Vistal obronił fotel lidera Superligi

16 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Vistal wygrał kolejny mecz dzięki małej liczbie straconych bramek, w czym duża zasługa bramkarki Małgorzaty Gapskiej. Vistal wygrał kolejny mecz dzięki małej liczbie straconych bramek, w czym duża zasługa bramkarki Małgorzaty Gapskiej.

Piłkarki ręczne Vistalu w meczu z Pogonią Balticą Szczecin nie uniknęły nerwów i błędów, ale najważniejsze, że mimo bardzo nierównej gry potrafiły wykazać wyższość nad groźnym rywalem, wygrywając 23:20 (13:11). Duży udział w zwycięstwie gdynianek miała Małgorzata Gapska. Bramkarka nie dała się pokonać m.in. przy trzech karnych oraz miała kilkanaście innych doskonałych interwencji, w pełni potwierdzając słuszność reprezentacyjnego powołania. Z uwagi na udział biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy, kolejne mecze w PGNiG Superlidze odbędą się w listopadzie.

POGOŃ BALTICA
Gapska, Kowalczyk - Kalska 2, Niedźwiedź 5, Galińska, Quintino 6, Zych 1, Matyka 6, Khouldi, Duran 1, Kulwińska 2
Sędziowie: Piechota, Leszczyński (obaj Płock)
Widzów: 600
Sziwierska, Płaczek - Huczko, Jakubowska, Sabała, Stachowska 1, Królikowska 1, Cebula 7, Głowińska 3, Piontke, Agova 5, Szulc, Stasiak 1, Fornalik, Jaszczuk 2

POMECZOWY KOMENTARZ MAŁGORZATY GAPSKIEJ
Mecz może był dobry w moim wykonaniu, ale zawsze można coś zrobić lepiej. Szczególnie w końcówce meczu była kilka piłek, która też powinnam złapać. Mam tego świadomość i dobrze wiem nad czym muszę nadal pracować.

Na pewno pomogła znajomość zawodniczek Pogoni, z którymi grałam wcześniej w jednych zespołach. Jednak z tym jest różnie. Raz działa na jedną, raz na drugą stronę. W tym meczu, czy wcześniej w Szczecinie mi się udało, ale pewnie jest w tym też doza szczęścia.

Jako drużyna zagrałyśmy z Pogonią przeciętny mecz. Za dużo popełniłyśmy błędów. Przede wszystkim zdarzały się one nam w ataku, obrona wyglądała lepiej. Ciągle mamy problemy ze zdobywaniem bramek. Dlatego jesteśmy najlepiej broniąca drużyną w Superlidze, ale pod względem liczby rzuconych bramek chyba najsłabszą albo jedną z najsłabszych i to pomimo tego, że wygrywamy.

Myślę, że jeszcze ciągle potrzebujemy czasu. Sezon niedawno wystartował, dziewczyny muszą się jeszcze wyczuć w ofensywie. W drugiej linii mamy przecież nowe zawodniczki: Iwonę, Ines, młodą Emilię. Z biegiem czasu na pewno ich współpraca jeszcze bardziej zatrybi.

służbom porządkowym hali sprawnie udało się przekształcić boisko do koszykówki, na którym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosły koszykarki Riviery, w plac do gry w piłkę ręczną. Zmieniły się przede wszystkim reklamy, a kosze zastąpiły bramki
na trybunach ponad pół tysiąca kibiców, w tym kilkunastoosobowa grupka kibiców ze Szczecina
drużyny wyszły do prezentacji
spiker imiennie wita wiceprezydenta Gdyni, Marka Stępę
Vistal w niebiesko-czarnych strojach, szczecinianki na biało-czarno
1'
od środka rozpoczął Vistal
1'
karny dla gdynianek po faulu na Kulwińskiej (VISTAL)
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA). Dopiero czwarty atak tego dnia szczecinianek dał im bramkę
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
5'
[3:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
6'
szczeciniankom się spieszy, kolejna ich strata przy próbie rozegrania szybkiej kontry
6'
obroniony rzut Khouldi (VISTAL)
7'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut z karnego Cebuli (POGOŃ BALTICA)!
8'
kibice przekrzykują się skandowanie "Vistal" miesza się z okrzykami "Pogoń"
9'
[4:1] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
10'
Po faulu na Duran (VISTAL) karny dla Vistalu
11'
[5:1] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego. To jej już trzecie trafienie
czas
11'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Trener Struzik interweniuje, bo jego drużyna zupełnie nie radzi sobie w ofensywnie
11'
[5:2] Bramkę zdobywa Stachowska (POGOŃ BALTICA) po podaniu Głowińskiej, obie zawodniczki w przeszłości grały w gdyńskim klubie
11'
Szywierska broni rzut Duran (VISTAL)
12'
[5:3] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA).
12'
obroniony rzut Kalskiej
13'
[5:4] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA).
14'
niecelne rzuty Duran (VISTAL) i Jaszczuk (POGOŃ BALTICA)
14'
Vistal nie oddał rzutu, mimo sygnalizacji pasywnej gry, piłka dla rywalek
15'
karny dla Pogoni po faulu na Głowińskiej (POGOŃ BALTICA)
15'
[5:5] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego, choć Gapska była ponownie bliska wybicia piłki
16'
karny dla Vistalu po faulu na Kulwińskiej (VISTAL)
16'
[6:5] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
16'
skandowanie z trybun "Lori", to na cześć Matyki (VISTAL), która zdobyła już 4 bramki
17'
Gapska (VISTAL) broni rzut Jaszczuk (POGOŃ BALTICA)
17'
[7:5] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL). Najpierw posłała piłkę w słupek, ale potrafiła dojść do piłki i ją dobić do siatki
18'
[7:6] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA).
18'
[8:6] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
18'
po trybunach spora liczba dzieci przemieszcza się za klubową maskotką, bardziej interesuje je Mewa niż gra
19'
[9:6] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL), ale duża w niej zasługa Gapskiej, która celnie podała do Brazylijki przez całe boisko
20'
Szywierska broni rzut z 6. metra Kulwińskiej (VISTAL)
20'
20'
[10:6] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego, ta zawodniczka zaliczyła połowę trafień dla gospodyń
21'
upomnienie dla Zych, karny dla Pogoni
21'
[10:7] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego, pokonana Kowalczyk, która na obronę rzutu z 7. metra wyszła z ławki rezerwowych
22'
[11:7] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
23'
kolejna strata w ataku Pogoni, szczecinianki tylko przez kilka minut po przerwie na żądanie dla trenera Struzika pamiętały co mają grać, wówczas doszły z 1:5 na 5:5
24'
wysoko nad poprzeczką rzut Galińskiej (VISTAL)
25'
[11:8] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA).
czas
25'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
26'
[11:9] Bramkę zdobywa Stasiak (POGOŃ BALTICA).
26'
"Walczyć Pogoń" - skandowanie z trybun
26'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Sabały (POGOŃ BALTICA), ale skrzydłowa była faulowana i odgwizdany karny
27'
[11:10] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego
27'
co się stało z Vistalem na przerwie na żądanie trenera Steffensena? Po powrocie do gry już trzecia strata miejscowych
28'
[12:10] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) po kontrze
28'
[12:11] Bramkę zdobywa Głowińska (POGOŃ BALTICA).
wykluczenie
28'
Khouldi (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę za faul przy rzucie Głowińskiej
29'
słupek po rzucie Sabały (POGOŃ BALTICA)
30'
[13:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), mimo gry w osłabieniu
czas
30'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA).
30'
strata Pogoni, koniec kary w Vistalu
30'
niecelny rzut Kalskiej (VISTAL)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 13:11
30'
Szczypiornistki obu zespołów są nieobliczalne. Z obu stron jest dużo błędów i stąd gra jest niestabilna. Vistal pokazał, że łatwo może zdobyć przewagę, a potem równie gładko ją roztrwonić. Pogoń gra zrywami, budzi się, gdy wynik zaczyna "uciekać". Po przerwie możliwy jest każdy scenariusz, choć na razie mimo wszystko lepsze wrażenie sprawia Vistal.
w przerwie konkurs dla kibiców, sprawdzana jest wiedza o piłce ręcznej i drużynie Vistalu
najskuteczniejsze po pierwszej połowie są Matyka (VISTAL) i Cebula (POGOŃ BALTICA), obie zdobyły po 5 bramek, kolejna w tej klasyfikacji - Quintino (VISTAL) zanotowała 3 trafienia
31'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń
31'
32'
niecelne podanie Matyki (VISTAL) do Kulwińskiej (VISTAL)
32'
rzut nad poprzeczką Stasiak (POGOŃ BALTICA)
33'
[14:11] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
34'
[15:11] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) po kontrze
wykluczenie
35'
Duran (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[16:11] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL), mimo gry w osłabieniu
36'
"Pogoń Szczecin" - skandowanie z trybun
37'
kolejna doskonała interwencja Gapskiej (VISTAL)
37'
Vistal w komplecie
38'
Szywierska obroniła rzut Zych (VISTAL)
39'
kroki Głowińskiej (POGOŃ BALTICA)
wykluczenie
39'
Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kalskiej, będzie jeszcze karny dla gdynianek
39'
Matyka (VISTAL) nie wykorzystała karnego
40'
[16:12] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA), mimo osłabienia
40'
to pierwsze trafienie w tej połowie Pogoni
41'
Płaczek (POGOŃ BALTICA), która weszła do szczecińskiej bramki, obroniła rzut Quintino (VISTAL)
41'
koniec kary Pogoni
42'
obaj trenerzy stoją, gdyż znów dużo chaosu w grze
43'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL)
czas
43'
44'
[16:13] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA).
45'
[17:13] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
46'
[17:14] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA). To już 7 jej bramka
47'
[17:15] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA).
47'
[18:15] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
48'
karny dla Pogoni za obronę w kole gdynianek
49'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut z siedmiu metrów Stachowskiej (POGOŃ BALTICA)! To trzeci karny obroniony przez gdyniankę!
49'
50'
[18:16] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA).
50'
"Gramy do końca" - skandują gdyńscy kibice
51'
karny po faulu na Duran (VISTAL)
51'
[19:16] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
wykluczenie
52'
Agova (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
53'
[19:17] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA), mimo gry w osłabieniu, to kolejna eksgdynianka w drużynie rywalek
53'
[20:17] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL).
54'
Pogoń w komplecie
wykluczenie
55'
Matyka (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
56'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Steffensen wykorzystuje ostatni przysługujący mu czas. Trener Struzik jeszcze czeka, ma też jeszcze jedną przerwę, bo dwie wziął w pierwszej połowie
56'
strata Niedźwiedź (VISTAL)
57'
[20:18] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA)
57'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) obroniła rzut Duran (VISTAL)
57'
58'
kolejna dobra interwencja Gapskiej (VISTAL), jeśli Vistal "dowiezie" zwycięstwa to będzie w tym wielka zasługa bramkarki
wykluczenie
59'
Stasiak (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę, karny dla Vistalu
59'
[21:18] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
czas
59'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Do końca gry minuta i 52 sekundy
59'
"Baltica gramy do końca" - skandują kibice gości
wykluczenie
59'
Khouldi (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę. 83 sekundy do końca meczu
59'
faulowana Cebula (POGOŃ BALTICA), karny dla Pogoni
59'
[21:19] Bramkę zdobywa Głowińska (POGOŃ BALTICA) z karnego
60'
[22:19] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL). To bramka pieczętuje zwycięstwo. 50 sekund do końca
60'
[22:20] Bramkę zdobywa Głowińska (POGOŃ BALTICA). Pół minuty do końca
60'
[23:20] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL). 19 sekund do końca gry
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 23:20
brawa publiczności dla gdynianek
kibice Pogoni skandują: "Nie ma pociągu. Jak my wrócimy do domu?!"
w hali szczecińscy kibice na pewno nie będą spać, ochrona zdecydowanie wyprasza ich z obiektu, choć sympatycy Pogoni z tym się mocno ociągali

