Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78. Festiwal trójek na start fazy play-off

Kacper Czuba
3 maja 2024, godz. 20:30
Opinie (13)

Trefl Sopot udanie rozpoczął fazę play-off Orlen Basket Ligi. Najlepszym graczem meczu był Paul Scruggs (nr 0), zdobywca 24 punktów. Trefl Sopot udanie rozpoczął fazę play-off Orlen Basket Ligi. Najlepszym graczem meczu był Paul Scruggs (nr 0), zdobywca 24 punktów.

Trefl Sopot pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 (30:9, 27:27, 20:21, 16:13) w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Orlen Basket Ligi. Sopocianie trafili w tym meczu aż osiemnaście rzutów za trzy punkty, a najlepszy w tym elemencie był Paul Scruggs, który sześciokrotnie celnie przymierzył z dystansu. Amerykanin był też najlepszym strzelcem spotkania, zdobywając 24 punkty. Trefl objął w tym samym prowadzenie w ćwierćfinałowej serii. Mecz numer dwa w niedzielę, 5 maja o godz. 18 w Ergo Arenie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

MKS Dąbrowa Górnicza MKS Dąbrowa Górnicza
Scruggs 24 (6x3), Schenk 19 (5x3, 8 as.), Van Vliet 15 (3x3), Groselle 12 (8 zb.), Best 8 (1x3) oraz Musiał 10 (3x3), Zyskowski 5, Witliński 4 (7 zb.), Barnes 0, Toczek 0, Gurtatowski 0.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Trawicki, Kucharski, Pacek
Widzów: 1925
Persons 11 (7 as.), Williams 11 (2x3), Carvacho 11 (6 zb.), Piechowicz 10 (1x3), Wilczek 3 oraz Garcia 10 (2x3), Słupiński 8 (2x3, 8 zb.), Kulikowski 8 (2x3), Cabbil 6, Kucharek 0, Wojciechowski 0.

Mecz w piątkowy wieczór to dla Trefla początek zmagań w fazie play-off. Pierwsze dwa spotkania w serii ćwierćfinałowej z MKS Dąbrową Górnicza odbędą się w Ergo Arenie 3 i 5 maja. Następnie seria przeniesie się do Dąbrowy Górniczej. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Będzie to również pierwsza z dwóch relacji live - od godziny 20:15 będziemy relacjonować starcie w ramach 31. kolejki Fortuna 1. Ligi, gdzie Arka Gdynia zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała:

Live: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia

Po zajęciu 2. miejsca w fazie play-off Trefl rozpoczyna serię ćwierćfinałową od dwóch domowych spotkań. Celem sopockiego zespołu jest awans do półfinału, o czym mówił niedawno w rozmowie z nami Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Trefl Sopot gotowy na Europę. Celem co najmniej półfinał

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Trefl przegrał w Ergo Arenie z Kingiem Szczecin 92:98. Dzięki temu zwycięstwu szczecinianie zajęli 4. pozycję i zyskali przewagę parkietu w ćwierćfinałowej rywalizacji z Legią Warszawa. Wczoraj szczecinianie wygrali na otwarcie serii 85:80.

Trefl Sopot - King Szczecin 92:98. Przeczytaj relację i wystaw oceny zawodnikom oraz trenerowi

Dwie porażki Trefla na koniec sezonu zasadniczego to nie jest powód do zmartwień, na co uwagę w rozmowie z nami zwrócił kapitan sopockiej drużyny - Jarosław Zyskowski. Ze skrzydłowym żółto-czarnych rozmawialiśmy też m.in. o presji związanej z grą w fazie play-off z wysokiej pozycji.

Jarosław Zyskowski: Do play-off bez specjalnej presji. Przeczytaj wywiad z kapitanem Trefla

W składzie zespołu gości znajduje się Błażej Kulikowski (MKS Dąbrowa Górnicza), który rozpoczynał sezon w barwach Trefla, a następnie został wypożyczony do zespołu z Dąbrowy Górniczej.
W tym sezonie oba bezpośrednie mecze pomiędzy tymi drużynami wygrali koszykarze Trefla. W Sopocie podopieczni Żana Tabaka zwyciężyli po dogrywce 110:102, a natomiast w kwietniu żółto-czarni wygrali na wyjeździe 106:101.

