MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 0:3. W środę mecz o półfinał na wyjeździe

Lotos PKH Gdańsk

Zobacz jak gdańszczanie stracili bramkę na 0:2.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali w "Olivii" przy 4400 widzów z GKS Tychy 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) tracąc ostatnią bramkę po zdjęciu bramkarza. W ćwierćfinale play-off jest 3-3 i o awansie do gry o medale zadecyduje środowy mecz o godz. 18 w Tychach.

MH AUTOMATYKA Gdańsk

Cowley; Dolny, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Rompkowski, Marzec; Leśniak, Smal - Stasiewicz, Pesta, Samusienko

GKS Tychy

Murray; Kotlorz, Ciura - Sykora, Komorski, Michnow; Górny, Bryk - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Jeronow, Nowajowski - Klimienko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Kogut - Jeziorski, Galant, Witecki
    [ICO]Bramki:
    • 1:09' Galant 4 na 5
    • 57:39' Klimienko as. Szczechura
    • 59:22' Sykora

Zobacz jak sędziowie musieli rozdzielać hokeistów.

- Najtrudniej jest zrobić ostatni krok. Nie chcemy myśleć, co będzie jeśli wygramy, a co jeśli przegramy. Koncentrujemy się na tym, aby nie popełniać błędów. Zobaczymy jak zagramy. Oby tak jak najlepiej potrafimy a będzie dobrze - mówił nam przed niedzielnym meczem Mateusz Danieluk, napastnik MH Automatyki.

