Mógł być festiwal goli...

31 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Tak słabej drużyny przy ul. Traugutta jeszcze w tym sezonie nie było. Lechia Gdańsk w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki powinna pobić strzelecki rekord. Skończyło się tylko na jednym golu i to zdobytym przez obrońcę. Kolegów z przednich formacji w 52. minucie wyręczył Paweł Żuk. Biało-zieloni zainkasowali trzy II-ligowe punkty, wygrywając 1:0 (0:0).

LECHIA: Bąk - Pęczak, Janus, Brede, Żuk - Dzienis (80 Wiśniewski), Szczepiński, Wojciechowski (74 Mysiak), Biskup (90 Fechner) - Kalkowski, Rusinek.

ŚWIT: Misztal - Łowicki, Jadczak, Mosór, Musuła - Misiura (61 Romański), Konopka, Bluszcz (76 Oamen), Cieśla, Stachowiak (71 Samczyk) - Wrzesiński.

Żółte kartki: Pęczak (Lechia) oraz Musuła, Łowicki (Świt).
Sędziował: Jakub Walczyński (Lublin). Widzów: 4500.

Już w czwartej minucie Jakub Biskup był sam na sam z Rafałem Misztalem, ale górą był bramkarz gości. Potem wielokrotnie gdański pomocnik oraz Maciej Kalkowski rozrywali defensywę rywali, ale goli nie było. Bramkarz Świtu udowodnił, że nie jest mu obca gra nawet poza "16". Raz wyjaśnił sytuację efektownym "szczupakiem."

W 27. minucie precyzji zabrakło Sławomirowi Wojciechowskiemu, który strzelał po zagraniu piętą Kalkowskiego. Po przerwie popularny "Kalka" tą częścią stopy strzelał nawet na bramke, ale Misztal był znów na posterunku. W 81. minucie Biskup przeprowadził solowy rajd, ale gdy stanął oko w oko z bramkarzem strzelił obok słupka. Natomiast w 60. minucie Krzysztof Rusinek minął już Misztala, ale naciskany przez dwóch obrońców zamiast posłać piłkę do opuszczonej siatki, obił nią słupek. I tak można byłoby wyliczać bez końca...

- Naliczyłem siedem stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola. Sam Rusinek mógł strzelić ze cztery bramki. Dlatego po takim meczu mogę się ciszyć tylko z trzech punktów - przyznał trener Kaczmarek.

Bramkę na wagę wygranej zdobył Paweł Żuk. Lewy obrońca strzelił z siedemnastu metrów, a piłka po nodze jednego z obrońców wpadła w róg bramki. W ten sposób została sfinalizowana kolejna dynamiczna akcja Biskupa.

- To mój pierwszy gol od czasów, gdy grałem w IV lidze. Najpierw ucieszyłem się przede wszystkim z tego, że zagram. O tym, że jestem w podstawowym składzie dowiedziałem się dopiero dzisiaj rano - przyznał Żuk.

Niewiele brakowało, aby mecz toczony do jednej bramki zakończył się... remisem. W 86. minucie w bardzo dobrej sytuacji strzelał Konrad Romański, ale Mateusz Bąk, choć grał z kontuzją łokcia, nie dął się zaskoczyć. Do czwarty mecz z rzędu gdańskiego bramkarza przed własną publicznością z czystym kontem.

Tuż przed końcem gdy doszło do przepychanek na boisku. Romański sygnalizowął arbitrowi, że został kopniety bez piłki w twarz przez Pawła Pęczaka. Jednak arbiter zareagował dopiero wówczas, gdy gdański obrońca starł się z Jarosławem Łowickim. Obaj zobaczyli po żółtej kartce. A po oznacza, że Paweł w kolejnym meczu będzie miał przymusową pauzę. Martwi też stan kolana Wojciechowskiego. Najwyraźniej odnowiła się kontuzja i popularny "Wojciech" znów nie dokończył gry.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Kujawiak Włocławek 1:0 (0:0). Bramka: Grzegorz Pater (78); Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Polonia Bytom 1:2 (1:1). Mariusz Unierzyski (24) - Andrzej Rybski (29), Łukasz Groehlich (60).
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0). Wojciech Myszor (63); Widzew Łódź - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (2:1). Rafał Pawlak (2), Bartosz Iwan (36,62), Jarosław Lato (87-karny); Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 1:2 (1:0). Hadis Zubanović (37) - Tomasz Urbaniak (69), Wojciech Górski (71); Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:0 (0:0). Nikołaj Branfiłow (90-karny); Heko Czermno - ŁKS Łódź 1:3 (1:0). Philip Umukoro (23) - Vuk Sotirović (70, 86); Śląsk Wrocław - Szczakowianka Jaworzno 1:0 (1:0). Marek Kowal (45).

Opinie (21)

• Staram się nie komentować postawy sędziów. Ale ten w niedzielę był beznadziejny.

• 0 0

• powino byc 7 :o dla lechi

a moze nawet8;O

• 0 0

• Peczak dozywocie

Za to co zrobił Peczak powinien miec zakaz futbolu. Wyje... kolesiowi z nogi w ruja. To już nie przypadek. Z Ruchem też miał czerwień, On jest niebezpieczny dla otoczenia

• 0 0

• A wycie dziecinnych debili podczas gry czarnego zawodnika Switu to już żenada i wstyd!
    Kibicujmy jak cywilizowani ludzie !

• 0 0

• Peczakwez ty sie uspokuj

Peczak ty nie udawaj na boisku kozaka, bo nie dosc ze grales slabiutko ,miales kilka start ,to jescze piznales jednego chlopaka ze Switu.Jak chcesz powalczyc to dawaj poza boiskiem,bo tak to tylko oslabiasz druzyne,juz raz bezmyslnie nas zalatwiles na meczu z ruchem,wez ty chlopie idz do psychologa jak sobie nie radzisz z emocjami.jestes z nami a tak bez sensu sie zachowujesz..