Nie dowieźli...

6 sierpnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Lechia prowadziła w 2. kolejce II ligi z Jagiellonią po strzale Karola Piątka od 18. do 64. minuty. Niestety, ostatecznie trzy punkty zostały w Białymstoku. Gospodarze wygrali 2:1 (0:1). Gdańszczan pogrążyły gole Jacka Chańki w 64. oraz Roberta Speichlera w 84. minucie z karnego. Co ciekawe ten sam zawodnik strzelał latem jedenastkę w sparingu, ale jej nie wykorzystał, a zespół Tomasza Borkowskiego wygrał wówczas w Szamotułach 2:0.

LECHIA: Bąk - Fechner, Pawlak, Brede, Żuk - Piątek (65 Buzała), Szałęga (64 Szczepiński), Manuszewski, Kalkowski - Król (77 Wiśniewski), Cetnarowicz.

Gdański szkoleniowiec dokonał aż pięciu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu sprzed tygodnia. Część z nich została wymuszona przez kontuzje. W biało-zielonych barwach zadebiutował Marcin Szałega, a w drugiej połowie pierwszą szansę od gdańszczan dostał również Paweł Buzała.

Lechia objęła prowadzenie po rzucie rożnym, kiedy to w polu karnym po dośrodkowaniu Mariusza Pawlaka najsprytniejszy okazał się Piątek. Być może "Jaga" by się już nie podniosła, gdyby więcej szczęścia miał Piotr Cetnarowicz. Popularny "Centek" nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, a jak już posłał piłkę do siatki, to sędzia odgwizdał spalonego. Po przerwie doskonałe sytuacje zaś marnował Maciej Kalkowski.

Gospodarze przechylili szalę wygranej na swoją korzyść po stałych fragmentach gry. W 64. minucie celnie strzelił Chańko po rzucie wolnym, a wynik meczu ustalił z karnego Speichler. Jedenastka została podyktowana za faul Pawlaka na Januszu Wolańskim.

Zarząd OSP Lechia zaprasza sympatyków biało-zielonych na spotkanie w najbliższy poniedziałek 7 sierpnia o godzinie 19.00. Tradycyjnie już poruszane będą kwestie organizacji meczów w Gdańsku oraz warunki współpracy pomiędzy klubem i kibicami w nadchodzącym sezonie.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 3:4 (2:2). Bramki: Ivan Udarevic (18 min.), Maciej Tataj (37, 47) - Przemysław Łudziński (16, 85), Grażvydas Mikulenas (31), Tomasz Sokołowski (60). Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:1). Zeljko Mrvaljevic (27). Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 2:1 (1:0). Marcin Folc (30), Sławomir Pach (71) - Damian Misan (60-karny), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Unia Janikowo 1:0 (0:0). Krzysztof Butryn (87), KSZO Ostrowiec Św. - Piast Gliwice 1:0 (0:0). Arkadiusz Sojka (81), Górnik Polkowice - Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0). Kamil Witkowski (52, 78) - Łukasz Stręciwilk (81), Bogusław Sierżęga (90). Odra Opole - Kmita Zabierzów 3:2 (1:1). Marek Tracz (11-karny), Piotr Sobotta (47), Dariusz Filipczak (78) - Piotr Bagnicki (45, 67).

• Nie ma się co podniecac śledzie...

jak na razie mamy tyle samo punktów co i wy ( oczywiście nie porownuję lig w których gramy), ale s****zka jedzie na wyjazdy a wszyscy wiedza jak "świetnie" radzicie sobie na wyjazdach, a Lechia ma dość słabych przeciwników u siebie.

Więc z podbeskidziem tylko 3 punkty!!!!!!!