Piłkarki Vistalu nie dogoniły Selgrosu

13 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Zobacz ostatnią akcję meczu Vistal - Selgros, która mogła dać remis gdyniankom.

Piłkarki ręczne Vistalu przegrały na własnym parkiecie z Selgrosem Lublin 20:21 (7:11). Mimo że w ostatnich sekundach gdynianki miały okazje, aby doprowadzić do wyrównania to końcowe rozstrzygnięcie wydaje się być sprawiedliwe. Wicemistrzynie Polski w potyczce z mistrzyniami ani razu nie objęły prowadzenia, a po słabej, szczególnie w ofensywie, pierwszej połowie przegrywały nawet 4 bramkami.

Gapska, Kordowiecka - Galińska 5, Gutkowska 5, Janiszewska 1, Kobylińska 7, Kozłowska, Kulwińska 2, Łabuda, Tasić, Zych
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin)
Widzów: 900
Gawlik, Dżukiewa - Bijan 1, Charzyńska 5, Quintino 2, Gęga 2, Kozimur, Niedźwiedź 4, Rola 6, Skrzyniarz 1

Powiedzieli po meczu:
Paweł Tetelewski Paweł Tetelewski
PAWEŁ TETELEWSKI (trener Vistalu):
Mieliśmy wcześniej ustaloną taktykę na ten mecz. Dopiero przed samym spotkaniem dowiedzieliśmy się, w jakim składzie zagra Lublin, że nie będzie miał żadnej klasycznej kołowej. Nie zmienia to faktu, że jak ma się z tyłu takie doświadczone rozgrywające, które potrafią ściągnąć dwie na siebie i zagrać czystą piłkę na linię 6. metra, to jest właśnie ta różnica.

My zawiedliśmy przede wszystkim w pierwszej połowie. O ile w obronie sobie radziliśmy to podobnie jak w Gdańsku popełniliśmy do przerwy 12 błędów własnych. Wyszła bojaźń w ataku pozycyjnym, nikt nie wziął ciężaru rzutowego na siebie, brakowało zagrożenia z drugiej linii.

Trudno to zrozumieć tym bardziej, że po przerwie dziewczyny pokazały, iż potrafią walczyć. Dwa razy dochodziliśmy na remis. W końcówce zabrakło nam cwaniactwa, doświadczenia boiskowego. W ważnych momentach zdarzały się zgubiona piłka czy złe podanie. Niestety, takie rzeczy zespół z Lublina bezwzględnie wykorzystuje.

MONIKA KOBYLIŃSKA (rozgrywająca Vistalu):
Zabrakło nam doświadczenia i zimnej krwi w końcówce. Miałyśmy bardzo słabą pierwszą połowę, ale w drugiej pokazałyśmy, że możemy walczyć z Lublinem jak równy z równym. bardzo szkoda, że zabrakło trochę. Było dużo bardzo dobrych momentów, ale też złych. Dużo pracy przed nami.

Sabina Włodek Sabina Włodek
SABINA WŁODEK (trener Selgrosu):
Przyjechałyśmy w bardzo okrojonym składzie, tylko w "10", praktycznie bez rasowej obrotowej. Na tej pozycji zagrała Edyta Charzyńska, która jest rozgrywającą i nigdy wcześniej w tej roli nie występowała. Do końca liczyliśmy, że uda się zagrać Asi Drabik, dlatego "Edzię" na tę pozycję wprowadzaliśmy dopiero na dwóch ostatnich treningach. Czasu było naprawdę niewiele. Tym bardziej słowa uznania dla niej, że się nie wystraszyła, grała bardzo odważnie i dużo pomogła zespołowi, aby wygrać ten mecz.

Przyznam się, że rozważałam też inne warianty. Na kole dobrze radzi sobie Gośka Rola, ale ona musiała zostać na skrzydle, gdyż z gry wypadła także Aga Kocela. Była jeszcze możliwość gry Kamili Skrzyniarz na tej pozycji. Myślę, że mecz pokazał, iż postawienie na Edytę było dobrym ruchem. Jednak każda z naszych zawodniczek zostawiła na parkiecie mnóstwo zdrowia.

