Przełamanie hokeistów MH Automatyki Gdańsk. Pokonali JKH GKS Jastrzębie

MH Automatyka Gdańsk

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali w hali "Olivia" JKH GKS Jastrzebie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Podopieczni Marka Ziętary przełamali się po serii ośmiu kolejnych porażek w PHL i to na drużynie, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

MH AUTOMATYKA Gdańsk

Carogorodcew; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Marzec; Dolny, Tesliukiewicz - Vitek, Rożkow, Smal; Kantor, Lehmann - Rompkowski, M.Wróbel, Stasiewicz

JKH GKS Jastrzębie

Raszka; Sulka, Gimiński - Kasperlik, Dubinin, Kominek; Kubes, Radzieńciak - Paś, Fabus, K.Wróbel; Bigos, Matusik - Nahunko, Kulas, Świerski; Chorążyczewski, Michałowski - Ł.Nalewajka, Jarosz, R.Nalewajka
  • 20:56' Tesliukiewicz as. Marzec
  • 52:40' Rożkow as. Vitek - Smal
  • 56' Vitek
[ICO]Bramki:

Pomeczowy dwugłos trenerów
Marek Ziętara (MH Automatyka): Wszyscy potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Mieliśmy ciężki okres w głównej mierze wynikający z kwestiii mentalnej. Nie biorę pod uwagę spraw motorycznych. Nie wszyscy byli w optymalnej dyspozycji i nie grali na tyle, na ile ich stać. Przede wszystkim dzisiaj mecz wybronił nam bramkarz. Jewgenij Carogorodcew przytrzymał nas w mecz, dał nam nadzieję swoimi interwencjami. Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej. Zawsze brakowało nam ciut ciut, aby wygrać pełną pulę, dziś było inaczej. Dobrze graliśmy w osłabieniach, rozegraliśmy je prawidłowo . Na zwolnienie Lukasa Chalupy trzeba patrzeć dwukierunkowo. Ściągaliśmy go do pierwszej piątki na powerplay, potrzebując silnego gracza z mocnym strzałem. Nie poprawiliśmy się w tym elemencie, więc nie było sensu kontynuować współpracy. Druga rzecz to fakt, że taki wstrząs był nam potrzebny. Zobaczymy jak to będzie się toczyło dalej. Nie wykluczam kolejnych korekt. Będę śledził jak zawodnicy pracują i reagował na bieżąco. Musimy sporo sobie poukładać w głowach.

Robert Kalaber (JKH GKS): Od dłuższego czasu nie gramy dobrze. Na początku drugiej tercji gdańszczanie strzelili nam bramkę i później nic nam nie wychodziło. Kombinowaliśmy, ale nie walczyliśmy jak drużyna. Niektórzy są zmęczeni, inni mają poprawić skuteczność, a tego nie robią. Musimy zrobić u siebie porządek. Gratulacje dla gdańszczan.

Jako pierwszy za ostatnie fatalne wyniki zapłacił sprowadzony przed zaledwie miesiącem Lukas Chalupa. Czeski obrońca nie będzie ostatnim hokeistą, który pożegnał się z drużyną, bo gdańscy działacze zapowiedzieli kolejne zmiany.
PORAŻKA Z UNIĄ, CHALUPA ZWOLNIONY
1'
Rozpoczęła się I tercja
2'
Pierwsze ataki gdańszczan powstrzymane przez gości
[ICO]
3'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) blisko zdobycia bramki, ale z bliskiej odległości odbił krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie). Szymon próbował jeszcze dobijać, ale nadal 0:0
4'
W kontrze poślizgnął się wychodzący do podania Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
4'
Z dystansu Kubes (JKH GKS Jastrzębie), krążek odbił Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
[ICO]
5'
Na trybunach przeciętna frekwencja i brak zorganizowanego dopingu. To zapewne efekt ostatnich porażek.
7'
Gdańszczanie często blisko bramki gości, ale nic z tego nie wynika
7'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) spod niebieskiej, broni Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
8'
Odważnie Smal (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale przegrał pojedynek z dwoma obrońcami
[ICO]
8'
Brawa z trybun nagrodziły kolejną akcję gdańszczan.
9'
Inicjatywa wa ataku ewidentnie po stronie gdańszczan
[ICO]
9'
Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, parkanami odbija krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
10'
Bardzo płynna i czysta gra, praktycznie bez przerw.
[ICO]
11'
Stasiewicz po lodzie, ale Raszka (JKH GKS Jastrzębie) mrozi krążek
12'
Kominek (JKH GKS Jastrzębie) z dystansu, odbija parkanami Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
13'
To zdecydowanie jedna z najszybszych tercji w tym sezonie
15'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) stracił krążek wyjeżdżając z tercji
18'
Obok bramki Ł.Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie)
19'
Krążek wędruje z jednej tercji obronnej do drugiej, ale żadna z drużyn nie może dojść do dobrej sytuacji strzeleckiej
20'
Koniec I tercji. Bez bramek w hali "Olivia"
[ICO]
Do tej pory gdańszczanie oddali 11 celnych strzałów, Jastrzębie tylko 7. Gospodarze przeważali optycznie w tej szybkiej, aczkolwiek mało porywającej tercji. Nie odnotowano żadnej kary, a łącznie z przerwami tercja trwała zaledwie 24 minuty.
21'
Rozpoczęła się II tercja
[ICO]
20:56'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tesliukiewicz. Jedna z pierwszych akcji i od razu bramka dla gospodarzy. Obrońca pokonał Raszkę z bliska.
23'
Goście próbują wyrównać, ale nieskutecznie.
24'
Uderzał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), mrozi krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
25'
W dobrej sytuacji znalazł się Paś (JKH GKS Jastrzębie), ale na posterunku "Żenia" Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
[ICO]
28'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. To pierwsza kara w tym spotkaniu.
[ICO]
31'
71 Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
33'
Gdańszczanie wytrzymali oba okresy gry w osłabieniu bez straty bramki
[ICO]
34'
Świerski (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
35'
Goście zamknięci we własnej tercji
36'
Jeszcze 22 sekundy gry w przewadze MH Automatyki
37'
Gorąco pod bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
[ICO]
37'
Matusik (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
38'
Gdańszczanie próbują niemal wjechać do bramki Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
39'
Wygląda na to, że obie drużyny nadrabiają statystyki z pierwszej tercji jeśli chodzi o kary
39'
Goście w komplecie, a Raszka (JKH GKS Jastrzębie) razem z obrońcami ofiarnie broni dostępu do bramki. Gdańszczanie nie mogą się przebić
40'
Strzał na bramkę gdańszczan, w boczną siatkę
[ICO]
40'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
13 sekund do końca tercji
[ICO]
40'
Niecenzuralnie z trybun o... wszystkich polskich sędziach
40'
Koniec II tercji. Gdańszczanie prowadzą z JKH GKS 1:0 po bramce Tesliukiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
Kapitan Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) rozmawia z sędziami. Dodajmy, że w odróżnieniu od kibiców, swoje uwagi przekazuje bardzo kulturalnie.
[ICO]
Gra w drugiej tercji bardzo się zaostrzyła i jest znacznie ciekawsza. Kibice mają dużo pretensji do sędziego, ale to gdańszczanie prowadzą po bramce na samym początku partii. W całym meczu statystyka celnych strzałów to 20:17 dla MH Automatyki.
41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Gdańszczanie bronią się w osłabieniu, karę odsiaduje jeszcze Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
42'
Gdańszczanie już w komplecie.
43'
Przerwa w grze. Podczas interwencji ucierpiał Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
45'
Naciskają goście
46'
Gdańszczanie szczęśliwie odpierają ataki, pomimo pomyłek w defensywie
[ICO]
46'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
46'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zjechał do boksu po karze za spowodowanie upadku rywala. Zawodnik gdańszczan kręci głową z niedowierzaniem a kibice i cała ławka głośno protestują
48'
Ofiarnie bronią się w osłabieniu gospodarze
48'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) już na lodzie, Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zamroził krążek, a Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wdał się w przepychankę. Dzieje się w hali "Olivia"
49'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ruszyli z kontrą, ale gdańszczanie zostali zepchnięci pod bandy
52'
Strzał z dystansu obok bramki Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
52'
Spory chaos w grze obu ekip
[ICO]
52:40'
[2:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow. Wykorzystał zamieszanie pod bramką gości.
[ICO]
55'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
Kontrowersyjna kara dla zawodnika gospodarzy. Gdańszczanie głośno protestują
[ICO]
55'
Z trybun znów niepochlebnie o polskich sędziach
[ICO]
55'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) blisko sam na sam z bramkarzem. Gonił za wystrzelonym po lodzie krążkiem. Zabrakło centymetrów.
[ICO]
56'
[3:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Przyjął krążek, wyczekał bramkarza i z bliska wpakował gumę do siatki
58'
Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zamroził krążek
59'
Gdańszczanie szukają okazji na 4:0. Gorąco pod bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
[ICO]
60'
Czas dla gdańszczan
[ICO]
60'
R.Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 min + 10 min.
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała w hali "Olivia" JKH GKS Jastrzębie 3:0. Zasłużona wygrana przerwała serię ośmiu kolejnych porażek gdańszczan. Graczem meczu wybrany Jewgienij Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)

12 Kadra PZHL 18 1 0 1 16 29:148 4

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.

Tabela wprowadzona: 2018-11-18