Przeczytaj zapowiedź meczu
    [ICO]
    Trwa rozgrzewka, trybuny prawie pełne
    [ICO]
    W składzie gdańszczan ponownie nie ma podstawowego obrońcy z pierwszej piątki Mateja Cunika, który leczy kontuzję.
    W składzie gości wychowankowie gdańskiego hokeja: Bagiński (GKS Tychy) i Rzeszutko (GKS Tychy). Występy w barwach MH Automatyki ma na swoim koncie Gościński (GKS Tychy).
    [ICO]
    Pełna hala, a to oznacza ponad 4000 widzów na trybunach.
    [ICO]
    Kibice siedzą nawet na schodach pomiędzy sektorami
    1'
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla gdańszczan
    [ICO]
    1'
    Z trybun "Do boju gdańska Stocznia". Przypomnijmy bowiem, że MH Automatyka kontynuuje tradycje GKS Stoczniowca
    [ICO]
    1'
    Michnow (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
    [ICO]
    1:09'
    [0:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Galant. Fatalny błąd Cowleya, który dał sobie odebrać krążek. Goście zdobyli bramkę, pomimo gry w osłabieniu.
    [ICO]
    2'
    Na pocieszenie - kto w ostatnich meczach zdobywał pierwszą bramkę, przegrywał spotkanie.
    3'
    Nacierają goście, cały czas gra w tercji gdańszczan
    5'
    Kontra gdańszczan i trafienie tylko w boczną siatkę
    5'
    Najpierw zablokowany Gołowin (MH AUTOMATYKA Gdańsk), później Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk), a wreszcie Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Walczą w ataku gdańscy Rosjanie
    [ICO]
    6'
    Murray (GKS Tychy) odbija groźny strzał Krasowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu
    7'
    Niebezpieczna strata Lehmanna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo
    9'
    Na spalonym Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    [ICO]
    11'
    W słupek trafia Jeronow (GKS Tychy)
    11'
    90 sekund przerwy reklamowej, która odbywa się tylko w meczach playoff.
    [ICO]
    11'
    Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
    12'
    Agresywnie i skutecznie w obronie Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Jełakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    [ICO]
    12'
    Goście trafiają w słupek
    13'
    Gdańszczanie już w komplecie, przetrwali osłabienie
    [ICO]
    15'
    Gościński (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
    15'
    Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansy, łapie krążek Murray (GKS Tychy)
    15'
    Drobne przepychanki pod bramką tyszan
    [ICO]
    16'
    Gra wstrzymana, ucierpiał Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    [ICO]
    16'
    Seria antydopingu w stronę tyszan z trybun
    [ICO]
    16'
    Teraz ucierpiał Jełakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    17'
    Mimo przewagi, męczą się w ataku gdańszczanie
    17'
    Goście w komplecie
    17'
    Kolejna przepychanka za bramką Murraya (GKS Tychy)
    18'
    Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Cichego (GKS Tychy)
    19'
    Dobrze ustawiony Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija strzał i łapie krążek po dobitce
    19'
    Groźny rajd Michnowa (GKS Tychy), ale tuż przed bramką przeszkodzili mu obrońcy
    20'
    Mrozi krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który próbuje nadrobić błąd popełniony przy straconej bramce
    [ICO]
    20'
    Groźnie z dystansu Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale odbił krążek obrońca
    20'
    Nawałnica pod bramką Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale bronią się gospodarze
    20'
    Koniec I tercji. GKS prowadzi z MH Automatyką 1:0
    [ICO]
    Pierwsze 20 minut pod znakiem intensywnego hokeja. Gdańszczanie nie odstają, a jedyną bramkę stracili po błędzie bramkarza. Tyszanom trzeba oddać, że prowadzenie zdobyli podczas gry w osłabieniu, a i dwukrotnie byli bliscy podwyższenia trafiając w słupek. 12:8 w celnych strzałach dla gości.
    21'
    Rozpoczęła się II tercja
    22'
    W ferworze walki stracił kask Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    23'
    Dużo fizycznej i chaotycznej gry, ale ze wskazaniem na tyszan.
    [ICO]
    23'
    Na trybunach nadkomplet widzów - ok. 4400. Oficjalnie pojemność trybun to 3800.
    24'
    Atak gości i przewrócona bramka gdańszczan. Przepychankę zawodników stopują sędziowie.
    [ICO]
    24'
    Ponownie antydoping z trybun w stronę GKS
    24'
    W natarciu gdańszczanie
    24'
    Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie trafił czysto w krążek spod niebieskiej linii i z kontrą ruszyli goście. Kostia naprawił swój błąd błyskawicznie rzucając się w pogoń za rywalem
    [ICO]
    26'
    Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ruszył z kontrą i wycofał do Marca, Szymon uderzył na bramkę, ale obok słupka
    [ICO]
    27'
    Klimienko (GKS Tychy) prosto w Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ten odbija krążek do boku
    [ICO]
    28'
    Cały czas głośny zorganizowany doping z trybun dla MH Automatyki
    [ICO]
    28'
    Ofiarnie broni Murray (GKS Tychy)
    [ICO]
    28'
    Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) spod bramki, broni Murray (GKS Tychy)
    29'
    Znakomita wymiana ciosów. Akcja za akcję na gdańskiej tafli
    29'
    Jeronow (GKS Tychy) strzela, broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    [ICO]
    Ruszyliśmy z drugim live. Równocześnie możecie śledzić mecz ekstraklasy piłkarskiej Lech Poznań - Arka Gdynia

Czytaj live z meczu piłkarzy Lecha i Arki
    30'
    Kolejny strzał stopuje Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    [ICO]
    30'
    Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
    31'
    Bagiński (GKS Tychy) skasował kontrę, do której ruszał Jełakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    31'
    Sykora (GKS Tychy) powstrzymał Marca, który zerwał się do kontry
    32'
    Strzał nad bramką Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    32'
    Gdański zespół już w komplecie. Boks kar opuścił Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    33'
    Przerwa reklamowa
    35'
    Łatwo dochodzą do sytuacji goście, ale nie mogą podwyższyć prowadzenia
    [ICO]
    35'
    Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dostał podanie na lewą stronę. Kapitan rozpędzony uderzył z kąta, ale krążek odbił Murray (GKS Tychy)
    36'
    Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nad bramką!
    [ICO]
    36'
    Cała hala dopinguje
    37'
    W ataku gdańszczanie, ale stracił krążek Gołowin (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    37'
    Indywidualnie z prawej strony Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale odbił krążek Murray (GKS Tychy)
    [ICO]
    38'
    Bójka na tafli. Sędziowie opanowali sytuację, ale było gorąco. W środku wydarzeń. m.in. Galant, Dolny, Marzec i Rompkowski
    [ICO]
    38'
    Jeronow (GKS Tychy) ukarany karą 4 minutową.
    [ICO]
    38'
    Galant (GKS Tychy) ukarany karą 4 minutową.
    [ICO]
    38'
    Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
    [ICO]
    38'
    Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 4 minutową.
    [ICO]
    38'
    Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 4 minutową.
    40'
    Strzela Bryk (GKS Tychy), broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    40'
    Koniec II tercji. GKS prowadzi w Gdańsku 1:0
    Druga tercja również szybka, intensywna, ale bardzo chaotyczna. O tym, że mamy do czynienia z hokejową bitwą niech świadczą m.in. wydarzenia z ostatnich minut partii, gdy sędziowie w tym samym czasie ukarali po bójce aż pięciu zawodników - trzech gdańszczan i dwóch tyszan.
    [ICO]
    Jeśli po III tercji będzie remis, hokeiści będą grać dogrywki 5 na 5 po 20 minut każda lub do złotej bramki. Taki regulamin jest w playoff. W sezonie zasadniczym obowiązywała jedna dogrywka 3 na 3 o długości 5 minut, a później rzuty karne.
    41'
    Rozpoczęła się III tercja
    42'
    Rzucili się do ataku gdańszczanie
    42'
    W Toruniu Podhale prowadzi 2:1 z Energą i jest bliskie skończenia serii. To z tej pary wyłoniony zostanie rywal dla tyszan lub gdańszczan.
    43'
    Ryzykownie wyjeżdża dziś z bramki Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
    [ICO]
    44'
    Kapitalnie w bramce tyszan Murray (GKS Tychy). Odbił trzy strzały jeden po drugim
    45'
    Gdańszczanie na spalonym
    45'
    Tyszanie zamknięci w swojej tercji
    47'
    Cały czas w natarciu gospodarze
    [ICO]
    47'
    Na trybunach m.in. piłkarz Lechii Joao Nunes
    48'
    Spuścili nieco z tonu gospodarze. Ostatnie ataki musiały kosztować ich sporo sił
    48'
    Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zza bramki, ale został zablokowany
    50'
    W dobrej sytuacji Jełakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale został zablokowany
    [ICO]
    Przerwa w meczu, który równolegle relacjonujemy w systemie live. 3 ekstraklasy piłkarskiej po 45 minutach Arka przegrywa na wyjeździe z Lechem 0:1

52'
    Znów mocno w przodzie gdańszczanie, ale świetnie bronią się mistrzowie Polski
    53'
    Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po lodzie próbował posłać krążek między parkanami Murraya (GKS Tychy). Nic z tego
    54'
    Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wjechał z prawej strony pod bramkę gości, ale znów tyszanie odparli atak
    55'
    Kolejny strzał w boczną siatkę bramki Murraya (GKS Tychy)
    55'
    Dwoją się i troją gdańszczanie w ataku, ale krążek nie chce wpaść do bramki
    [ICO]
    55'
    Prawie wszyscy kibice oglądają mecz na stojąco
    57'
    Gdańszczanie rzucają wszystkie siły do ataku, ale obrona mistrzów Polski wciąż nie do sforsowania
    [ICO]
    57:39'
    [0:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Klimienko. Kontra i wykorzystana szansa sam na sam z bramkarzem.
    [ICO]
    59'
    Czas dla gdańszczan
    [ICO]
    59'
    Trener Ziętara wycofuje bramkarza. Sześciu gdańszczan w polu
    [ICO]
    59'
    Strzał zza połowy na pustą bramkę gdańszczan. Słupek!
    [ICO]
    59:22'
    [0:3] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Sykora. Zerwał się do kontry i z bliska trafił do pustej bramki.
    60'
    Koniec meczu. GKS Tychy wygrywa 3:0
    [ICO]
    60'
    O awansie do półfinału zadecyduje środowy mecz w Tychach.

11 Naprzód Janów 27 1 0 0 26 31:189 3

Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
    Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.

08.12 (nd) godz.18:30 Comarch Cracovia typuj LOTOS PKH Gdańsk
    13.12 (pt) godz.19:00 LOTOS PKH Gdańsk typuj GKS Katowice
    15.12 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk typuj Podhale Nowy Targ
    06.12 (pt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:2 2:1 w rzutach karnych GKS Tychy LIVE!
    03.12 (wt) godz.19:00 Zagłębie Sosnowiec 1:4 LOTOS PKH Gdańsk