Dziewczyny pokazały, że mają charakter, iż w takich trudnych momentach potrafią się mocno spiąć i wywalczyć zwycięstwo. Nie ukrywam, że było ono dla nas istotne. W pierwszej kolejce, po niezbyt dobrym meczu zremisowałyśmy z Elblągiem. Dlatego tym bardziej nam zależało, aby z ciężkiego terenu, z Gdyni wywieźć dwa punkty.

MAŁGORZATA ROLA (skrzydłowa Selgrosu):
Cieszymy się z dwóch punktów oraz z tego, że zagrałyśmy całym zespołem. Tworzyłyśmy naprawdę bardzo fajne akcje, po których tworzyłyśmy czyste sytuacje. Co prawda nie zawsze potrafiłyśmy je zamienić na bramki. Ale najważniejsze jest zwycięstwo i nasza postawa. Mamy trudną sytuację kadrową, ale te zawodniczki, które weszły z ławki, dały z siebie wszystko.

mistrzynie Polski stawiły się w Gdyni w zaledwie 10-osobowym składzie, jest w nim Niedźwiedź (Selgros Lublin), która dwa ostatnie sezonu spędziła w Vistalu
w Vistalu zadebiutuje Serba Tasić (VISTAL Gdynia), ta zawodniczka ma zastąpić właśnie Niedźwiedź (Selgros Lublin) na środku gdyńskiego rozegrania

