MH Automatyka przegrała z Zagłębiem. Miłe złego początki w Sosnowcu

Lotos PKH Gdańsk

Szymon Marzec dał gdańskim hokeistom prowadzenie już w 3. minucie meczu w Sosnowcu. Do końca spotkania bramki zdobywało jednak tylko Zagłębie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Hokeiści MH Automatyki przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1), choć to oni otworzyli wynik spotkania już w 3. minucie. Później trafiali tylko gospodarze. Po dwóch zwycięstwach z rzędu gdańszczanie ulegli niżej notowanemu rywalowi, który trzykrotnie wykorzystał grę w przewadze.

0:1 Marzec as. Strużyk 2:48
1:1 Kaluza as. Luka - Bernacki 11:32 5 na 4
2:1 Kaluza as. Luka - Martinka 24:02 5 na 4
3:1 Bernacki as. Charousek 38:14 5 na 4
4:1 Kana as. Luka - Bernacki 50:48

Zagłębie: Radziszewski; Działo, Charousek - Bernacki, Słaboń, Kozłowski; Martinka, Kaluza - Luka, Kana, Sikora; Horzelski, Podsiadło - Jaskólski, Rutkowski, Jarosz; Gniewek, Domogała - Piotrowski, Pędraś, Jaros

MH AUTOYMATYKA: Carogorodcew, Witkowski; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Leśniak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow

HOKEIŚCI Z GRUPĄ LOTOS MAJĄ GRAĆ O MEDALE

Po wygranych w Bytomiu i u siebie z Energą Toruń, gdańszczanie pojechali do Sosnowca jako faworyt pojedynku z Zagłębiem. Zaczęło się zgodnie z planem, bo goście objęli prowadzenie już na początku premierowej tercji, gdy odbiorem krążka i precyzyjnym strzałem popisał się Szymon Marzec.

Początek meczu w ogóle przebiegał pod dyktando gdańszczan, ale ich strzały nie mogły znaleźć drogi do bramki. Już pierwsze osłabienie po karze dla Mateusza Danieluka skończyło się natomiast wyrównaniem ze strony gospodarzy.

Zagłębie dwukrotnie grę w przewadze wykorzystało także w drugiej partii. W międzyczasie oko w oko z Rafałem Radziszewskim stanął Marzec, ale bramkarz powstrzymał go wyrównaniem na 2:2. Zamiast tego, tuż przed końcem tercji na 3:1 trafił Michał Bernacki.

Trener Marek Ziętara między słupki desygnował Tomasza Witkowskiego w miejsce Jewgenija Carogorodcewa, ale tego strzałem na 4:1 pokonał Tomas Kana posyłając gumę do bramki przy dobitce strzału Władimira Luki.

Gra gdańszczan siadła po tej bramce, choć bliski pokonania Radziszewskiego był jeszcze Jan Steber. Ostatnie minuty należały do Zagłębia, które mogło wygrać mecz jeszcze wyżej. Najpierw gospodarze trafili jednak w słupek, a chwilę później udaną interwencją popisał się Witkowski. Skończyło się jednak tylko na uniknięciu wyższego wymiaru kary.

- Nie poszło tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Pierwsza tercja była w naszym wykonaniu przyzwoita, ale później było już gorzej. Tak jak w ostatnim meczu dobrze radziliśmy sobie w osłabieniu, tak dziś byliśmy w tym elemencie znacznie słabsi i rywale to wykorzystali. Trzeba też oddać, że nasz bramkarz nie był w najlepszej dyspozycji, bo w zasadzie z sześciu strzałów straciliśmy trzy bramki. Nie ma co roztrząsać, szykujemy się do kolejnych spotkań - podsumował mecz trener Ziętara.

12 Kadra PZHL 9 0 0 1 8 15:64 1

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.

Tabela wprowadzona: 2018-10-04