Trefl Sopot krzyżuje plany MKS w drodze do play-off. Przypomnij sobie, jak wyglądał ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami

Do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad dziesięć minut. Koszykarze obu drużyn są w rozgrzewce, a kibice powoli gromadzą się na trybunach w Ergo Arenie.
MKS Dąbrowa Górnicza do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego walczyła o udział w fazie play-off. Wygrana 110:73 w zeszłą sobotę w Gliwicach z GTK, a także korzystne wyniki z innych hal pozwoliły dąbrowianom znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużyn.
Pierwsza "5" Trefla: 0 Scruggs (TREFL Sopot), 3 Best (TREFL Sopot), 32 Groselle (TREFL Sopot), 55 Schenk (TREFL Sopot), 81 Van Vliet
Pierwsza "5" MKS: 4 Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza), 9 Wilczek (MKS Dąbrowa Górnicza), 11 Persons (MKS Dąbrowa Górnicza), 23 Williams (MKS Dąbrowa Górnicza), 32 Carvacho
Niespełna sześć minut do początku spotkania, co oznacza, że nadszedł czas na prezentację obu drużyn
1'
Początek spotkania!
1'
Najpierw niecelny rzut z dystansu Wilczka, a następnie piłkę stracił Best (TREFL Sopot)
2'
Best (TREFL Sopot) fauluje Personsa (MKS Dąbrowa Górnicza), dwa rzuty wolne dla gości
wolne (tylko 1 trafiony)
2'
[0:1] Tylko jeden rzut wolny trafia Persons (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 2 punkty
2'
[2:1] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
3'
Udana akcja w obronie Scruggsa (TREFL Sopot)
3'
Sporo chaosu w poczynaniach ofensywnych obu drużyn w pierwszych minutach spotkania. Tym razem faul w ataku popełnił Carvacho.
za 3 punkty
3'
[5:1] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
4'
Goście wciąż bez celnego rzutu z gry.
za 3 punkty
4'
[8:1] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
5'
[11:1] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot). Druga trójka z rzędu sopockiego rozgrywającego.
czas
5'
Przerwa na żądanie (MKS Dąbrowa Górnicza). Goście przegrywają już różnicą dziesięciu punktów i nie trafili żadnego z sześciu rzutów z gry.
za 2 punkty
5'
[11:3] 2 punkty zdobywa Carvacho (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 2 punkty
5'
[13:3] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
6'
Duże problemy mają goście ze skutecznością rzutów w ataku w pierwszej kwarcie.
za 2 punkty
6'
[15:3] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
za 2 punkty
6'
[15:5] 2 punkty zdobywa Persons (MKS Dąbrowa Górnicza). Pierwsze punkty z gry lidera dąbrowian w tym meczu.
7'
Zmiany w obu zespołach. Na boisku pojawili się m.in. Zyskowski (TREFL Sopot), Barnes (TREFL Sopot) czy Kulikowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
wolne (trafione oba)
7'
[17:5] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne. Osiem punktów na koncie rozgrywającego Trefla.
za 2 punkty
7'
[19:5] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot) po dobrej akcji dwójkowej z Schenkiem.
7'
[19:7] Cabbil (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[21:7] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
za 2 punkty
8'
[23:7] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
za 3 punkty
8'
[26:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot). Siedem punktów z rzędu Amerykanina.
za 2 punkty
9'
[26:9] 2 punkty zdobywa Słupiński (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 3 punkty
10'
[29:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
10'
Skuteczność rzutów za trzy punkty: Trefl: 5/8, MKS: 0/4
10'
Musiał (TREFL Sopot) nie trafia żadnego z dwóch rzutów wolnych.
10'
Spora przewaga gospodarzy w pierwszej kwarcie w zbiórkach. Po jednej z nich w ataku faulowany przy rzucie był Witliński (TREFL Sopot).
10'
[30:9] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (TREFL Sopot).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. TREFL SOPOT - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 30:9.
10'
Sopocianie zanotowali kapitalne wejście w piątkowe spotkanie. W pierwszej kwarcie trafili aż 11 z 17 rzutów z gry (64%). Dla porównania goście trafili tylko 3 z 16 takich prób (18%).
11'
POCZĄTEK DRUGIEJ KWARTY.
11'
[31:9] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (TREFL Sopot).
za 3 punkty
11'