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM NABYTKU VISTALU
zawodniczki na rozgrzewce, Selgros prezentuje czarne stroje, Vistal błękitno-niebieskie
kibice leniwie napływają do hali, za jedną z bramek instalują się kibice Vistalu, kilkanaście rzędów krzeseł zajęła flaga klubowa w barwach żóło-niebiesko-żółtych
ze względu na transmisję telewizyjną i konieczność dopasowania się do ramówki, mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem, o godzinie 14:30 wyznaczonej wcześniej jako początek gry, zawodniczki dopiero kończą rozgrzewkę
Vistal zaprezentował kibicom nową maskotkę, jest nią nadal mewa, ale zmienił się jej strój
rozpoczyna się prezentacja drużyn, spiker zachęca kibiców, by powitali wybiegające na parkiet szczypiornistki oklaskami na stojąco
piłkarki wybierają z dwóch narożników boiska, najpierw Selgros, potem Vistal
widzów jest mniej niż tydzień temu na derbach Trójmiasta w Gdańsku
Hospicjum im. Św. Wawrzyńca dziękuję zawodniczkom Niedźwiedź (Selgros Lublin) i Kulwińskiej (VISTAL Gdynia), a także kapitanowi Vistali - Gapskiej (VISTAL Gdynia) za przekazanie na cele charytatywne klubowych koszulek
kwiaty dla Kordowieckiej (VISTAL Gdynia), która obchodzi dziś 20. urodziny
część kibiców odśpiewała gdyńskiej bramkarce "100 lat"
1'
od środka rozpoczął Selgros
1'
są też kibice lubelscy, rozlega się skandowanie "Montex"
1'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Roli (Selgros Lublin)
2'
"Hej, Vistal, tylko zwycięstwo" - skandują miejscowi
2'
niecelny rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
3'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Quintino (Selgros Lublin)
3'
Gawlik (Selgros Lublin) obroniła rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
4'
upomnienia dla Gęgi (Selgros Lublin), a po chwili i Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
5'
przechwyt Kulwińskiej (VISTAL Gdynia), ale nieudana kontra gospodyń
5'
[0:1] Bramkę zdobywa Charzyńska (Selgros Lublin).
6'
obroniony rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
6'
pomocy medycznej wymaga Kulwińska (VISTAL Gdynia)
6'
obrotowa zostaje na parkiecie
6'
[0:2] Bramkę zdobywa Rola (Selgros Lublin).
7'
[1:2] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
7'
upomnienie dla Kobylińskiej
8'
gra pasywna Selgrosu
9'
strata piłki przez Vistal, nie doszło podanie do Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
9'
widać, że oboje szkoleniowców nastawiło się głównie na "żelazną defensywę", duże kłopoty z obu stron w ataku pozycyjnym
9'
strata Selgrosu, nie doszło podanie do koła
10'
Gawlik (Selgros Lublin) odbiła piłkę po rzucie Gutkowskiej (VISTAL Gdynia)
10'
bramkarka Selgrosu broni też rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
10'
[1:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (Selgros Lublin).
wykluczenie
10'
Galińska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż przy rzucie faulowała Niedźwiedź
11'
wysoko nad bramką rzuca Kobylińska (VISTAL Gdynia)
11'
widać, że lublinianki odrobiły pracę domową, Kobylińska (VISTAL Gdynia), która zdobyła 13 bramek na inaugurację, nie ma dzisiaj dużo miejsca do rzutów i dlatego pudłuje
12'
straty z obu stron
12'
[1:4] Bramkę zdobywa Quintino (Selgros Lublin) po kontrze
12'
Vistal w komplecie
wykluczenie
13'
Gęga (Selgros Lublin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kulwińskiej
13'
[2:4] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia) z lewego skrzydła
13'
Selgros wycofał bramkarkę i na czas ataku pozycyjnego w osłabieniu wprowadził 6 zawodniczkę z pola
14'
dobra interwencja Gapskiej (VISTAL Gdynia)
15'
na rozegranie wchodzi Zych (VISTAL Gdynia), może ona zdobędzie bramkę dla Vistalu z 2 linii?
15'
[3:4] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia).
15'
koniec kary w Selgrosie
16'
[3:5] Bramkę zdobywa Charzyńska (Selgros Lublin).
16'
[4:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
17'
Gpska obroniła rzut Roli (Selgros Lublin)
18'
przedwczesna radość spikera, który obwieścił, że jest 5:5, Galińska (VISTAL Gdynia) rzuciła w boczną siatkę
19'
[4:6] Bramkę zdobywa Gęga (Selgros Lublin).
czas
19'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Tetelewski interweniuje, gdyż dotychczas jego podopieczne nie zdobyły żadnej bramki z 2 linii, 3 trafienia są dziełem skrzydłowych, a 1 obrotowej
20'
Gawlik (Selgros Lublin) obroniła rzut Zych (VISTAL Gdynia)
21'
[4:7] Bramkę zdobywa Rola (Selgros Lublin).
21'
"Jesteśmy z wami" - skandują kibice Vistalu
21'
na parkiet weszła Tasić (VISTAL Gdynia), to debiut Serbki w Vistalu
22'
rzut Zych (VISTAL Gdynia) w poprzeczkę
22'
Tasić (VISTAL Gdynia) zmieniana jest, gdy Vistal musi bronić
23'
[5:7] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia) po kontrze
23'
Kinga zdobyła 3 z 5 bramek dla Vistalu
23'
niecelny rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
czas
23'
Przerwa na żądanie (Selgros Lublin). Trener Włodek zapewne ma również do podopiecznych uwagi, jeśli chodzi o grę ofensywną, ale także daje zawodniczkom dodatkową minutę na odpoczynek. Goście na razie grają bez zmian w składzie. Pole manewru mają niewielkie, na ławce tylko 3 zawodniczki, w tym druga bramkarka
24'
[5:8] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (Selgros Lublin) po indywidualnej akcji
24'
kroki Zych (VISTAL Gdynia)
25'
[5:9] Bramkę zdobywa Charzyńska (Selgros Lublin).
25'
szybka strata Vistalu
26'
faul w ataku Selgrosu
26'
Gawlik (Selgros Lublin) odbiła piłkę po rzucie Tasić (VISTAL Gdynia)
27'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego, obrona w kole rywalek
27'
[6:9] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
28'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Bijan (Selgros Lublin)
28'
[6:10] Bramkę zdobywa Rola (Selgros Lublin).
28'
obie rezerwowe Selgrosu z pola już w grze
29'
[7:10] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
29'
to pierwsze trafienie Vistalu po rzucie z drugiej linii
30'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Kozimur (Selgros Lublin)
