Lubomir Libacki obronił honor Pomorza

11 czerwca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Tym razem atleci z Pomorza, choć byli w liczebnej przewadze (4:2) oddali najwyższy i najniższy stopień podium. Wśród najlepszych w siódmej eliminacji Pucharu Polski, Strong Man, która odbyła się w Wiśle, znalazł się jedynie Lubomir Libacki. Gdańszczanin zajął drugie miejsce za Mariuszem Pudzianowskim z Białej Rawskiej. W punktacji generalnej przodownictwo utrzymał Jarosław Dymek z Malborka.

W mieście Adama Małysza alteci rywalizowali w sześciu konkurencjach. Klasą dla siebie był Pudzianowski, który wygrał aż pięć z nich, a jedynie w przenoszeniu bali na czas zadowolił się drugim miejscem. "Pytonowi" zabrakło zaledwie jednego punktu do noty marzeń, czyli 36.

Cały czas drugą pozycję kontrolował gdańszczanin. "Liba" nie miał szans z liderem, ale też trzema punktami wyprzedził kolejnych rywali.
Najbardziej zacięty bój rozgorzał o najniższy stopień podium. Przed ostatnią konkurencją - wyciskaniem - należał on do Sławomira Toczka. Niestety, w szóstym boju kościerski atleta uległ Tomaszowi Nowotniakowi i na rzecz zawodnika z Sokołowa Podlaskiego przegrał trzecie miejsce. I małą dla niego pociechą jest fakt, że o kolejności decydowała dodatkowa tabelka.

Kolejność w Wiśle: 1. Pudzianowski 35 punktów, 2. Libacki 23, 3. Nowotniak 20, 4. Toczek 20, 5. Arkadiusz Makurat (Kościerzyna) 17, 6. Tomasz Lech (Prabuty) 11.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski: 1. Dymek 45 punktów, 2. Peda 34, 3. Nowotniak 32, 4. Piotr Szczepański 31, 5. Pudzianowski 30, 6. Libacki 29.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!