[34:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Musiał (TREFL Sopot). Do tego zawodnik Trefla był jeszcze faulowany przez Cabbila.
za 1 punkt
11'
[35:9] Rzut wolny trafia Musiał (TREFL Sopot).
12'
Faulowany przy rzucie za trzy punkty był Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza), a przewinienie popełnił Scruggs (TREFL Sopot).
wolne (trafione 3 razy)
12'
[35:12] Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje wszystkie trzy rzuty wolne.
za 3 punkty
12'
[38:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
12'
[38:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza). Pierwsza celna trójka gości w tym meczu, a Hiszpan w dodatku był faulowany przy tym rzucie przez Zyskowskiego.
12'
Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza) nie trafia jednak rzutu wolnego.
za 2 punkty
12'
[38:17] 2 punkty zdobywa Williams (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 2 punkty
13'
[40:17] 2 punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot) po zespołowej akcji.
za 2 punkty
13'
[42:17] 2 punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
13'
[42:19] 2 punkty zdobywa Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza).
czas
13'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
14'
Niecelny rzut z dystansu Schenka (TREFL Sopot).
za 3 punkty
14'
[45:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
15'
Kolejne przewinienie w ataku Carvacho.
15'
Akcja podkoszowych Trefla, w wyniku której Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza) fauluje Witlińskiego (TREFL Sopot).
15'
Witliński (TREFL Sopot) pudłuje oba rzuty wolne.
15'
Słupiński (MKS Dąbrowa Górnicza) fauluje przy walce o zbiórkę Witlińskiego (TREFL Sopot), co oznacza, że goście popełnili już piąte przewinienie w drugiej kwarcie.
15'
[46:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (TREFL Sopot).
za 3 punkty
15'
[46:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Williams (MKS Dąbrowa Górnicza).
16'
Niecelny rzut spod kosza Groselle'a (TREFL Sopot).
16'
Z półdystansu nie trafia Persons (MKS Dąbrowa Górnicza), a następnie faul w ataku popełnia Van Vliet.
za 3 punkty
16'
[46:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kulikowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
17'
Kolejny faul w ataku Trefla, tym razem przewinienie popełnił Scruggs (TREFL Sopot).
za 3 punkty
17'
[46:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Słupiński (MKS Dąbrowa Górnicza).
17'
Ponownie nie trafia Groselle (TREFL Sopot).
17'
Center Trefla tym razem fauluje Williamsa (MKS Dąbrowa Górnicza), co jest piątym przewinieniem gospodarzy w tej kwarcie.
17'
[46:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Williams (MKS Dąbrowa Górnicza).
18'
Schenk (TREFL Sopot) niecelnie z półdystansu
18'
Rzutu z dystansu ponownie nie trafia Wilczek (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 3 punkty
18'
[49:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
19'
19'
Strata Trefla w ataku, a następnie Van Vliet faulował Kulikowskiego (MKS Dąbrowa Górnicza).
19'
Kulikowski nie trafia żadnego z dwóch rzutów wolnych
za 3 punkty
19'
[52:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Musiał (TREFL Sopot). Dziesiąta celna trójka Trefla w tym meczu.
19'
Wilczek (MKS Dąbrowa Górnicza) fauluje w ataku Schenka (TREFL Sopot), ale sędziowie będą sprawdzać tę akcję pod kątem przewinienia niesportowego.
19'
Decyzja sędziów z boiska podtrzymana
19'
Kolejny faul w ataku Trefla, tym razem przewinił Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
20'
[52:34] Skuteczna dobitka spod kosza Carvacho (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 2 punkty
20'
[54:34] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot) po udanej penetracji pod kosz.
20'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje Williamsa (MKS Dąbrowa Górnicza), niespełna 22 sekundy do końca pierwszej połowy
20'
[54:36] Williams (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
za 2 punkty
20'
[56:36] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot) po udanej penetracji pod kosz i w dodatku wymusza trzecie przewinienie w tym meczu Słupińskiego.
czas
20'
Przerwa na żądanie (MKS Dąbrowa Górnicza). 5,6 sekundy do końca drugiej kwarty.
za 1 punkt
20'
[57:36] Rzut wolny trafia Best (TREFL Sopot).
20'