Wyniki 7 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Pogoń Baltica Szczecin 23:20 (13:11)
  • Ruch Chorzów - Start Elbląg 23:21 (13:10)
  • Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 25:26 (13:10)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 26:20 (12:12)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - MKS Lublin 27:29 (13:16)
  • Pauzuje: SPR Olkusz

Opinie (31) 3 zablokowane

• (2)

Brawo Vistal. Bardzo ciężki mecz, ale ważne są zdobyte 3 punkty. Co do Pogoni - niezła ekipa powstała w Szczecinie, która powalczy wg mnie o czołową czwórkę w tym sezonie.
    A Vistal? Vistal, oby tak dalej... po Mistrzostwo Polski, czego Wam i sobie serdecznie życzę :)

• 25 4

• kłamstwo (1)

W piłce ręcznej za zwycięstwo ma się 3 punkty???To za 6 zwycięstw ile powinno być?Piszesz by pisać, jak juz to sprawdzaj.

• 2 5

• Nie pisałem do ciebie, więc nie życzę sobie durnych komentarzy. Poza tym każda inteligentna osoba wie o co chodzi, a czy są to 2, czy 5 punktów ma to drugorzędne znaczenie. Liczę na mistrzostwo i tyle. A ty dalej łap za słówka, bo tylko na tyle cię stać. Na sensowną wypowiedź, która coś wnosi do artykułu raczej na pewno nie - przerasta cię to.

• 5 2

• Gratulacje!!

• 11 5

• Kasia Duran (1)

Po dzisiejszym meczu oceniłem na 6 Kasię Duran za postawę w obronie i za sylwetkę (figurę ).Ta smukła noga w czarnej podkolanówce.

• 8 10

• bo na pewno nie za strzały na bramkę :D

• 7 4

• Duran out (1)

od 3 sezonów bez formy. Mało brakło a przegrałaby nam ten mecz.

• 10 8

• Bez formy to jest twoja głowa

Brawo Kasia i gratulacje dla zespołu za wygraną

• 6 9

• (2)

Mecz dramatycznie słaby, dobrze że udało się wygrać. Całe szczęście, że Pogoń była tak napompowana, że zjadły ją nerwy. Gdyby wpadły karne, gdyby Stasiak wykorzystała chociaż połowę oddanych rzutów... Panie Steffensen teraz chwila przerwy, może czas usiąść z Łukaszem i przeanalizować co wy wyprawiacie. Parodystyczny jest ten klub - Matyki senior i junior się schowali, na pierwszy ogień wystawiając Hinca. Prezes jest tak rozpoznawany na hali, że nawet ochroniarze go zatrzymują przy przejściach. Wiceprezes = instruktor tenisa oprócz bardzo śmiesznego systemu poruszania się nie prezentuje sobą absolutnie nic, niedecyzyjny, nic nie wie, jednym słowem niekompetentny. I na koniec pytanie do Zarządu. Panowie po co zgłaszaliście się do Challenge Cup? Żeby wszystkie mecze grać na wyjeździe? Przez Wasz ruch ekonomiczny z taką grą na bank nie awansujecie do kolejnej rundy. Celem chyba był finał co jest abstrakcją!

• 7 7

• Drogie trojmiasto.pl od poprzedniej kolejki z uporem maniaka wypisujecie że Vistal jest liderem, a tymczasem zajmuje drugie miejsce! Trochę więcej zainteresowania.

• 5 4

• jamself

Idz poruszać się bo otylosc brzuszna uderza Ci do glowy i masz duzy problem z ocena pseudo znawco. Jak najmniej takich ludzi na trybunach jak Ty. sfrustrowany kpciowy kibic

• 3 4

• Duran (2)

Zgadzam się że Duran powinna odejść bo nic juz w grze nie prezentuje.Wywalczyła jednego karnego i to wszystko.Wyglądała na boisku jakby pierwszy mecz w życiu grała.Te uśmieszki,poprawianie fryzurki jakby miała wyrąbane co się dzieje na boisku.

• 17 7

• Najważniejsze, że wygrały :)

• 1 3

• Tak dokładnie patrzyłeś/aś jak sie Kasia uśmiecha i jak układa włosy , że umknęło ci to , że wywalczyła co najmniej trzy karne, w obronie jest czołową zawodniczką a za atak nie będę oceniał bo tu trener ma swoją wizje i za mało gra by coś pisać o ile pamiętam to w grach przed sezonowych grały na zmianę z Ines i zdobywała po 5-6 bramek. Idź lepiej na smerfy do kina a nie na mecz piłki ręcznej.