Mistrzostwa Europy w klasie Laser

1 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Z jednodniowym opóźnieniem, spowodowanym brakiem wiatru ruszyły u wybrzeży Splitu mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie Laser. O seniorskie medale rywalizuje 120 zawodników, a w juniorach na liście startowej znajdują się 102 nazwiska. Przypomnijmy, że przed dwoma laty w Pucku mistrzem seniorów został Maciej Grabowski.

W Chorwacji zawodnik SKŻ Hestia Sopot żegluje na razie ze zmiennym szczęściem. Po pięciu biegach był trzynasty. Popularny "Grab" w znacznym stopniu skomplikował sobie sprawę w
inauguracyjnym biegu, którego nie ukończył. Aż do pojawienia się pierwszej tzw. odrzutki plasował się w czwartej dzisiątce. Ostatnie biegi pozwalają mieć nadzieję, że sopocianin będzie jeszcze piął się w klasyfikacji. W wyścigu czwartym był trzeci, a w piątym - czwarty. Wcześniej finiszował jeszcze na szóstym miejscu. Teraz musimy pływać równie dobrze i czekać na drugą odrzutkę. Trzeci start ukończył bowiem z 21. lokatą.

Po pięciu wyścigach czołówkę tworzą: Mate Arapow (Chorwacja) - 6 punktów, Paul Goodison (W. Brytania) - 7 i Karl Suneson - (Szwecja) 11.

Wśród juniorów mogą to być regaty braci Wilandtów z Zatoki Puck. Artur i Konrad pozazdrościli młodszemu bratu Norbertowi, który z młodzieżowych mistrzostw świata przywiózł srebro. Po czterech wyścigach w Chorwacji Artur jest trzeci, a o jeden punkt uspętuje mu na czwartej pozycji Konrad. Dorobek pucczan w poszczególnych wyścigach to następujące pozycje: 1, 6, 3, 13 (Artur) oraz 4, 13, 5, 2 (Konrad). Prowadzi reprezentant gospodarzy Ivan Kljakovic-Gaspić - 9 punktów przed Jeremie Steyaertem (Francja) - 11.