Niecelny rzut na koniec drugiej kwarty z dystansu Williamsa (MKS Dąbrowa Górnicza). KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. TREFL SOPOT - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 57:36.
20'
W drugiej kwarcie mieliśmy remis (27:27). Goście poprawili swoją skuteczność rzutów z gry (z 18 do 36%), ale natomiast Trefl wciąż utrzymuje prowadzenie i kontroluje to spotkanie. Najwięcej punktów w pierwszych dwudziestu minutach rzucił Schenk (TREFL Sopot) (16), a 13 "oczek" dołożył Scruggs (TREFL Sopot). W zespole MKS-u osiem punktów rzucił Williams (MKS Dąbrowa Górnicza). Jedynie po trzy "oczka" mają liderzy drużyny - Persons (MKS Dąbrowa Górnicza) oraz Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza).
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ.
za 2 punkty
21'
[57:38] 2 punkty zdobywa Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza).
21'
Niecelny floater Groselle'a (TREFL Sopot).
22'
Nie trafia rzutu z dystansu Cabbil (MKS Dąbrowa Górnicza).
22'
Tym razem błąd kroków i strata Schenka (TREFL Sopot).
22'
Kolejny niecelny rzut za trzy punkty gości.
za 2 punkty
22'
[59:38] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[59:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa Persons (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 3 punkty
23'
[62:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[64:40] 2 punkty po szybkim ataku zdobywa Best (TREFL Sopot).
za 2 punkty
24'
[64:42] 2 punkty zdobywa Carvacho (MKS Dąbrowa Górnicza).
24'
Kolejny błąd kroków po stronie Trefla.
za 2 punkty
24'
[66:42] 2 punkty zdobywa Van Vliet po efektownym wsadzie i podaniu Schenka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
25'
[66:44] 2 punkty spod kosza zdobywa Carvacho (MKS Dąbrowa Górnicza). W dodatku jest faulowany przez Groselle'a.
za 1 punkt
25'
[66:45] Rzut wolny trafia Carvacho (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 3 punkty
25'
[69:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot). Druga celna trójka Belga w tej kwarcie.
26'
Teraz dwa przewinienia w krótkim odstępie czasu w zespole gości
26'
Dwa niecelne rzuty z dystansu Trefla.
26'
Po stronie gości też mamy niecelny rzut za trzy punkty.
27'
Nieudane dogranie pod kosz dąbrowian, a następnie nieskuteczny lay-up Schenka (TREFL Sopot).
27'
Cabbil (MKS Dąbrowa Górnicza) faulowany w akcji rzutowej przez Barnesa (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla zawodnika dąbrowian.
27'
[69:47] Cabbil (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Mamy dane o frekwencji na dzisiejszym meczu. Mecz numer jeden w Ergo Arenie ogląda 1925 widzów.
28'
Cabbil (MKS Dąbrowa Górnicza) ponownie na linii rzutów wolnych
28'
[69:49] Cabbil (MKS Dąbrowa Górnicza) ponownie wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
28'
[71:49] Celny rzut z półdystansu Witlińskiego (TREFL Sopot).
28'
Niecelny rzut spod kosza Carvacho, ale faulowany pod koszem był Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza). Trefl przekroczył już limit przewinień w tej kwarcie.
28'
[71:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza).
28'
Nie trafia z dystansu Musiał (TREFL Sopot)
28'
Groźnie upadł na boisko Carvacho, ale center dąbrowian będzie ostatecznie kontynuował grę i za chwilę wykona dwa rzuty wolne.
28'
[71:52] Carvacho (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
29'
[74:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Musiał (TREFL Sopot). Dziesięć punktów na koncie obwodowego sopocian.
za 2 punkty
29'
[74:54] Garcia skutecznie spod kosza (MKS Dąbrowa Górnicza).
29'
Czwarty faul w tym meczu Barnesa (TREFL Sopot), który jako jedyny nie zdobył jeszcze punktów w tym meczu w zespole Trefla z zawodników, którzy pojawili się dzisiaj na parkiecie.
29'
Carvacho pudłuje oba rzuty wolne (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 3 punkty
30'
[74:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 3 punkty
30'
[77:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. TREFL SOPOT - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 77:57.
30'
Trzecią kwartę jednym punktem wygrali goście (20:21), ale gospodarze wciąż mają ten mecz pod kontrolą. Po stronie Trefla aż czterech graczy (Scruggs (TREFL Sopot), Schenk (TREFL Sopot), Van Vliet, Musiał (TREFL Sopot) ) ma 10 lub więcej punktów. W zespole gości jest tylko jeden taki zawodnik - Carvacho (11).