30'
30'
[7:11] Bramkę zdobywa Bijan (Selgros Lublin).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 7:11
Pierwsza połowa obnażyła skromność zasobów kadrowych na początku rozgrywek dwóch najlepszych zespołów poprzedniego sezonu. Oboje trenerzy zdecydowali się grać z rotacją zaledwie 8 zawodniczek w polu, przy czym Sabina Włodek obie rezerwowe posłała na parkiet na 2 ostatnie minuty. W Vistalu zadebiutowała Tasić (VISTAL Gdynia), ale na razie widać jeszcze brak zgrania Serbki z pozostałymi zawodniczkami.
Obie drużyny postawiły na dobrą grę w defensywie. Jednak po przejęciu piłki mają kłopoty z wyprowadzeniem kontry. Natomiast w ataku pozycyjnym często do wykończenia akcji szuka się rozwiązań z zawodniczkami pierwszej linii. Z rozegrania Vistal zdobył tylko 1, a Selgros 3 bramki.
w przerwie kibice mogą zobaczyć m.in. pokaz tresury rottweilera
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal, gdynianki wróciły do ustawienia bez Tasić
31'
32'
niecelne podanie Gęgi (Selgros Lublin) do Roli (Selgros Lublin)
32'
[8:11] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
33'
[9:11] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
33'
[9:12] Bramkę zdobywa Gęga (Selgros Lublin).
34'
[10:12] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
34'
[10:13] Bramkę zdobywa Charzyńska (Selgros Lublin).
35'
pomocy medycznej wymaga Rola (Selgros Lublin)
35'
indywidualna pilnowana Niedźwiedź (Selgros Lublin)
36'
[11:13] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
36'
[11:14] Bramkę zdobywa Charzyńska (Selgros Lublin).
37'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego, do bramki Selgrosu wchodzi Dżukiewa (Selgros Lublin)
37'
[12:14] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
37'
[12:15] Bramkę zdobywa Rola (Selgros Lublin).
38'
[13:15] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
39'
Gęga (Selgros Lublin) otrzymuje dwuminutową karę.
39'
i jeszcze karny za faul na Kulwińskiej (VISTAL Gdynia)
39'
[14:15] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
39'
[14:16] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (Selgros Lublin).
40'
zmiana w gdyńskiej bramce, weszła Kordowiecka (VISTAL Gdynia)
40'
Kobylińska (VISTAL Gdynia) rzuca wysoko nad bramką
40'
[14:17] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (Selgros Lublin) drugie trafienie w osłabieniu
41'
Selgros w komplecie
42'
[15:17] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia) po kontrze
42'
Vistal przez 12 minut zdobył więcej bramek niż w całej 1 połowie
43'
obroniony rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia), a po kontrze Niedźwiedź (Selgros Lublin) rzut w poprzeczkę
44'
[16:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
44'
Kobylińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
45'
[17:17] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
45'
jest remis, Kobylińska (VISTAL Gdynia) zdobyła 6 bramek, w tym 5 z karnego
46'
dobra interwencja Kordowieckiej (VISTAL Gdynia), szansa na objęcie prowadzenia dla gospodyń
46'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karny
46'
Gawlik (Selgros Lublin) obroniła rzut z karnego Kobylińskiej (VISTAL Gdynia). Nie ma pierwszego tego dnia prowadzenia gdynianek!
47'
rzut Quintino (Selgros Lublin) w poprzeczkę
48'
obroniony rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
49'
[17:18] Bramkę zdobywa Quintino (Selgros Lublin).
49'
Selgros zastosował teraz wariant z grającą bramkarką, gdy nie był w liczebnym osłabieniu, w ten sposób przeciwdziałał wobec indywidualnego krycia Niedźwiedź (Selgros Lublin)
49'
[17:19] Bramkę zdobywa Rola (Selgros Lublin) po kontrze
czas
50'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia).
50'
[17:20] Bramkę zdobywa Rola (Selgros Lublin).
50'
cisza na trybunach po tych trzech bramkach z rzędu lublinianek
51'
dopiero teraz nieśmiałe: "Gramy do końca"
51'
[18:20] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) po rzucie z biodra
52'
53'
Selgros znów ryzykuje z grającą bramkarką
53'
spiker zachęca kibiców, by "pomogli zdobyć następną bramkę"
54'
niecelne rzuty z obu stron
54'
[18:21] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (Selgros Lublin), która pełni rolę właśnie grającej bramkarki
54'
próba rzutu z połowy boiska, ale nad bramką Selgrosu, w której nie było jeszcze bramkarki
czas
55'
Przerwa na żądanie (Selgros Lublin).
55'
jako że do końca gry jest 5 minut i 40 sekund to trener Włodek będzie mogła wziąć jeszcze jeden czas w ostatnich 5 minutach gry
56'
Selgros nie miał czasu zmienić bramkarki, między słupkami musiała bronić Skrzyniarz (Selgros Lublin)
56'
[19:21] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia).
57'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) broni rzut Quintino (Selgros Lublin) i dobitkę Charzyńskiej (Selgros Lublin)!
58'
[20:21] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia).
58'
Gęga (Selgros Lublin) rzuca nad bramką
59'
Galińska (VISTAL Gdynia) nad bramką
59'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Skrzyniarz (Selgros Lublin), ale Charzyńska (Selgros Lublin) ocaliła piłkę dla Selgrosu
60'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) zbiła piłkę po rzucie Gęgi (Selgros Lublin) na słupek
czas
60'
60'
27 sekund do końca
wykluczenie
60'
Gęga (Selgros Lublin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kobylińskiej
czerwona kartka
60'
Gęga (Selgros Lublin) dostaje czerwoną kartkę, bo była to jej trzecia kara
60'
zablokowany ostatni rzut Vistalu, który oddała Kobylińska
60'
KONIEC MECZU VISTAL PRZEGRAŁ 20:21
60'
lubelskie piłkarki cieszą się razem ze swoimi kibicami
60'
Vistal po przerwie zastosował ten sam manewr co przed tygodniem w Gdańsku. Wówczas "wyłączył" w ataku pozycyjnym Siódmiak, tym razem zrobił to z Niedźwiedź (Selgros Lublin). Jednak Selgros był przygotowany na taką ewentualność. Do gry wprowadzał grającą bramkarkę. Jedna z takich akcji przyniosła trafienie Skrzyniarz (Selgros Lublin) i właśnie o tę bramkę lublinianki okazały się lepsze od Vistalu.

Wyniki 2 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Selgros Lublin 20:21 (7:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - AZS ŁACZPOL AWFIS GDAŃSK 33:27 (15:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10)
  • UKS PCM Kościerzyna - Start Elbląg 17:21 (9:12)
  • KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 25:36 (9:17)
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 24:19 (15:10)

Opinie (37)

• Dzisiaj było dobrze widać (3)

Ile znaczy Iwo Niedźwiedź... Brakowało takiej zawodniczki w Vistalu, oj brakowało! Galińska ma papiery na granie, ale jeszcze nie to doświadczenie i chłodną głowę. Niestety, póki co lublinianki są bardziej doświadczonym, zgranym zespołem, aczkolwiek brawa dla naszych dziewczyn za walkę.
    Nie wiem co się dzieje z Olą Zych, totalnie zatrzymała się w rozwoju a jej bramek (podobnie jak Kobylińskiej) bardzo dziś brakowało.

• 26 2

• W pełni się zgadzam z Twoją opinią . (1)

Bardzo słaba postawa Zych mnie osobiście niepokoi - nie rozumie co się z tą dziewczyną dzieje . No i niestety dzisiaj Kobylińska biegała za swoim cieniem , miejmy nadzieje że to wypadek przy pracy . Chciałbym jeszcze wyrazić swoja opinię na temat Tasic . Uważam że jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim będzie z niej pożytek dla zespołu . Niczym szczególnym dzisiaj nie zachwyciła ale też ja od niej dużo nie oczekiwałem . Ona potrzebuje zgrać się z zespołem a na to jest potrzebny czas . Szkoda dzisiejszego meczu bo Lublin niczym szczególnym nie zachwycił i był do ogrania .

• 21 3

• Tasic

jeszcze nie jest w ogóle zgrana z resztą zawodniczek. To musi potrwać, obojętnie kto by do nas nie przyszedł.

A swoją drogą to ciekawe, czy z tych dziewczyn, które nie grają, nie ma obecnie takich w lepszej formie niż np. Zych, Janiszewska, Kozłowska czy Labuda. Może warto, Panie Trenerze, po nie odważniej sięgnąć?

• 18 2

• Złe decyzje prezesa i trenerów

Kosmetyczne zmiany Guttetera przynoszą spodziewane efekty a trenerzy zamiast budować zespół mieszają składem. 5 zawodniczek siedziało na ławce!???Może czas dać szansę tym dziewczynom?Nawet kosztem wyniku czasem trzeba podjąć ryzyko a nie grać wciąż tymi samymi.Paradoks trenerskich decyzji polega na tym, że wyszła zagraniczna zawodniczka ( nic nie pokazując) a nasze polki i gdynianki, które ciężko pracowały podczas przygotowań siedziały na ławce!

• 7 0

• zych zatrzymała się w rozwoju (10)

już 3 lata temu gdy przyszła do Gdyni - pomyślała, że jest gwiazdą i sodowka uderzyła do głowy. Sopot itp.
    Janiszewska od końca ubiegłego sezonu padaka totalna ale tak to jest gdy się trzyma razem z zychem i lubi się zabawić.
    Łabuda ? Zakochana i też nic nie gra.

• 15 19

• To już wszystkie plotki które znasz ? (6)

Fuj !!!

• 17 10

• (5)

Jakie plotki? Przecież ludzie ślepi nie są i widzą co dziewczyny robią. Skoro chodzą w miejsca publiczne to może tak się złożyło ze jednak ludzie je zauważyli i to nie raz a kilka razy. Dodatkowo zapewne mają konta na portalach społecznościowych i tam też może jakieś zdjęcia widzieli. Może skoro już któraś z kolei osoba mówi o tym na Forum to jednak jest to jakaś prawda. Dziewczyny mają papiery na granie ale tu trzeba pracy a nie gwiazdorzenia i imprezowania.

• 7 14

• (4)

Co widać na ulicy? Co na portalach? Powiem Ci tak... gó*no widzisz!

• 9 3

• bo ci żyłka peknie hahahah

prawda boli czy co??? :D

• 1 6

• (2)

O czyżby sama zawodniczka a może koleżanki tak się napinaja.

• 0 6

• loża szyderców (1)

zabieracie się za ocenianie zawodniczek, bo co ? wielcy eksperci ? tak jak inni rówieśnicy mają prawo do zabawy. Pijane chodzą po Sopotach ? leżą w kątach ? Nie wydaje mi się. Może mają się zamknąć w domach? Codzienny trening wymaga ogromnej pracy. Nawet sobie chyba nie zdajesz z tego sprawy Panie Kolego. Są młode i nie jest to grzechem, że lubią pójść potańczyć czy najnormalniej w świecie spędzić czas ze znajomymi. Każdy potrzebuje troche odpoczynku. Na pewno byłeś "profesjonalnym" zawodnikiem, skoro pod anonimowym nickiem wyrażasz swoje zdanie na temat na który nie masz zielonego pojęcia. Żałosne.

• 3 6

• Żałosny jesteś ty i nikt nikomu nie broni się bawić. Dlaczego nikt nie wypisuje tutaj nic na temat chociażby Gutkowskiej czy Kobylińskiej. Nikt nie powiedział ze maja siedzieć pod kluczem, a niech się bawią tylko niech to nie rzutuje na ich grę. Jednak dostają za to pieniądze i jest to ich praca. Trzeba wiedzieć kiedy jest czas na zabawę a kiedy czas na prace i wydaje mi się ze jednak w czasie sezonu przede wszystkim liczy się gra i treningi a nie głupoty.

• 8 0

• A za tydzień Elbląg...Będzie ciężko...

• 17 2

• Co by nie było sędziowie też dzisiaj nie zabłysnęli. (5)

Te ich spóźnione gwizdki, nieodgwizdane faule...
    Galińska na siłę, za bardzo chce kończyć każdą akcję sama, niestety wychodzi to tylko w 50% :/
    Zych się boi, ale jak już się zdecyduje, to zawsze obok/nad bramką :(
    Gutkowska dzisiaj pozytywnie, nawet pilnując Iwo :)
    Kobylińska trochę zastopowana przez Lublinianki :/
    Kulwińska też myślę, że stać ją na więcej, mimo wszystko pozytywnie :)
    Kozłowska :(
    Ryba, Korek super :) Fajnie się uzupełniają ;)
    Łabuda, Janiszewska dzisiaj grały na 10% swoich możliwości :/
    Tasić może i nie zachwyca(jeszcze)ale też ileż ona pograła? Dajmy jej czas na ogranie :/
    Ale atmosfera meczu-bezcenna :D Brawo dla spikera za zachęcanie do dopingu :D

• 2 20

• Nie narzekałbym na sędziowanie (2)

to nie przez nie przegrał Vistal. A co do Galińskiej to przynajmniej nie zraża się kilkoma niecelnymi rzutami czy akcjami tylko dalej próbuje, ma charakter! Tylko, jak pisałem, czasami lepiej jest rozegrać akcje na chłodno - myślę, że się tego jeszcze nauczy.

A co do atmosfery to fakt - dawno takiej dobrej nie było.

• 18 3

• (1)

Ależ ja nie napisałam, że Vistal przegrał przez sędziów, po prostu nie podobało mi się to, że niektórych rzeczy nie zauważali... A dziewczynom zabrakło trochę szczęścia na koniec no i pierwsza połowa to nie było mistrzostwo świata ;)

• 12 2

• OK

ale trzeba było być wczoraj na Spójni - tam w pierwszej połowie sama Spójnia miała dużo więcej wykluczeń niż wszystkie piłkarki razem wzięte. Nie lubię takiego drobiazgowego sędziowania i wolę jak pozwala się na walkę.

Pozdrawiam!

• 12 1

• Ale na miano najbardziej żenującego występu zasługuje... (1)

... Mewa. Czy temu kolesiowi nikt nie może wytłumaczyć na czym polega rola maskotki? Dlaczego Lew potrafił się zachować, przybijał piątki z kibicami, i zachowywał się jak na maskotkę przystało, a Mewa... Żenujące podnoszenie dziewczyn, rzucanie się przed nimi na kolana(przy wychodzeniu Gdynianki starały się go omijać), leżenie, czy tańce na parkiecie... Chłopaku, to nie Ty jesteś gwiazdą na parkiecie gdyńskiej hali, tylko DZIEWCZYNY. Ty jesteś od przybijania piątek i pozowania do zdjęć!!! Uświadom to sobie!!! Cała polska widziała, jak robiłeś z siebie... "gwiazdę" rodem z pegeeru... Trochę powściągliwości...

• 16 3

• Dobrze mówisz zawodniczko! ;)

• 1 5

• mecz (1)

przegrana jedną bramką coś nam mówi.Skład trenerski miał problemy z ustawieniem dziewczyn w meczu z Łączpolem i takie same błędy dziś.Dziurawa obrona kręciły naszymi dziewczynami jak chciały.

• 21 1

• Lublin grał dziesięcioma zawodniczkami , bo tyle ich miał !!!

Łysy też grał 10-cioma ale miał ich 14 -cie . Po co mu tyle skoro do gry wysyła od dłuższego czasu bardzo słabo dysponowane zawodniczki z Zych na czele . Ostrzeliwać firanki i robić głupie straty też potrafią dziewczyny z głębokiej rezerwy a może któraś by więcej pokazała od tych które uwierzyły że są niezastąpionymi gwiazdami ?

• 22 1

• Kocela, Mihdaliowa, Drabik, Szarawaga, Repelewska - Montex grał niedzielny mecz bez 5 kontuzjowanych zawodniczek, a mimo to pokonał zespół z Gdyni. To tylko świadczy o klasie trenerek i drużyny Mistrza Polski. A szczególne brawa należą się Edycie Charzyńskiej za naprawdę dobry mecz w jej wykonaniu.

• 23 2

• Trener fajtłapa (2)

Jeśli przed meczem patrzy się w protokół i widzi, że rywal ma osiem zawodniczek do gry w polu, w tym trzy skrzydłowe to należy jak najszybciej zmienić założenia taktyczne. Dlaczego Vistal nie zabiegał MKS-u? Lublinianki są drużyną zdecydowanie starszą i należało je 'zamęczyć'. Dlaczego Vistal na to nie wpadł? To już trzeba pytać nieomylnego szkoleniowca.
    Brawo Iwo! Dziękuję za bramki w osłabieniu ;)
    Teraz Vistal jedzie na gorący parkiet do Elbląga. Co to będzie? co to będzie? Ciekawe co pomyślał Rasmussen obecny na meczu widząc radosne pląsy Zych i strach w oczach Kobylińskiej. Czyżby najmocniejsza prawa strona w Polsce się rozpadała? Może jednak trzeba solidnej motywacji psychologiczniej?

• 19 6

• aby zabiegać trzeba grać kontrę (1)

a aby grać kontrę trzeba przejąć piłkę w obronie

a tego było jak na lekarstwo zresztą z obu stron

• 5 0

• Ciekawa opinia. Szybki środek nie służy zabieganiu? Gra w chodzonego to nie ten sport.

• 0 0

• Słabay warsztat trenerski (3)

Jak się ma same gwiazdy to trener nie jest najważniejszy ale jak trzeba młode talenty jeszcze czegoś nauczyć, to trener jest postacią numer jeden! Niestety przy Tetelewskim żadna młoda zawodniczka już się niczego nie nauczy.! Lori to dama do towarzystwa i wtyczka sponsora. A dziewczyny muszą bazować na tym co już potrafią lub same się doskonalić.Szkoda bo zespół jest super ale wymaga jeszcze pracy szkoleniowej.

• 25 6

• (2)

A ile trenerzy tych gwiazd mieli broniąc pucharu i walcząc o złoto? Odeszła niedźwiedź, która strzeliła dla Montexu tyle bramek w dwóch meczach co Galinska w jednej połowie. Reszta to młode i utalentowane zawodniczki. Sztab i zespół dał radę w zeszłym sezonie i w tym zanosi sie, ze będzie powtórka z formą, jak nie lepiej. Zreszta z kim sparował latem Vistal a z kim Montex? Damy radę!

• 2 12

• to nie chodzi o to ile Niedźwiedź rzucała bramek (1)

tylko jak kierowała grą w ataku i w obronie
        a także jak trzymała drużynę w szatni

• 13 0

• nie kierowała grą w ataku

czy była w Vistalu, czy jest w Lublinie - gra z plastrem.
          w obronie różnie z tym bywało gdyż często przez nią szły bramy

co do szatni się nie wypowiadam...

zresztą post był o gwiazdach o trenerach i młodych zawodniczkach.
          Fakt jest taki , że mamy chyba najmłodszego składem wicemistrza i zdobywcę pucharu w historii współczesnej piłki ręcznej w Polsce

• 1 9

• pytanie

czy szanowny zarząd klubu już wie to o czym miłośnicy piłki ręcznej w Gdyni trąbią od tygodni? Drużyna poważnie osłabiona na skutek błędnej decyzji o rezygnacji z I. Niedźwiedź bez planu awaryjnego. Nowa zawodniczka pewnie jest b. sympatyczna, ale na pewno nie załatwi sprawy. Na Wybrzeżu były /są/ tylko dwie takie zawodniczki: K. Siódmiak i I. Niedźwiedź. Obie klub pozwolił sobie wyrwać. Bardzo martwi bezradność zawodniczek w ataku pozycyjnym. Chwilami nie wiedziały co zrobić z piłką. Jak ktoś powiedział na trybunach: inteligencja i doświadczenie wygrały z młodością. Nie jest dobrze.