Nie ma sposobu na Heko

23 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

W rundzie jesiennej Lechia przegrała z Heko na wyjeździe 1:3, a zimą uległa w sparingu 0:1... Także w trzecim podejściu do drużyny z Czermna biało-zielonym nie udało się wygrać. W Gdańsku gospodarze tylko zremisowali 1:1 (0:0). Jednak nie można tak do końca wybrzydzać, gdyż to już czwarty mecz z rzędu w II lidze zespołu Marcina Kaczmarka bez porażki.

Bramki: Grzegorz Król (57) - Hubert Kościukiewicz (67).

LECHIA: Bąk - Fechner, Brede, Manuszewski, Kosznik - Pęczak (69 Biskup), Mysiak, Szczepiński (66 Szulik), Piątek (78, Dzienis) - Wiśniewski, Król.

HEKO: Mańka - Branowicki, Solarz, Boguś - Cheda (88 Socha), Kościukiewicz, Sobczyński, Drozd, Woźniak (90 Pluta), Pałkus (89 Matuszczyk) - Konarski.

Sędzia: Marcin Wróbel (Warszawa). Żółte kartki: Mysiak, Manuszewski, Szulik (Lechia), Woźniak, Pałkus, Kościukiewicz (Heko). Widzów: 6 000.

Bramkę wróżyła już inauguracyjna akcja gospodarzy. Po podaniu Piotra Wiśniewskiego sam na sam z Marcinem Mańką, niegdyś bramkarzem... Arki, był Grzegorz Król. - Sytuacja była idealna, ale na nierównej murawie piłka skakała i nie mogłem jej dobrze trafić - przyznał niefortunny strzelec. W 34. minucie gdański napastnik po akcji Karola Piątka zwiódł w "16" Jarosława Solarza, ale bramkarz gości ponownie nie pozwolił mu skierować piłki do siatki. - To były moje błędy. Winę biorę na siebie - dodał Król. Zaraz po przerwie Piątek idealnie dośrodkował na głowę Wiśniewskiego, ale ten z pięciu metrów strzelił obok bramki. Gol padł dopiero w 57. minucie. Maciej Mysiak zaatakował środkiem, potem zagrał na prawo do Pawła Pęczaka, a ten od razu odegrał do Króla, która potwierdził słuszność powiedzenia "do trzech razy sztuka".

Gdy spodziewaliśmy się kolejnych akcji gospodarzy, do ataku ruszyło Heko. Hubert Kościukiewicz strzelił gola praktycznie z niczego. Ale dwie kolejne akcje przyjezdnych na pozór były jeszcze groźniejsze, choć na szczęscie nie przyniosły goli. Okazało się, że sześciu pomocników gości nie musi ograniczać się tylko do zagęszczania pola gry i przeszkadzania rywalom, ale potrafi też pomysłowo zaatakować. W 71. minucie Krystian Konarski podał do Pawła Woźniaka, a ten kopnąl piłkę w słupek. Pięć minut później zaś miejscowa defensywa pozwoliła na oddanie aż dwóch strzałów Przemysławowi Pałkusowi. Pierwszy z nich odbił Mateusz Bąk, a drugi już z pustej bramki wybił Rafał Kosznik.

Lechia mogła zadać zwycięski cios w doliczonym czasie gry. Bramkę Heko zaatakowali Król i Wiśniewski. Strzał tego drugiego zamiast do siatki trafił w nogę Mańkę. Pierwszy z gdańskich napastników domagał się zaś karnego za faul na sobie. - Sędzia powinien śmiało podyktować jedenastkę, a wówczas mecz zakończyłby się naszym zwycięstwem - przekonywał Król. - Szkoda straconych punktów, bo wygrana dałaby nam trochę oddechu i luzu psychicznego - doddał Marcin Kaczmarek, gdański szkoleniowiec. Jego podopieczni najwyraźniej nie mają patentu na Heko. Wliczając sparing, w tym sezonie grali z tym zespołem trzy razy i ani razu nie zwyciężyli.

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0). Bramki: Frank Egharevba (63), Adrian Budka (86). Górnik Polkowice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (1:0). Marek Gancarczyk (21), Zbigniew Murdza (82). Zagłębie Sosnowiec - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1:0). Tadeusz Tyc (29). Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 1:1 (1:0). Grzegorz Pater (45-karny) - Adam Kompała (51). Zawisza Bydgoszcz SA - ŁKS Łódź 0:0. Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 0:1 (0:0). Artur Rozmus (67). Widzew Łódź - Radomiak 2:2 (2:2). Kamil Kuzera (19), Bartosz Iwan (31) - Zbigniew Wachowicz (22), Maxwell Kalu (35). KSZO Ostrowiec - Szczakowianka Jaworzno 0:1 (0:0). Robert Chudy (62-karny).

18. Finishparkiet 24 2 7 15 18-37 13

• Dobry mecz, oby ten etap byl juz traktowany jako przygotowania do nastepnego sezonu, czyli marszu do 1-wszej ligi. A my swoje LECHIA GDANSK!!

• 0 0

• a gdzie sa wzocnienia z zimy?? czyzby walcza o awans do okregowki??

• 0 0

• Brawo LECHIA

My do przodu sledzie do tylu- i za rok derby jak za starych czasow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!