Master Pharm Łódź - Arka Gdynia 56:5. Trener "Buldogów" trochę odszczekuje

mip.
10 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Arka Rugby

Trener Dariusz Komisarczuk (na zdjęciu) nie może mieć powodów do radości. Jego zespół przegrał trzeci mecz z rzędu i pozostaje bez zdobyczy punktowej. Trener Dariusz Komisarczuk (na zdjęciu) nie może mieć powodów do radości. Jego zespół przegrał trzeci mecz z rzędu i pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Master Pharm Łódź aż 5:56 (5:36) w meczu 3. kolejki ekstraligi rugby. "Buldogi" zagrały w niecodziennym ustawieniu ze względu na kontuzje.- Trochę odszczekuję to, co mówiłem ostatnio. Wydawało mi się, że po szybkim wznowieniu treningów, włożonej ciężkiej pracy, będzie inaczej, a okazało się, że musimy jeszcze pracować nad jakością naszej gry, bo nie wygląda ona najlepiej - ocenił Dariusz Komisarczuk po trzeciej porażce w tym sezonie.

Mecz Ogniwa Sopot rozpoczął się sensacyjnie, a zakończył pogromem. Co się tam wydarzyło?

Przeczytaj o prezencie urodzinowym Lechii Gdańsk dla trenera Pawła Lipkowskiego

Punkty dla Arki: Krystian Szopa 5

ARKA: Williams (68 Bartkowiak), Mohyła (57 Bojke), Derwis - Papunashvili (63 Wolszon), Zypper - Miziak (52 Kruk-Miler), Chirume (70 Brill), Ziętkowski - Szyc - Banaszek (75 Steindl) - Szopa, Grzenkowicz, Karasewicz, Lipski (70 Dzięcielski), Sirocki

Podopieczni Dariusza Komisarczuka przed sezonem zapowiadali walkę o medale, ale pierwsze dwa spotkania były dla nich małym zderzeniem z rzeczywistością. Dwie porażki na inaugurację sprawiły, że do Łodzi jechali oni z nadzieją na przełamanie i zdobycie pierwszych punktów do ligowej tabeli.

- Pojechaliśmy do Łodzi w mocno okrojonym składzie. Po dwóch meczach trapi nas wiele kontuzji przez co wystawiliśmy inny skład. Widziałem, że chłopacy chcieli dziś pokazać się po tych dwóch porażkach - powiedział nam po meczu trener Dariusz Komisarczuk.
Po pierwszej połowie było już jednak niemal jasne, że i w starciu z Master Pharm Łódź, "Bulldogi" punktów do ligowej tabeli nie dopiszą. Po kilku minutach badania sił, gospodarze szybko przejęli inicjatywę i po 40 minutach prowadzili 36:5. Jedyne przyłożenie dla żółto-niebieskich zdobył Krystian Szopa.

Arka Gdynia - Edach Budowlani Lublin 6:17. Przypomnij sobie wydarzenia z poprzedniego meczu

Po przerwie łodzianie jeszcze powiększyli swoje, okazałe, prowadzenie. Ostatecznie wygrywając aż 56:5. Dla żółto-niebieskich była to trzecia porażka w obecnym sezonie. Podopieczni trenera Komisarczuka pozostają bez zdobyczy punktowej.

Przeczytaj, co mówili trójmiejscy rugbiści przed meczami 3. kolejki ekstraligi

W zespole Arki zadebiutowali dziś 18-letni: Nikodem Brill oraz Bartosz Kruk-Miler.

- Łódź to solidny zespół, który od wielu lat walczy o medale. Wychodzą oni na boisko i robią swoje. U nas gra sporo młodzieży i trochę odszczekuję to, co mówiłem ostatnio. Wydawało mi się, że po szybkim wznowieniu treningów, włożonej ciężkiej pracy, będzie inaczej, a okazało się, że musimy jeszcze pracować nad jakością naszej gry, bo nie wygląda ona najlepiej. Porażka 5:56 jest wysoka i biję się w pierś. Trochę pewnie jest w tym mojej winy, bo opowiadałem ostatnio, że powinniśmy "wystrzelić", a nie udało się. Nie ma co obwiniać zawodników, bo to też rola trenerów, by ustawić ten skład. Schodziliśmy z boiska smutni, ale było nas dziś stać tylko na wynik 5:56. Mieliśmy pewne zrywy, ale to było za mało. Dużo nam jeszcze brakuje, nie poddajemy się i dalej będziemy ciężko trenować - podsumował spotkanie szkoleniowiec "Bulldogów".

10 Posnania Poznań 3 0 0 3 15:223 -1
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-09-16

Wyniki 3 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Posnania Poznań 69:5 (26:5)
  • LECHIA GDAŃSK - Awenta Pogoń Siedlce 57:14 (45:0)
  • Master Pharm Łódź - ARKA GDYNIA 56:5 (36:5)
  • Edach Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 23:11 (10:6)
  • Up Fitness Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 32:21 (17:6)
  • Weryfikacja meczu z 1. kolejki
  • Orkan Sochaczew - Posnania Poznań 103:5 (56:0)
  • * w związku z brakiem w protokole meczowym co najmniej dwóch zawodników U-21 Posnania została ukarana odjęciem 1 punktu w tabeli. Wynik z boiska został utrzymany.