to nie ma sensu chłopaka blokować

   • 3 15

   • On chce zostać

    Zresztą rok w pierwszej lidze mu nie zaszkodzi,kto wie może awansujemy.

    • 12 1

 • Bolo! co? ty wiesz co. (2)

  • 15 7

  • (1)

   Wiem,dostaliscie baty od Loko ! Wanda sialalalala

   • 2 9

   • No i jak malinowy nosie gdzie twoje 55:35?

    No i twój Grudziądz dziś zebrał baty od drużyny bez 2 zawodników i trzeciego o kulach buahahaha. Sialalalala:)
    O biednej wandeczce nie piszemy bo już sezon dawno się dla nich skończył:)

    • 4 0

 • Dzięki za prezent Łotyszom (1)

  Łotysze oddali nam mecz, to nie ulega wątpliwości. Może chcą uniknąć dodatkowych kosztów, awansować do ekstraligi nie mogą przecież. Z Tarnowem Wybrzeże jest bez szans, jedyna nadzieja w zapowiedziach o powiększeniu ekstraligi do 10 drużyn

  • 22 23

  • pitolenie

   Oni jadą o kasę więc nie gadajcie bzdur że odpuścili. Nasi po prostu się spasowali

   • 22 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 6 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
 • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Ostatnie wyniki

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane