• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lotos Wybrzeże zmierzy się ze Spartą w play-out

Krzysztof Klinkosz
26 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Dopiero w ostatnim meczu sezonu zasadniczego żużlowcy Lotosu Wybrzeża zdobyli pierwszy punkt na wyjeździe i wywalczyli pierwszego bonusa w rozgrywkach. Gdańszczanie zremisowali na wyjeździe z PGE Marmą Rzeszów 45:45. Równie ważne jak spotkanie na Podkarpaciu było to, kto wygra we Wrocławiu i Częstochowie, gdyż w ten sposób wyłaniano rywala dla podopiecznych Stanisława Chomskiego w rywalizacji o dziewiąte miejsce. Przeciwnikiem będzie Betard Sparta, a pojedynki odbędzie się 9 i 16 września.



PGE Marma Rzeszów PGE Marma Rzeszów
9. Rafał Okoniewski 13 (2, 3, 3, 3, 1, 1)
10. Maciej Kuciapa 9+2 (1*, 3, 2*, d, 3, w)
11. Jason Crump (zastępstwo zawodnika)
12. Marco Gaschka 1 (0, -, 1, 0, -)
13. Grzegorz Walasek 11+1 (2*, 3, 1, 0, 2, 3)
14. Łukasz Kret 0 (d, 0, t)
15. Łukasz Sówka 11 (3, 3, 1, 0, 3, 1)
Sędziowie: Demski (ostrów Wlkp.)
Składy
1. Nicki Pedersen 14 (3, 2, 3, 3, 3)
2. Zbigniew Suchecki 4+1 (0, 0, 2*, 2, 0)
3. Piotr Świderski 9+2 (1*, 2, t, 1*, 3, 2)
4. Thomas Jonasson 9+3 (2, 1*, 2, 2*, 2*)
5. Tomasz Chrzanowski 3 (1, 0, 2, -)
6. Krystian Pieszczek 5 (2, 1, 1, 1)
7. Marcel Szymko 1 (1, 0, 0)


Kibice oceniają



- Chciałem dziś przetestować pewne ustawienia zespołu, przekonać się co do wartości pewnych zawodników. Myślę, ze zawody mogły się kibicom podobać, choć ich wynik niczego już w tabeli ekstraklasy nie zmieniał. Drużyna rzeszowska jest bardzo silna na własnym torze, chcieliśmy się na jej tle sprawdzić, tacy doświadczeni zawodnicy jak Walasek, czy Okoniewski potrafią doskonale wykorzystać wszelkie niuanse toru. Dziś głównie decydował start i pierwszy łuk cieszę się, że moi zawodnicy w drugiej części meczu również potrafili taki stan toru wykorzystać - powiedział po meczu trener Lotosu Wybrzeża Stanisław Chomski.

- Ciężko cokolwiek powiedzieć po dzisiejszym meczu. Przystąpiliśmy do niego bardzo osłabieni ale i tak potrafiliśmy w nim powalczyć - powiedział szkoleniowiec PGE Marmy Rzeszów Dariusz Śledź.

Relacja LIVE

W Rzeszowie piękna, słoneczna pogoda z temperaturą znacznie powyżej 20 stopni Celsjusza. Na około pół godziny przed rozpoczęciem meczu na trybuach zasiadła zaledwie garstka widzów
Tak jak informowaliśmy, w miejsce Renata Gafurowa pojedzie Tomasz Chrzanowski. Tymczasem dwie zmiany zaszły w zespole gospodarzy. Za Jasona Crumpa stosowane będzie zastępstwo zawodnika, natomiast w miejsce Joonasa Kylmakorpiego pojedzie Marco Gaschka.
Nad Rzeszowem zaczęło się dość gwałtownie chmurzyć, sędzia widząc zmianę pogody zdecydował, że zawody rozpoczną się bez prezentacji.
start wyścigu
I
W biegu wystartują: Łukasz Kret  , Marcel Szymko  , Łukasz Sówka  , Krystian Pieszczek  .
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Łukasz Sówka (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Łukasz Kret (def.). Gdańszczanie nieźle wyszli spod taśmy ale na dojeździe do pierwszego łuku najszybszy był Sówka i on wygrał inauguracyjny wyścig
start wyścigu
II
W biegu wystartują: Rafał Okoniewski  , Zbigniew Suchecki  , Maciej Kuciapa  , Nicki Pedersen  .
bieg 3:3
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Rafał Okoniewski (2 pkt), Maciej Kuciapa (1 pkt), Zbigniew Suchecki (0 pkt). Pedersen już na pierwszym łuku był z przodu stawki, przez chwilę jechali na 4:2 ale Sucheckiego minął Kuciapa. Później zawodnik z Rzeszowa skutecznie bronił ataków Sucheckiego.
start wyścigu
III
W biegu wystartują: Rafał Okoniewski  , Thomas Jonasson  , Marco Gaschka  , Piotr Świderski  . Okoniewski jako (ZZ) za Crumpa.
3 bieg będzie powtórzony ze względu na nierówny start
bieg 3:3
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Piotr Świderski (1 pkt), Marco Gaschka (0 pkt). Okoniewski świetnie wystartował i już na początku losy biegu były rozstrzygnięte
start wyścigu
IV
W biegu wystartują: Grzegorz Walasek  , Marcel Szymko  , Łukasz Sówka  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
IV
[14:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Łukasz Sówka (3 pkt), Grzegorz Walasek (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt). Chrzanowski świetnie wyszedł ze startu, na środku pierwszego łuku zakopał się jednak i błyskawicznie spadł na 3 miejsce.
Na rzeszowskim obiekcie przerwa na równanie toru
start wyścigu
V
W biegu wystartują: Maciej Kuciapa  , Zbigniew Suchecki  , Łukasz Sówka  , Nicki Pedersen  . Kuciapa jako ZZ za Crumpa, Sówka za Gaschkę
bieg 4:2
V
[18:12] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Maciej Kuciapa (3 pkt), Nicki Pedersen (2 pkt), Łukasz Sówka (1 pkt), Zbigniew Suchecki (0 pkt). Pedersen wyszedł spod taśmy jako pierwszy ale na wyjściu z pierwszego wirażu minął go Kuciapa, który później jadąc szybką ścieżką odpierał ataki Duńczyka
start wyścigu
VI
W biegu wystartują: Grzegorz Walasek  , Thomas Jonasson  , Łukasz Kret  , Thomas Jonasson  .
Bieg zostanie powtórzony ze względu na nierówny start
bieg 3:3
VI
[21:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Grzegorz Walasek (3 pkt), Piotr Świderski (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Łukasz Kret (0 pkt). Gdańszczanie przes pierwsze okrążenie prowadzili podwójnie, najpierw jednak rozpędzający się z każdym metrem Walasek uporał się z Jonassonem a później tuż nad metą minął Świderskiego
start wyścigu
VII
W biegu wystartują: Rafał Okoniewski  , Krystian Pieszczek  , Maciej Kuciapa  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
VII
[26:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Maciej Kuciapa (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Tomasz Chrzanowski (0 pkt). Początkowo drugi jechał Pieszczek ale młody gdańszczanin na trzecim okrążeniu dał się wyprzedzić atakiem od wewnętrznej Kuciapie
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują: Grzegorz Walasek  , Zbigniew Suchecki  , Łukasz Sówka  , Nicki Pedersen  .
bieg 5:1
VIII
[27:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Zbigniew Suchecki (2 pkt), Grzegorz Walasek (1 pkt), Łukasz Sówka (0 pkt). Walasek wystartował błyskawicznie ale wpadł na pierwszym łuku na śliski fragment nawierzchni i z ledwością opanował motocykl, spadł jednocześnie na 3 miejsce za parą gdańską, probował ścigać Sucheckiego ale bezskutecznie
start wyścigu
IX
W biegu wystartują: Rafał Okoniewski  , Thomas Jonasson  , Maciej Kuciapa  , Piotr Świderski  .
9'
Świderski wjechał w taśmę, został wykluczony i pojedzie za niego Pieszczek
bieg 3:3
IX
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Maciej Kuciapa (def.). Gdańszczanie po starcie prowadzili jednak na pierwszym łuku przeszkodzili sobie nawzajem co wykorzystał Okoniewski.
start wyścigu
X
W biegu wystartują: Łukasz Sówka  , Marcel Szymko  , Marco Gaschka  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 4:2
X
[34:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Łukasz Sówka (3 pkt), Tomasz Chrzanowski (2 pkt), Marco Gaschka (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt). Początkowo prowadził Marcel Szymko, jednak popełnił spory błąd, odjechał pod bandę i spadł na 3 miejsce, później na 2 okrążeniu zrobił to samo i spadł na koniec stawki.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują: Grzegorz Walasek  , Zbigniew Suchecki  , Maciej Kuciapa  , Piotr Świderski  .
bieg 3:3
XI
[37:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Maciej Kuciapa (3 pkt), Zbigniew Suchecki (2 pkt), Piotr Świderski (1 pkt), Grzegorz Walasek (0 pkt). Na dystansie Walaska kolejno mijali Suchecki i Świderski
start wyścigu
XII
W biegu wystartują: Grzegorz Walasek  , Krystian Pieszczek  , Łukasz Kret  , Nicki Pedersen  . Walasek jako ZZ za Crumpa
12'
Taśmę zerwał Kret i zostanie z biegu wykluczony, powtórka w trzyosobowym składzie.
ważne zdarzenie
We Wrocławiu Betard Sparta przegrała z Azotami Tauronem Tarnów 43:47.
bieg 4:2
XII
[39:33] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Grzegorz Walasek (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Łukasz Kret (t.). Po starcie gdańszczanie prowadzili 5:1, Pedersen nie czekał jednak na Pieszczka, który na drugim okrążeniu stracił drugie miejsce.
12'
Włókniarz po 14 biegach prowadzi z Unią 45:38, to oznacza, że w play-out, gdańszczanie pojadą z wrocławianami, oby z lepszym skutkiem niż przed dwoma laty.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują: Rafał Okoniewski  , Thomas Jonasson  , Marco Gaschka  , Piotr Świderski  . Świderski jako RT za Chrzanowskiego
bieg 5:1
XIII
[40:38] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Piotr Świderski (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Rafał Okoniewski (1 pkt), Marco Gaschka (0 pkt). Bardzo dobry start gdańszczan, i słaby Okoniewskiego. Żużlowcy z Gdańska szybko minęli Gaschkę, prowadzili 5:1 i mimo szaleńczych ataków Okoniewskiego dowieźli podwójne zwycięstwo do mety.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują: Łukasz Sówka  , Zbigniew Suchecki  , Grzegorz Walasek  , Piotr Świderski  .
bieg 4:2
XIV
[44:40] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Grzegorz Walasek (3 pkt), Piotr Świderski (2 pkt), Łukasz Sówka (1 pkt), Zbigniew Suchecki (0 pkt). Świderski świetnie wystartował, jednak na drugiej prostej dał się wyprzedzić Walaskowi, na trzecim okrążeniu do Sówki zbliżył się Suchecki ale zakopał się i nie zdołał go minąć
start wyścigu
XV
W biegu wystartują: Rafał Okoniewski  , Thomas Jonasson  , Maciej Kuciapa  , Nicki Pedersen  .
15'
Kuciapa upadł na drugim okrążeniu i został z powtórki wykluczony
bieg 5:1
XV
[45:45] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Rafał Okoniewski (1 pkt), Maciej Kuciapa (wkl.). Podwójne zwycięstwo gdańszczan dało im pierwsze punkty wyjazdowe w sezonie, szkoda, że tak późno...


Tabela po 18 kolejkach

PGE Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Azoty Tauron Tarnów 18 14 1 3 +195 37
2 Stal Gorzów 18 12 1 5 +209 33
3 Stelmet Falubaz 18 10 3 5 +59 30
4 Unibax Toruń 18 9 1 8 +88 27
5 Unia Leszno 18 9 3 6 +1 26
6 Polonia Bydgoszcz 18 8 1 9 -17 19
7 PGE Marma Rzeszów 18 6 2 10 -82 17
8 Dospel Włókniarz 18 4 2 12 -115 14
9 Betard Sparta 18 5 1 12 -148 12
10 Lotos Wybrzeże 18 4 1 13 -190 10
Tabela wprowadzona: 2012-09-24


Pozostałe wyniki 18. kolejki ekstraligi
Betard Sparta Wrocław - Azoty Tauron Tarnów 43:47 (pierwszy mecz 29:61, bonus dla Azotów Tauron), Dospel Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno 50:39 (41:49, bonus dla Włókniarza), Unibax Toruń - Stal Gorzów 50:40 (33:57, bonus dla Stali), Stelmet Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz 54:36 (38:52, bonus dla Falubazu)

Terminarz dalszej części sezonu
Półfinały:
9 września
Azoty Tauron Tarnów - Unibax Toruń
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

16 września
Unibax Toruń - Azoty Tauron Tarnów
Stal Gorzów - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Dwumecz o udział w barażach
9 września
Betard Sparta Wrocław - LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK

16 września
LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK - Betard Sparta Wrocław

Opinie (130) ponad 10 zablokowanych

  • Dziękujemy Tomuś, dobrze że wywaliłeś Renata ze składu, z nim napewno byłoby gorzej przecież (1)

    • 12 33

    • coś ludzie chyba nie wyczuli sarkazmu

      • 8 4

  • Brawo Panowie !

    GKS !

    • 14 18

  • jutro spotkanie u prezydenta Gdańska

    w podziękowaniu za pokonanie przeciwnika (Gaschki) Tomasz Chanowski otrzyma nowiutkie audi A0

    • 42 9

  • O jak orzeł,Z jak zwyciestwo I jak indywidualnosc L jak lek na cale zlo

    • 15 3

  • wstyd jak zawsze (5)

    Rzeszów odpścił, bez Crumpa, Kilmakorpiego to i tak jest wstyd zremisowac w Rzeszowie, w dwumeczu z Wrocławiem jestesmy bez szans. Juz dawno skreslilem ta druzyne, smieci nie moga jezdzic w elidze

    • 19 54

    • jeden madry SZACUN

      • 3 14

    • wstyd za kibica (2)

      sam jesteś śmieć i popapraniec przyjdz lepiej do parkingu i powiedz ze to ty jesteś a zrobie z ciebie dopiero śmiecia baranie głupi

      • 7 3

      • co tak ich bronisz? moze liczysz ze sie utrzymaja? z takim składem, hahhahaha (1)

        przynies kwiaty na zakonczenie sezonu, jakas flaszke i bombonierke dla Chrzanowskiego, Swiderskiego i Szymki, zrob sobie zdjecie ze swoimi idolami i postaw u siebie w domu na najwazniejszym miejscu naiwny kibicu folwarku Polnego

        • 2 7

        • głupszy niż ustawa przewiduje

          Po dwumeczu z Wrocławiem będziesz Świdra po pomeczowych stopach całował.

          • 4 3

    • To nie śmieci tylko ludzie.I tak należy ich traktować.Ja bez względu na wszystko i tak jestem z nimi.Wychowałam się na żużlu i teraz oglądam mecze z dziećmi.Jestem wiernym kibicem i noszę,nie bez powodu koszulkę " Dumni po zwycięstwie,wierni po porażce"..W życiu te bywa raz góra,raz dół.Nikt nie jest idealny.

      • 0 0

  • Renat to amator

    Tu wiza, tam coś innego. Trzeba jego będzie pilnować, żeby pojechał w play out

    • 19 12

  • Chrzan jest pewnym punktem na decydujące mecze

    • 18 9

  • frajerzy mecz sprzedany bo Rzeszow chical zbic ksm Polny won!!! (1)

    • 15 27

    • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • Polny co? wypierd...!!! (2)

    • 26 34

    • (1)

      TERAZ TO JUZ W PI.............

      • 4 13

      • gimbusy dzielnie bronia swego pana i minusują

        • 8 6

  • JEZELI (2)

    ktos ma wiecej niz 12 lat i choc raz byl na zawodach TO zapewne wie ze spadniemy Oszolomow niecierpie pytam kibicow jak to dalej widzicie bez kasy LOTOSU

    • 8 24

    • oszolomy (1)

      jestem kibicem GKS od czasu jak was poczynali i wiem co mowie

      • 4 8

      • chyba "od czasu do czasu" przychlaście

        • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
81% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
17% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane