Najlepszy klub w Polsce!

24 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Energa Gedania po raz drugi z rzędu zwyciężyła w punktacji Ministerstwa Sportu na najlepszy klub roku w żeńskiej siatkówce! W minionym sezonie gdańszczanki zdobyły złote medale w mistrzostwach Polski kadetek i młodziczek oraz tytuł wicemistrzowski wśród juniorek. Ponadto drużyna oparta o gedanistki, pod szyldem Pomorze triumfowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W 2006 roku Energa została ogłoszona najlepszym klubem w Polsce w żeńskiej siatkówce dzięki złotemu medalowi kadetek w Olimpiadzie Młodzieży oraz brązowym medalom kadetek i juniorek. W 2007 roku prymat gedanistek na krajowych parkietach był jeszcze wyraźniejszy. Gdańszczanki jubileusz 85-lecia istnienia klubu uczciły niespotykanymi w sali kraju, a może i świata - sukcesami. W grupach młodzieżowych Energa Gedania rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych, wygrywając dwukrotnie, a raz plasując się na drugim miejscu! Młodziczki nie przegrały żadnego oficjalnego meczu w sezonie! Jakby tego było mało kadetki zajęły dziewięć z dwunastu miejsc w reprezentacji Pomorza i tę drużynę poprowadziły do zwycięstwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Były też sukcesy na polu szkolnym. Drużyna Gimnazjum nr 16, złożona z siatkarek Energi Gedania, zdobyła w Płocku złoty medal w ogólnopolskiej gimnazjadzie, a następnie sięgnęła po tytuł wicemistrzowski w V Igrzyskach Młodzieży Regionów Bałtyckich Neubrandenburg 2007. Te sukcesy oraz wyniki juniorek i młodziczek to zasługa pracy Witolda Jagły. Natomiast w kadetkach wygrywały podopieczne Grzegorza Wróbla..

W klasyfikacji Ministerstwa Sportu za 2007 rok w kategorii piłka siatkowa dziewcząt w rywalizacji dzieci i młodzieży sklasyfikowano aż 109 klubów. Energa Gedania triumfowała z dorobkiem 180,79 punktu. Jak skrzętnie wyliczono w porównaniu z poprzednim sezonie nastąpił przyrost zdobyczy o 8,06 procent.

10.Wisła Kraków 58,47

Warto podkreślić, że Energa Gedania dominuje nie tylko w kraju, ale i zdecydowanie w naszym regionie. Następna drużyna z naszego województwa w tej klasyfikacji - Czarni Słupsk - znalazła się na 41. miejscu (15,45 pkt.). Tym samym Pomorze w klasyfikacji województw zajęło tylko drugie miejsce (240,69) za Dolnym Śląskiem (249,47).

W analogicznej klasyfikacji chłopców Pomorze jest dopiero na szóstym miejscu (171,00), a triumfuje Mazowsze (305,58). Dla porównania najlepsze pomorskie klubu sklasyfikowano na 8. miejscu UMKS Jurand Malbork (76,67) oraz na 15. GTS Gdańsk (49,33).

Opinie (5) 2 zablokowane

• Brawo dziewczyny !

Oby w seniorskiej drużynie zaczęły sie sukcesy !

• 0 1

• zawodniczi zwerbowane z innych klubów - super polityka. internat jest, wyżywienie jest, szkola jest - przyjdź do gedanii .cała filozofia tego klubu. brawo

• 0 1

• do przedmówcy

skoro to takie proste to może i Ty zbudujesz jakiś klub, który będzie wychowywał i zdobywał medale....