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY.
31'
Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza) niecelnie z dystansu.
za 3 punkty
31'
[80:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Best (TREFL Sopot). 15 celna trójka Trefla w tym spotkaniu.
31'
[80:58] Garcia (MKS Dąbrowa Górnicza) trafia tylko jeden rzut wolny.
32'
Niecelny rzut za trzy punkty Schenka (TREFL Sopot), a następnie przy zbiórce przewinienie popełnił Witliński (TREFL Sopot).
za 3 punkty
32'
[83:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot). 7/7 z gry, w tym 5/5 w rzutach za 3 punkty w wykonaniu Amerykanina w piątkowy wieczór.
czas
32'
Przerwa na żądanie (MKS Dąbrowa Górnicza).
32'
Niecelnie z półdystansu Carvacho
za 3 punkty
32'
[86:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot). 22 punkty na koncie Amerykanina.
za 2 punkty
33'
[86:60] 2 punkty zdobywa Kulikowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
33'
Trefl notuje kapitalną skuteczność w rzutach za 3 punkty (17/25, 68%). Dla porównania goście mają 6/21 w tym elemencie (28%).
34'
Niecelnie z dystansu Kulikowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
34'
Pierwszy niecelny rzut z gry Scruggsa (TREFL Sopot) w tym meczu.
34'
Przechwyt Besta (TREFL Sopot), a następnie przewinienie Personsa (MKS Dąbrowa Górnicza) na Musiale (TREFL Sopot).
34'
Schenk (TREFL Sopot) niecelnie spod kosza
za 3 punkty
35'
35'
Tym razem spod kosza nie trafia Groselle (TREFL Sopot), a następnie piłka nie doleciała do obręczy po rzucie z dystansu Williamsa (MKS Dąbrowa Górnicza)
za 3 punkty
35'
[89:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot) po efektownym podaniu za plecami Zyskowskiego.
za 2 punkty
36'
[89:65] 2 punkty zdobywa Persons (MKS Dąbrowa Górnicza).
36'
Drugi rzut z rzędu, kiedy piłka nie dolatuje do obręczy po rzucie Williamsa (MKS Dąbrowa Górnicza)
za 2 punkty
37'
[89:67] 2 punkty zdobywa Persons (MKS Dąbrowa Górnicza).
za 2 punkty
37'
[91:67] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
37'
[91:69] Persons (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[93:69] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
schodzi za faule
38'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Amerykanin faulował przy próbie rzutu za trzy punkty Wilczka.
38'
[93:72] Wilczek (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje wszystkie trzy rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[95:72] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
za 2 punkty
39'
[97:72] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
czas
39'
Przerwa na żądanie (MKS Dąbrowa Górnicza). Po niej na parkiecie po stronie Trefla pojawią się Toczek (TREFL Sopot) i Gurtatowski (TREFL Sopot).
za 3 punkty
39'
39'
Niecelnie za trzy unkty Van Vliet, następnie przestrzelił z dystansu Wilczek (MKS Dąbrowa Górnicza)
39'
Słupiński (MKS Dąbrowa Górnicza) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
Niecelnie za trzy punkty Gurtatowski (TREFL Sopot)
za 3 punkty
40'
[97:78] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza).
40'
Kolejny niecelny rzut z dystansu po stronie Trefla
40'
KONIEC MECZU. TREFL SOPOT - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 97:78.
40'
Tym samym sopocianie obejmują prowadzenie w serii 1-0. Mecz numer dwa w niedzielę, 5 maja o godz. 18 w Ergo Arenie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.
40'
Tymczasem zapraszamy do śledzenia drugiej relacji live, gdzie relacjonujemy starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Arką Gdynia w ramach 31. kolejki Fortuna 1. Ligi.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-05-15
  • Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
  • TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 oraz 82:81, 84:92, 101:93 po dogrywce
  • Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70 oraz 98:84, 82:86, 68:86, 77:81
  • King Szczecin - Legia Warszawa 85:80 oraz 80:77, 88:90, 99:84
  • Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85 oraz 81:64, 97:102, 84:74, 81:83
  • Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
  • Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut