• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Michalczewski kontra Hall

13 grudnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Dariusz "Tygrys" Michalczewski zmierzy się w sobotę z Amerykaninem Richardem Hallem. Dzień później zawodowy pięściarz rodem z Gdańska otworzy w Szczecinie kolejny "Tiger Pub". Na otwarcie zaprosił m.in. grupę Scorpions. Pojedynek "Tygrysa" transmitować będzie TVP 1.

- Stawiamy na wydarzenia sportowe, te z pierwszej półki - mówi Robert Wichrowski, szef sportu w "jedynce". - Mamy Małysza, pora na Michalczewskiego. Mam nadzieję, że z panem Dariuszem związujemy się na dłużej...

Początek transmisji w TVP 1 w sobotę o godz. 21.40.

Dariusz Michalczewski zapewnił "Głos", że jest w dobrej formie: - Ostro trenowałem, miałem dobrych sparingpartnerów, wreszcie samopoczucie także jest ok.

- Co pan wie o rywalu?

- Na tym poziomie nie ma łatwych przeciwników. Hall zna się na boksie. Zwycięzca może być jednak tylko jeden.

- Najbliższe plany?

- W sobotę w Szczecinie otwieramy kolejny "Tiger Pub". Zapowiada się spory najazd gwiazd. Swój przyjazd potwierdziła grupa Scorpions, Liroy, Lady Punk... Spodziewam się ponad półtysiąca gości. Później dzień wolnego i wyjazd do Warszawy. Tam zamierzam zwojować coś z supermarketami. Do Polski wprowadzamy "trochę" mojej kolekcji. W piątek w Gdyni odbędzie się turniej charytatywny. Jak zwykle zagramy w piłkę na rzecz dzieci. To będzie wyjątkowo świąteczna impreza.

Od tygodnia Dariusz Michalczewski przebywa w Berlinie. Pojedynek odbędzie się w hotelu "Estrel". Organizatorzy spodziewają się ok. 6 tysięcy widzów. Najdroższe karty wstępu kosztowały 800 marek! Rozeszły się jak świeże bułeczki. Jak zwykle z Gdańska wyjeżdża spora grupa sympatyków "Tygrysa".

- Wiem, że znajomi są na trybunach. To dopinguje do jeszcze lepszego występu. Dobrze, że walka będzie transmitowana przez TVP. Kibicować mi będzie cała Polska.

sto


Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane