MMŚ szczypiornistek: Polska - Niemcy 19:20

11 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Dwóch bramek zabrakło reprezentacji Polski, aby awansować do czołowej dwunastki na młodzieżowych mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. W decydującym meczu biało-czerwone uległy Niemkom 19:20 (8:11). W najbliższym tygodniu zespół Dariusza Dworaczyka o lokaty 13-20 rywalizować z Urugwajem, Chinami oraz Serbią i Czarnogórą.

Jedyne zwycięstwo w eliminacjach Polki odniosły nad Algierią - 36:17 (16:9). Pięć bramek zdobyła Karolina Kudłacz, a po dwie Katarzyna Zimna (obie Nata AZS AWFiS) i Edyta Chudzik (Słupia).

Bezpośrednio przed meczem z Polkami Niemkom udało się zremisować z Rumunią 23:23. Oznaczało to, że aby grać dalej o medale, biało-czerwone musiały pokonać zachodniego sąsiada. Niestety, od początku musiały gonić. Przegrywały 0:2, a w 18 min - nawet 3:9. Przed przerwą straty udało się ograniczyć o połowę, głównie dzięki trafieniom Marty Nowak.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od dwóch bramek dla Niemek. Polki ruszyły do szturmu dopiero od wyniku 9:14. Między 35 a 44 minutą zdobyły osiem bramek tracąc tylko jedną! Połowa z nich była zasługą Karoliny Kudłacz, a jedno trafienie zanotowała w tym czasie Chudzik. Radość z prowadzenia 17:15 szyko zgasiły dwie udane akcje Anne Ulbricht. Ale na sześć minut przed końcem gry Polki były w "12". Kudłacz i Agnieszka Jochymek poprawiły wynik na 19:17. Później celnie rzucały tylko rywalki...

W naszych szeregach dała o sobie znać słaba skuteczność. Co z tego, że rzucaliśmy dziewięć razy na bramkę więcej niż rywalki, skoro z 48 rzutów, celnych było tylko 19.

- To przykre, co się stało. Dziękuję dziewczynom za walkę, ale nie zmienia to faktu, że ponieśliśmy klęskę - przyznał na pomeczowej konferencji trener Dworaczyk.

- Mecz był bardzo ciężki. Byliśmy lepszym zespołem, zwłaszcza w ostatnich minutach - podkreślał jego niemiecki odpowiednik, Stephan Brune.

Poza Kudłacz (5 bramek) i Chudzik (2) na listę strzelczyń z wybrzeżowego teamu wpisała się Daria Bołtromiuk. Bramki broniły Beata Piłatowska i Izabela Zwiewka.

Końcowa tabela:
1. Węgry 8:0 114-84,
2. Rumunia 5:3 107-86,
3. Niemcy 5:3 99-81,
4. POLSKA 2:6 97-90,
5. Algieria 0:8 61-137.

O miejsca 13-20 Polki zagrają z Chinami, Serbią i Czarnogórą i Urugwajem. Drugą grupę utworzą: Japonia, Brazylia, Kongo i Algieria. Wszystkie drużyny zaczynają od zera. Czołowej "12" zaliczono bezpośrednie mecze, a drużyny podzielono na dwie grupy.

Opinie (6)

• Czy wie ktoś gdzie mozna na bieząco śledzić wyniki tych mistrzostw?????

• 0 0

• xxx

To ze ,Polki przegraly to zasluga trenera .Niech sie nie tlumaczy nie celnymi rzutami zawodniczek.jezeli zawodniczki graja nie na swojej pozycji to tak,bedzie.Trener Cieplinski wiedzial jak ustawic zawodniczki na parkiecie,bylem na meczach gdy graly eliminacje,i pamietam nazwiska podstawowych zawodniczek,Duran,Boltromiuk,Kudlacz.A dzisiaj slysze ze przewazaja zawdniczki SMS.Niech pan Dworaczyk dalej na nich liczy a ,bedzie zawsze gonil swiatowa czolowke.przeciez kazda z tych zawodniczek grala na innej pozycji.A jeszce inne nie mialy miejsca w kadrze za trenera Cieplinskiego.

• 0 0

• MMŚ

A może trzeba było wygrać w Gdańsku ze Szwedkami , trafić do lepszej grupy a nie narzekać na Dworaczyka , no właśnie dlaczego nie ma tam Cieplińskiego , Nata ważniejsza?

• 0 0

• xxx

Niestety grajac ze szwedkami nikt nie wiedzial do jakiej grupy trafi.prosze zobaczyc kto sie liczy w europejskiej federacji..zastanawialem sie czy wogole sa tam nasi sedziowie.A P .Cieplinski liga jest wazniejsza bo, tu jest kontrakt szkoda tylko naszych dziewczyn.A JA NIE CZEPIAM SIE P.dWORACZYKA .Niestety nie potrafi rozpracowac przeciwnika.

• 0 0

• MMŚ

Niestety Dworaczyk chyba do pewnych zeczynie dorósł wyniki juniorek o tym powinny swiadczyc